Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hovadin

Seriál který mne jako mnoho dalších opravdu pohltil. Skvělé výkony herců, hlavně těch, kteří ztvárňují záporné postavy. Většina lidí je skutečně nenávidí a tak by to i mělo být. Výborný herecký výkon Dinklage, který se z nechutného skřeta v první sérii vypracoval až v jednoho z nejoblíbenějších herců celého seriálu. Občas sice narazím na díl, který není úplně TOP, ale potom přijdou další a opět koukám s otevřenou pusou. V tomhle seriálu není doporučeno si oblíbit některou postavu, protože pravděpodobně nepřežije. Jen tak mimochodem já fandil Joffreymu. :-) ()

AshT

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 100%, 7. série - 90%, 8. série - 70% ()

DeDanu

Za mne naprosto úžasná podívaná a skvělá zábava. A více zkušeností a moudrosti ze života, než by se na první pohled zdálo. Řadím do svého soukromého zlatého fondu dívánek. ()

ACDCKL

5 z 5, seriál skončil a mě po 9 letech ukápla slza jako při posledním díle Lostu. Takový hit seriálového prostředí tu dlouho nebude, pokud vůbec někdy. Ať už čekáme na jakýkoliv Spinoff, už to nebude ono, poslední série tohoto seriálu, i když byla slabší, tak pořád měla svojí kvalitu, ale naučila zdejší lidi kritizovat každou maličkost a k tomu se budou vracet i u budoucího seriálu z tohoto světa. Zdejší plusy: příběh, napětí, bojové scény, zákulisní jednání, zrady, politika. Nelze tomuto seriálu nic vytknout, budeš mi chybět. Sbohem Písně ohně a ledu. ()

bohhous22

Mazu hodnocení, i když je většina výborná, jako celek got selhává nechutnym způsobem!!!Jako když půlka filmu frci a druhá půlka stojí na místě a zmari všechen slibny potenciál!Takovej film nezaslouží plnou palbu,když te napřed navnadi a pak sam ze sebe udělá Scary Movie 15!!!Konečně všem skalním fandum zavřel hubu největší rival (nejen na Globech) got !!!Breaking Bad Forever!!!!!To je seriál incestaci ()

iz67

Oddechova pohádka, která místy moc oddechova není. Dej ale utíká, dialogy mají úroveň, i přes geografickou šíři a množství postav se většinou neztrácím. Fajn věc. (Nejpozději od 6.řady to začíná být docela bramboracka s naprosto hruzostrasnymi dailogy, ale citový vztah s nimi je navázán, takže se to těžko nedokoukava). Ale ke konci je to fakt nevydrzitelna hlina: Honza Snih je neskuteny moula (paklize budete chtit resit neco v tu nejneprihodnejsi dobu, tak si Jendu pozvete), on se neda vydrzet a ostatni náhle zrození mudrlanti - pruser. Prvni serie byly trochu znepokojujici, tim jak se ruzne osudy rozebehly na vsechny strany a tim padem nebyly v interakci. Posledni serie jsou opruzujici prave tim, jak vse zalezi pouze na interakci tech, kterym to kvuli odluce v prvni polovine celeho dila nebylo umozneno. ----- Nebo vlastne nevim, jestli to neni parodie (ta druha cast) na sebe sama. A... 3.dil osme serie se uz ukazal nad mé síly. Když jsem se rozhodl, že už to dál nemusím vidět, tak se mi docela ulevilo, ()

Nathaniell

Nejslavnější fantasy seriál nám spadl z vrcholu na pomyslné dno. Hra otrůna má skvělý potenciál, obézního autora, který ji píše jen kvůli jídlu v hostinách obsaženém (ne že by to vadilo) a za režiséry dva buzeranty, kteří dostali nabídku od Disneyho na natočení nové trilogie Star Wars. Tak se rozhodli bejt s Otrůnou rychle hotoví... Nikdo sice nevezme tomuhle seriálu všechny desítky hodin skvělé výpravy, dialogů, herců, všeho, všeho a Všeho. Ale díky osmé sérii mám pocit, že jsem některý vice sledoval zbytečně. Tudíž za ně snižuji hvězdu... Druhou snižuji za reklamní spoty, kterých mám tak po krk, že i navzdory unáhlenosti a tomu jak to tvůrci zprznili, jsem rád, že Gej of tentononc skončil, protože alespoň nebudu muset celý léto číst ty debilní spoty: "Zima se blíží!" Už teď v květnu je to sakra trapný... ... A takhle to dopadlo: Nejslavnější fantasy seriál skončil napliváním divákům do ksichtu a díky reklamní kampani zprzněných zprzněnců už ho nemám náladu do konce života vidět. lehce nadhodnocené 3* ()

mrclTV

Perfection. Iba málo filmov a seriálov je snáď ešte lepších ako knižná predloha. A seriál ako tento, čo sa týka kvalitatívnej úrovni, som ešte nevidel. Neskutočné. Tie skvelé postavy, tie kruté mocenské boje, nepoľavujúce napätie. Všetky časti sa mi páčili! A to sa seriálu u mňa nepodarilo asi ešte nikdy. A kto sa ponosuje nad siedmou a ôsmou sériou sú little twats. (Iba vtip, nechcem rozpútať flame war.) ()

rodik

Člověk stráví tolik času u seriálu, který pohltil svět, aby ho scénáristi zabili v posledních dvou dílech. Plné hodnocení Game of thrones nemůžu nedat, ale ta pachuť z ukončení zůstane napořád. Na seriál jsem koukal nadvakrát, poprvé jsem to ukončil po šesté sérii, kdy jsem měl načtené všechny, do té doby vyšlé knihy a ten rozkol mezi pátou knihou a pátou a šestou sérií jsem už v té době nevstřebal a čekal jsem na knihy. G.R.R. je však mistr prokrastinace a tak jsem se do roku 2019 a ukončení seriálové verze stále dalšího knižního dílu Vichry zimy nedočkal a tak jsem sjel seriál znovu od začátku až do konce. Z toho vyplývá, že začít točit seriál, ještě před dokončením knižní předlohy je nesmysl. První čtyři série jsme sledovali fantastický svět, který se zrodil v hlavě geniálního spisovatele a od páté série jsme sledovali svět, který si už televize upravovala dle svého vidění světa, dle finančních a časových mantinelů, které už televize nemohla překračovat. Mohu jen doufat, že G.R.R. stihne sérii dopsat a dokončit, aby to neskončilo jako Milénium. Budu se těšit a doufat, že v knihách se dočkám lepšího vývoje postav a událostí a řádného zakončení tohoto světa, tak jak si ho série zaslouží. Z těch x možností, které scénáristi na HBO měli, si vybrali snad to nejhorší možné zakončení a místo velkolepého ukončení, jsme se dočkali frašky a zabití toho, co jsme milovali a tak si to bude bohužel drtivá většina lidí pamatovat, protože ruku na srdce, kolik procent lidí si přečte knižní sérii? ()

Snagleo

Nejlepší seriál na celém tomto světě. Proč? Protože nabízí spoustu úžasných a propracovaných postav, skvělý příběh, který má hloubku, nečekané a zároveň neobvyklé zvraty. Všechno toto a mnohem víc nabízí seriál Hra o trůny. Kdo nevěří, ať zkusí. Nebude toho litovat! 100% ()

LeChouan

Svět Ledu a Ohně patřil a patří k mým nejoblíbenějším fantaskním světům, a to od chvíle, kdy jsem brousila knihkupectvím, protože jsem si nutně, ale opravdu nutně, potřebovala koupit knížku – padla mi do oka a pak do ruky série „Píseň ledu a ohně“ a já si koupila první díl; hned po jeho přečtení jsem dokoupila zbylé tři díly a čekala …. kdy už konečně autor napíše pokračování. Svět Ledu a Ohně jsem považovala a považuji za stejně dokonalý jako svět Pána prstenů. Středověk takový, jaký snad opravdu byl. Propracovaný svět feudální společnosti, ve kterém se po smrti panovníka objevuje vícero pretendentů na trůn. Nejmocnější lordi se střetávají na válečném poli, na poli diplomacie, intrikují, méně významní páni mění strany; můžete vyhrát bitvu díky lepší válečné strategii, sliby, penězi. Na rozdíl od „her o trůny“ v našem světě se musí počítat i s magickými silami, ale stejně jako v našich dějinách neexistuje prostá a zřetelná hranice mezi černou a bílou, mezi dobrem a zlem. Postavy jsou vícerozměrné, málokterou lze snadno začlenit do jednoznačných krabiček „padouch“, „hrdina“, „čestný člověk“, „moudrý člověk“ - a stejně jako v našem světě naprosto neplatí, že člověk s převážně dobrými úmysly nemůže přijít o život. Autor knižní série projevil neobyčejnou imaginaci a vytvořil důmyslný svět - od geografie, národností, přes historii, náboženství, až k jednotlivým rodům a konkrétním postavám. Kdo by se pak nebál zfilmování, předžvýkání báječně rozpracovaného světa pro ty, co neumí číst/jsou líní číst/ nemají fantazii – se vším humbukem, který toto bude doprovázet: od znovu vydávání knih po nabídku nejrůznějších suvenýrů. Ale strach byl zbytečný – seriál se povedl (i když humbuk se konal). Zejména první čtyři série, které celkem přesně odpovídají knižní předloze, jsem si užila naplno; i když mne už zvraty nemohly překvapit. Velká škoda, že autor knižní předlohy se zjevně zasekl a knižní série, která se stala značně složitou (některé linky byly ve filmové podobě měněny, vypouštěny), zůstane patrně nedokončena. ()

OrtonJaime

První čtyři série jsou s velkou pravděpodobností to nejlepší, co na seriálovém poli vzniklo. Nebudu rospitvávat fakt, že následně  tvůrcům došel knižní materiál. Sami dokázali, že to jde i bez knížek. Např. šestá sezóna je skvělá, Bitva Bastardů (nejlepší bitevní sekvence seriálu), Winds of Winter (Cersei rulezz plus úžasná hudba "The Light of Seven") a Hodorova epizoda se skvělým závěrem a Night Kingem. Za zmínku určitě stojí i epizoda Hardhome z páté sezóny. Zbytek tak nějak vyšuměl do prázdna. Jak může stejný tvůrčí tým vytvořit Bitvu Bastardů a téměř katastrofální Bitvu o Zimohrad z osmé série. Nedá se vymlouvat ani na zkrácení posledních dvou sezón, šlo to udělat dobře i tak. Hlavní problém byl scénář, odstranění armády Nočního krále v půlce osmé série považuji za největší seriálový Fail v historii. Jediná zajímavá epizoda posledních dvou sezón, byla jednoznačně ta s bitvou Dothraků proti Lannisterům (včetně sebevraždné Jaimeho jízdy vstříc Daenerys chráněné Drogonem). Na druhou stranu Red Wedding, Joffreyho závěr, Oberyn vs Hora nebo třeba poprava jisté hlavní postavy v první sérii "Baelor", se mi do paměti zapsali takovým způsobem, že i přes zpackaný závěr nemohu ubrat hvězdičku a stále tento seriálem právem patří mezi mé oblíbené.  P.S. Hudba a celkově většina Soundtracků, jsou absolutní skvost.  A pokuď se Vás někdo na tento seriál zeptá a přemýšlí o tom, že si ho pustí, tak bych doporučil odpověďet  Tyrionovou větou ze čtvrté sezóny. "If you want justice, you have come to the wrong place". ()

liquuid

Až na ten konec, který si domysleli filmaři (nikoli autor knižní předlohy), tak je to naprostej nářez. Nestíháte si oblíbit žádnou postavu, protože než k tomu může být příležitost, tak umře. Silné zvraty, scény a příběh jsou klasa. Doporučuji všem fanouškům fantasy a klasických středověkých zbraní. ()

fimler

(14.1.23 komplet dokoukáno) Tak moje původní vize a představy o Hře o trůny byly vcelku jiné než realita. Sám bych sebe označil za někoho, kdo se momentálně už kouká na doslova vše, od různých TV formátů přes asijské kinematografie až po americké béčkové komedie, ale historické/dobové žánry ty mě nikdy nenadchly. Tím chci říct, že pro kohokoliv, kdo by si pomyslel, že Hra o trůny je prvně fantasy a pak až vše ostatní, tak omyl. Hra o trůny je především historické dobové konverzační drama, kde je hodně válek a politiky. Až po tomto všem je to fantasy. Vím, že se jedná o věrnou adaptaci (co jsem slyšel, tak cca do páté série) a tudíž chápu, že tvůrci chtěli především převést knižní formu do televizní, ale kdybych mohl něco měnit, určitě by to bylo přidání fantasy prvků do celé této seriálové ságy. Fantasy prvků je zde až pochmurně málo. Většinou se dostanete maximálně k drakům nebo "okultismu". I to by stačilo, jenomže to by se ti draci museli taky objevit. Do páté série dostaneme tak 3 minuty stopáže s draky dohromady, od šesté série to s nimi začíná být lepší, nejspíš i kvůli mnohem většímu rozpočtu. A moje poslední výtka, ta se týká postav nebo především jejich krátkých životností. S tím mě opravdu Hra o trůny vytáčela od úplného začátku do úplného konce. Nikdy si totiž neuděláte z žádné postavy vaši oblíbenou, buď mění povahu a strany jak na běžícím páse nebo jsou vaše oblíbené postavy ihned zabity nebo varianta, kterou jsem nesnášel snad ze všech nejvíc, jsou drženy někým koho nesnášíte a tudíž vaše oblíbená postava je totálně bezmocná. A zakončení. To je kapitola sama o sobě, o které by se dalo dlouho rozsáhle vést spoustu debat. Má výtka ke konci je, jak zbrkle a nepřirozeně byl proveden. Hlavně, co se týče posledních dvou dílů v osmé sérii. Mentální vývoj Khaleese nabral naprosto jiný tón a to nesmírně prudce. Ze zachránkyně "říše živých", kdy statečně bojuje po boku Severu v jednom dílu, se z ní stane labilní slabomyslná diktátorka v dílu dalším. To mi na tom vadilo nejvíce, tyhle unáhlené změny v chování a vývoji charakterů. Samotné zakončení jsem už od pátého dílu jakž takž předpověděl správně, tudíž v tomto jsem zklamán nebyl. Ano, ve výsledku mohl vládnout někdo jiný, ale s ohledem na to, co udělali na poslední chvíli z Khaleese mi to přišlo ještě adekvátní možnost. S přihlédnutím ke všemu, co Hra o trůny obsahuje musím konstatovat, že je to velmi kvalitní dílo, jen bohužel mně nesedlo tolik jako většině zde a proto i hodnocení o 4 hvězdách. P.S. Čtvrtá série byla za mě nejlepší z celého seriálu. 1. série - 85%, 2. série - 75%, 3. série - 70%, 4. série - 100%, 5. série - 70%, 6. série - 70%, 7. série - 75%, 8. série - 75% ()

mikki089

Pořad má vše, co byste si mohli přát – politické intriky, epické bitvy a neuvěřitelné obsazení postav. Vývoj postav v celé sérii je skvělý, přičemž každá postava má svou jedinečnou osobnost a motivaci. Je to jako byste je poznali na osobní úrovni. To nemluvím o kinematografii - ta je dechberoucí!  Pozornost věnovaná detailům je fantastická. A teď upřímně, poslední série měla své chyby. Přišlo mi to uspěchané a některé dějové linky postav byly neúplné. Dějová linka Nočního krále byla tolik vychvalovaná a rozuzlení sklamalo. A co bylo s Jaime Lannisterem a Daenerys Targaryen? Jejich osudy byly celkem mimo charakter. Navzdory svým nedostatkům bude Hra o trůny vždy mít v mém srdci zvláštní místo. Neuvěřitelné herecké obsazení, ohromující vizuální stránka a epické vyprávění nemají obdoby. ()

JosefTomas

První sérii považuji za zřejmě jednu z nejlepších sérií všech dob. Perfektně popsané charaktery, charakteristické vystupování, naprosto fantastická atmosféra, no prostě všechno skvělé. (SPOILER) Bohužel jakmile Sean Bean už po několikáté ve své kariéře umře, začne seriál místo využité expozice vyprávět novou a k nějaké akci se doslova nutí. Nemohu soudit adaptaci, neboť čtenář předlohy nejsem, ale jako divákovi mi sledování přišlo nejen stále více zamotané, ale i méně zajímavé a nudné. Ke konci 4. série už jsem nevydržel a musel se se seriálem rozloučit. Za tu první sérii se ale klidně budu bít, ta je totiž vážně skvělá. ()

Hercalek

Příběh plný života a nečekané smrti. Máte oblíbenou postavu ? Buďte si jistí, že do příští série nepřežije. Podle mého seriál obsahuje až moc nelogičností a nesmyslů, které by se nikdy nestaly. Zakončení seriálu je jak jinak zklamánní. Řeknu to takhle, skončí to jak by jste nečekalial. Ale jinak skvěle natočeno. Nechybí napětí, drama, humor a navíc skvělá hudba. Djawadi se opravdu snažil a pozvedává tím celý seriál. Pro mě nejedna srdcervoucí scéna s umíráním ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií