Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

shimpy(CZ)

Parádně natočený klaustrofobický thriller s originální zápletkou a myšlenkou. Napoprvé funguje výborně, kamera po celou dobu filmu neopustí prostor bedny, takže společně s hlavní postavou netušíte, kde se nacházíte. Jste v očekávání, jak to celé dopadne, co se stane. Závěr filmu je skvělý a celkem nečekaný. Ale pokud tento film budu sledovat ještě jednou, budu znát konec, a tedy se během filmu může dostavit i náznak nudy, protože přece jen, moc se toho ve filmu, který se odehrává v bedně, stát nemůže. Ale jako napínavá jednohubka, velice slušné! ()

tokyno

Nevíte jak natočit film s jednou dřevenou "krabicí", zapalovačem a mobilním telefonem? Zeptejte se Rodriga Cortése. Netušil jsem co od toho čekat, ale je to opravdu dobře natočené, že jsem se ani chvíli nenudil. ()

decay

Ach jaj, keby v tom zas nebol americký vojak...teda vlastne nevinný americký občan, politika, kapitalizmus, terorizmus, vojna, ropa, moslimovia...tie všetky správne ingrediencie dnešnej doby...čo už....ale slušná propaganda...na teroristov sa musí predsa z ostra... ()

Rendiss

Já se na to díval fakt jenom kvůli Reynoldsovi, nelogickej film a šíleně nudnej. Všechno je tam utahaný jak smrad, jen úvodní titulky trvají 4 minuty, to jsem ještě nezažil. Další hodinu a půl jsem čekal na tenhle konec? No to snad ne. Šílená blbost u který jsem strávil zbytečnej čas, kterej jsem mohl věnovat daleko lepším snímkům, než je tenhle. Jen závěrem: Vláda a orgány s ní související v USA, je jeden velkej špinavej bordel, to jedinný mě napadne při zpětném poohlédnutí k filmu. ()

Hyb_rid

Ačkoli má scénář několik velkých logických děr, tak musím říct snad jen ... překousněte to. Reynolds podal sympatický výkon v ryze konverzačním dramatu, které stojí a padá s atmosférou. Nic víc, nic míň. 75% ()

Crackonosc

Překvapivě dobře fungující minimalistické drama o muži pohřbeném v rakvi, které se odehrává celé na ploše dvou metrů v naprosté tmě. Pobavilo mě, jak si tvůrci poradili se "změnami prostředí" tím, že obarvují prostor podle toho, čím si hrdina zrovna svítí :-) Zbytečných rozhovorů s blízkými mohlo být možná míň (i když kdo ví jak by se ve stejný situaci choval a kam by volal) a wtf vsuvka s hadem je úplně zbytečná. Nervydrásající a skvěle gradovaný závěr ale dává na negativa zapomenout. Kdyby byl film o malinko kratší, hodnotil bych plným počtem. ()

Kejt.lin

No, docela nářez. Rozhodně originální. Nikdy sem nic podobného neviděla a asi ani neuvidim. Buried - film, který mě dost zaujal a na který asi nikdy nezapomenu. Vzhledem k mému sklonu ke klaustrofobii bych mohla při sledování tohohle snímku vyhrát soutěž v nemrkání :D .. Natočit film s jedním hercem, mobilem a zapalovačem v hlavní roli - wow ! ..vyšlo to ..Bezmoc, neschopnost druhých lidí pomoct a naslouchat, docházející naděje, nekonečné hovory plné zbytečných otázek - tohle jsou ty vedlejší role. Zkrátka našláplej film, ale je tu zase ale :) .. Pan Rodrigo Cortés si mohl i některé zbytečnosti odpustit, nemuselo to být za každou cenu tolik zdlouhavý .. Spíš mě vadí můj pocit, že se nás někdo snaží sugestivně vtáhnout do děje do té míry, že až uvěříme ve skutečnost příběhu.. bohužel, tohle mě nepřesvědčilo.. člověk v rakvi s mobilem, signálem, nikdy neubývajícím kyslíkem, stále hořícím zapalovačem .. no, posuďte sami. Každopádně dost udivující, zajímavý, strhující a pro mě i obohacující. Díky za tento film :)) ()

ThomasCrown

Práve som zažil svoju nočnú moru, no dokázal som vstať a odísť. Veľmi minimalistický film, ktorý kompletne stojí na jednom hercovi a ten ho zvláda udržať po celý čas. Napätie až do konca, do samého konca a uvažujem, koľko Markov Whiteov ešte bolo zachránených. ()

Hanes88

Zde je opět ukázáno, že ke skvělému filmu stačí i jedna stísněná plocha a kvalitní herec. V tomto případě to platí dvojnásob. Nedávno jsem viděl film 127 hodin, který je natočen na hodně podobný způsob. Oba filmy se mi líbily asi stejně, ale u Buried jsem dal o jednu hvězdu míň, protože 127 hodin je natočeno podle skutečné události a to pro mě znamená vždycky trochu víc. 85% ()

Brona09

Pro mě osobně velký klaustrofobický zážitek. Nikdy bych neřekl, že může být film s jedním jediným hercem tak dobrý! 90 minut čumíte do rakve a hltáte napění! Bomba! ()

Drirr

Na to, že je to koncert jednoho člověka s telefonem na jednom místě je to ultimátní. Cortésovi se především podařilo dokázat, že z minima je možné vyždímat maximum a navíc skvěle zvládl gradování atmosféry. Závěr je jasný o trochu dřív než by bylo potřeba, ale to nakonec není na škodu. Doporučuju... ()

J*A*M*A*L

Ty filmy, které se odehrávají na jednom místě moc nemusím, ale jsou zas hrozně zajímavé a rozhodně stojí za shlédnutí např. Phone call od Joela Schumachera.Ovšem Enterado je pro mě trošku lepší.Kdyby tam místy nebyla taková nuda, tak to ode mě dostane pět hvězdiček jako hrom.Cortésovi se tento film opravdu povedl a až na pár momentů držel stejné tempo.Jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední tři dny viděl :-) ()

Haymar

Sledovat hodinu a půl Reynoldse, jak se tetelí v poněkud nepohodlné "postýlce", furt někam telefénuje (pominu-li že je 6 stop pod zemi v nějaký íránský zádeli), svítí si "let-me-see-your-fucking-cigarette-lighterem" a rozjímá nad morálními, politickými otázkami i smyslem života vůbec... mi přišlo maličko nudné! Na druhou stranu uznávám že to bylo fakt slušně natočený a Rájen se tu docela solidně ochlupil, pardon! Pochlapil (ochlupil sem se z toho spíš já :-)) ()

orkadimenza

Vytřískat dobrou podívanou ze dvou metrů čtverečních je asi tak stejně úctyhodné, jako když běloch začne vydělávat majland na pekingské Wall Street mezi další miliardou lidí. Tak se smekáním klobouku běhám po lese na vranovské chatě, a chci o tomto zážitku někomu napsat, bohužel signál nikde, tak to vypadá, že se asi budu muset zahrabat pod zem. Nějak podobně bych shrnul tento horor pro klaustrofobiky, u kterého se nemalému procentu živé populace začne hůř dýchat. Nejlepší na tom celém je, že do posledních vteřin nevíte, jak to celé skončí, a závěrečná odlišnost od Budky celou záležitost jen povznáší. Proto by to bez těch občasných nelogičností, které naštěstí přicházely postupně po dávkách, byla absolutní špička ve svém žánru, takto jde o lehce zapamatovatelný výborný, ovšem ne pětihvězdičkový thriller. ()

Tomin88

Silná, emociálně nacpaná one man show Ryana Reynoldse. Rozhodně se to nesledovalo dobře a už se na to nikdy nepodívám. Film má hlavně ke konci neskutečnou gradaci a na to, že se kamera nedostane z rakve až na pár vyjímek nenudí. Po filmu ve mě zůstala beznaděj a úzkost. Noooo jdu se projít na vzduch! ()

Ondrus

Za poslední půlhodinku bych dal čtyři hvěždy, bohužel celkově za slabý rozjezd pouze tři. Celkově je to však originální one man show Ryana Reynoldse. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová