Reklama

Reklama

Znuděný k smrti

(seriál)
  • USA Bored to Death
Trailer
USA, (2009–2011), 10 h 2 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvůrci:

Jonathan Ames

Kamera:

Vanja Cernjul

Hudba:

Pat Irwin

Hrají:

Jason Schwartzman, Zach Galifianakis, Ted Danson, Heather Burns, Olivia Thirlby, Oliver Platt, Bebe Neuwirth, John Hodgman, Kristen Wiig, Trieste Kelly Dunn (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Hrdina komediálního seriálu z produkce HBO je třicátník Jonathan Ames, spisovatel z Brooklynu, který bolestně prožívá rozchod s přítelkyní, má problémy s alkoholem a nedaří se mu napsat další román. Než by čelil realitě, raději se noří do svých fantazií a předstírá, že je soukromý detektiv jako vystřižený z románů svých oblíbených autorů Dashiella Hammetta a Raymonda Chandlera. A protože se chce stát hrdinou a mužem činu, ujímá se řady případů, které řeší s větším či menším úspěchem... Seriál byl natočen podle povídek skutečného Jonathana Amese, který dal fiktivnímu spisovateli své jméno, v hlavní roli uvidíme Jasona Schwartzmana (Darjeeling s ručením omezeným), jeho šéfa a vydavatele George Christophera ztělesnil Ted Danson a Jonathanova nejlepšího kamaráda, knižního ilustrátora Ray Huestona, hraje Zach Galifianakis. ... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

Callas 

všechny recenze uživatele

8/10 Nový seriál z dílny HBO postavený na silné ústřední trojici a příjemně nevtíravém humoru. Mě si Bored To Death získalo skvěle napsanými dialogy a castingem. Zejména Ted Danson ukázal svůj cit pro tento typ humoru, hltal jsem každou jeho větu. Líbí se mi taky, že seriál nezapadl do rutiny co díl, to nezávislý detektivní případ, naopak případy jsou spíše na pozadí a pomáhají nenásilně dokreslit interakci mezi hlavními charaktery. Určitě vyzkoušejte, je to moc příjemná oddechovka. ()

Firebug 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný seriál, který se nesnaží být třeskutě vtipný, v každé druhé větě a není k divákovi přehnaně podbízivý, ale přesto po jeho zhlédnutí máte mnohem lepší náladu, než po kdejakému k-smíchu-uměle-nutícímu sitcomu zejména z Americké produkce.______ Pokud jste už někdy viděli Jasona Schwartzmana (ANO- znám ho z Andersonovek, NE – Tenhle seriál Andersonovkou jednoznačně není) a jeho ztvárnění nějakého toho „podivínského intoše“ vám nebylo zcela proti srsti, můžete být v klidu, stejným intelektuálním pošukem je i zde a je opět skvělý. Doplňuje jej božský Ted Danson (sakra, ten chlap by měl hrát VE VŠEM!) a za nimi trochu klopýtá postava Zacha Galifianakise, ke kterému jsem si prošlapával cestičku zdaleka nejdéle.______ Začínající soukromý detektiv (spisovatel v tvůrčí krizi, který má zřejmě dost načteno) řeší bezvýznamné nudné případy se zapálením hodným každého fanouška noir… Postupně to ale pochopitelně nabírá vyšší a vyšší obrátky a úplný závěr je jak z jiného světa! :-) ____Negativa? Kvalita (nebo spíše zábavnost) dílů kolísá. Třetí série už tlačí zbytečně moc na pilu a je zkrátka možná “až moc crazy”. Když na to ovšem přistoupíte, pořád se budete skvěle bavit a nově představené postavy jsou taky super.______ Škoda toho ukončení, ještě jednu sérii bych si s chutí dal… A málem bych zapoměl. Často se tam užívá alkohol (vínečko, whiskey...) a drogy (hlavně tráva), prostě pohodička :-) ()

Reklama

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

-Proč nejsme emocionálně dostupní? -No, jsme, jen ne ženám. (8.8.2012) Nejradši mám na tomhle seriálu to, že je takový lehký a netlačí v ničem na pilu. Prostě pohoda. ____ (8.3.2011) nezávislý a nepříliš známý, přesto vynikající seriál, který jen tak lehce ozobává a poletuje okolo a paroduje především vše umělecky pokleslé. věřím, že hlavní trojku těch bláznů si nakonec každý oblíbí, ale je jasné, že herecky dominuje fascinující i fascinovaný Ted Danson, Galifianakis v humoru nejdřív dost zadrhnutý, ale ukazuje, že v kombinaci s Dansonem funguje nejlépe, Schwartzman je příjemně ňoumovitý a naivní v hlavní roli, i když, oni jsou ostatně naivní všichni tři a možná to je na tom to hezké. Seriál docela škobrtá a upřímně mě překvapilo, když se objevila třetí série, protože vše nasvědčovalo tomu, že bude konec, takže doufám, že to dlouho vydrží a třeba se to ještě pořádně rozjede. Má to rozhodně na víc, než ukazuje, ale nemůžu skrývat své nevím odkud se beroucí sympatie pro hlavní hrdiny. S1/74%, S2/81%, S3/73% ()

KarelR

všechny recenze uživatele

Pilot: Rozjezd tak za tři hvězdy. Schwartzmanovy detektivní patálie jsou relativně zábavné, pokud ale chtějí být hodny noirového odkazu, měly by v budoucnu přidat především na atmosféře a hraní si s filmovými odkazy. Jestli v dalších dílech přijde vodopád osudových žen, Galifianakisových hlášek a promyšlených zápletek, nemůže být zle. #2: Takhle nějak jsem to myslel. Filmový svět potřebuje víc rolí pro Kristen Wiig! :) #3: Přesně takhle jsem to nemyslel... ()

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Hodnocení PO PRVNÍ SÉRII: Po čtvrtém dílu jsem chtěl seriál zavrhnout, pač mě to moc nebavilo a chvílema mi to dokonce lezlo na nervy, ale jsem klučina vytrvalá a tak jsem nakonec viděl všech osm dílů. No, rozhodně to není nic světoborného a nikomu to nejspíš doporučovat nebudu, na druhou stranu když si člověk zvykne na ty poněkud ujeté postavy, tak se to docela i dá a ten závěrečný dvojdíl byl vlastně celkem fajn. Přesto tomu chybí trošku větší náboj, obsahově je to strašně plytké a hlavně dějově se to nikam neposouvá. Ale vzhledem k rozumné délce jednotlivých dílů (zhruba 28 minut) se to jako prostředek na zabití chvíle volného času využít dá. ()

Galerie (190)

Zajímavosti (2)

  • Hlavní postava se jmenuje stejně jako autor seriálu - Jonathan Ames. (Brousitch)
  • Úvodní znělku k seriálu nahrál a nazpíval představitel Jonathana Jason Schwartzman společně se svou kapelou Coconut Records. (josieaddms)

Související novinky

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (více)

Reklama

Reklama