Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Wbcko

Žádná revoluce se tu nekoná, ale tu asi nikdo neplánoval. Má, to ale napětí, akci charismatického Liama Nessona a celkem zajímavý nápad. Na druhou stranu dost trhlin, kdy režisér hraje hodně na efekt a slabší rozuzlení celé zápletky, moc laciné a rychle zfouknuté. První, řekněme hodinu a půl jsem se kvalitně bavil a přemýšlel, jak z té lapálie doktor Harris vybruslí. Dokonce i detektiva ve výslužbě a sexy nelegální přistěhovalkyni si na pomoc našel - skvěle. Zaděláno na pořádně tajemnou podívanou, kdy hrdinové pomalu poodhalují kousíčky skládačky a dostávají se blíž a blíž rozuzlení, tak aby v grand finále divákovi spadla čelist až na zem. Místo sbírání čelisti z podlahy jsem spíše musel jen zklamaně povytáhnout koutek pusy. Podle mne další malinko promrhaný potenciál (ikdyž to jsou možná silná slova). Dopilovat scénář a mohl z toho být skutečný masterpiece. ()

Dreadd

"I didn't forget everything. I remember how to kill you, asshole" Tohle může na první pohled připomínat nějakou z Arnoldových nesmrtelných hlášek, ale nenechte se mýlit. Liam Neeson opět řádí, tentokrát u našich severozápadních sousedů a velice rychle se začíná dostávat mezi mé nejoblíbenější herce. Tentokrát možná méně akce, než jsme si užili v Taken, což je však dáno hrdinovou amnézií a hlavně složitější zápletkou. Scénáristé se nebáli několikrát otočit o sto osmdesát stupňů a musím říct, že tentokrát to ani nepůsobilo příliš přehnaně. A nesmím opomenout ani často opěvovaného Bruna Ganze, který se v roli vysloužilého špióna opravdu blýsknul a samozřejmě Diane Kruger, která úspěšně boří mýty o hnusných Němkách. Snad se konečně Neeson vykašle na všechny ty ptákoviny s titánama a bude se soustředit na kvalitní akční snímky. ()

tommmy89

Už to bude pár filmov, ktoré boli uvarené na tento spôsob. "Au, to bolí, čo sa mi stalo? Ja si nič nepamätám, kde to som?" Herec Liam Neeson je až príliš vhodný na takýto druh filmov, kde to už raz preukázal vo filme "96 hodín". Zaujímavý film, ale niečo mu chýbalo a mal dosť ťažký a pomalý spád. 3* ()

mkubalikova

48 hodin v Paříži meets Agent bez minulosti meets Dlouhý polibek na dobrou noc. Výsledkem je rozpáraný Adlon, nejlepší hotel široko daleko, a velmi slušná detektivka s výborným Neesonem a vážně překvapujícím obratem. 80% ()

Mythago

Ačkoliv na mě z televize útočily jen útržky, dalo se celkem jednoduše usoudit, že se jedná o typicky americkou bezduchou spatlaninu. Nahoru to sice jakž takž tahá Liam Neeson, ale ani on nedokázal stvořit několik málo skvrn na oku, které by jedince zaslepily a znemožnily mu hodnotit nízko. Chytřejší by bylo, kdyby se to netvářilo chytřeji než jaké to opravdu bylo. Moc nechápu význam natačení podobných věcí. Nebo-li ať žijí nizkorozpočťáky. ()

manonfire

Kéž by víc amerických thrillerů neslo v sobě něco z téhle evropské školy. Podle mého vynikající kousek, plný ukázkového tempa, nemilosrdných čističů a zábavného využití amnézie hlavního hrdiny pro stavy plné rozpomínání se a paranoi všeho druhu, hlavně té odůvodněné. K tomu herci první klasy. Já byl spokojen a to bývám tak možná u jednoho thrilleru z deseti. 80% ()

giovanni3

K filmu jsem se dostal skrze zajímavé herecké duo Diane Kruger + Liam Neeson a to v kombinaci s žánrem způsobilo, že má očekávání byla vysoká. Bohužel výsledek dopadl dosti průměrně. Film má vlastně vše má atentát, má vrahy, má honičky městem, střelbu, tajemno, kvalitní herecké výkony, ale celé to působí tak nějak okoukaně. Vlastně by šlo ve zkratce říci, že je to příběh o amnézii po jehož shlédnutí budete mít problém vypíchnout nějakou vynikající scénu a po pár dnech jen budete vědět, že jste nějaký takový film někdy viděly. Průměrné 3z5 ()

Luksa

Líbí se mi když u filmu divák dopředu neví, jak se zápletka bude vyvíjet a kde si musí domýšlet a dedukovat na základě indicií kde je vlastně zakopán pes - v tomhle ohledu Neznámý nezklamal, má docela chytrý průběh děje i pointu, a Liam Neeson hraje výborně, podobně jako u 96 hodin jeho postavě člověk musí fandit. Suma sumárum ničím přelomová nebo výjímečná, přesto zábavná a napínavá žánrovka, která určitě nezklame a kterou si určitě ještě někdy později pustím znovu. ()

Šakalík

No, dejme tomu. Zpočátku výborně budovaná kostra příběhu, který nechává diváka v absolutní nejistotě, jak se děj následně vyvine, postupem času ztrácí půdu pod nohama a pomalu se boří do značně nevěrohodného a svým způsobem uvaleného bahniště sentimentálního kýče. Liam Neeson je tradičně výborný a touto rolí dává vzpomenout na svůj zatím nejlepší akční kus Taken, jenomže další plusy tohoto díla aby člověk pohledal. Po akční stránce se tam sice několik povedených scén najde, ale nic objevného to taky není. A tak se musíme chytit maličkostí. Mě osobně potěšila malá, ale tradičně velmi důstojná role Franka Langelly i velmi povedená volba představitelek obou hlavních ženských rolí. Na konci filmu jsem osobně čekal ještě nějaký dovětek, jako že Sekce 15 si to jen tak nenechá líbit, ale Američani prostě happyendy milují a musí je mít se vším všudy. Takže ano, tenhle film určitě nenudí, ale na druhou stranu to vůbec ničím nevybočuje z průměru. ()

BMAJTZ

Člověk se u tohoto filmu opravdu dobře baví a jistá zmínka o tom, že by mělo jít o pokračování skvělého Taken člověka už před samotnou projekcí jaksi navnadí. Problém je v tom, že to skutečně Taken není, ale samotný film je postaven na úplně jiném principu. Liam Neeson si to dává ve velkém stylu a obě dvě hlavní herečky taky. Příběh už tak zajímavý není. První polovina člověka skutečně nadchne, ale postupem se z toho stává bláznivé akční drama. Svou pozornost si tento snímek určitě zaslouží, o nic výjimečného se ale opravdu nejedná. ()

Looser

Mixáž From Paris with Love, 48 hodin v Paříži a trochu i Taken. Akorát je to v Berlíně s product placementem Mercedes Benzu. Naštěstí si tvůrci odpustili nějaký hodně debiln spin off v posledních 5 minutách, takže jak film začne, proběhne, tak i skončí v tempu, bez zbytečných hovadin. ()

Reanimated

Toto je žánrový recyklát, u nejž mě po určité době přestal zajímat i hlavní mysteríozní tahák. Kdyby to krutopřísně netáhl Liam, tak jdu i níž. Ale za něj, za Bruna a Diane dávám za tři. ()

LuciusWlk

Jednoduchá, svižná, vcelku i napínavá podívaná. Liam Neeson se trochu těžkopádně prokousává do poslední půlhodinky, kde začíná děj gradovat. Přesto je Nessonove charisma neoddiskutovatelné plus. Neznámý nenabídne nic přelomového, ale nudit se taky nebudete. Dějová linka občas zakopne a daná jednoduchost nenabízí příliš prostoru pro dedukční fantasii. Nemyslím ale, že to je naškodu. Nakonec se vše nějak poslepuje do logického celku. Neohromující, ale dobré. ()

ZkuKol

Na Serru je to až překvapivě stravitelné a zábavné, ale kradlo se, kde se dalo. Bourne přijel na 48 hodin do Berlína, kde ho potkal Total Recall. Serra moc neumí akci, ale honičky šli, tempo drží stálé a Liam s Brunem film táhnou. Smutná je postava Diany Kruger - německá herečka v americkém filmu odehrávajícím se v Německu mluví anglicky a německy s východním přízvukem?! Její herecký výkon, při sdělení osudů její rodiny není třeba komentovat, chudák holka to měla fakt těžký. Zábava je to ovšem slušná, jen by to mohlo být méně okoukané, některé dialogy logičtější a akce přehlednější. Finanční výsledky byly nadstandardní, takže to třeba příště dopadne lépe. Havarujete, pamět dostane nakládačku, nikdo vás nezná, bráníte svou identitu i životy druhých, abyste se dočkali osudového twistu - neviděli už jsme to několikrát? Ano, ale líbilo se nám to, takže dostanem další porci!... 50% ()

fox171cz

Že by nová značka energy drinku ? Asi ano, na film jsem se začal dívat opravdu pozdě a nemyslel jsem si, že celou dobu vydržím. Film, mě absolutně držel při vědomí od začátku do konce, zvrat za zvratem a neuvěřitelné napětí s profíkem v tomhle tom žánru. Německo mi opravdu sedlo a ze zimy mi běhal mráz po zádech. Nemohu snad ani nic vyvrátit, protože tohle jsem opravdu nečekal. Když už jste si mysleli, aha to bude asi takhle, tak omyl, bylo to zase jinak a film vás nechal celou dobu uvažovat a nenechal vypnout vaše mozkové závity. Po filmu jsem zalehl do postele a hned jsem usnul jako dudek. :) ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)