Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

dr.fish

Tak nějak ten příběh stále recyklujeme. Pořád je to docela dobré, ale tady je asi příliš efektů a málo podnětů k přemýšlení. Obraz a zvuk jede, mozek ale vypnout. 60% ()

Thorn odpad!

Myslím, že tento film nemohl dopadnout dobře už ze své samotné podstaty. Je to něco mezi remakem a restartem, přičemž pořádně nefunguje ani jedno z toho. Pokud šlo tvůrcům o svěží restart celé série, pak vůbec netuším, proč se proboha vraceli zpátky na začátek k úplně prvnímu Terminátorovi. Scénárista a režisér zašli dokonce tak daleko, že zde přímo zreprodukovali některé scény z původního filmu z roku 1984. Dává vám to nějaký smysl? Mně teda vůbec ne. A aby bylo parazitování na předchozích dílech dovedeno k dokonalosti, vrací se nám tu i stařičký Arnold Schwarzenegger. Podívejte, já plně chápu, že tento herec hrál terminátora v letech, kdy se na to po fyzické stránce perfektně hodil. Proč ho ale hraje ještě i v důchodcovském věku, je pro mě opravdovou záhadou. Jediným vysvětlením může být snad jen hra na určitou nostalgii a vytvoření dojmu, že všechno bude stejně super jako za starých časů. To ale ještě není ani zdaleka to nejhorší. Zápletka jako taková je čiré peklo. Něco tak naprosto šíleného a chaotického jsem už velmi dlouho neviděl. V situaci, kdy se vám na scéně vesele prohánějí nějací neznámí terminátoři a vy vůbec netušíte, odkud se tam proboha vzali, začínáte mít pocit, že tady asi něco nesedí. Doteď jsem nepochopil, kdo přesně měla být ta postava ztvárněná Mattem Smithem. Stejně tak mi není jasné, co se vlastně stalo s Johnem. Nepochopil jsem dokonce ani to, kdo nakonec vyhrál a jestli film skončil dobře nebo špatně. Ono to jde totiž dost těžko, když po celou dobu nechápete, kdo vlastně bojuje proti komu a o co každé z obou soupeřících stran jde. Začátek filmu, kde se mluví o jaderné válce a nadvládě strojů, bylo to jediné, co jsem z této šílenosti pochopil. Jistě, někdo by mohl namítnout, že u filmu tohoto typu nejde ani tak o příběh, jako spíš o nadupanou akci. Jenže ani ta zde za moc nestojí. Nejnovější typ terminátora, který představuje jakýsi hybrid mezi člověkem a strojem, je strašně překombinovaný a souboje s ním nejsou ani trochu zábavné. Původní terminátor byl zajímavý právě tím, že ačkoliv bylo velmi obtížné jej poškodit či zničit, při vynaložení opravdu velké píle a snahy se to zvládnout dalo. Jakmile ale máte terminátora, který je skutečně všemocný a zcela nezničitelný, tak už vás to vlastně ani moc nebaví, protože veškeré souboje s ním postrádají smysl. Stejně to vždycky všechno přežije, tak co? Kdybych alespoň věděl, co bylo vlastně jeho cílem. Potom by mě to možná bavilo o něco víc. Takhle je to ale vážně nuda a otrava. No jo, sledovat celé dvě hodiny film, u kterého vůbec netušíte, o co tam sakra jde, je vážně utrpení. Opravdu nechápu, jak mohl někdo schválit takový zmatený scénář. Co se dá dělat. Nezbývá než doufat, že se tato série jednoho dne dočká nějakého důstojného restartu. Šance na jakékoliv přímé pokračování už je totiž po této zhovadilosti zcela znemožněna. ()

Courtemanche

Málem 20 minut trvající intro o ničem, ok. Film komplet ve tmě, ok, no problem, tak to bude ve tmě. I když nevidím nic. Příběh? Aspoň akce jsou, že ano? Ne-ne, na něco speciálního tady není čas! Protože v jednom kuse se něco vysvětluje, musí, jinak by se v tom nedalo orientovat. Ani nevím s čím srovnávat, ale akční film to není. 2/5 ()

