Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

complex

neskutočne dlhý film a nemá vôbec zmysel aby bol taký dlhý... myslím že vlnu kritiky si zaslúži pretože už ide stále o to isté, nič nové sa nedeje v tejto trojke iba ju pokazili ešte viac ako dvojku... niet čo dodať, keď celý film je urobený len preto, aby zaujala diváka grafika a zabila diváka dementným scenárom... ()

Marnotrat

Po hrozivé dvojce která byla jen změtí sladkých a vlasteneckých "amerických" keců musím říct že trojka byla příjemným překvapením. Ač jsem v nic velkého nedoufal má averze vůči plechovým emzákům se kupodivu neprohlobila.....Jako fanoušek akčních filmů jsem naopak přivítal více akce a konečně bylo z bojů mezi roboty i něco vidět...ne jako ve dvojce kde se při kontaktu plecháčů obraz hezky rozmazal a nevěděl jsem kdo je kdo. Už jenom proto přihazuji hned dvě hvězdy a musím se přiznat že s odstupem se na to ještě možná někdy podívám.......Bojím se ale že pak budu muset nějakou umáznout. ()

D||X

Co fungovalo dokonale v prvím díle, podprůměrně v druhém, to ve třetím nefunguje VŮBEC. Trojka je béčkový akční film s opravdu TAK VELKOU porcí nelogičností, hloupostí a naivit, že se mi chtělo v průběhu filmu asi 30x brečet. Ústřední dvojka byla naprosto zbytečná. Výkon Rosie Huntington-Whiteley bych hodnotil na stupnici od 0 do 100 číslem -50... To bylo něco tak strašného, zkoprnělého, ostudného. Chemie mezi dvojicí nefungovala, vše přišlo strojené. Nenucenost zábavných scének mezi rodiči a Samem neexistovala, bylo to trapné a hloupé. Mohl bych tu vyzdvihovat jedno negativum za druhým, ale vyzdvihnu pouze jediné, to které mi zvedlo několikrát žaludek a ovlivnilo pro mě celý film. Agentka tajné služby... To bylo pánové a dámy NĚCO. Já jsem za celý život v žádném filmu neviděl hloupější, zbytečnější, trapnější, odpornější postavu, než byla tahle dáma. Já být tou herečkou, tak spáchám sebevraždu, než abych takovou zhovadilost hrál. Ten kdo tu postavu napsal by si zasloužil dlouhé mučení zakončené násilnou smrtí před veřejností. Popravdě, dvě hvězdy jsou jen za pěkné animace, ve své podstatě ne úplně marnou kostru příběhu a za značku Transformers. ()

Pavlo

Konečne nakrútil Michael Bay pokračovanie hodnej výbornej jednotky. Pôsobí to dospelo, i keď sa tam nájde pár klišéovitých pre neho typických scén a dialógov, či zbytočnosť niektorých postáv – hovorím hlavne o Samových rodičoch. Dej šľape od začiatku do konca svižným tempom a nachádza sa tam prekvapivo málo nudných a hluchých miest. Čo sa týka efektov, tie sú opäť na vysokej úrovni a asi si Bay konečne pozrel celý svoj predchádzajúci diel a zistil, že rýchli strih pri akčných scénach stojí za prd a v podstate sa teraz polepšil. Akčné sekvencie, ktoré mimochodom nebudia dojem samoúčelnosti, sú teraz prehľadnejšie a nebolia z nich oči. Takže Mr. Bay, ak pôjdeš týmto smerom aj v ďalších svojich filmoch, je to isto tá správna cesta. ()

Fazulina

Jendím slovem? Nuda..... Plusem filmu je Shia LaBeouf a soundtrack.... Stopáž mohla být o 30 minut kratší. Ač se v akčňárnách Michaela Baye poměrně dost vyžívám, tohle mě ke konci už málem unudilo k smrti. Čeho je moc, toho je moc... ()

intheend

Skvělá akční podívaná s obrovskym rozpočtem. Vítám, že je tady o trochu méně akce než ve dvojce a taky je o hodně přehlednější. Lepší než dvojka a horší než jednička. Skvělá hudba a Linkin Park, ale chybí mi Megan Fox. 80 % ()

Sorna

Třetí díl je dobrý, ale ne dost dobrý v porovnání s předešlými díly. Velmi se mi líbila originální zápletka, hudba a samozřejmě efekty. Vytkla bych nepřítomnost Megan Fox (čímž se trochu i narušil příběh) a zároveň zde něco chybělo, něco nezspecifikovatelného. Nadšence to opět nadchne, obyčejného diváka by to mohlo zklamat. Přesto si nedokážu představit, jak přežijeme další díly, ale nechme se překvapit. ()

Mr.Jokker

Další film plný nabušených akčních scén které postrádají to nejhlavnější ... Kouzlo zaujmout divaka natolik aby druhe rano vedel o cem to vlastne bylo a aby si furd dokola vyjmenovaval nejlepší filmové hlášky které zazněli .. Je to takové bezduche no nic moc.. Na 1 podívání možná pro fanoušky serie ale jinak ne ! (J) ()

Pavelkedar

Nechci a nebudu hodnotit konkrétní tvůrce, kteří se podíleli na celku. Hodnotím to pouze z pohledu konzumenta zábavy a show. " Šou " a podívaná vůbec to je v každém ohledu a o tom prvoplánově americká kinematografie myslím je. Je tu více velmi nápaditých a propracovanějších scén ( na rozdíl od předchozích dílů), zvuk v DD 5.1 má obrovskou dynamiku a prostorově atraktivní lokaci. ()

