Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

RISOvonVODKA

Dokonalosť najvyšieho stupňa. Serial, ktorý milovníkov fantasy privedie do stavu orgazmického vreskotu. Perfektne zvládnuté dialógy, politika a vojnová výprava. Bezchybná kamera. GoT naservíruje všetko, čo by ste si mohli priať a nenechavá vás spať v očakávaní ďalšej časti. ()

Garretto

Serial je to fajn. Miluju celou knizni sagu a proto mi nejsou po chuti scenaristicke upravy typu - "Stannis souloží s Mellisandrou", "Loras kouří Renlymu" a další měnší věci, které prostě ruší. Super je že v druhé sérii jsou konečně vlci. Doufám, že se časem dočkáme konečně nějaké té větší bitvy, obrů, mamutů...zatím 4 stars ()

lubosss

Game of Thrones napriek spočiatku nudným a nevýrazným dielom, sa kryštalizuje do skutočne vyzretého seriálu. Napriek mierne prehnanej brutalite a evidentnej snahe udržať sledovanosť pomocou vyzliekania každej herečky, ktorá sa čo i len okrajovo objaví na scéne, dávam 65 %. Podľa smerovania deja časom možno ešte pridám. ()

LuccaS27

Ooou! Perfektně zpracovaná "pohádka" pro dospělé. Krev, napětí, celkem dost zajímavá mytologie protkaná množstvím sexu, perverzně zpracované osobní příběhy a úchylárna v nejlepším slova smyslu. Já myslím, že mi to sedlo dokonale a od 1. scény v lese mě to ukovalo do svých spárů a vtáhlo do děje takovým způsobem, že sem ani nevěřil, jak moc to na mě působí. Vizuální stránka perfektní a HBO si s tím pohrála neskutečným způsobem... ()

tomik1976

Úžasný seriál,nejlepší historická fantasy sága,která kdy byla natočena.Jelikož ještě stále není uzavřena knižní předloha máme na několik let postaráno o vynikající zábavu.HBO vybralo tento velmi odvážný projekt,a popralo se s ním vskutku hrdinsky.Nádherné scenérie,vynikající dialogy,strhující příběh zrady a boje o trůn..Prostě seriálový klenot,který se bude ještě dlouho vyhřívat na výsluní. ()

mrShot

Petera Dinklagea som doteraz temer neznasal (kde sa objavil, liezol mi na nervy), ale hoci je omnoho krajsi, ako by podla predlohy mal byt, smahom ruky sa stal mojou najoblubenejsou postavou serialu - hoci sa o prvenstvo byl s Daenerys :) Perfektny serial takmer kopirujuci uzasnu predlohu :) 1. Seria 100%. 2. Seria 70% (po precitani kniziek musim uznat, ze druha seria horko tazko dosahuje priemer medzi OK serialmi.) Verme, ze sa v tretej serii trochu vzchopia. ()

REMUS_3

Ked som tento seriál zhliadol prvý krát vobec ma noslovil a po prvej časti som nan zanevrel. Neviem vobec prečo ale po čase som sa k nemu vrátil a kompletne ma do seba pohltil. Pozeral som diel od dielu až do finále a možem kludne povedat WINTER IS COMING. Reálne fantazy v pekne premyslenom svete z množstvom perfektných dialógov a nezabudnutelných postáv tvorí báječnú Hru o Tróny. PS: Nečakajte plno súbojov a krvi. Sila tohto serialu je niekde inde. ()

Erothes

Po první řadě "seriálu" mě Hra o Trůny doslova pohltila. Krásné krajiny, vizuální efekty a zajímavý děj tento ,,seriál" posouvají pomalu nade všechny ostatní. Každá postava má svůj vlastní charakter a každý se snaží bojovat za sebe. Jediné co se dá filmu vytknout je přílišné množství sexuálních scén (píchaček) ne, že by mi to vadilo ale co je moc to je moc. Druhá řada má pořád své kouzlo ale už mi v ní něco chybí(viděl jsem teprve 3 díly z této řady). Myslím, že seriál nemůže dostat jiné hodnocení než 10/10 (ale dětem bych ho nepouštěl). ()

balrag

Fantastický svět s ještě fantastičtějším příběhem který zmítá odvahu,hrdost,čest ale i opak jako nenávist,podlost a zradu.Seriál je dokonale vyváženy a tím neztrácí na hodnotě i když chybí velké souboje.Navíc je bez cenzury kdy ženské tělo je odhaleno dokořán snad v každým díle a krev tu teče proudem. Konkurenci tohodle typu ani nehledejte jedině že by se vám líbilo Herkules nebo Xena :D ()

Infy

Takové fantasy pro dospěláky no... :) Hra o trůny je perfektně napsaná a na realizaci se podílejí schopní lidé, navíc má obrovský rozpočet. Ani to nemohlo dopadnout jinak než takto. Jediné mínus je český dabing, když jsem ho slyšel tak jsem se zděsil. Upřímnou soustrast těm, kdo neumí anglicky.. A také by mohli ubrat na scénách se sexem, občas mi přijde, že se dívam spíš na porno .... ()

schebman.m

Zatím jsem pořád nadšen...jen doufám, že serial nebude zbytečně natahovany, jako třeba Lost nebo Heroes... Tak, a druhá série v tahu a já musím rok čekat, co bude dál...asi se vrhnu na knížky. ()

Lacoo

Prvá séria ma "až" 10 častí, každý charakter bol v podstate nenormálne dlho vyrozprávaný, až som pomaly nadobudol pocit, že z toho bude telenovela a zrejme až druhá séria bude to "pravé orechové", aspoň dúfam, pretože vyzerá že konečne dôjde aj na pokračovanie vôbec prvej scénky z celej série a dozvieme sa konečne čo je za stenou. A druhá vec čo ma zaujíma je, čo bude ďalej s Khaleesiou a jej drakmi. Ostatné politikárčenie ma už absolútne nezaujíma. ()

MAX33

Konečně po dlouhé době seriál, který je ze středověkého fantasy prostředí a je kvalitní, film není však založen překvapivě na krvelačných scénách, sexu, dracích a mýtických bytostech. Je založen na jednoduchém základu slově. Scénář je velmi kvalitní, samozřejmě je zpracován podle knižní předlohy. Dialogy jsou bohaté a herci výborní, štve mě, že Sean Bean zase umřel, moc jsem si ho oblíbil. Musím říct, že Peter Dinklage je skvost v tomto počinu a svou roli přijal bravurně, také za to dostal cenu. Nutnost pro všechny fanoušky fantasy. ()

joullinar

Tak ako som hodnotila prvú seriu, by som bohužial druhú nemohla...ani z velmi velkej dialky. Oproti knižnej predlohe, je práve táto seria dovrzaná na kruté nepoznanie. Chýba napätie, vtrhnutie do diania tak ako pri prvej a každý další diel ma rozčuluje. Snaha scénaristov sa cení, hlavne pri dobre odvedenej práci pri prvej serii, neboli však schopný ustát tak obsiahly dej a explóziu Martinovej fantázie. Lokácie sú krásne, kostýmy taktiež, väcsina hercov sedí k postavám (až na to, že Loras mal byt krásny o Renlym ani nehovoriac) ... co však z toho keď mnoho z povodnej dejovej línie sa okresalo z košatého čarostromu do obludného zjednodušeného klacku. Chápem obmedzenia rozpočtu, no druhá seria si pýtala dielov 20 nie 10 a možno by z toho vznikla lepšie požívatelná tlačenka aj pre náročnejšie hladné seriálové oko. ()

inhotep

Televize (která není televizí:) HBO mě seriálem GoT (HoT v české zkratce - zajímavý dvojsmysl, když na to tak koukám...) posadila na zadek, naprsto geniální dílo, výpravné, skvělí herci, výborný příběh, který je takřka přesným přepisem výborné knižní předlohy (až druhá sériie se od knihy "Střet králů" mírně odlišuje, ale vůbec mi to nevadí). Prostě paráda, doslova chrochtám blahem u každého dílu. Doufám, že HBO zadaptují všech 7 ( 2 ještě nejsou dopsané) knih. PS: HoT je anglicky horký, ostrý, pálivý, žhavý, senzační, úžasný ()

TeryCurly

Jestli něco HBO opravdu umí, tak to jsou seriály. Zatím mě žádný z jejich produkce nezklamal. Nejinak je tomu i u Game of Thrones. ()

Andy.du

Zabíjení, intriky, moc, vášeň, ale i láska a úcta. To jsou znaky tohoto výborného seriálu, který mě naprosto dostal. Každý díl končí tak, že člověk by chtěl vidět další a další. Je to jako droga. Líbí se mi, že se seriál neodehrává jen na jednom místě. Ocitneme ne severu země ve sněhových vánicích, na jihu země ve vyprahlé poušti, na lodi, která pluje po moři…Taky mě vždy dostane úvodní melodie, která je velmi povedená. Jediný malý minus pro mě je ten, že je někdy v seriálu příliš mnoho erotiky. Ale celkově je to jeden z nejpovedenějších seriálů, které jsem kdy viděla. ()

aneken

Dle mého názoru asi nejlepší knižní adaptace, co jsem kdy viděl. Seriál se prakticky dokonale drží výborné knižní předlohy a díky tomu rozehrává koncert mezilidských vztahů, který má velikou hloubku. Pestrost postav, jejich postupné proměny a reakce na nečekané události dělají ze seriálu velmi zajímavý mix. Dalším plusem je výpravnost a výborné výkony mnohdy prakticky neznámých herců. All in all, perfektní záležitost;) ()

xladik

NEOBSAHUJE SPOIL:JÁ - CHCI - DALŠÍ - DÍLY!!!!!!!!!!! 2 SERIE ZAMNOU A KONEC vás zase neskutečně natáhne že se nemůžete dočkat. Top 3 nejlepší seriál jaký jsem kdy viděl za posledních 27 let. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií