Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Janie.

Tak úplně jsem nevěděla, co od Game of Thrones čekat, ale jsem příjemně překvapená. Tu drsnost a krvavost (která se ale od seriálu HBO dala čekat, že) vyvažují chytré dialogy, poutavý příběh a zajímavé postavy, mezi nimiž jsou některé úplně úžasné (nejvíc asi můžu lorda Sněha, už jenom to jméno... :), a taky Skřeta - to je prostě sympaťák) a některé úplně na zabití (Cat Starková - tu ženskou bych něčím přetáhla). Celkově je to velmi chytlavé, promyšlené a rozhodně stojí za to přestát ty krvavé scény, které mě jindy spíš odrazují. ()

RKBoy

Další seriál ktorý ma nenechal chladným kým neskončil.Každý diel vás drží v napätí "čo sa asi može stať" a popritom do vás šlahá vynikajúcu atmosféru , lokácie či vynikajúcich hercov a príbeh.Niekoho možno zamrzí absencia bojových scén (za celých 10 dielov sú ich sotva 4) ale to nevadí.Všetko čo som písal vyššie vás pri seriály udrží až do konca , bol som prekvapený kolko nečakaných zvratov seriál má , po skončení jedného dielu som si musel pustiť další pretože to čakanie by som nevydržal.Sean Bean v roli lorda perfektný. EDIT 14.4.13. seriál ktorý má kvalitu,a po Spartacovi je na 2. priečke v mojej topke. prvý krát som sa GoT dostal náhodou,a celú prvú sériu som "zhltol" behom noci a netrpezlivo čakal na 2. Tá bola rovnako kvalitná a monstrozna ako prvá , nič im nechýbalo a v podstate sa to dá považovať za dokonalé dielo. Ale to može tvrdiť človek čo nečítal knihu,tiež som to tvrdil, momentálne som na 3. knide (Boure mečú) a seriál sa čoraz častejšie odchyluje od svojej knižnej predlohy,čo može tým čo po knihách siahli trocha vadiť.Priznám sa že pocit dokonalosti z tohoto seriálu u mna opadol po prečítaní prvých dvoch kníh (čítal som ich až po dopozeraní 1. a 2. série).Ale treba sa na to pozerať aj z pohladu diváka čo knihy nečítal.Pri tomto pohlade je seriál čo sa týka hereckých výkonov , hudby, prostredia, atmosféry a deju dokonalý.Ale z pohladu čitatela už nie,aspoň čo sa príbehu týka.Mnoho odchyliek ,mnoho chýbajúcich postáv či momentov ktoré sa odohrali v 3. knihe ale boli zasadené už do 2. série ktorá opisuje hlave dej 2. knihy ,,,a takých momentov je viac. Preto netreba seriál porovnávať s knižnou predlohou , lebo seriál si tvorí vlastnú cestu i ked hlavnú kostru príbehu používa a bude musieť. pre mna je to stále na 5* ()

OK11

Myslel jsem si, že mě žádný americký seriál nikdy neohromí. Omyl. Game of thrones (na originále trvám - dabovaná verze ubírá tak 70 % kvality filmu) se stal mým nejoblíbenějším seriálem v podstatě již po 4té epizodě. Titulky a hudba jsou perfektní a scénář absolutně nedocenitelný. Herci hrají jak o život (a že jejich postavám o něj jde!) bez sebemenšího zaškobrtnutí. Bojové scény nezůstávají v pozadí, i když se, pravda, politickým dialogům absolutně nemohou rovnat. Díky tomuto seriálu jsem se navíc dostal ke knize Game of Thrones, která je též perfektní a už se nemohu dočkati pokračování. Sean Bean a Mark Addy rule a "the only thing we say to Death is: Not today."...Nejlepší věci na světě jsou orgasmus, kytara, keporkak, zuby prof. St. Arnoult a Game of thrones. ()

JonSnow

Už od prvního dílu jsem se stal závislým na tomto seriálu. Když 1. řada skončila, musel jsem netrpělivostí přejít ke knižní podobě a teď už jen čekám na ten důležitý měsíc (duben), kdy se na obrazovkách HBO začne druhá řada. Musím uznat, že obsazení seriálu je bezchybné, k tomu super děj, parádní hudba....takže nemám co vytknout! ()

sweetRozarie

Málokterý seriál si zamiluji po prvním díle, ovšem Game of Thrones to dokázal. V každém díle se objevuje hned několik nečekaných zvratů, což diváka od obrazovky rozhodně nepustí. Teď už mi nezbývá nic jiného, než náruživě čekat na druhou sérii. ()

