Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

kacudzde

Další skvělý animák. Zlomyslný padoušský Gru se srdcem na správném místě, jeho potrhlí žlutí pomocníci, 3 sirotci, loupež století a pořádný happy end. Animace ve 3D opravdu vydařená - u scény na horské dráze jsem si přála, aby trvala co nejdéle. Příběh byl příjemný a vtipně ho oživovali postavičky mimoňů ( scénka se zadkem :-), závěrečné titulky ). I když Jak vycvičit draka se mi líbilo o trochu víc, doporučuji. Viděno v kině 3D 24.10.2010. ()

d4

Hluché, nudné, rodinné clishé so žiadnou inovatívnou myšlienkou, ktoré vás 95 minút v kuse drží v očakávaní niečoho prevratného. Každú novú scénu viete odhadnúť, čo sa v nasledujúcich 5 minútach stane. No aj napriek tomu sa vo filme nachádzajú aj svetlé stránky - soundtrack, či už Hans Zimmer, alebo Sweet Home Alabama a spol., a malí čudní žltí tvorovia, pri ktorých štíte zakaždým, keď sa objavia na plátne. ()

Frfla

Veľmi fajn hudba, zlatí malí žltí pandrláci, ktorí vás (bohužiaľ) rozosmievali asi najviac z celého filmu, dvaja zloduchovia a tri nevinné dietky. Typicky rozprávkovo naivné a miestami až moc presladené, no je to predsa len rozprávka pre deti, tak prečo nie? ()

Epco

Neskutočne infantilné. Chlapec vedľa mňa sa rehotal tak nahlas a tak často že som ho chcel vyvliecť zo sály za uši. Potom som si uvedomil že to ja som ten divný, odhodil som predsudky, zabudol koľko mám rokov a užíval si to. A onedlho som sa kráľovsky bavil. ()

miromir

teda cetl sem recenze a moc sem se nato tesil, spousta lidi se nad tim primo rozplyvalo, ale ve skutecnosti sem se za cely film zasmal tak 3krat a to ani ne nak extra moc, skratka u me velikansky prumer. ()

Alvin

Povedených animáků není nikdy dost a takhle výborných už vůbec ne. Chlapci z Illumination naštěstí nezapomněli, že nestačí jenom pěkná animace a kvalitní hudební doprovod, ale že hlavní je příběh a jeho podání. A v tomhle se Despicable me může směle měřit s nejlepšími kousky z dílny Pixaru. Od začátku do konce je to svižná jízda se spoustou vtípků a povedených narážek (Evil Bank, severokorejský tajný výzkum, přistání Američanů na měsíci nebo plechovka jako jejich národní památka). Přitom ale příběh nesklouzne k sentimentu a i ve scénách, kde by to nejvíc hrozilo, se autoři soustředí víc na vtip než dojetí diváka. Ještě teď se musím smát při vzpomínce na padoucha čtoucího Sleepy Kittens nebo záchodovou štětku se zmrzlinovým kornoutem. Cože? Vysvětlení až ve filmu. (Shlednuto v puvodnim zneni v ne-3D) ()

Denuna

Úžasný animák pro děti i dospělé, kteří jsou stále tak trochu dětmi, který má dokonalé animace a spousta skvělého humoru navrch. Máte - li tento žánr rádi, nenechte si v žádném případě "Já, padouch" ujít. ()

snupko13

No podľa mňa tu na csfd ide hodnotenie dosť vysoko, čo som dosť prekvapený. Prečo? Jediné úžasné bolo na tom nápad, ukradnúť mesiac. Ostatok bol len silený, ľahko predvidateľný dej s opakujúcim sa kliše a s humorom, ktorý bol vyslovene nudný. Tohto roku uzreli svetlo sveta oveľa, oveľa lepšie animované filmy, ako tento. Neodporúčam. ()

MaximusMax

Jeden z nejlěpších (pokud ne úplně nejlepší) 3D celovečeráků, co jsem kdy viděl. Francouzi to prostě dělají jinak a jsou v tom neuvěřitelně dobří. Skvělá animace, parádní stylizace postav, některé momenty tak vtipné, že jsem si je pouštěl několikrát dokola, scénář...prostě francouzský. "He's so FLUFFYYYY!!!" ()

Kucin

Bezkonkurenčně nejlepší animák který jsem viděl skvěle jsem se u toho bavil. Není to jako jiné perfektní začátek a jak film pokračuje vtipných scén a fórků je čím dál méně u tohohle to vyvážili tak že se bavíte od začátku do konce. Prostě bezkonkurenční. ()

roman1804

Tak toto je úplne super animák. Skvele použitý jednoduchý humor, ktorý by v nejakom inom filme vypálil totálne trápne, ale tu je to miestami až geniálne. A mimoni sú proste borci. Už dlho som sa takto nebavil. ()

sten32

Som mierne sklamany, ja viem ja viem, je to pre deti ale bolo to velmi rozpačite a predvidatelne. Jedine čo odcenujem boli tí mali žlty mužičkovia. Celkovo taky priemer. ()

ragtime

Jeden z najlepších animákov roku, mám vo všeobecnosti radšej originálne znenie a tu bol výber hercov veľmi podarenou voľbou, nehovoriac o príbehu, ktorý je dávkovaný presne ako má byť. Tu akčný, tu zase dojemný a celkovo veľmi príjemný. A vôbec nie gýčový. ()

JohnDeRooy

Ještě jsem to tedy neviděl v češtině, ale Gru má v anglickém originále neodolatelnej ruskej přízvuk, kterej tam prostě sedí a moc to pomáhá :) Navíc má několik neuvěřitelnejch hlášek který nevím jestli nejsou ztraceny v překladu. ()

Pointed

Začátek parádní, ale cca po 45 minutách to naváže na klasické koleje rádoby dojemného animáku. Nicméně originalita hlavní role je parádní, takovej správnej magor. Za další pak neskutečně zábavné momenty, u kterých sem se málem válel po zemi. Obzvlášť při scénách s těmi žlutými pomocníky. K tomu fajn soundtrack, který uzavírá pohodovou celovečerní podívanou pro celou rodinu. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav