Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

massdonfel

Po Traileru jsem si řekl tohle bude hrozný Bčkový film.. Hodnocení zde i na IMBD mě taky celkem říkalo, že to bude nic moc.. Ale nakonec jsme na různá doporučení na to zašel. A byl jsem mile překvapen. Od začátku do konce mě film bavil. I když šlo o cestování časem, tak to bylo uděláno tak, že to opravdu dávalo smysl. Nejhorší byl opravdu ten Trailer.. , který prozradil i pointu. Sranda byly vidět herce, který v 2 a 3 hrál psychiatra ve filmu znovu. Ach ta Nostalgie... 8/10 ()

Luk Skywalker

Vezmu to trochu zeširoka a nevyhnu se zmínky s minulými filmy v sérii Terminátor. Předně má to dobrý příběh a scénáristé si pohlídali logické kopance a některé věci již dopředu jsou vysvětleny, aby se vyhnuly tradičnímu "nějak si to divák domyslí" či "Američanovi je to jedno". Dále je zpět můj nejoblíbenější terminátor T-1000 (roli tentokrát dostal "povinný Asiat", ale to mi až tak nevadí), i když moc dlouho ve filmu není. Obsazení taky dobré kromě T-1000 se tvůrci snažili i o podobnost hlavních účinkujících, jen Connor v podání Christiana Balea (Terminator Salvation) by byl charismatičtější. Totálně sice "pohřbily" změnou času vše co série Terminátor přinesla, takže další díl může být o čemkoliv, tím pádem se už nikdy nedozvím, jak to bylo s Marcusem Wrightem ze Salvation, který by si pořádný film zasloužil (potenciál tam je). Ale "klasika" s Arniem byla zábavná, co se hlášek týče a "americkému" úsměvu taktéž (to se dost lidí v kinosále opakovaně řezalo smíchy) a dále scény hlavně v první třetině filmu brnkaly na nostalgickou strunu hlavně z prvního dílu a to jsou roky, co jsem ho viděl naposled. Výtky přece jen jsou, ale je to akční film, tak to překousnu, co ale nepřekousnu je tzv. magnetická rezonance ve filmu, to co tam s ní předvádí opravdu v realitě není možné (jsem z oboru, tak mi to vadí) - magnetické pole nejde jednoduše vypnout ("dobíhá" hodiny než odezní) a při nouzovém vypnutí by zase stroj nešel ihned nahodit (jestli vůbec) a nějaký maximální výkon také nejde nastavit, to závisí na vyšetření, dále už to nebudu popisovat, bo to mnohdy plně nechápou ani lidé z oboru, je to dost složité. Celkově jsem spokojen, je to zdařilé pokračování ve starém duchu s moderními triky (a ve 3D). ()

zelda82

Diky bohu za Arnolda! Jo a Khaleesi se na Sarah Connor opravdu, ale opravdu nehodi...Je mala a subtilni a když zacala strilet z granatometu, jen jse se zasklebil. To i ten Jai Courtney tam pasuje lip ()

MikeeTheory

Jubilejní tisícovka v mých hodnoceních na ČSFD vyšla na Terminátora a (zaplať pán bůh) nebyla to špatná volba. Ačkoliv se Genisys nedá měřit s jedničkou, a už vůbec ne s dvojkou, ta nostalgie a Arnyho hlášky za to prostě stojí. Alan Taylor moc neriskoval. Prostě si vzal od každého z předešlých dílů něco, citlivě je pospojil a vsadil na nové tváře (Emilia Clarke, Jai Courtney). V příběhu sice narazíte na pár nelogičností nebo otázek, které se tady záhadně moc neřeší, ale i to jsem schopen tolerovat, pokud je to vykompenzováno skvělou akcí a osvěžujícím humorem. Komentář k hudbě: Lorne Balfe pod producentskou taktovkou Hanse Zimmera nezklamal, ale na druhou stranu ani nenadchl. Hudba samozřejmě navazuje na předešlé počiny, takže podle očekávání v ní uslyšíme jak feeling 80. let (kdy zazní i světoznámá "Main Theme"), tak i akční nádech a pár vlastních nápadů. Větší inovace se však moc nedočkáme, takže soundtrack oceníte spíše jako součást filmu, samostatně už moc ne. ()

sadlokan

Že by z toho jeden chyt úplně nějakou"dežavijózu".Nestačilo už to?Aby příště nemusel mít T-800 ve výbavě nějakej titanovej ubrousek,až začne natahovat jako stará Blažková? ()

Deratizer

Člověk by nesměl notoricky znát starý dobrý Terminátory od Camerona, aby mohl tento film kladně hodnotit. Mě to přišlo jako velká parodie na Terminátora. Cameron to uměl natočit jak po trikové stránce, tak po příběhové, uměl upoutat obrazovými detaily, přehlednou kamerou, atmosférou a dějem. Já jsem si tento film neužil. Sice tam alespoň hrál Arnold, ale to není všechno, když je z toho to co z toho je. Scéna boje mladého a starého Terminátora byla pěkná, ale všechno mi bylo tak nějak jedno. Neupoutal mě celkový film. Trojka byla pořád zajímavá a dobře natočená, přestože ji netočil Cameron, Schwarzenegger to v trojce jako výrazná postava opět výborně utáhl, ale tohle už je fraška. Z Arnolda je zde hodnej vtipkující taťka a to doslova, dobrák od kosti a člověk už toho terminátora vníma jen z nostalgie k Arnoldovi, ale toto už není velkej terminátor. Pokud by měl být další díl, tak ať tam je z Arnolda alespoň zlý, nebezpečný a nesmlouvavý hrůzu nahánějící stroj. Místo taťkování a vtipkování, aby si opět vydobyl respekt ve své nejslavnější roli! ()

Zaitsev

3 hvězdy za Arnieho a tu nostaligii, co se z něj line. Skoro každej záběr, akce s ním je fakt sranda. Jinak je to zajímavej pokus: pelmel jedničky a dvojky se spoustou návodnejch scén pro "pamětníky". Taky fajn. Jen mi hlava nebere výběr toho Courtneyho, už v poslední smrtonosný pasti ukázal, že fakt neumí hrát a je gumovej...což o to - Arnie býval taky, ale aspoň měl rozkošnej přízvuk a takový zvláštní hranatý charisma. Prostě se na toho týpka nedá koukat. No a jako pamětník drsný Sáry Connorový (Linda Hamilton) mi prostě hot dračí matka nesedí. I když se Emilia Clarke snaží tvářit drsně, furt to vypadá, jako by se každou chvíli měla rozbrečet při vzpomínce na bolestně slastnou chvíli s Khalem Drogem...Bez Arnieho zkrátka odpad a v topce zůstavaj první tři díly. ()

viktorka181

Jenda za Árnýho, druhá za Emilku, který ty tmavý vlasy slušej mnohem víc, než platinová hříva, a třetí... hmmm... asi taky za Árnýho. Jinak taková průměrně zábavná, koukatelná akční slátanina. ()

digishit

Jsem velký fanoušek starých filmů, to je prostě fakt. Restarty a remaky jsou mi mnohdy proti srsti. Na druhou stranu chápu, že cíl filmařů je přinést osvědčené značky mladé generaci, která nemá vytvořený vztah k těm původním. Někdy se to povede, většinou ne. Těch pár vyjímek, ale bude a zrovna Genisys je jednou z nich, i když se až sám divím, že to píši. To co jsem dnes viděl splňuje vše co by takový restart měl mít. Všichni si najdou to své. Máme tu nové mladé herce, kteří hlavně díky Dračí Královně dokáží přilákat právě tu mladší generaci, máme tu akci až na půdu, která společně s destrukcí nikdy neomrzí, efekty na velmi dobré úrovni, máme tu ale i narážky, hlášky, scény a Arnieho pro všechny fanoušky původní serie a to společně s hudbou, kterou zná snad každý, vyvolá nostalgickou náladu. Moje očekávání nebylo žádné, protože již přes rok nesleduji žádné trailery ani informace o filmech (a budu tak dělat do té doby než se někde naučí dělat svojí práci tak aby trailer neprozradil celý film) a jsem hodně spokojen. Tentokrát mi ani nepřišlo nějak závratně přitažený za vlasy vysvětlení proč se ignoruje dějová linie. Známe mnohem horší příklady cestování časem, kdy pak film nedává vlastně smysl. Takže abych to dál neprotahoval tak navzdory výblitkům zdějších pseudo režisérů, herců, scénaristů, kameramanů, producentů a nejlepších mistrů filmové zábavy, pálím za rovných pět hvězd! I'll be BACK! ()

Páně

Budoucnost skutečně není dána. Od nyní se totiž pod značkou Terminator může objevit už opravdu cokoliv a je úplně jedno, jestli se v tom ještě bude někdo orientovat či nikoliv. Možná by ale bylo lepší, kdyby se už nikdy nic neobjevilo. Obsazení prdelatého mrňouse do role Sarah Connor je epický přehmat roku s nádechem hořkého humoru. Zaplaťpánbu za těch pár sebeparodických čísel. ()

GOREGASM

Alan Taylor sice není prvoligový režisér a i ve druhé lize ho neuvidíte na špici, přesto mám už podruhé dojem, že nezklamal. Rozhodně se jeho "Termouš" může popasovat s tím od Mostowa a Mekdžího dává, protože má Arnolda. Genisys je ale nutné silně vytknout, že kromě Arnieho herecky tápe, což nepřekvapí u Jaie Courtneyho (ten hraje ke všemu hlavní chlapáckou postavu, takže sorry, ale tohle už v casting roomu smrdělo failem), u Jasona Clarka ale už čekáme jistou zapamatovatelnost (není to bída, ale holý průměr, boduje zejména CGI). Emila Clarke se snaží, ale na podobně silnou roli je na ní brzy. Takže herce jsem "sepsul" a jdeme na samotný faktor zábavnosti, který je vzhledem k před chvíli napsanému (přečtenému) zdravě vysoko a v mých očích předčí např. pokračování Avengers. V součtu akce převažuje nad dějem, který se sice posouvá dál a dál, nicméně postupně rezignujete na jeho logičnost, či provázanost s vesmírem Terminátoří ságy, a přestože úplně prvotní dojem z pátého Terminátora balancuje na hraně rozpaků, s postupující stopáží je to lepší a lepší. Humor, který byl vytýkán i trojce, je zde podobného zrna a je to výhradně Arnieho parketa a funguje až nečekaně dobře, jen ten Arnieho úsměvný škleb tam měl být jednou a konec, protože při třetí recyklaci stejného džouku jsem se tvářil kysele spíše já. Shrnu to jednoduše... jsem realista a už pár let jsem smířen s tím, že Cameronův Terminátor bude jen jeden, respektive dva a nové přírustky do této otevřené story předem neodsuzuji, ale docela si je užívám. 75% ()

agassi68

Arnold premenovaný na Taťku, sparodoval sám seba ako už je v ostatnom čase jeho neslávnym zvykom. Spústa drístov, pobehovania v čase hore-dole, až nebudete vedieť, čí ste, neznámi herci, ktorí nemajú čo hrať. Dve hviezdy za dvadsať minút akcie.. ()

Raziel_cz

Jak hodnotit Terminátora, jehož nejslabším článkem je Arnold Schwarzenegger? Vzdychající, vtipkující, mentorující, stárnoucí T-800 – to odmítám akceptovat jako nástupce legendy. Jinak Genisys ale není zase tak zlý. Vlastně mezi blockbustery patří k těm lepším. Noví herci docela ujdou – hlavně Jason Clarke (záporák je překvapivě kreativní, ačkoliv dějově ho samozřejmě nemůžu překousnout) si to dává a Jai Courtney se taky snaží –, akorát zamrzí ta nekonzistence vzhledem k Salvationu. Na druhou stranu je to ale pořád jenom barevný biják pro třináctileté (přičemž by mě dost zajímalo, kolika třináctiletým tahle značka něco říká). Začátek v budoucnosti je parádní. Sice ne tak temný jako ve dvojce, ale parádní. Jenže jak se začne skákat v čase, je na filmu strašně vidět, že Terminátor prostě není kompatibilní s moderní představou o akčním snímku (především mi při všem tom létání vzduchem a prorážení zdí vadilo, že roboti nemají žádnou váhu), ani s moderními triky (CGI je o něco lepší, než co vídám jinde, ale pořád je to hnus, velebnosti). Možná je to uncanny valley, spíš tomu ale chybí Cameronova vize. A režie. A scénář. Tohle není napínavá jednička a už vůbec ne legendární Den zúčtování, u kterého na konci brečím, ačkoliv jsem ho viděl asi stodesetkrát. Je to akcí nabitý popcorn, neuvěřitelně rychlý, nestíhající nudit, ale zároveň bez ambic být něčím důmyslnějším. Bavil mě, ty dvě hodiny utekly jako nic, ale jako pokračování trilogie jej neuznám už jen kvůli absenci respektu k ní, ani kdybyste mě mučili Arnoldovým šklebem a dotazy, jestli se Sarah a Kyle konečně spářili, a k tomu mi pouštěli smyčku Bad Boys. ()

JankaJBLK

Nový Terminátor bol veľmi príjemným prekvapením, nakoľko som čakal čo už len môže starý Arnold natočiť, ale fakt klobúk dole, bolo to veľmi dobre zahraté, veľa akcie a žiadna nuda:) Paráda:) ()

Ben Nevis

Příjemné překvapení! Podotýkám, že z předchozí série jsem viděla dva filmy a už si nepamatuji, o co šlo a tudíž nevzdychám nad "genialitou" tvorby osmdesátých let. Děj mě bavil, Emilia Clarke příjemně překvapila a ani Arnold si nevystřihl ostudu. Akorát je třeba nepřemýšlet nad akčními scénami a nad cestováním časem, jinak by mohla rozbolet hlava. ()

Eluin

Pro mě osobně dost hrozný zážitek, který občas prosvětlil jen vtipkující Arnold Schwarzenegger. Bohužel, film jen těží ze slavné značky a přidává několik - vizuálně sice hezkých - efektů, které ale povícero tvoří jen ubohé pozlátko, na něž je navlečený podivný a možná i trochu překombinovaný příběh ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka