Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

JeanMarthan

Tohle je perlička na ohodnocení! Do okamžiku rozluštění "skryté identity" jsem byl celkem odhodlaný známkovat čtyřmi hvězdičkami, i když už předtím to bournovsky zavánělo, ale pak přišel ten okamžik, kdy se karty vyložily a bylo zle! Na jedné straně je to vážně akční a napínavá jízda, slušná kamera a výborní Liam a Diane (pro kterou mám slabost), jenže na straně druhé se to nechutně podobá dobrodružstvím agenta Bourna! Shrnul bych to tak, že 2/3 filmu jsou víc než skvělé, zbylou 1/3 bych vymazal a nahradil! Hodnotím něco mezi 3-4 hv. ()

Bezmenny

Na začiatku som sa hneď potešil. Ale následne aj sklamal. A tak to šlo skoro celý čas. Úplne katastrofálna je podľa mňa automobilová naháňačka, v ktorej to "pokulháva" až príliš nadmieru. (záber na tachometer so 40 km/h, električka, cúvanie,...). Zato sú tam okamihy, ktoré stoja za veľa. A dajú sa zhrnúť asi takto : všade, kde sa objavil Bruno Ganz. Kvôli tomu to naozaj stálo za to... ()

TSZ

Spíše zklamání, Neznámý je ničím výjmečné drama, u kterého od začátku tušíte, jak to asi dopadne (a později se to do puntíku potvrdí). Zaujalo mě spíše jen extrémní střídání tempa, kdy z pomalých konverzačních scén přechází film k zběsilým honičkám a naopak. Jinak jede vše v obvyklé šabloně, nikomu nelze věřit, dějové zvraty se často střídají a chvíli netušíme, zda se hlavní hrdina zbláznil nebo ne. Jinak Liamu Neesonovi tyhle role poměrně sedí, už v 96 hodinách byl realistický a uvěřitelný. ()

Zombiepod

Keďže nový Bourne je v nedohľadne a podobných konšpiračných filmov pre fanúšikov žánru nikdy nie je dosť, Serra sa pokúsil vynahradiť nám to. Musím uznať, že mu to dokonalo vyšlo. Film už od začiatku šlape na slušnom tempe ktoré si drží až do záverečnej polhodiny, ktorá je už mierne klišovitá, stále však celkom nepredvídateľná. Neeson sa do takéhoto filmu proste hodí a bol ako vždy skvelý a prostredie zimného Berlína parádne. Čakal som spočiatku niečo iné, no bol som nadmieru spokojný, Serrova tvorba začína byť veľmi sľubná. ()

Majzlík

Nejlepší na celém filmu je Bruno Ganz. Škoda, že nedostal víc prostoru. Jinak veskrze průměrná žánrovka, která brzo zapadne. ()

Gromit

Lepší než 96 hodin? Především úplně jiné. Neznámý není postaven na akci, ale především na "hitchcockovsky" rafinované zápletce s překvapivou pointou. Je to poctivý konspirační thriller, který sice do daného žánru nevnáší nic nového, ale i tak působí sympaticky osvěžujícím dojmem. A máte-li rádi Liama Neesona, budete spokojeni o to víc. ()

Ashnobe

Liam Neeson se opět vypraví do Evropy a opět to všem děsně nandá. Je to ale napínavá a zábavná podívaná, i když o něco horší než Taken. ()

Ogrb

Jako, 96 hodin to není, ale v rámci současný akční tvorby pořád v pohodě nadprůměr. Neeson je borec a film dobře šlape od začátku do konce, nenudil jsem se, konec je sice trochu nedoťuknutej, ale i tak docela spokojenost. 7/10 ()

Bounded

Unknown u mě slaví úspěch osvědčenou kombinací. Neeson, evropská metropole, paranoia a zajímavé zvraty. Jistě, je to šablona, ale v době kdy se hlavním ziskem filmových studií stávají remaky, nemůžeme čekat, že se neobjeví již zpracovaná témata. Sem tam se ze mě stal taky control freak: "co otisky prstů, kamery, policie?", ale nějak se mi od toho podařilo oprostit a film si užít i tak. Režisérsky je to totiž celé velmi dobře zpracované, a Bruno Ganz, nejenom ve scéně s Frankem Langellou hraje tak, že musím v duši zatleskat a říct si, to je ale herec. Co se týče zvláštního závěru, taky bych ocenil pouta a nějaké to realistické vyústění, ale za to, že mě poslední zvrat převezl, nechávám s klidným svědomím vyšší hodnocení. ()

sima275

Tak teďka může Liam Neeson soupeřit s Mattem Damonem o to, kdo je lepší agent. Tomuhle filmu nechybí snad nic. Má výborný děj, který je nepředvídatelný a hlavně má logiku. Dále má bezvadné zvraty(ani nevím kolik jich bylo, ale vím že jich bylo hodně), které jsou podtržené bezvadným hereckým výkonem Liama Neesna. Co mě zaujalo, to byl výborný napínavý konec s báječnou myšlenkou: Záleží na tom, co víš teď. A hlavně, tenhle film má jedinečnou atmosféru, na kterou se hezky kouká. Dostalo se mi báječného filmu, s jedinečnou atmosférou, na kterou se jen tak nezapomíná. 90% ()

newer_more

Začátek je skvělej- chlápek má nehodu, jeho žena ho nepoznává a za něj se vydává někdo jiný. Hledá, hledá, hledá...a najednou je z toho tuctový bum bác. Škoda ()

vetsinezobri

Škoda, že Liam nedostal druhou ránu dřív, mohlo to pak vypadat jako 96 hodin o něco déle. Jinak je zde k vidění originální zápletka, zabijáci ze staré školy a chladný Berlín, který se stejně jako celý film dostane divákovi pod kůži. ()

frmoll

Pěkný následovník bourne-filmů. Neznámý je oproti bourne filmům méně akční, tudíž má lepší děj, pointu i jistá překvapení. Horší jsou některé dialogy ve filmu, které by se v realitě odehrát prostě nemohly. Ale komu by se nechtělo v zimním Berlíně jít na výstavu obličejů a pořádně si to užít. ()

Margerie

Herecké obsazení a celkové zpracování je spíš na tři hvězdičky, ale ta originální zápletka si zaslouží jednu navíc. Celou dobu jsem usilovně přemýšlela, jak z toho sakra chtějí tvůrci vybruslit, ale tohle by mě vážně nenapadlo. Pokud máte chuť na mysteriózní thriller, s Unknown rozhodně nešlápnete vedle. ()

Oudee33

Jen udržet tempo a skládat to puzzle pečlivěji s trochou logického myšlení by stačilo k mnohem úspěšnějšímu počinu!!! 60% ()

Rasmusgirl

Chlápek bez identity nebo film bez identity?....To jsem vážně jediná, kdo ten film nepochopil?! Absolutně nic mi tam nedává smysl.. Asi se na to budu muset kouknout ještě jednou nebo mi nedá spát... =D ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)