Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

montel

Cal (Steve Carell) je před rozvodem se svou ženou Emily (Julianne Moore) a protože se s tím nemůže smířit, tráví večery po barech a smutní nad láhví alkoholu. Zde potká sympatického mladíka Jacoba (Ryan Gosling), který si vezme Cala do parády a aby ho trochu rozveselil ukáže mu, jak sehnat ženskou do postele. Po pár dnech je z Cala skutečný sekáč a ženy se mu v posteli snadno střídají. Jenže si pomaličku uvědomuje, že stále miluje svou ženu. Ta ale začíná randit se svým kolegou z práce Davidem (Kevin Bacon) a ze zoufalství mu nepomůže ani jeho nový kamarád Jacob, který pro změnu poprvé v životě pořádně randí s krásnou Hannah (Emma Stone). Ošemetná situace se ještě vyhrotí, když Cal zjistí, že je do něj zamilovaná 17-letá školačka Jessica (Analeigh Tipton)...Hezky zamotaná romantická komedie s dobrými zvraty, pěknou hereckou smetánkou a příjemnou muzikou. Co je ale na filmu hlavní je to, že ani na chvíli nenudí. Bohužel tvůrci pokazili konec, jak je to u těchto filmů pravidlem. Nebýt toho, bylo by hodnocení vyšší, ale i tak mě tento počin mile překvapil i pobavil. 60% ()

pokoutnice

Tenhle film není komedie ani drama, a romantikou na mě dýchl jen v jediné scéně. Příběh rozvíjí tři vztahové linie a i přes svou brutální délku není schopen pořádně utáhnout ani jednu. Co schází hlavním hrdinům na charizmatu, to se snaží dohnat ukecaností. Steve Carell - špatný herec a opravdu jste mu někdo fandil?, J. Moore - nesympatická, se stále stejným tragickým výrazem, Analeigh Tipton a Jonah Bobo - raději bez komentáře, Ryan Gosling - i když se mi osobně fyzicky vůbec nelíbí, tak mu role sedla a film společně s roztomilou Emmou Stone zachránil. A minirole Kevina Bacona - myslím, že je načase využít jeho zjevného komediálního talentu. ()

stado

Velmi povedená romance. Všechny příběhy jedné rodiny byly dokonalé a třeba Marisa Tomei byla správně střelená. Když se v životě povede najít spřízněnou duši je to vždy výhra. ()

logosi

Až tady v tom filmu jsem pochopila oblíbenost Ryana Goslinga.Plno lidí to přirovnává k Lásce nebeské a ač kvalit tohoto snímku nedosahuje, musím přiznat,že je to velmi příjemná romantická komedie a já se rozhodně bavila. ()

sha.piro

Co se týče komedií ze zámoří, málokdy najdu tu pravou, která mě dokáže zaujmout, pohladit, rozesmát a potěšit takovým způsobem jako tato. Není to žádná bláznivá pitvořinka pro "nenáročné", ale hrdá a dospělá filmová lahůdka hodna opakovaného zhlédnutí. ()

Hrobař

Nikdy bych nevěřil, že budu schopen napsat, že nějaká romantická komedie byla fajn. Jsem rád že to mohu napsat o této. ()

BullittSF

Začátek velmi slibný, pak tempo ztrácející prostřední část, která je vyvážena fakt zajímavým rozuzlením s vypečenou superscénou, už dlouho jsem se nezasmál jako u ní:) ()

LilyHobbit

Takovej film, kdy si řeknete, že se tohle prostě běžně stává. Trochu drama, trochu komedie a zamyšlení se nad vztahy všeobecně. Samozřejmě, že všechno dopadne dobře, to by nebyla Amerika. Výborný výkon herců, výborná muzika, každý si tam najde to svoje. ()

Mina230692

Líbilo se mi to. úsměvné, a romantika se tam taky mihla.. příběh hezky plynul, a překvapivě ani ty necelé dvě hodiny nebyly moc a celý film se příjemně a hezky táhnul a hrála k tomu pěkná hudba.Ale hlavně: Ryan Gosling je opravdu kusanec (pááááni) a celkově to taky herecky hezky funguje. ()

zawy

Tento film som vôbec netúžil vidieť. Je to film od ktorého som očakával typický americký gýč, komédiu ktorá bude hraničiť s trápnosťou, presladenú romantiku a prvoplánový dej. Maximálne som sa sekol. Nejde o romantickú komédiu, ktorej dej už nemá čím prekvapiť. Striedanie dramatických scén a nenásilného vtipu z neho robia príjemný film pre každého. Skvelé herecké obsadenie,charakter postáv a pár úžasných scén, dobré zvolená hudba. Až na tan koniec dokonalé. Príjemne prekvapenie ()

schnegy

Film, ktorému dávam plný počet hviezdičiek z dôvodu veľmi prozaického a to konkrétne, že ma na takmer 2 hodiny vytrhol z reality a, neskutočne rozosmial, prekvapil, rozplakal, ohúril a herecky očaril. Od komédie viac neočakávam. Tá piata je naozaj za jeden zo záchvatov smiechu, pri ktorom som si musela dať pauzu :) Odporúčam ako skvelý oddych. ()

Dunno

Děj to má, zápletek je tam víc a pointa překvapující (alespoň pro mě). I tady se sem tam objeví nějaký americký klišé, ale když to neslyšíš každej den, neurazí to. Steve Carrell v hlavní roli je skvělej, občas překvapí, občas dojme. Zdatně mu sekundují ostatní herci, např. vymazlenej Ryan Gosling, i ti ještě dětští jsou super. Milovníci reality by si určitě přáli konec o deset minut dříve, ale tvůrce chtěl nejspíš napravit unáhlenost hlavní postavy, kterou by vlastně mohl celou vynechat. Ale námět je super, už dlouho jsem se nesetkal s tak normání reakcí na nevěru a rozpad manželství než je tahle. Za to patří tvůrcům body, že z tak normální situace dokázali udělat normální film. ()

BlackVelvet

Kdo ksakru vymejsli kraviny jako 13-ti letej chalepeck, kterej prakticky stalkuje svoji 17ti letou babysitterku a otravuje ji zivot, prizna se ji, ze masturbuje kdyz na ni mysli, ztrapnuje ji atd. ?, podporen otcem ktery mu rika at v tom vytrva (takze NE asi neznamena NE), a dotycna mu na konci filmu da sve nahate fotky, ktere ale puvodne delala pro otce tohoto 13ti-ti-leteho otravy ? A co takhle otec, ktery zakazuje dceri chodit s borcem, ktery je promiskuitni, ackoliv tento stejny otec se nedavno choval zrovna tak ? A do toho jeste namichali Dirty Dancing, to uz je fakt moc. Dale uz to nema cenu rozepisovat. Klisovite, predpovidatelne, a celkove jen dalsi trapny pokus natoci stejny trhak jako Love Actually. Kdyz uz skonci ty pokusy nakopirovat Love Actually ! ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011