Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

dopita

Vzhledem k tomu, že první díl mě nikdy moc nebavil a druhej díl považuju téměř za zhovadilost, považuju tohle třetí pokračování za nejlepší ze všech. Ale ani tak to není žádná sláva. Tempo filmu je opět pokulhávající a humor proměnlivé kvality. Jestli si na něco po čase vzpomenu, tak možná na scénu s Andy Warholem, ale jinak na nic. Závěrečné Floridské finále je tak rutinní, až to bolí. ()

ThomasCrown

Nečakal som nič a ejha, aký dobrý film. Prvých tridsať minút som mal síce pocit, že to bude iba ďaľšie zbytočné pokračovanie, no potom s časovým skokom Jeya sa všetko zvrtlo k lepšiemu a k záveru k výbornému. Josh Brolin je Skvelý Key, akoby sa človek naozaj pozeral na T. L. Jonesa, filmu nechýba humor a kopec úžasných nápadov. Andy Warhol za všetkých a jeho pamätná veta o zúfalstve kvôli ktorému už maluje banány a plechovky:-) ()

Dixiee

Tohle je naprosté zlamání. Vtipné scény nebyly vtipné, snad ani jednou jsem se nahlas nezasmála a lehný úsměv na tváři jsem měla snad jen dvakrát. Celý film se neskutečně vlekl a rozhodně nedosahoval kvalit těch předchozích dvou dílů. Příběh mohl mít potenciál, ale tvůrcům se ho nepodařilo využít. Snad jen konec mě trošku dojal. ()

VIPerson

Pro mě se v podstatě nic nemění....tim pádem mě to vlastně ani nikterak nepřekvapilo a má to ten svůj standart,kdy první polovinu pláču smíchy a tu druhou už to prostě příběhově nějak dojede.Tady jsem k tomu ještě dostal celkem hezký závěr a příjemnou účast Brolina.PS:Will Smith vypadá stejně snad od svých patnácti a nejspíš dostane cenu Jasona Stathama (ten je na tom stejně s tim rozdílem,že má k tomu pořád stejnej výraz a tím pádem vyhrává). ()

legatio

Nostalgie funguje, ale dobrá půlka filmu je nudná, což vzhledem k předchozím dílům je nepříjemné překvapení. ()

Hanys_

Největší tajemství vesmíru zní - co na tomhle stálo tu čtvrtmiliardu dolarů? Jinak vcelku podařené pokračování dnes už celkem kultovní značky, u které mě ale mrzelo větší nevyužití samotných 60. let (2-3 fórky a Apollo to nezachrání). 6.5/10 ()

AdamesWWE

[7/10] Men in Black are back. S návratmi známych tvárí do starých známych úloh je to vždy ťažké, ale teraz si to zobral na starosť rovnaký režisér, takže to ma ubezpečilo že to bude pri najhoršom iba priemerná časť série. Ale naštastie to je oveľa lepšie ako som čakal, tretia časť je na úrovňi prvého dielu. Výborný herci, akcia, dobrý humor, hlášky, narážky, efekty, mimozemštania. Aj po scenáristickej stránke výborné, dvojka bola skôr kópia prvého dielu ale trojka stojí na pevnom príbehu ktorý sa skvelo rozvíja, má niekoľko zvratov, vzťahy medzi postavami, návrat do 60 rokoch minulého storočia atd´. Muži v čiernom 3 sú dobrá zábava, akcia, element tretích agentov funguje. Pojem blockbuster z môjho pohľadu na tento film príliš nesedí pretože nie som veľký fanúšik série, ale táto časť je skoro rovnako kvalitná a zábavná ako jednotka. ()

Rapikk

Zatím se každému dílu Men in Black podařilo přijít s něčím novým a zdařilo se to i tentokrát. Ve třetím pokračování se setkáváme s cestováním v čase a mladší verze agenta K. Ale element, který mě tentokrát bavil nejvíce, byl zloduch Boris (the Animal). Je krutý, hnusný, chladnokrevný a už na první pohled děsivý. Prostě dokonalý hajzl. Celý film je navíc doplněn povinnou dávkou humoru. Zdařilé pokračování. ()

bloodline

Stereotyp pozemšťanov zmietaných krízou rôznej formy asi najevokatívnejšie vystihuje pocit z MIB3. Azda okrem hviezdneho obsadenia a reprezentatívnej výpravy sa ostatné zmieta v strnulej kŕčovitosti s minimom akcie, zábavy aj sci-fi (dokonca ani vydarený výkon dua Smith/Brolin nevytrhnú Borisov tŕň z päty). A to je sakra veľmi málo po dekádnom vzkriesení s perspektívou na blockbuster roku. MIB3 si zaslúžili plnohodnotnejšie spracovanie, pretože chceli mať všetko, ale nie sú ničím iným ako druhým pokračovaním skáčucim po vavrínoch Men in Black. ()

lukasch

Brolin je lepší Tommy Lee Jones než Tommy Lee Jones. :) Takhle jsem si představoval už dvojku. Že přijde s novými nápady, ale zachová ducha prvního dílu. ()

Kanca

Nejsem si jistá, jestli jsem viděla dvojku, ale musim teda říct, že MIB3 je snad možná ještě o trošku lepší než jednička. 69.5% ()

Paity

Super záležitost, kterou jsem popravdě vůbec nečekal a spíše z nostalgie jsem se pustil do koukání na třetí díl MIB. Po odfláknuté dvojce jsem se "těšil" na pouhou neúspěšnou reinkarnaci série. O to příjemnější moment mne čekal. Od začátku perfektní zábava. ()

HArna

Lepší než dvojka,ale po druhé si to pouštět rozhodně už nebudu.Brolin mě do toho vůbec neseděl,ale co s tím když Tommy Lee Jones vypadá,tak jak vypadá.V dalším pokračováním by se bez něho mohli obejít,aspoň doufám.Nedostatek zábavy je dalším problémem,stejně jako zpackanej závěr. ()

Ripley

Po otřesné "dvojce" si třetím dílem Barry Sonnenfeld napravil reputaci.Jistě pomohl i scénář.Na něm sice zamakali čtyři scénáristé,což u filmů z mého sledování většinou dopadá katastrofálně,avšak u MIB3 se katastrofa nekonala.Ba naopak.Scénář je solidní a především závěrečná pointa na mysu Canaveral je výborná a nečekaná.MIB3 jsou pro mě zatím nejlepším dílem série.Že by pomohl David Koepp? ()

farfalla

Lepší než druhý díl. Avšak jiný než první dva díly. Trojka je více psychologická, odkrývají se tady vztahy mezi kolegy i rodinné. ()

Vaklaf

Já musím říct, že jsem se velice dobře bavil. Po pár týdnech si toho sice asi moc pamatovat nebudu, ale minimálně Warhol a Factory byli super. ()

Marrty3

Nepodlehl jsem prvotnímu hypu a počkal až se hodnocení ustálí. K dnešnímu dni ( 10.7.2012 ) si myslím, že je hodnocení velmi objektivní. Je to zas něco jiného. Dějově je to rozhodně lepší a rozumnější. Ale na úkor toho je ovšem snížena akce a napětí. Toho tu oproti předchozím dílům výrazně ubylo. I přesto je to stále snímek, který mě velmi bavil. Pravděpodobně je to díky Willovi, jenž celý film táhne a ten největší aplaus patří právě jemu. Co mě velmi bavilo, bylo úžasné vykreslení 60's. To se náramně vydařilo. Myslim, ze 4**** jsou tak akorát. ()

peetriss

I Tommy Lee Jones pravděpodobně pochopil, že Muži v černém již nemají co říct a že potenciál námětu byl již vyčerpán. I proto se asi nechal podstatnou část filmu nahradit svým mladším alter ego Joshem Brolinem. Bohužel MiB III s ničím zajímavým nepřicházejí, humor je až na několik výjimek neúčinný, hlavní záporák je slabý a vůbec celé je to nedotažené a mdlé. Konfrontace agenta J s šedesátými léty je z komediálního hlediska hrubě nevyužita. 50%. ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den