Trinculo

Klasické HBO - drsné, sex jen na drsno a ze zadu (originální knihy jsou v tomto daleko košatější a civilizovanější, a to je obviňují z pornografie) a škopky krve. Rád bych vypíchnul užasného Jasona Momou jako Khal Droga. Jinak asi nejlepší fantazy série, kterou jsem kdy viděl, koupil jsem si i knihy (což za první dil jsem mohl ušetřit) a musím je přečíst dříve než natočí další série. Skvělé, vynikající, doufám že tato série bude dokončena (vzhledem k tomu, jak dlouho vzniká je dost velké riziko, že se to nezdaří). Jinak velmi inteligentní záležitost na poli fantasy obecně. Konečně !!! Po druhé sérii je třeba snížit hodnocení. ()

spawnxp

První díl stejně dobrej jako poslední (1.série). Hodně "dospělej" seriál, člověk by to od HBO už ani nečekal. Knížku jsem nečetl, ale scénář a dialogy dávaj tušit dobrýho profíka - (Tell me something, Varys. Who do you truly serve? - The Realm, My Lord. Someone must...) - vlastně se nic tak převratnýho nedozvíme, ale podaný to je exkluzivně a to i vizuálně. Prostě 5/5. ()

JackieBliz

Za dva dny od shlédnutí prvního dílu jsem zhltala všechny. Ošidila jsem spánek, jak moc mě zajímalo (a užíralo!) když jsem nevěděla, jak to vlastně bude pokračovat. Nechci se opakovat, ano, tenhle seriál je absolutní špička HBO produkce, říkejte si co chcete, vy šťouralové (je vás poměrná menšina!). Každým dílem jsem byla vtažena do děje, jako snad nikdy, třásla se zimou v Zimohradu a cítila blízkost krve u Dothraků. Nikdy nevíte co se stane příště - kdo další zemře, kdo bude obviněn - je to tak nepředvídatelné - pro mě. Jsem unesená, potěšená, nadšená a nemůžu nic - od příběhu, přes herce až do interiérů a exteriérů - vytknout. Obzvlášť se mi líbí Sean Bean, Michelle Fairley, Kit Harington a Emilia Clarke. ()

Ironhead

Splneny sen fanouska dospele fantasy literatury. Skveli herci, uzasny scenar, skvele dialogy, kostymy, lokace v nichz se natacelo (Malta, Island, Chorvatsko,...). Vcera zacala na HBO prvnim dilem druha serie a vypada to jeste o kousek lepe nez serie prvni. Karty jsou rozdany, postavy zname, intriky se mohou rozjet na plne obratky hned od zacatku. Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se nemohl dockat dalsiho dilu nejakeho serialu... u GoT II. se mi to prihodilo hned po prvnim dilu. 5* btw... a moje nejoblibenejsi postava, je to tezke protoze skvelych unikatnich a vyraznych charakteru je tam hromada, ale nejspis to je Jon Snow (vzdycky jsem mel rad vlky :_) V prubehu sedme serie musim troksu snizit hodnoceni, protoze cim novejsi serie tim nizsi kvalita deje, scenare, dialogu, chovani postav... jedine ceho je vic, je akce, protoze je na ni logicky diky popularite serialu vic penez... Prni tri serie skvele, dalsi dve dobre, predposledni dve (VI. a VII.) spise jen prumerne a posledni VIII. serie je doslova scénáristicke dno, bohuzel :_(. ()

weva

Pre mňa seriál väčšinou znamená dve veci: komédia a maximálne cca 20 minút. Vždy sa však snažím dať šancu aj iným žánrom a som rada, že tento krát som nespravila výnimku. Tak skvele spracovaný seriál som ešte asi nevidela. Hneď prvý diel ma neuveriteľne zaujal, vtiahol do deja a ešte aj tých 50 minút mi je zrazu málo. Oceňujem tú rozmanitosť, ktorú tento seriál má; rozdielnosť a opis jednotlivých kráľovstiev; skvelé dialógy, ktoré nie sú iba prázdnymi slovami a charaktery jednotlivých postáv, ktoré sú prepracované tak, že ma každá jedna zaujala (musíš ich buď milovať alebo nenávidieť). Páči sa mi tiež nepredvídateľnosť jednotlivých situácií, človeka vždy niečo nové prekvapí. Dúfam, že celá sága "Pieseň ohňa a ľadu" bude naďalej takto spracovaná, aby som sa mala ďalej na čo tešiť. Skvelá práca z dielní HBO. ()

najby

Přes veškeré počáteční pochyby, jestli mě fantasy seriál plný krve a násilí bude bavit, musím potupně přiznat, že první série se mnou totálně otřásla a jen doufám, že ta druhá bude minimálně stejně úžasná. ()

Sliim1

Po dlouhé době nový kvalitní seriál a navíc podle mých oblíbených knih. Výborné herecké výkony utvářejí již tak kvalitní svět. Navíc je dobré, že seriál se drží předlohy a nejde svojí vlastní cestou. pro mě jasných 5*. ()

kverula

Dokonalost sama. Ponurá atmosféra zahalená mystikou, děj provázaný všemi královskými rody do nejmenšího detailu, postavy a charaktery, z kterých chcete zpívat či zvracet, násilí, sex a intriky. Všechno ve vrchovaté míře, bez špetky studu. Je třeba pozorně sledovat souvislosti, budou se hodit pro další sérii. Ještě nikdy jsem si ve filmu neoblíbila žádného trpaslíka tak jako Tyriona. ()

Vendys958

Úžasné dospělé fantasy, které si nebere žádné servítky se sexem, stínáním hlav a zabíjením. A to je dobře. Protože přikreslených fantasy tu bylo opravdu až moc (což ovšem není žádná velká výtka, LOTR je fantastický a pro mě číslo 1.), a dějově je Hra o trůny velmi působivá. 2. série malilinko ztrácí, ale i tak je to opravdový skvost. Už se těším, až si pořídím knížku. 1.Série 100% 2.Série 95% ()

Miyamoto

Po nezáživném pilotu mě seriál začal na pár dílů opravdu bavit, a tak jsem přečetl i knihy. A tady nastává kámen úrazu - tam, kde je v knize vše popsáno (někdy až příliš dlouze), v seriálu je vše osekáno a někdy i úplně pozměněno (často až nelogicky moc). Pokud nesrovnáváme seriál s knihou, dostáváme spíše konverzační drama než fantasy, ve kterém se ze 3 příběhových linií dostává skutečné pozornosti jen jedné (válka v Západozemí), linie s Daenerys je na ústupu a děj za Zdí (který je můj suverénně nejoblíbenější) bývá odbyt jednou či dvěma scénami za díl. Kvůli rozpočtu chybí bitvy a tak máme ve většině epizod schéma: cesta někam + hooodně konverazce + souboj + sex (ten tam bývá fakt často a i tam, kde v knize není :D ), problém tak je, že se to brzy ohledí a já se dál už celkem dost nudil. Takže za 3, kdybych neznal předlohu (takhle to beru jen jako doplnění), možná i méně... ()

Mukl007

Po první sérii jsem byl mile překvapen, jak mě hra o trůny baví a vtáhla do děje. Každá epizoda byla prošpikovaná napětím a novými zvraty, děj byl svižný a divák si ani nestačil uvědomit, že jeden díl má hodinovou stopáž. Ve druhé sezóně mi ale přijde, že již všem trochu odchází dech, zejména Sean Bean mi tam vysloveně chybí. Ostatní hrdinové mi přijdou, až na Petera Dinklage, poměrně nevýrazní. Nicméně stále věřím, že děj ještě potřebný impuls a šťávu dostane. Pokud tomu tak opravdu bude, rád poslední hvězdičku přidám. ()

LilDevil

Neviem ci ma zmysel sa vobec vyjadrovat. Od prvych minut to pre mna bolo ako keby rozpravali stale ty isty o tych istych. Zbytocne brutalne, zbytocne plne divneho sexu. Totalne neprehladne, nudne a predvidatelne. Pozerala som to lebo priatel to chcel vidiet, kedze mu vsetci hovorili ake to je uzasne. Nejak som tu uazsnost nepostrehla. Jednu hviezdu davam za tu animaciu uvodnyh tituliek. ()

kuře.gril

Za první sérii 5*, nadchla mě a začala jsem díky ní číst celou sérii ságy Písně ohně a ledu (nyní jsem u 4. dílu). Druhou sérii bych ohodnotila slabými 3*. Knižní předloha není dějově tolik nadupaná jako první díl, ale stejně člověka uchvátí. Totéž bohužel nemohu říct o 2. sérii seriálu. Kniha se nebojí upozadit některé postavy (například linii s Daenerys, o Robbovi se autor v knize zmíní jen párkrát okrajově). V seriálu se snaží scénáristé zachytit všechny linie, jenže strašně povrchně. Mnoho scén je naopak úplně zbytečně přidaných, některé mě vyloženě rozčilují. :) Chápu, že převést devítisetstránkovou knihu na desetidílný seriál je strašně obtížné, ale po nějakém sedmém dílu 2. série sáhnu večer mnohem raději po knižní předloze než po tomhle seriálu. Seriál je to výborný, ale pro toho, kdo si oblíbil knihu, ztrácí nějak kouzlo. ()

onemanga

Po dvou seriích prostě 5/5. Vrchol filmové fantasy dnešní doby a nejlepší přepracování knižní předlohy jaké znám (snad vyjma Lotra). Po dnešním "nerdgasmickém" zakončení druhé série nelze ani jinak. Pro ty co stále váhají, jdetě do toho !!! --100% 5* ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií