Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

veronikav

Po dlouhé době moc zajímavý seriál. Sex, krev, intriky, čest ......k tomu nádech fantazie. Má to všechno -co táhne (komplet nahý chlap :-D -to se jen tak nevídá :-D -scéna s lesbami, pojídání vnitřností ..atd) Ovšem dost mě mrzí, že po první sérii zůstává vše otevřené a nevyjasněné :-( ()

Easykk

Oukej oukej, po druhé sérii zvedám na plnou palbu a na třetí se klepu jak modří na zlatého bludišťáka. Pak asi napíšu i něco sysluplnějšího, prozatím vstřebávám všechny pocity a že jich je..;) ()

MATADOR

1. série # Dílo G. R. R. Martina, Hra o trůny, rozehrává hned zpočátku několik příběhů v boji o trůn. V prvních několik epizod jsem se poměrně trápil v příbězích i dialozích. Celé dění je zahaleno nevědomím diváka a ve své podstatě se vlastně ani tak moc neděje. Povětšinou se stane jedna zajímavá událost za jeden díl, někdy ani to ne. Zhruba od sedmého dílu se ale konečně začne něco dít a poslední, finálové epizody mají co nabídnout. To i divákovi jako já, který fantasy zase tolik nevyhledává. Závěru se sice podařilo nalákat na další díly, ukáže jen čas, jestli se k nim dokopu. Každopádně všechna čest Martinovi za svět, který dokázal stvořit, jak rozdílné postavy se v tomto světě pohybují a především to, že si žádná postava nemůže být jista svým osudem. Drsné, uvěřitelné a díky opět HBO za perfektní intro a noblesní výpravu! 1. sezóna - 65% ()

PogoJoe

Skvělá předloha, kvalitní technické i umělecké zpracování, vynikající herci, osobité postavy, silné příběhy, kvalita se drží stále vysoko, zkrátka fenomén, který miluju! ()

Trevor

Pravdepodobne je seriál buď tým najlepším, ktorý ste videli alebo ste ho nepozerali, ale...Mne osobne trvalo vtiahnutie do deja pomerne dlho. 3 časti prvej série som po dlhšom čase musel pozrieť znovu, druhá kríza nastala po prvých častiach druhej série ale potom to už išlo ako bežcom z Kene košický maratón. Dovolím si tvrdiť, že pravdepodobne našťastie som nečital knižnú predlohu, pretože v tom prípade by pre mňa bol seriál zrejme väčším sklamaním. Zamýšľanie sa niektorých užívateľov nad počtom bojovníkov na tej ktorej strane nie je určite jedinou chybou v seriáli (a pravdepodobne aj v knižnej predlohe). Oveľa väčšími chybami sú predvídateľný dej čo sa týka rodu Starkovcov (po istom čase to, ako sa všetko obráca proti nim začína unavovať), čo sa týka rodu Lannistrovcov v 5 a 6 sérii nepochopiteľný vzostup moci najvyššieho Vrabčáka (Sersei, ak by bola tak ctižiadostivá ako je v prvých 4 sériách tak by ho vo svojej ceste za šťastím poľahky "upratala") avšak asi tou najväčšou je zaľúbenie sa autora knižnej predlohy do Khaalisi, počas búrky vrhnutej (pretože inak sa to ako jej ako jedinej všetko vychádza vysvetliť nedá). Na druhej strane dokázať do série zapracovať nesympatickejšiu postavu ako Joffrey Lannister v podobe Ramseyho Boltona je jednou z najvydarenejších pasáži série (knižnej či televíznej).Mimochodom, krátky postreh pre pozorných filmových fanúšikov, už iba v Osvietení je tak do očí bijúci rozdiel v anglickej predlohe a českom preklade (REDRUM) ako pri objasnení mena HODOR (drž vrata, HOLD DOOR). JK, určite si to raz pozri, možno cez prázdniny...GoTy maratón má svoje čaro... ()

beran-ek

Ze začátku to působilo docela nenápadně. Sice už hned bylo vidět, že jde o kvalitní fantasy (s HBO výsadami), ale nemělo to takovej spád a sílu donutit vás nedočkavě se těšit na další díl. To se ovšem mění s 6-7. dílem. ()

FilmFan24

Výpravná sága která spíš než fantasy je přehlídkou boje o moc, pletichaření v politice a boji o trůn Sedmi království. Knihy neznám, ale co se týká zpracování jsem velmi spokojený. ()

Ice.dog

Celkově velmi vydařený seriál, který tak trochu pro neznalce literární předlohy kombinuje Eragona a středověký válečný film. První série se hodně vyvedla, nabídla hodně dějových linií ne vždy uplně dobře ukončených a vysvětlených. Druhá série se velmi pomalu rozjížděla, ale s přibývajícími díly, samotný příběh i akce kulminovala a hlavně závěrečné tři díly jsou parádní záležitost. Dle mého, zaostává za první sérii jen o píď. Mou nejoblíbenější postavou je největší mazák - halfman - Tyrion! ()

kajas

Zvládla jsem i 5 epizod za den, při překrásné úvodní sekvenci mi pokaždé běhá mráz po zádech, po skončení jednoho dílu jsem ovládnutá potřebou okamžitě zapnout další. Takhle závislá na nějakém televizním počinu jsem nikdy nebyla. Boží. A devátou epizodu třetí série vyhlašuji největším šokem v dějinách televizního vysílání... až do posledních tří epizod páté sezóny, která měla možná pomalejší rozjezd, ale o to epičtější zakončení... dobře, až do finále šesté série, kdy jsem měla bezmála 70 minut pusu otevřenou dokořán a nevěřila jsem, že sleduji "pouhý" televizní seriál. Edit po osmé sérii: S GoT se změnilo hodně a myslím, že tohle dílo prostě na dlouhou dobu nadefinovalo pojem quality TV. Není mi jedno, že poslední dvě série trpěly na zkratkovitost a nelogičnosti. Vždycky jsem si ale dokázala najít něco, co mě přesvědčilo o výjimečnosti a hlavně vlivu "obyčejného" seriálu na jeho diváky a na vývoj světové populární kultury. V posledních minutách závěrečné epizody jsem nebrečela ani tak kvůli tomu, jak všechno skončilo, ale protože to skončilo. A bude mi to chybět. ()

CageDepp

V tomhle seriálu jsem měl nejradši, že když mi někdo začal dost vadit tak brzo zemřel to seriálu dost pomohlo. Ze začátku bylo dost dilů, kdy jsem se nudil tak proto zůstanu u 4 hvězd. Když bude někdy čas a chuť tak zkusim dát zase všechny díly. A že se tedka odsuzuje poslední série je celkem škoda. Nějak se to ukončit muselo a já jsem celkem spokojen s koncem. Ale odhadnout, kdo usedne na železný trůn se mi vážně nepovedlo, že nás je určitě hodně. V posledním díle jsem si stejně přál, aby nechaly trochu otevřený konec. Kdyby náhodou se něco natočilo budu se těšit. ()

gegina31

Celkem vklidu budu spoilerovat, protože to stejně už všichni viděli, a kdo to neviděl, tak si prostě nemůže číst nic, co se týká GoT. Asi to nebude nejlepší seriál, který jsem kdy viděla a ani nemám v plánu si ho někdy pustit znovu, ale i tak si pět hvězd zaslouží. Je to seriál plný překvapení a zvratů. Hned po první sérii jsem pochopila, že v něm může umřít opravdu každý. Skvěle zde dokázali pracovat s postavami. Koho jsem na začátku nesnášela jsem na konci milovala a naopak. Jediný, koho jsem opravdu nemusela od začátku do konce byla Cersei. Tam mě opravdu mrzelo, že neumřela nějakou krutou smrtí. Joffreyho taky mohli nejdřív malinko rozřezat, než skapal, ale budiž. Každopádně ten herec, co ho hrál, by měl dostat za ten výkon cenu, protože nikdo ani na chvíli nemohl pochybovat o tom, že to je největší kripl serilálu. Dále jsem zjistila, že jsem asi jedna z mála, která se těšila ze smrti Ingrid, ale prostě mi neměla střílet do Jona.Celkově si ale myslím, že to dopadlo tak jak to mělo, ikdyž můj favorit na krále byl někdo jiný. No kdo na trůnu nechtěl Jona... Jo a vlků tam taky mohlo umřít míň. ()

Ignus.cz

Největší seriálové překvapení tohoto roku, vynikající obsazení, fantasticky zpracované prostředí a velkolepá atmosféra. Úžasná seriálová adaptace podle ještě úžasnějšího románového cyklu. Winter is coming... ()

marleyy

95% Celou sérii jsem s přečetl v knižní podobě a je to bomba. Příběh je jedna velká fantasy vyvražďovačka, ve které si nikdy nemůžete být jisti, zda neodpraví zrovna Vaši oblíbenou-neoblíbenou postavu. Ve filmu zůstávají skvělé nadpřirozené dialogy s výbornou výpravou, hereckým ansámblem a krásnými lokacemi. ()

Frenegonda

Musím přiznat, že tenhle počin je pro mě zklamáním. Utápí se v divné a průměrné oplzlosti, nechutnosti a krvi, ale výsledek je zase jen průměrná podívaná a nádhernými kulisami.... Po shlednuti prvniho dilu druhe serie ubiram 2 hvezdy. Slatanina 1. stupne si ani nic jinyho nezaslouzi ()

milan0301

V poslední době jakoby se pytel roztrhl s dobrými filmy. To samé už bohužel nelze tvrdit o seriálech. Nicméně pár by se jich našlo. Přiznávám, že k tomuto seriálu jsem se dostal o poznání déle, než přátelé a známí z okolí. V té době jsem na to slyšel jen samou chválu a oslavné písně. A když jdete koukat na něco, o čem si už dopředu myslíte, že to stvořil bůh, nikdy to nemůže dopadnout dobře. Nikdy... až na jeden případ - Game of thrones. Hned po prvním díle jsem byl vtáhnut do děje a "sjel" celou sérii bez přestávky. Teď jen nedočkavě čekám na další díly a modlím se, aby G.R.R. Martin stihl dopsat zbytek ságy, než odejde do věčných lovišť. (S jeho frekvencí vydání knih je totiž dost možné, že se konce nikdy nedočkáme.) ()

Kuzlo

Knižná predloha geniálna, aj keď ku koncu už nudná. Seriál : I. séria 100%, II séria - prestalo ma to baviť a nedopozeral som to, takže zatiaľ musím celé hodnotenie znížiť. Možno sa k tomu o pár rokov vrátim aj keď už teraz sú to dva roky a stále ma to neláka.... ()

Sokka_

První díly mě neskutečně nudili. Ale koukal jsem dál. První série byla tak trochu celá nudná, až na ty poslední díly. Smrt Neda byla tak strašně překvapující, že jsem to snad 5 minut rozdejchával. Druhá série byla mnohem zajímavější, co se týče akce. Hlavně bitka na konci série! 3. série s novýma postavama mě bavila hodně, víc než první, ale míň než druhá. Víc Daenerys, víc draků a legendární Krvavá svatba. Bohužel jsem věděl dopředu, co se stane, ale i přesto je to jeden z nejlepších dílů vůbec. Arya byla tak strašně blízko! No a ve 4. sérii museli všechny pozabíjet, abych byl spokojenej. To bylo chcípání v každým díle. Rozhodně nejlepší série. Těšim se na 5. sérii! FUCK THE QUEEN! ()

Colby Sawyer

Game of Thrones je fenomén a jeden z nejlepších seriálů vůbec. Rozhodně patří a zřejmě už vždycky bude patřit i mezi mé nejoblíbenější. Je to seriál, který mě provázel od půlky základní školy až k maturitě a už navždy bude mít v mém srdci speciální místo. Obrovskou výpravu, fantastické efekty, výborné herce i skvělé režiséry, to vše GoT má od začátku až do konce. Martinovy knihy zřejmě opravdu budou geniální, protože dokud se jich seriál drží, tak mu není co vytknout a jedná se jednoduše o masterpiece. To bych se nebál říct o žádné z prvních šesti sérií. Bohužel časem knižní předloha došla a Benioff s Weissem dostali volnou ruku. To by možná nebylo tak hrozné, ale duo D&D se rozhodlo, že chtějí především šokovat a být co nejméně předvídatelní, aby tuto snahu ještě umocnili, tak začali krátit počet epizod v sezóně. Sedmou sérii považuji ještě za vysoce kvalitní, ale finální série je už víceméně patlanina, kde jediný šok přichází ve chvíli, kdy si člověk řekne: „Wow, tak takovýto nesmysl jsem opravdu nečekal.“ Finální série se svým obrovským propadem kvality snaží člověku dojem ze seriálu zkazit, u mě se to naštěstí nepovedlo. Šest špatných epizod nedokáže přebít šedesát sedm skvělých. Mrzí mě, že jsem nedostal uspokojivé finále, ale i tak na Game of Thrones budu rád vzpomínat a s radostí si ho sem tam pustím znova. PS: Kdysi dávno jsem si v první sérii jako svoji oblíbenou postavu „zvolil“ Jona a musím říct, že tahle volba se mi sakra povedla. Edit po roce: Zjišťuju, že jsem zde v komentáři uvedl nepravdu. Po cca 12 měsících od finále jsem pořád tak znechucen, že nemám vůbec pomyšlení na to koukat znova. Vypadá to, že poslední série byla skutečně tak s prominutím do*ebaná, že zabila celý seriál. Uvidíme za pár let. ()

PP66

Pátá řada krásně navázala a už to zase s radostí a napětím koušu díl po díle;o) Tomu se vyrovná v ranku seriálů tohoto žánru snad jen Vikings;o) ajaj vypadá to že mi na konci zabili Johna Sněha... ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií