Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Jespi

Film můžete nejlépe docenit pouze pokud jste chlap, nasraný na systém ve kterém žijeme, a pokud rádi chodíte na červenou, když není ani jedno auto na míle daleko a bavíte se tím, jak ovce ze stáda homo sapiens poslušně stojí ve svém stádečku a čekají na zelenou, tento film je určitě pro vás. Anarchistický nádech filmu dokáže tak silně zapůsobit, že máte chuť roztřískat tu pitomou IKEA pohovku a spálit veškeré úspory. Celková výprava filmu je udělána docela svižně a ani jednou jsem se u filmu nenudil, naopak při odhalení zápletky jsem poprvé měl obličej snad až uvnitř televize a hltal jsem každou minutu. Pánové Norton a Pitt, ve svých nejlepších letech, ukázali, že patří k vysoké špičce Hollywoodu. To vše podtrženo dokonalým Fincherem, který mi přijde jako velmi nedoceněný režisér. 95% ()

Patrik256

Rozpočet_ 63 miliónov dolárov // Tržby_ 100.8 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 5 961 877 Kč // Diváci v ČR_ 80 815 // Tržby v USA_ 37 miliónov dolárov ()

stepankoby1

Na povrchu kritika "systému", na jedné z hlavních rovin pod povrchem kritika neřešení zlozvyků a závislostí a zahazování snahy se někam posunout. Tuto osobnost zbytečného člověka, který by snad ani nemusel existovat, protože ubližuje nejen sám sobě, ale ve výsledku i světu kolem, pak ve filmu reprezentuje Tyler. Kromě spousty dalších, ještě komplexnějších a propracovanějších vrstev a interpretací, samozřejmě. Vlastně to byl tak trochu geniální nápad se na tohle dílo znovu kouknout zrovna před Silvestrem. S přichystanými předsevzetími a hodnocením těch z Nového roku předchozího extrémně roste na významu. Možná mi po něm i přibyde motivace. Uvidíme. Každopádně oproti první projekci mnohonásobně silnější zážitek, který v závěrečné půlhodince dostává neskutečné grády. Dost mě zajímá, jak ve mně bude růst. Edit.: Čím dál častěji se přistihuju, jak se k Fight Clubu vracím, jak ho používám pro přirovnání, poukázání na promyšlenost příběhu a obecně pro demonstraci možností kinematografie. Jestli se dají vybrat Kaneovské mistrovské kousky v její přemýšlivé oblasti, Fight Club mezi ně beze sporu patří. A stejně tak patří do mé topky. Už se těším, až ho uvidím příště, zasměju se nad svými předchozími interpretacemi a pohlédnu na něj čerstvým způsobem. ()

Rozjimatel

"It was beautiful. We were selling rich women their own fat asses back to them."     Thriller s umným mystifikačným scenárom, zaradený medzi 1001 filmami, ktoré musíte vidieť, než umriete. Napriek svojej "špinavej" forme (prostredie, zobrazenie násilia, temný, nepokojný obraz, industriálna hudba) sa jedná o obsahovo inteligentný film so štipľavými satirickými narážkami na konzumnú spoločnosť ("The things you own end up owning you."), veľmi zručne pracujúci s témou insomnie - hlavný hrdina (a ani divák) často nevie, čo je skutočnosť a čo sú len akési snové predstavy. Film výrazne ťahajú nahor silné herecké osobnosti v troch hlavných rolách - viac než spoľahliví Brad Pitt (Tyler Durden) a Edward Norton (rozprávač), ale najmä parádne štýlová Helena Bonham Carter (Marla Singer). Filmu musím priznať vysoký kredit za jeho originalitu i atmosféru, ale zároveň pripúšťam, že občas sa mi ten jeho manierizmus trochu prejedal.     "Marla, it's me. Have we ever done it?" ()

willis

Originální i když trochu nepochopitelný film. Takových filmů nevzniká v hollywoodském mainstreamu mnoho. Když jsem ho viděl poprvé v kině měl jsem spíš rozporuplné pocity, ale při dalším shlédnutí s odstupem několika let jsem si uvědomil jeho výjimečnost. Aiaxovi: Ale právě Palahniukova knížka je přesně o tom o čem je film. Řekl bych přesný přepis. ()

Senfi

Další skvělý fim od Finchera. Myslela jsem, že po Sedm už nic podobně dobrého nenatočí, ale asi jesm se pletla. Edward Norton jako slušně pracující člověk a Brad Pitt jako jeho špatné já...skvělá kombinace, které se nadá vytknout snad nic. ()

conery1

Film hodnotiť nebudem, ale herecký výkon najlepšieho, čo sa v 60- tych rokoch narodilo, rád pochválim. Brad i Edward vinikajúci a pochvala patrí i Helene, ktorá si svoju úlohu vychutnala. ()

Se7enteen

8/10 Slabé 4 hvězdičky pro mě.. Záverečné odhalení rozdvojené osobnosti absolutně neubírá na nápadu tohoto filmu a dá se na něj koukat znovu a znovu, myšlenek má v sobě víc, než se může zdát.. ()

chim.chim

Větší psychárnu jsem ještě neviděla. A závěrečná scéna spolu s "Where Is My Mind?" je naprosto, ale naprosto dokonalá! ()

Marys

Hmm, drsné psycho, zaujímavý príbeh schizofrénie, možno keby nie pár hlúpych vecí, tak by to bolo aj za plné bodové ohodnotenie u mňa, no niečo som fakt nemusel. Ale nie, čert to ber, dobrý film, za 5. Hlavne záverečná scéna s padajúcimi mrakodrapmi vyznela naozaj trochu až absurdne. Ale inak skvelý film, skvelí herci, vo všeobecnosti veľmi dobré. ()

gocatgo

Geniální duo Pitt / Norton a jejich (jeho) vize anarchie a nového počátku. Jsem Ikeový člověk a kancelářská krysa, takže tu Nortonovu přepracovanost a nespavost jednoznačně chápu :) Na první pohled super film ale napodruhé se k němu už jen těžko vrátím. ()

Oyer

Můj pohled na tento film je naprosto shodný s komentářem uživatele pod nickem: gogos. Začátek vlažný, pak se to slušně rozjede, několik výtečných špeků, hlášek a akciček, konec jen slabota a slabota. Bože ať ve skutečnosti není takových kejválků blbečku, jako je tu kolem Edwarda Nortona víc. Nicméně v podání Finchera jistě stravitelný film, ve kterém člověk uteče z běžného všedního života někam za adrenalinem a napjetím. Mimochodem Brad Pitt opět výtečně ! Výborné sekvence s tukem z liposukce. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)