SeanLSD

Nedokážem neoceniť hru s celým tým univerzom, jeho ikonami a pravidlami, ani nenaštvať sa na modernú blockbusterovú preplácanosť. Je tam toho jednoducho strašne veľa a človek sa v tom stráca. Bude potreba ďalšieho zhliadnutia a kritického porovnania s ostatnými dielmi, inak sa z toho nevysomárim! ()

otík

Čtu samé kritiky na T5, já se tomu divím. Šel jsem na film ze série Terminator, který stál na Arnoldovi. Je jasné, že na herci starém 67 let nelze stavět akční film. A scénář i režisér si s tím poradili. Mně tam Arnold sedí, odehrál to, co odehrál v T3, sice už neukazuje bicáky, ale pořád odehraje to, co má. A když zahláškuje, stále to tam je! I ty vtípky mu občas vyjdou. S dalším obsazením nemám problém, triky jsou slušné, scénář průměrně dobrý, v ději série jsem se taky jakž takž orientoval. Já prostě nemám co vytýkat ani tvůrcům, ani hercům. Jsem rád, že jsem ještě viděl film, do kterého Arnie sedí, ve kterém není roztřesená kamera, kde se vyznám v soubojích a kde se i pobavím. V době plné comiksovek je fajn jít do kina na starý dobrý akčňák, který se nestydí být trochu old a taky trochu new. Viděno v kině ve 2D s titulky, což je ta nejlepší kombinace! ()

LukeUp

Nemůžu se zbavit dojmu, že je to spíš úplně jinej film, kde je mimochodem občas nějaký ten terminátor pro zpestření. Když na to koukám z tohoto pohledu, tak to byla docela příjemná podívaná, kde je z Arnolda příjemný plechový taťka mazlíček, co hláškuje a baví svým přístupem a řešením situací. Pokud na to ale koukám z pohledu fanouška terminátorů, tak je tenhle film skutečně podivná slepenina všeho možného s ještě divnější a zmatenější zápletkou. Doufám, že víc už se tato značka ždímat nebude, už tohle je takový lehký závan průšvihu, ale úplně špatné to ještě nebylo. 60% ()

bk81

Jai Courtnay at uz nenaskakuje do mych oblibenych serii (Smrtonosna past, nyni Terminator, kde navic hraje mou nejoblibenejsi filmovou postavu)....jinak si totiz tak spatne filmy nedokazu zduvodnit. :-D Je to fakt slabe a z cele serie nejslabsi dil a uz je to uplne vareni z vody (nebo niceho). Absolutne zbytecny film, kteremu ty dve hvezdy davam pouze za klasicke sceny ci jejich naznaky a efekty. ()

URBAN

Nejsem fanouškem Terminátora a nikdy nebudu, ale myslím že se toto pokračování vydařilo. Mělo v sobě spousty hlášek akce a všechno co děla Terminátora Termanátorem. ( 14.7.15/KINO Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu:15 ) ()

alchac

Terminátoří restart? Spíše štýrský eintopf ze všech tří předchozích dílů (spásný díl nepočítám). Ovšem po druhém zhlédnutí (resp. jednom a půltém, neb poprvé jsem půlku prochrápal) musím uznat, že celkem vydařený a stravitelný. Dokonce bych řekl, že až nečekaně, kdyby se bylo možné obejít bez křečovitých pokusů o ještě křečovitější "humor" a kdyby to nebylo dnes již klasicky nadbytečně užvaněné. Opravdu nebetyčně mě sere, že se všichni dnešní padouši musí neustále vykecávat o svých ďábelských plánech a hrdinové je častovat šablonovitými vzdornými replikami, či aspoň řádně exaltovaným "Noooooouu!!" Ano, samozřejmě chápu, že je třeba rozšířit diváckou základnu i o (nad)průměrně dementní plody příbuzenských svazků z těch největších prdelí Nového Mexika, ovšem nikdo mě nemůže donutit, aby mě tato skutečnost nesrala. Jo a výběr herce pro roli Kylea mohl být méně Gaynisys. Na druhou stranu Arnold, ten se na svá stará hydraulická kolena nevídaně pochlapil (nápad s roboparkinsonem v termináltorní fázi byl vynikající) a jeho akční eskapády jsou s ohledem na jeho současné možnosti na tak slušné úrovni, že i těch pár do očí bijících debilit odpouštím. Dokonce se mu tentokrát povedl i povinný recyklát (nejen) ájlbíbekovací hlášky. Akorát nevím, zda to několikanásobné zamotávání se v časových paraparadoxech byl úmyslný vtip, nebo kouzlo nechtěného. Buď jak buď, uděluji po přezrálé úvaze předem neočekávané silnější tři. ()

sator

Žádná z nadstaveb nikdy nenavázala na kouzlo jedničky a dvojky, nicméně tohle bych řadil v kvalitě na třetí místo... ()

StanislachKo

Odhliadnuc od toho, že oproti absolútneho dokonala prvých dvoch častí.Teraz tu máme ukážkový blockbuster, ktorý si nedáva za cieľ žiadnu z Camerovoných ambícií. Genisys-u ide o jediné: (a celkom ma udivuje, že toľko ortodoxných terminátoristov si to nedokázalo ani na základe jasne naservírovaných indícií uvedomiť) = BAVIŤ! Jediné možné vysvetlenie je pre mňa nie úplne pochopená (ne)logika scenára. Je jasné, že každý rád hľadá nezrovnalosti, povšimne si ich a hádže to tu na stenu búchajúc sa do pŕs, že ja som práve ten génius, čo si vo filme všimol "2+2=5". Ako to vidím ja, tak to, čo obdobní hnidopichovia nazývajú nezrovnalosťou, ja som vnímal ako nutný odpadový materiál inak číreho scenáristického (ba priam až detinského) blbnutia. Verdikt je u mňaa tým pádom jasný. Síce bez pridanej hodnooty, ale stále zábava ako prasa. ()

panMartin

Příběh je úplný guláš. Marný pokus o slavný návrat. Miluju první dva díly. Nový Teminátor je znásilnění mýho dětství, akčního filmu, ale především celý série. Místo jednoho Terminátora jsou tady čtyři (kromě Arnieho mě nikdo z nich nezajímal). Neskutečně trapnej scénáristickej průjem. Je k nevíře, jak si tvůrci (ne)poradili s časovou rovinou. Když to řeknu přímo, tak větší slátatinu jsem dlouho neviděl. Totalní nelogičnosti, díry ve scénáři, nesmysly a ten konec. Pouze na akční scény se kouká pěkně. Dobrou myšlenkou na Terminátor Genisys je, že naráží na dnešní virtuálně přetechnizovanou dobu a to nemluvě o tzv. sociálních sítí. Terminátor jako série je mrtvá. ()

reky

Vidět a zapomenout, protože čím víc o tom člověk přemýšlí, tím horším film je... Mimochodem - T-1000 je tu fakt neschopnej zoufalec, ten, kdo tu postavu takhle napsal, by zasloužil kopnout do zadku. Nebýt Arnolda, mohlo to jít rovnou někam na primu kůl od 22h. ()

sir-dave

Upřímně - mám v tom už pěkný bordel. Opět vychrleno několik dat, do toho všeho časté cestování časem. Prospěla by mi rekapitulace. Genisys jsem pojal jen jako akční film. Cameronův Terminator 2 je jedním z mých TOP a pokračováními svou značku pomalu ale jisté ztrácí. Herci nových postav nejsou špatní, ale tady se absolutně nehodili. Na Emilii Clarke jsem si celou dobu nemohl zvyknout. Jai Courtney běhal jak nějaký naprcaný steorid. Jason Clarke je teď všude. A když je nejlepší postava J.K. Simmonse, tou vedlejší, je to špatnéé. Začátek vypadal nadějně, potom se předigitalizovalo a je na světě zklamání jako u Smrtonosné pasti 5. Takový Salvation nebyl moc dobře přijat, ale daleko více se mi líbí u Terminátora ta post-apo atmosféra než toto. Vzhledem k respektu série víc hvězdiček dát nejde, nejhorší díl. Aspoň Švancik občas zažertoval. ()

Nivenx

Terminátoří série je pro mě srdcová záležitost a po tomto díle tím nadále zůstává. Salvation se nadále řadí do akčního výplachu, který do sériese zkrátka nehodí. Začátek tohoto dílu začíná hned z ostra a terminátorů je dostatek. Film se ihned vrhá do akce a vysvětlování přichází v průběhu filmu neustále dopředu. Zapracování Arnieho dopadlo na výbornou a film má i více citu jak díl třetí. Potíž, která vznikla u kritiky se scénářem nemám. Scénář neignoruje první tři díly, ale pouze mění události i příběh. Hlavním tahounem událostí sestal stroj času u kterého mi není jasné jak mohl být v roce 1984?? To mi nějak nebylo vysvětleno, jinak jsem spokojený. Film jde svým tempem neustále kupředu a nenudí. Zvraty jsou fajn, kdyby nebyly vyzrazeny hned v ohromném množství trailerů a tím vlastně moment překvapení vymizel. Udělal jsem dobře, že na film jsem nešel hned po skouknutí ukázek, ale když už mi vyšuměli z hlavy a o to více jsem si film užil. 65% ()

Radiq

Tak to už bylo trochu moc, ne? Cestování časem ve filmu byla vždy jedna z největších blbostí, co se může na plátně vymyslet. A že se tady zamotají postavy a souvislosti z celé série, to scénáristi museli jet na nějakejch drogách nebo trpí nějakou mozkovou chorobou nebo jsou to prostě dementi. A kdo pochopil, jak je to všechno vlastně možny a kdo se kam jak dostal v čase a jak se co mohlo stát, tak je asi taky dement, protože to není možný. Najde se tam hromada dalších debilností, co se nepovedly. Trapné akční scény plné digitálna a nesmyslů, digitální omlazenej Schwarzenegger, na kterym to digitálno jde poznat, několikráte použití toho, co jsme už v nějakym Terminátorovi viděli (a tady to rozhodně nebylo dobry ani vtipny ani nic) a bylo tam toho prostě hodně. Emilia Clarke i Jai Courtney si tak nízké hodnocení nezaslouží, protože mě se jako herci líbily a za ten debilní film v podstatě oni nemůžou. Doufám, že to jejich kariéru nepošle špatným směrem nebo ji rovnou nepohřbí, jak to dopadlo s Kristannou Loken nebo Nickem Stahlem v Terminátor 3: Vzpoura strojů. Bohužel to vypadá, že natočí další díl, takže doufám, že to bude tak velkej propadák, že tím Terminátor už navždy skončí... ()

KatanaCZ

Dva roky jsem otálel...teď jsem konečně sebral odvahu a viděl tenhle skvost....měl jsem čekat déle! Chtěl bych být Terminátor, přesunout se v čase zpět a nakopat zadek jednak tomu, kdo udělal z kultu tuhle příšernost, druhak sobě, že jsem se vůbec koukal. Říkám si proč, proč někdo vezme zažitý příběh a udělá z Johna retardovaného padoucha, Arniemu nechá říkat dědo a podělá co může. Škoda mluvit...2* za Arnieho, jinak odpad. ()

Deyw

na to se meli vysrat...doufam ze to dark fate bude mensi pruser nez tohle.. :D zbytecnej film..ale je tu arnie :( ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka