Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Adiemus

Po první sérii pět. Co jiného? Ten seriál mě naprosto uzemnil, korunován impozantním, i když ne úplně neočekávaným závěrem (nečetla jsem knihu): Daenerys Targaryen, která povstane jak Fénix z popela - co může být velkolepějšího?( Pán prstenů je proti tomu slabý odvar.) Velice silné ženské postavy (fandím Catelyn i Arie; snad i Sansa prozře, ačkoliv...); zdánliví outsideři, kteří doufám patřičně zamíchají dějem (Tyrion Lannister, Jon Snow a Renly Baratheon). Přesto mám jednu výhradu: všechny ústřední postavy umí bez potíží číst i psát. I když jde o fantasy, přece jen by bylo přirozenější, kdyby se tu a tam vyskytl nedostatek zvaný negramotnost. Ale to je jen malá vada na kráse. ()

Soul

Od prvotniho mirneho zaujeti pres narustajici zajem s kazdym dalsim dilem, az po frenetickou zaverecnou tretinu serie, ktera vam neda spat. Vynikajici zalezitost. ()

Nail

Velmi mile mě první série tohoto fantasy seriálu z dílny HBO překvapila. Určitě je na co se v dalších sériích těšit. ()

TMaR

Na první asi tři díly jsem se dívala jen protože se tenhle seriál neustále objevoval mezi nejnavštěvovanějšími filmy a měl šokantně vysoké hodnocení. U toho jsem si neustále říkala: sakra, sakra, sakra, CO JE NA TOM, SAKRA, TAK SUPER?!! Ta rozvláčnost? To, že se tam nic neděje? Ty fakt divný postavy? Nebo jejich množství, jako naschvál, aby se všichni pletli? Pak jsem si uvědomila, že mě něco nutí se podívat na další díl... a další... a další... až jsem začala nadávat: sakra, sakra, sakra, PROČ SE TO, SAKRA, TAK POMALU STAHUJE?!! Do těch hrdinů, ze kterých je jeden parchoš větší než druhej a intriky jsou snad ještě horší než v Gossip Girl (:D) jsem se snad zamilovala a na konci mi nezbylo, než si povzdechnout: sakra, sakra, sakra, PROČ BUDE POKRAČOVÁNÍ AŽ ZA TAK SAKRA DLOUHOU DOBU?!! Aktualizace po půl roce, kdy mě nějaká neviditelná síla donutila podívat se na celou sérii znova v rozmezí nějakých třech dní (a to se mi zatím ještě u žádného seriálu nestalo, že bych ho potřebovala vidět celý podruhé): až teď dokážu plně ocenit genialitu příběhu (ne, opravdu, toto není fantasy ve smyslu - explicitní dobro proti imateriálnímu zlu nejlépe v kombinaci s nějakým proroctvím, kde v podstatě o nic nejde, tohle je surová dávka politiky, taktiky, hajzlovství a nečekaných zvratů, díky logičnosti, vybroušenosti příběhu a "realističnosti" - hlavně, co se chování postav týče - by mi ani nevadilo, kdyby chyběla ona fantasy stránka příběhu. Nechápu, jak mohl autor zvládnout tak širokou plejádu postav, z nichž každá je prakticky dokonalá a jak s nimi příběh dokázal rozehrát takovým způsobem a nezamotat se do něj - a nejen to, jak může ten příběh dávat perfektní smysl. A ty dialogy, och můj bože, onanie typu rozhovorů mezi Littlefingerem a Varysem jsou prostě grandiózní... A to všechno mě vedlo k jediném logickému závěru, a to přiřazení do oblíbených seriálů. ()

Bukec.T

Tak jsem se dneska dodíval na poslední díl první série a musím říct že jsem nadšený a nemůžu se dočkat dalších dílu! zatím to vypadá že když se podívám na seriál od HBO tak je to naprostá paráda! ( Bratrstvo Neohrožených , Hra o Trůny ) ted se chystám Na Borgiové a Řím tak doufám že budou alespon z poloviny tak dobrý jako tyto dva seriály. Skvělá výpravnost tohoto seriálu mě nedovolila se od tohoto seriálu odtrhnout. Už se nemůžu dočkat druhé série! ()

dandislav1991

Viděl jsem všechny díly,ale tak nějak mám pocit, že by měli udělat druhou sérii kde by vše dodělali! Dvě série za mnou a už se těším na třetí! Momentálně jedu třetí sérii a nepřestávám se divit ... ()

Stíba

Skvělé a to už od úvodních titulků až do posledního záběru ze závěřecného dílu. Hra o trůny je poctivě vysoustruženou minisérií s propracovaným dějem, výborně vybranými herci pro každou z postav, vyváženým obsahem akce, výpravy nebo třeba úchvatné grafiky a nenuceným podáním. Moc se těším na další plánovou sérii. ()

iNKa 1104

Kvituji s nadšením přemíru fantazie a pestrost příběhů... (ne)skutečné kolbiště dějin, kdy každá postava hraje svou nezastupitelnou úlohu. Právě ono VŠUDYPŘÍTOMNÉ teď a tady - tváří v tvář - dynamizuje dění a skoro by se řeklo, že není čas na žádné snění... ale opak je pravdou. Úžasná podívaná pro dospělá děcka! ()

pouler

Zima se blíží. A já smuten z nových serií žluté rodiny ze Springfieldu pátral co dál... A zde stál epos jménem Hra o trůny. Zprvu jako vždy nedůvěřivý jsem ve finále za výkend stihl prvních 10 dílů. Líbí se mi, že charaktery jsou opravdové v tom, že projevují svoji přirozenost a nevraživost. Je zde vůbec nějaká kladná postava? Ano rodina Starků z toho lehce vybočuje ale musíme si uvědomit, že inspirací je stále středověk i přes čirou fantazii je to tak. V té době bylo opravdu těžké žíti a přežíti. A boj o moc je věčný. Už se těším na další díly! ()

studo

Aj bez dychberúcej akcie či obrovských efektov sa dá dosiahnuť, aby vás seriál vtiahol svojou prepracovanosťou. Už sa teším na druhú sériu. ()

shereen

Jsem zaskocena z toho jak me to chytlo. Nejsem extra serialovy typ a fantasy take neni muj no.1 zanr, ale dalsi serie Game of Thrones si rozhodne nenecham ujit. Herecke vykony, casting, hudba, vyprava...vsechno to sklada mozaiku na tema ktere bylo sice uz zpracovano tisickrat, nicmene tentokrat ve forme, ktera je originalni a hlavne extremne zabavna. ()

katmandzoo

vyšla zatiaľ ešte len prvá séria, ale ja už tu chcem ďalšiu!!..ešte sa mi tuším nestalo, aby ma seriál po prvej sérii tak ohromil, aby som už vedel, že je to určite jeden z mojich top 10 seriálov vôbec!!..bravúrne, geniálne, fantastické..jedni z mála slov, ktoré Game of Thrones vystihujú.. ()

Filmárik

Môj prvý komentár po viac ako štyroch mesiacoch som sa rozhodol "osláviť" ďalšou pochvalnou ódou na Game of thrones. Knihou nedotknutý milovník fantasy a fikcie ako takej som trpezlivo čakal kým skončí prvá séria a to len preto lebo som vedel že čakanie na ďalšie diely by bol čistý masochizmus a tak som napokon celých 10 dielov doslova zožral behom 48 hodín. A nestačím sa čudovať kam až HBO produkcia siaha. Už v Misfits som tlieskal odvahe tvorcov zobraziť explicitný obsah no Hra o tróny ide ešte ďalej a celej veci to len prospieva a ten kto čakal glitrové princezny či nebojácnych rytierov musí siahnuť inde. Aj keď sa jedná o fantasy tak viac som seriál vnímal ako výpravný historický film s prvkami fantasy a neuveriteľne pútavým príbehom ale rozhodne sa nesťažujem a som zvedavý na druhú sériu. ()

Bird_house

Před prvním dílem se mi chtělo poměrně spát - řekl jsem si, že to zvládnu, když všichni mluví o tom, jak úžasný seriál to je.. Nedá se to říct zcela jistě, ale pravděpodobně jsem občas usnul.. Proto jsem se rozhodl shlédnout druhý díl (tentokrát jsem byl čilý), nicméně jsem opět začal usínat.. Bohužel nemám rád tématiku středověku - způsoby života, vládnutí a trestů jsou kruté a bezcitné.. ()

Haide

Po přečtení knížek jsem na sérii změnila názor. Moc, moc pěkné. Knížky miluju, seriál je super. Škoda, že do toho nemůžou investovat více peněz a času (aneb, kdyby tak série mohla mít 20 a ne 10 epizod...). Update 6. série: Měním hodnocení z 4 na 5 - ono to prostě je lepší a lepší. :D ()

bararich8

Stav po zhlédnutí všech dílů a přečtených všech knížkách: v posledních částech se některé dějové linky dost rozchází, ale jelikož na to dohlíží sám tvůrce, snad to všechno dobře dopadne, zůstávám na 4*, ale knížky momentálně vedou. 1. série: na 5* výborná výprava. skvělý příběh decentně říznutý fantasy, zajímavé postavy, všechno super. Celou první sérii jsem sjel během pár dní. Po poslední epizodě jsem se neskutečně těšil na druhou dávku. Ale bohužel, zdá se až moc neskutečná. 2. série: 3* Netuším proč, ale hlavně první polovina, byla mírně řečeno utahaná, nejde ani tak o akci, ale i samotné dialogy a příběh mě tak nějak netáhl a nenutil netrpělivě čekat na další pokračování. Ke konci se to začalo vracet do starých dobrých kolejí a na konec jsem byl celkem spokojen. Nejvíce mě však štvalo neustálé přebíhání mezi příběhy - 5 minut se intrikuje u Železného trůnu, pak rychle ukázat drsný život za Zdí, za dalších 5 minut šup šup k dráčkům - proč neudělat jeden díl právě k dějové lince? 5. série: bohužel dost velké zklamání, co předchozí série načala, to se zde domršilo úplně. Naprosté odbočení, navíc často zbytečné (asi honba za větším násilím, více šokujících zvratů), od knižní předlohy. Hlavně poslední díl je naprosto přecpán událostmi, jako by se autoři snažili všechno vecpat do posledníhodílu, když už se to jinam nevešlo. Momentálně je to jakýsi průměrný seriál. 3* škoda Stále se však jedná o mimořádně kvalitní počin a už utíkám do prvního knihkupectví 4* ()

canni

100% Obě série !!! Z mého pohledu jednoznačně TOP seriál. Nemá to milión dílů a je to záživné a přehledné. Už po shlédnutí dílu 1 jsem byl vtažen do děje a totálně pohlcen atmosférou a příběhem. Těším se na 3tí sérii a fandím celému týmu HBO za jejich super produkci co se seriálů týče ! ()

Yomega

První série dokonalá, druhá už slabší…jsem ve velkém očekávání, jak tvůrci zvládnou třetí sérii. Nicméně mě jako milovníka fantasy seriál hodně baví a doslova hltám každý nový díl. No a teď si jdu sehnat knižní předlohu… Tak po dokoukání čtvrté série musím konstatovat, že laťka je stále na nejvyšší metě a po slabší druhé sérii se kvalita opět vrátila na nejvyšší úroveň. Přesto jsem maximálně naštvaný...zase se bude rok čekat na další sérii:-) ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií