Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

HarlanWade

Klub rváčů není filmem jako Sedm. Není tak dokonale načančán a otevřen pro každého, kdo má rád ukázkovou, strhující filmařinu. Je to naopak asi nejosobitější snímek Davida Finchera, kteří jednoduše jedni milují a druzí jím opovrhují. A můžu říct, já se chytnul. Chytnul a nepustil naprosto geniálního filmu, který není sice tak dokonalý, jako Sedm a přece je pro mě daleko osobnějším, daleko silnějším filmovým zážitkem plným těžké deprese, neuvěřitelně vykoumaných dějových souvislotsí. A výběr Edwarda Nortona s Bradem Pittem byl možná nejvýstižnější v dějinách kinematografie. B R A V O! ()

vitac.

Dle prvních dvou pravidel bych měl mlčet, ale aspoň tohle prozradím - Fight Club je fantastická podívaná s neotřelým scénářem, velmi svérázným humorem přesně dle mého apetitu a výbornými Pittem a hlavně Nortonem. Krom tohoto bezchybného obalu v sobě skrývá dostatek materiálu k zamyšlení. "Tak si ten suterén nechte", čtyři a půl!:) UPDATE (říjen 2015): Během posledního půl roku jsem si FC měl tu čest zopakovat hned dvakrát ve dvou různých kinech (podruhé jsem už měl trošku obavy, zda se nebudu nudit... a nakonec jsem si film užil úplně nejvíc ze všech jeho projekcí!) a mám dojem, že můj v tuto chvíli již vousatý komentář - šest let - si zasluhuje rozšířit. Stále si za ním sice stojím, ale možná z něj není úplně patrné, jakým opravdu poctivým kusem kinematografie FC je (zvlášť v porovnání se současnou hollywoodskou produkcí recyklovaných recyklátů recyklovaných recyklátů - xeroxových kopií xeroxových kopií... nebo zfilmováním příšerných knih:)) Není to efektně natočená hovadina, není to inspirace pro trubky s IQ tykve, není to film o kritice nějakého "systému". A několikrát to v něm explicitně zazní. Je to kritika prázdných životů celé generace mužů, která v sobě i při obyčejné několikaminutové rvačce pociťuje víc života, než za celý pracovní týden. Ne kvůli touze někam se zařadit, efektu stádovosti, ale potřebě cítit, že skutečně žijí. Přitom rvačku stačí nahradit čímkoliv smysluplným, co zrovna nemají kluci ve velkoměstě jako první po ruce:), zkrátka tu o ni vlastně vůbec nejde... A ta krtitika je stále platná. Edward Norton - fantastický - Pitt může makat v posilovně do aleluja a nic mu to nepomůže, Nortonovi bude jen (zde nutno přiznat že zdatně) sekundovat:) Zvuk, hudba - ty jsem vůbec předtím vůbec nezmínil - výborné. Humor - mnoho velmi vtipných situací a dialogů/mluvených myšlenek - doporučuji poslouchat originální znění (možná proto jsem si film podruhé mnohem víc vychutnal, titulky jsem skoro nečetl). A hlavně finále - ať stojí mimo realitu jakkoliv, je silné a... moc sladké, nese v sobě obrovské zadostiučinění. Hodnocení zvyšuju na pět, Fight Club si je plně zaslouží. We're a generation of men raised by women. I'm wondering if another woman is really the answer we need. ()

tombarider

Jsem Jackův stažený žaludek. Jsem Tombův promarněný život. Dva takové snímky nejsou. Elektronická hudba připomínající mechanické zvuky z Erase head, velké množství prolínajících se detailů a propracovaných dialogů... Z průměrné knihy udělal Fincher nadprůměrné moviečko. Obsazení - perfektní! Brad tady přesvědčil současníky, že to není žádná měkkota a Norton byl a ž překvapive pohyblý na to, jak vypadal před rokem v Kultu. Přestože se s některými anarchistickými názory propagovanými Tylerem, tedy Jackem nelze ztotožnit, čím jsem starší, tím ví tíhnu k přehodnocení některých tady vyslovených tezí. Pixies na konci tě rozbijou! Asi nejsem objektivní, s Klubem jsem prošel pubertou a je to jeden z mých srdečních. ()

Borecz

Nejsem si jitý, jestli mám film hodnotit už teď, nebo až se mi to trochu rozleží. Neměnný ovšem zůstane fakt, že mě film mimořádně zaujal. Dlouho jsem neviděl něco tak ponurého, dekadentního a přece možného a vedoucího k zamyšlení. Těžko určit, do jaké skupiny tento snímek patří a také nelze jednoznačně definovat jeho pointu, co ale snadno určit je to, že film je skutečně drsný, hrubý a temný, dvěma slovy: velmi solidní. ()

MarsVl

"You met me in a very strange time of my life"---Stylové , k tomu supr Norton...pak aby se to lidem nelíbílo. 4* bohužel jsem se chvílemi u nudil , chvílemi i pousmál. Ovšem konec byl vyborný...jak jen padaly baráky bylo zábavné dobrý film 7.5/10 ()

Bendiys

Skvely. K zanrum by mohla pribyt i komedie. Film od zacatku pripouta a nepusti. Edward Norton ma vizaz poslesneho, uhlazeneho kluka, plnici sve povinnosti, naproti tomu je Brad Pitt uplny anarchista, bohem s drsnym vzhledem. Oba dva si zaslouzi potlesk. Celkove velmi povedene. Kdo z nas by se na chvili nechtel stat clenem Klubu rvacu a ulevit si? ()

han.ci

Tak tohle mě nebavilo, už jsem se to po půlce chystala vypnout, ale zmínky o skvělém konci mě přesvědčily, ať se dodívám. Ale bohužel, plno násilí, nemám ráda ve filmu vypravěče a hlavní hrdina byl pošuk. Vyzvednout musím herecké výkony a technickou stránku filmu. ()

pe3czech

Závěrečná písnička Pixies vážně dokonalá a naprosto se hodí... Sice jsem si nejdřív říkal, že Courtney Love by byla lepší, jenže to jsem film ještě neviděl.. Helen to zvládla dokonale.. edward s bradem maximálně výborní, fincher taky i s jeho "podprahovkama" :)) ()

zla.ovce

Přiznám se, že po shlédnutí mám silně rozporuplné emoce. Jedna část mě je spokojena ze skvělého filmového zážitku, ale té druhé ke spokojenosti přece jen něco chybělo nebo že by přebývalo? Pittova postava (Tyler Durden) mi přišla jako kopie té z Podfu(c)ku - podobné hadry i chování, a toto déjá vu mi dost vadilo. Ale pozor neznamená to, že by ho Pitt zahrál mizerně. Jak říkám menší rozdvojenost, že by vedlejší účinky filmu? Děj se dá snadno shrnout do jediné věty: jak se protest proti konzumu snadno zvrhne v anarchii, kterou už nejde zastavit. A co se týče konce, tak ten se moc nepovedl a právem se zaslouží strhnout 1*. ()

situs

K tomuhle filmu se dá těžko něco objektivně napsat. To chce prostě vidět a udělat si názor. Pro mě osobně kultovní záležitost, k níž se alespoň 2x ročně vracím. ()

kubas369

10/10. Film, který mi změnil pohled jak na filmový svět tak na ten skutečný. Za posledních deset let jsem ho viděl asi čtyřikrát a pokaždé si všimnu nějakého toho detailu, který mi minule utekl. Ale žádná další projekce neměla takový dopad jako ta první, kdy mě Fincher svezl na pořádně šílené, horské dráze. A to je pocit který ve mně i po tom čase zůstává. Stejně tak mi změnil názor na Pitta, jako herce. ()

oasismanik

Sebazdokonaľovanie je ako onania, inými slovami môj 2. najobľúbenejší film...10/10, keby sa dal dať jeden špeciálny bonus v podobe šiestej hviezdičky, tak ho dám sem... ()

petite fille

ani sa nečudujem tým vysokým hodnoteniam. toto má presne tie ingrediencie, ktoré robia z punkovej skladby hymnu. rýchle tempo, nekompromisné vyhlásenie a rázne drsné prevedenie. možno preto sa to po mne skĺzlo bez väčšieho pocitu zadosťučinenia. neberiem tomu, že je to senzačne skonštruovaný príbeh. stačí to na jeden fantastický zážitok z pozerania, no nie som si taká istá, či by som si to dokázala podobne vychutnať pri opätovnom zhliadnutí, keď tu už nebude ten neopakovateľný moment prekvapenia z nečakane vyúsťujúceho príbehu. ()

Vanguard77

Tak tohle bylo něco jiného :) Pořád jsem o tomhle filmu ze všech stran slyšel, ale nikdy mi nikdo neřekl, co ho vlastně činí tak zajímavým. Konečně jsem se k tomu dostal sám a byl jsem opravdu rád, že mi to nikdo nespoiloval. Byl to silný filmový zážitek se zajímavým podáním. Je to správně "na hlavu" :) Skvělé herecké výkony a velice neotřelý scénář. Už je to nějaký čas, co jsem to viděl a přitom se mi stále vrací při pomyšlení na Klub rváčů spousta scén. Asi si ho brzo střihnu znovu. ()

fenek

Když jsem tento film viděl poprvé, můj dojem by se dal popsat slovy efektní forma, nulový obsah, docela dobrý. Z hlavy jsem ale Nortona s Pittem dostat nedokázal, od té doby jsem o filmu pořád přemýšlel, snažil se na něj nahlížet ze všech možných úhlů pohledu. Po měsíci jsem se na něj podíval znova, a v tu chvíli mi to konečně začalo dávat smysl. Fincher umí výborně navodit pocit zastřeného, depresivního světa, jak ho vnímá náš vypravěč, a ještě to stíhá okořenit výbornými režijními nápady. Scény what kind of dining set defines me as a person? a you met me at a very strange time i my life patří nyní mezi mé nejoblíbenější, stejne jako celý film. Spolu se Se7en jednoznačně nejlepší Fincher, nemohu jinak než 5*. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)