Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Tominni

Terminátor po páté......bohužel, tentokrát spíše průměr a to jen díky odkazům na T1 a T2 (především na začátku) - takové trochu nostalgii, ale jinak pátý díl nic moc nového nepřináší. Pořád se něco děje, takže film celkem zdařile doběhne ke konci, ale o moc více nepřinese - spíše taková jednohubka, což je s ohledem na první filmy trochu málo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 27%, Audience Score - 53% | FDb.cz - 71% | Asi poplujeme proti proudu, ale velkolepý návrat Arnieho (který prostě drtí), cestování časem a sympatická Emilia Clarke tomu dodávají šťávu a vynášejí tento díl s parádní akcí nad Salvation, protože jsme se po delší době opět u nějakého moderního akčňáku příjemně bavili a zavzpomínali na první dva díly! No a ty 4* aspoň za to, že Terminátor se vrátil. 70% ()

OJan

Jakože, musel jsem na to koukat 4x, abych pochopil o co vlastně jde. Ale film je krásně do detailů zpracován. |80%| ()

Pitryx

Já jsem se v tom chaosu ztratil už nějak tuším po půl hodině? Zpackali tím všechno co se dalo, a navíc nepřinesli vůbec nic nového. Neustále dokola se opakující efekty, které už jaksi ztratily na popularitě a spousta vykecávání. Snad jen autobus na mostě by stál za zmínku. Těch dvacet co dávám je s velkou bídou. ()

Leeroy3167

Nie som až tak nasraný, ako som čakal. Prvá polhodinka výborná, potom sa samozrejme dostavujú prvé väčšie diery v scenári a ide to z kopca. Po hroznom zdehonestovaní T1000 sa preradí na neutrál, v ktorom film ide až do konca. Generickú, ale nijak zvlášť urážajúcu akciu striedajú rovnako neškodné dialógy so samozrejme k blockbusterovým požiadavkam primerane výbušným finále. Jai Courtney definitívne vie, komu vliezť do prdele vzhľadom k tomu, že so svojim neherectvom dokázal uškodiť už druhej legendárnej akčnej sérii a ešte nikto mu to nezarazil, Emilia je na tom o niečo lepšie, každému fanúšikovi Terminátora je však jasné, že Sarah Connor je len jedna. Arnold je najväčším plusom T5 a tak, ako som vždy vravel, že sa z dôchodku nemal vracať, tak dnes musím uznať, že len vďaka nemu má film aspoň nejakú takú šťavu. Takže v konečnom dôsledku sme dostali deravý príbeh, priemernú akciu, pár zlých hereckých výkonov (Jason Clarke ako najväčšia hrozba filmu strašne prehráva) a skvelého Arnolda. Najväčší problém je, že nebyť faktu, že film nesie názov Terminátor, všetci by vraveli o úplne obyčajnom Béčku, ktoré vyšumí do stratena. Takto ale však máme tisícky zlomených fanúšikovských sŕdc, ktorí to jednoducho nepredýchajú. Ja ostávam na rovnakom neutráli, na akom ide samotný film. Niesom ani nadšený, ani urazený... som možno len rád, že to nebola až taká katastrofa, ako som sa po naozaj mizernej reklamnej kampani obával. Striedme 3* ()

Domas88

Milovník terminátorů nemůže ani jinak hodnotit, neřešte pořád blbosti lidi, jdete do kina jako já a užíte si tuhle akční napínavou super digitálně spracovanou podívanou a pokud během toho budete mít čas hledat chyby.... je mi vás fakt líto :) ()

ndee

Tak takhle to vypadá, když je svět (i filmovej) totálně posranej z ganderové, rasové a bůhví jáké ještě politické korektnosti. Navíc rating PG-13....to snad nemůžou myslet vážně. Během filmu, kde lidi umírají po milionech se nemůže mluvit sprostě, vystříknou ani kapka kečupu a už vůbec ne, aby se tam objevila nějaká koza nebo aspoň holej zadek, přestože se cestuje časem s holó řiťó. Tfuj, tfuj, tfuj...jedna hvězda z nostalgie a dvě za Arnolda, protože bez něj by to byla ultrasračka. ()

M.Šalda

Pátý Terminátor rozhodně splnil má očekávání. První polovina filmu je dokonce předčila, zatímco druhá byla spíše slabší. Ve výsledku ode mne tento díl dostává bronzovou medaili v terminátorské pentalogii, a to za zlatým "Soudným dnem" a stříbrným původním Terminátorem. V pátém Terminátorovi se snoubí ingredience ze všech předchozích dílů (nálsedují spoilery!!!): odkaz na zotročování lidí stroji a jejich využívání k anatomickým výzkumům pro účely vývojového oddělení Skynetu s jejich následnou exterminací (T4), nově se rozvíjející zápletka na pozadí událostí z roku 1984 (T1), T-1000 vydávající se za policistu (T2), přepólování motivací klíčových postav (T3). Vzhledem k tomu, že mne vždy svým způsobem iritovala Linda Hamiltonová jako představitelka Sarah Connorové v prvním Terminátorovi, uvítal jsem ztvárnění této postavy sympatickou Emilií Clarkovou. Po hudební stránce je film taktéž dobře vybaven. Zejména potěší melancholický motiv z prvních dvou Terminátorů, který zazní na začátku filmu. ()

VanBradley89

Viděno včera, s tím, že si to nechám uležet a dnes ohodnotím. Pořád jsem byl na vážkách jestli to co jsem viděl bylo debilní a nebo celkem ucházející. Vzhledem k tomu, že ani ne 24 hodin po projekci si skoro nic nepamatuju bude to možnost č. 1. Úvod, asi 25 minut, bylo dobrých, jakože vážně dobrých, ale ten zbytek. Ve chvíli, kdy utekli z nemocnice a schovali se v tom bunkru, jsem se přistihl, že vlastně přemýšlím o tom jestli si až půjdu s kina skočím na jídlo. Obsazení? Dejme tomu že nová Sarah vlastně neví co chce. Jestli je to drsňačka nebo jen pipka co chce zachránit. Její představitelka je sice roztomilá. ale nefunguje. Kdyby si, alespoň ve vedení řekli hlavní hrdinka nic moc, tak Kyle musí být pecka. Ne, místo toho navebují lulana Courtneyho. Ten člověk je tak netalentovaný a necharismatický, že se k němu odmítám dál vyjadřovat. Zvažovaný Boyd Holbrook, to by byla volba. Následuje výčet věcí, na které jsem si vzpomněl. Arnold skočí do vrtule a má jen několik škrábnutí na tváři? Přemet autobusu. Jak je možný, že ve mě Nolan svým převráceným kamionem v jednom záběru vyvolá víc emocí než nekonečno digitálních kotrmelců z asi 50 střihama? A to je taky. Oni se tam tak kutálí a nejenže v pohodě vylezou, ale žádná viditelná zranění. Víte, co? První dva terminátory zbožňuju ( jedničku o trochu víc ) a napadlo mě své hodnocení postavit na úctě. Ale tu tvůrci neměli takže bez nějakého ohlížení, střízlivýma očima dávám 2*. Za úvod a pár Arnoldových momentů a slušný nápad z novým hlavním záporákem. Jinak nic. PS: Jamesi Camerone, vážně se ti to tak líbilo? ()

Kamy

No neviem. Ako letný popcorn možno za 4*, ako Terminatórsky film tak za 2*. Keď sa nad tým začnete príliš zamýšľať, rozbolí vás hlava., ale s vypnutým mozgom to prekvapivo celkom zábavné (veľký vďak za to patrí hlvane Arniemu a J.K. Simmonsovi). Aj Emilia ako Sarah celkom ujde, len Jai Courtney si mohol odpustiť svoje "vtipné" hlášky. ()

PaTeXx

Skvělé prevzetí těch nejlepších prvků z prvních dvou dílů, zafungovaly lehké vtipy i bezchybná (vzhledově) Emilia Clarke. Vedle Arnieho, který už snad nemůže ničím překvapit, se museli předvést ne-moc-zkušení, ale přesto nadějní herci včetně už zmíněné Emilie. Neříkám, že se jim to nepovedlo, ale když hrajete po boku Schwarzeneggera, tak je těžké na sebe upozornit fanoušky i kritiky. Mínusů nebylo moc, ale co si budem nalhávat - vždy se tam nějaký najde (i přes můj vysoký optimismus). Soundtrack nějak extra nezapůsobil, stejně tak i konec. Ať se na mě kritici nezlobí, ale neskutečně mi to připomíná úžasné první dva Cameronovy díly. Nostalgie ve mě vzbuzuje pátou a poslední hvězdu, kterou můj jubilejní 500. ohodnocený film... bez váhání dostane. ()

stolista

Včerejší projekce nového dílu Terminátora mě hodně překvapila. Podle počtu * je jasné, že mile. Aktuální hodnocení na csfd ale 71% a pomalu klesá. Mě však film hodně bavil. Skákání "z časů do časů" mě baví. (Butterfly effect, Na hraně zítřka,..) První 2díly si pamatuju opravdu jenom matně, hlavní příběhovou linii samozřejmě znám. Tohle je takové pokračování. Super efekty, super (staro)nová hudba, herci v pohodě, humor, napětí, skoky v čase... Já jsem velice spokojený 90% ()

asader

Nejedná se vyloženě o průser,jen mě štve recyklování takových klasik.Původní film měl být trilogie a tím to mělo končit,proto pokračování musí být tak příběhově komplikovaný,že jsem se v tom začínal ztrácet.Chápu Hollywood,že spolíhá na to,že lidi si nenechaj pokračování takových klasik ujít a bude recyklovat dál a dál,ale kvalita tím jde pak dolů a původní sérii se to nemůže rovnat ani náhodou.6/10. ()

Stepa777

Když tenhle díl porovnám s předchozím Salvation, kde jsem dával 3 hvězdy, tak Genisys bylo určitě lepší na 3 až 4 hvězdy i přes tu problematickou zápletku. Jelikož patřím mezi fandy Terminátora, do kina jsem se hodně těšil ale zároveň jsem měl strach z těch ohlasů tady, že to bude zase jen film o efektech s podobným záměrem jako např. pokračování Avengers. Ne. Myslím, že tenhle terminátor se celkem podařil, akce nebyla nějak extra přeplácaná - akční scény byly dobře rozdělené a nebyly extrémně dlouhé, tak že se potom už u toho nudíte. Myslím, že herce vybrali úplně v pohodě. Schwarzenneger si odvedl své. Co ale bylo na filmu hodně nepovedeno - příběh. Začátek, prvních asi 20 minut bylo SUPER, ale po příchodu opětovného cestování v čase a řečích o roce 2017, kde je vidět "asi" druhý Kyle Reese v dětském věku... ?? Pak to šlo s příbehěm hodně do háje. Kdo měl problém pochopit film Počátek, tak tady nepochopí vůbec nic. Myslím, že to sám neví ani režisér. Takový zmatek jaký tam předvedli s cestováním časem, to je neskutečné a dost to tomu filmu ubralo... člověk si chce utvořit alespoň svůj názor co se tam vlastně stalo, do jakého času se Kyle a ostatní přenesli aby to celé trochu pochopil, ale ani to nejde... Když porovnáte to co se stalo v tomhle filmu, tak to postrádá naprostou logiku s tím co bylo k vidění v T1,2 a 3. Ale líbil se mi styl filmu a spíš mě to připomělo filmy T1,2 a 3 než Salvation a proto nakonec musím hodnotit více než 3. ()

dzules

příběh je napínavý, má spád, nová Connorová je příjemná, arnie je prostě arnie..má to ale velké ale...člověk se nesmí začít moc hrabat v "časových" osách a skocích, paralelách atd..myslím, že doktor Cooper by to rozcupoval ()

Stanmi

Z temné budoucnosti ovládané roboty se Kyle Reese (Jai Courtney) vrací pomocí stroje času do minulosti, aby ochránil Sarah Connorovou (Emilia Clarke), matku budoucího vůdce lidského odporu Johna Connora (Jason Clarke). V roce 1984 však nenalézá bezbrannou dívku, ale odvážnou bojovnici, kterou vychoval samotný terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger).. Nový Terminator, který je dalším pokračováním a zároveň i restartem celé série (podobně jako třeba Jurský svět, nebo Šílený Max: Zběsilá cesta), má za sebou nepříliš povedenou marketingovou kampaň, ale na druhou stranu má v sobě jeden neoddiskutovatelný trumf, kterým není nikdo jiný než samotný Arnold, který se opět vrátil do své ikonické role. Jakožto fanoušek celé série jsem nedbal na vlnu negativních reakcí a vydal jsem do kina udělat si vlastní názor a... odcházel jsem až překvapivě spokojený. Samotný příběh do jisté míry recykluje první dva snímky terminátoří série a právě díky tomuto faktu je první polovina opravdu zábavná a zajímavá, o něco horší je to s druhou polovinou snímku, kde už scénaristé tvoří vlastní děj, ale ani zde se nejedná o žádný průšvih. Přiznám se, že jsem měl trochu obavy z obsazení celého snímku, přirozeně kromě Arnolda (ten je tradičně skvělý a hláškuje doslova na každém kroku). Ale jak Emilia Clarke, tak i Jai Courney a v menší míře také Jason Clarke vcelku příjemně překvapili (ostatně jako celý film). Co se týče ostatních aspektů filmů, tak akce je dostatek, humoru také (díky Arnoldovi), úroveň triků je takový hollywoodský standard (pochválit však musím omlazeného Arnolda jako T-800, který vypadá hodně dobře, horší už je to třeba se zpracováním T-1000), akorát hudba nebyla příliš výrázná a naprosto ji převálcovala ústřední terminátoří melodie (která však pořádně zazní až u závěrečných titulků). S hodnocením Terminatora: Genisys se to má podobně jako u Rychle a zběsile 7, není problém film zkritizovat, v tomto případě třeba za obsazení, scénář, režii nebo zpracování. Já to však neudělám, protože jsem se během sledování solidně bavil a ani na vtěřinu jsem se nenudil (a navíc Arnold byl fajn), takže uznávám, že nový Terminator není žádné geniální a převratné sci-fi, já jsem si ho však užil. ()

Jungler

Jsem fanatickým uctívačem Terminatora. Je to jeden z nejzásadnějších filmů mého dětství. Ostatně jednička je stejně stará jako já :). Proto každý další film vnímám jako něco osobního. Jednička a dvojka jsou jasné legendy. Trojka mě bavila a neurazila. To co někteří označují za čtvrtý díl (Salvation) vůbec nepovažuju za součást serie a vnímám to jako plivanec do xichtu každého fanouška. Proto jsem měl opravdu veliký strach když oznámili Genisys. Po včerejší návštěvě Imaxu ale musím říct, že serie má opravdový čtvrtý film. Bavil jsem se, neurazil jsem se, efekty super, akce super, nelogičností v rámci cestování časem asi tak tisíc, ale who cares :) hlavní je, že tam vybuchujou věci a je tam Arnie!!! :) ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka