Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

• USA Justice League: Crisis on Two Earths

Alternativní vesmírné dobrodružství navždy změní pohled komiksových fanoušků na jejich oblíbené postavy. Film Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích vypráví příběh hrdiny Lexe Luthora, který povolá Batmana, Supermana a další superhrdiny, aby mu pomohli zachránit planetu Zemi ze spárů ničemného syndikátu zločinců. V alternativním vesmíru bojuje hrdina Lex Luthor o záchranu planety, kterou ovládá ďábelská variace Ligy spravedlivých. Aby zachránil svou zemi, musí Luthor povolat na pomoc Batmana, Supermana a další superhrdiny, kteří mu díky svým výjimečným schopnostem pomohou vyhrát. V konečné bitvě, ve které se utká zlo s dobrem, půjde o více, než jen o čest. V sázce je osud obou Zemí, ketré musejí být v harmonii a hlavně zachování existence života vůbec. (HBO Europe)

prcko

Priznám sa, že po „The New Frontier“ som mal o tento film trochu obavy. Na druhú stranu som si hovoril, že podľa referencií ostatných užívateľov bol tento diel úspešnejší. Páčila sa mi zápletka, pekne vymyslená a hlavne iná ako všetky ostatné komiksové problémy. To sa odzrkadlilo aj v zaujímavejšom deji a takisto aj v zmysluplnejších dialógoch – aspoň teda niektorých. Od filmu som neodtrhol oči a bavil som sa od začiatku do konca. To myslím je aj hlavná vec v týchto hodinových komiksovkách. A v porovnaní s hodinovkami Supermana, Hellboya a tým Frontierom dávam v tomto prípade zaslúžené 4* a 80 %. ()

Omegaboy

Od začátku do konce jedna dlouhá akční scéna. Parádní animace, stopáž akorát a ani příběh nakonec neurazí. Co víc si přát. DC komiks vede s Marvelem vyrovnanou bitvu. Třeba se někdy utkají na bitevní poli i jejich hrdinové. Vedle Superman: Doomsday sice JL zaostává o nějakou tu délku, ale pořád se jedná o naprostou špičku žánru. ()

Fixa

Zjistil jsem, že ač mám rád filmy podle komiksu, vadí mi, když je hodně hrdinů pohromadě. Tzn., že moje první setkání s ligou spravedlivých nedopadlo moc dobře. Moje kladné hodnocení se tak vztahuje pouze k animaci a pár drobnostem. Bohužel kvůli mé neznalosti většiny hrdinů, jsem v těch jejich charakterech jsem měl trošku guláš - k tomu si přidejte další smečku parchantů z jiné dimenze a další partičku klaďasů. Vyjde vám (pouze tipuju, protože tam říkali:,,nás je šest...") asi 18 různých postav, s různými schopnostmi, v jednom 72min. filmu. Myšlenka zničení všech paralelních světů, zničením jedné základní planety, je pro mně nedostačující, když v jednom kuse desítka figurek kolem sebe poletuje, do sebe buší, dostává nakládačku, dává nakládačku.........únavné a nudné. Nedávno jsem viděl Hulka na neznámý planetě a ač tam bylo také více charakterů, nemusel jsem být znalec komiksových předloh a v postavách jsem se skvěle orientoval, užil jsem si neočekávanou jízdu a dobrodružný příběh. Takže závěrem: Podle mně nelze zaplácat děj mnoha postavami ()