OziRaziel

V něčem lepší, v něčem horší než dvojka. Do kvality jedničky však na míle daleko pro oba. Největším průšvihem pro mě byla ale Rosie Huntington-Whiteley, jejíž herecký talent odpovídá přesně příručce "Hercem do hodiny v deseti větách" - smutná chvíle, hrajte smutnou- šťastná chvíle, hrajte šťastnou, atd....Shia LaBeouf po natáčení nejspíš musel podstoupit operaci hlasivek neboť nepříčetný křik to byl jeden z jeho nejčastějších dialogů. Příjemně překvapil Alan Tudyk. Film se hodí na nějaký nudný podzimní odpoledne po kocovině, kdyz se mozek ještě probírá ze včerejší pařby. Celková snaha o epičnost ve mě probouzela spíš pocity nudy a příliš zdlouhavého děje. ()

ohinek

Asi nemá cenu hledat ve filmu nějaký smysl, ovšem je podle mě lepší než oba předchozí díly. Lepší než naivně dětská jednička a i nedomyšlená i když akce plná dvojka. Ve trojce se ke slovu dostávají konspirační teorie, což filmu dodává pořádný náboj, a Michael Bay je zde co se akcí a ohnivých koulí týče v plné formě, pro tentokrát se mu povedlo i pár vtipů, což rozhodně nebývá zvykem. Že tu není Megan Fox může filmu jen uškodit, protože její náhrada podle všeho na tom s hereckými výkony není o moc líp. ()

Mr.Lordi

První asi hodina nestojí za moc, musíte přežít ty tuny blbostí které mají připravit pro děj, ano, ale závěr je jako obvykle čistá rozbíječka všeho možného i nemožného. Oproti předchozím dílům ale musím strhnout hodnocení, tudíž za mě 85% ()

HMTD

Asi už mě Transformeři trochu unavili, po celou dobu sledování jsem na tomhle filmu hledal jenom chyby, a zjistil jsem ze vlastně celá tahle trilogie, hraje až moc na to co vlastně divák chce, ale nikoliv na to aby bylo jednání postav logické. Zápletka z měsícem je fajn, asi nejlepší nápad celého filmu. V momentu kdy se objeví Sentinel jde vše z kopce. Navíc hlavní "herečka" mi prostě k Shia LaBeouf nesedí, ne že by nebyla šance že s ním chodí, ta tu je ale vypadá to docela nereálně. Hold chtěli mít další pěknou prdelku na place. 50 procent a to přidávám za obdiv k tržbám tohoto filmu a množství triků. ()

fitzjoy

John Malkovich, John Turturro, botoxová tlamička a další ... 128 bitová šifra? - ENTRRR a je to ..... a kdyby se pod váma náhodou rozlomil mrakodrap, stačí pořádně ječet a rychle běžet. ()

jozz

Ja by som nechal M.Baya zaplatit tie rozbite auta a vrtulniky z vlastnej kapsy, nech si nabuduce rozmysli co bude tocit. Jedna hviezda za prijemnu hudbu, druha za to,ze kreslenych transformerov som jak maly hltal bez nadychnutia, no a inak velmi velmi plytke, skoda. ()

zaziny

Bavit me začala až druhá půlka, tedy po tom, co jsem přistoupila na Bayovu klasickou hru: běh-vybuch-zpomalenej záběr-vybuch-hodně robotů-vybuch-vybuch... Ale teda to, ze ňouma Shia, kterej nemá ani floka, zas sbalil takovou kočku, mu fakt nevěřím.. Ta tu ma navic jen křičící a pózovací funkci. ()

Reyak

Zkrátka... nebylo to to pravé, ořechové. Film je velmi zdlouhavý a uprostřed se nic zas tak moc neděje. Oproti tomu zbytek filmu se povedl :). Michaelu Bayovi pokračování nejdou, to je bez debat, ale i tak je to zábavné. 3 hvězdy. ()

schindler

Co se týče megalomanství jsou zřejmě Bayovi Transformeři asi jedinou konkurencí Cameronova Avatara. I do třetice se setkáváme s většinou účastníků z předchozích dílů. Opět tvůrci přímíchali několik celkem rádobyvtipných scén. Opět je tu partička nezlomných hrdinů kteří pobýhají mezi kovovými monstry a trousí z úst věty, které v danou chvíli působí až směšně. Jěště bych si hnípnul do něčeho co mi tu jednoznačně chybí a to je napětí. Např.Autoboti jedou po silnici, 2 až 3 rychlé střihy, ukazují se deceptikoni, okamžitě následuje efektní transformace na roboty, bitva může začít. Toto všechnon trvá asi jen 15 sekund. Žádné budování atmosféry něčeho velkého co má přijit (vzpomínám si na dokonalé úvody bitev z Pána Prstenů) a podle mě je to trochu škoda. Ale dost bylo kritizování. SLUNÍČKO SVITÍ, PTÁČCI ZPÍVAJÍ A TY SOUBOJE, HLAVNĚ TEN ZÁVĚREČNÝ 40 MINUT TRVAJÍCÍ, JSOU DOSLOVA FAMOZNÍ, JEDINEČNÉ ČI DECHBEROUCÍ. Takže proč ne. Pokud bude série pokračovat, jsem zvědav jak chtějí tohle překonat. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy