Reklama

Reklama

Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

Eddard 

všechny recenze uživatele

Zajímavé je, že tenhle chlápek - Ricky Gervais - který ve svých stand up-ech zásadně razí toaletní a sexuální humor toho nejhrubšího zrna (každý druhý až třetí vtípek obsahuje zmínku o nějaké formě masturbace), má na filmovém plátně tendence užívat humoru jen jako zástěrky pro hloubavý, ne-li srdceryvný příběh se sociální tématikou. Tak či tak, jakkoli slabé a nevýrazné jsou dva předcházející "Rickyho" snímky (Umění lhát a Město duchů), Cemetery Junction je jeho prvním filmem, který to dělá opravdu dobře. Největší zásluhu na tom má to, že se Ricky konečně dal přesvědčit, že není zrovna nejlepším hercem na světě a stáhl se do menší vedlejší roličky tatíka jednoho ze tří ústředních hrdinů. Ti jsou pak do jednoho výteční a přesvědčiví, což je do značné míry taky zásluha Rickyho a Stephenova scénáře. Možná nejsilnější stránkou filmu je zřejmě velice osobně (z Rickyho pohledu) vykreslený portrét sociálních vztahů v maloměstské Británii. Když se nad tím tak člověk zamyslí, je zajímavé srovnat tenhle pohled na 70. léta britské "totality" s našimi Pelíšky a Občanskými průkazy. Průniky by tam byly. Ale to jen tak na okraj. Moc pěkný a poctivý film... 80% ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Krásně odlehčené, sociálně zaměřené oldies - to je moje, a po anglicku zpracováno - dvojnásob! V zapadlém Cemetery Junction se s humorným nadhledem odehrává mladická rebelie za životní sny, za asistence pestrého spektra odstrašujících případů. V obojím se s lehkými odchylkami může poznat každý z nás, jen už nám to nepřipadne tolik vtipné... ()

Reklama

fmash 

všechny recenze uživatele

Solidní množství povedených vtípků na hraně vousatosti, náznak kulturní bídy napříč třídami, existenciální úvahy na téma být či nebýt konformní... Celkem dost příjemný film, až na poněkud slepeně působící kontrast mezi komediální a tragickou rovinou, kde jednotlivé scény působí dobře samy o sobě, ale nějak se je nedaří organicky propojit. A také, že divákovi se tu humory i dilemata servírují příliš polopaticky, což místy působí poněkud nevkusně. 3½. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Podle mě zatím nejlepší film, se kterým má co dělat neúnavný britský rýpal Ricky Gervais. Cemetery Junction ovšem není komedie. Je to vlastně takové komorní drama proložené povedenými vtipy, plné výborných dialogů, retro atmosféry, vkusně vybraných písní a sympatických herců. V určitých momentech (především Ples vítězů a penzionování zasloužilého pracovníka) se ke slovu dostává i hořký humor, jaký my Češi dobře známe třeba z filmů o rodině Homolkových, Hoří, má panenko nebo Kulového blesku, jindy snímek zase brnká na city (romantická linie) i na svědomí (Ralph Fieness, vztah Bruce a jeho otce)... A všechno se mu to daří. Dnes večer jsem měl náladu přesně na něco takového - potřeboval jsem, aby mě něco pobavilo a dojalo zároveň. Nuže, úkol splněn na výbornou. ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Šakalí léta, či Pelíšky? Hodněkrát jsem si vzpomněl na Hřebejka. Skoro mi přišlo, že jsme filmů podobného typu u nás už trošku přežraní. O to víc si vážím toho, že Cemetery Junction jsem spolkl poměrně lehce a chutnalo. Původně jsem totiž čekal komedii trošku jinou a nástin tématu mě spíše zarazil, ale jsem rád, že jsem se spletl. Gervaisova "prvotina" zapůsobila. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (14)

  • Podle tvůrců snímku Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta vznikl námět snímku podle skladby „Thunder Road“ od Bruce Springsteena. (ČSFD)
  • Všechny noční záběry byly natočeny v průběhu dne. (ČSFD)
  • Film se odehrává v rodném městě Rickyho Gervaise - Reading. Zde se také natáčela většina materiálu, kromě Redingu štáb natáčel také v malém městě Woodstock poblíž Oxfordu. (don corleone)

Reklama

Reklama