GTS_PUNK

Režisér David Fincher vo svojich filmoch dokazuje. že je schopný veľmi dobre pracovať s napätím, nepredvídateľnosťou a dejovými zvratmi. Snímka The Game z roku 1997 nie je v tomto smere výnimkou a príbeh o milionárovi Nicholasovi Van Ortonovi (Michael Douglas), ktorý od svojho brata (Sean Penn) získa možnosť zúčastniť sa jedinečnej hry, dokazuje, ako dobre sa dá pracovať s kvalitným námetom. Najvýraznejším prvkom tohto Fincherovho diela je práve jeho nepredvídateľnosť, na ktorú nadväzuje divácka nutnosť opakovane si klásť najprv otázku "ako?" a neskôr aj otázku "prečo?". Spočiatku nenápadná hra, ktorej sa Van Orton, stvárnený dobre hrajúcim Michaelom Douglasom, zúčastňuje, sa postupne vymyká spod kontroly, naberá "grády" a - čo je najlepšie - diváka neustále prekvapuje ďalšími "úrovňami", ktoré nie a nie skončiť. Film takýmto spôsobom dobre pracuje s ústrednou myšlienkou, ktorá sa zamýšľa nad tým, čo možno dať človeku, ktorý má v živote zdanlivo všetko. The Game je dramatická a do značnej miery mysteriózna záležitosť s obstojnou atmosférou, ktorá si vďaka tomu, že neprezrádza veľa, dokáže diváka získať a udržať jeho pozornosť až do konca. Do konca, ktorý možno tak úplne skutočným koncom nie je. Režisér David Fincher totiž po tom, čo vyrukuje s objasnením celej hry, ponúka záver, o ktorom sa dá povedať, že je otvorený, čo snímke prihráva ešte nejaký ten plusový bod navyše. Je to koniec, pokračovanie alebo začiatok novej hry? ()

KillerZeli

Ten závěr mel lepsi myslenku a provedeni nez v sedmicce, konec me fakt dostal vic nez u jinych film - jeden z nejlepsich co jsem kdy videl ()

shifter

Hru som videl uz niekolkokrat a neverim, ze ma niekedy omrzi. Osobne som vo filme nenasiel scenu, ktora by umoznila divakovi vydychnut ci relaxovat, ako napriklad "kniznicna scena" Morgana Freemana v Se7en. Fantasticka atmosfera ako sa na skutocne psycho patri :-) ()

majesty

Originalny Thriller s originalnym rozuzlenim. Komu ako to sadne. Mne to pripada ako velmi domyselne odohrana hra. divadelna? ()

Tiiso

Fincher je mistr překvapení a je velmi detailní. Má svůj specifický pohled na tvorbu filmu a je to všude vidět. Tento příběh je svým způsobem taková blbůstka. Ale je natolik hezky udělaná a natolik Douglasem dobře zahraná, že se k ní rád vracím. Po celou dobu příběhu jsme pořád o krok zpět a nikdy nevíme co nás za rohem čeká. Je zde sice otázka, zda-li by se společnosti zdařilo dostat až tak klienta do těch míst kam chtějí, ale to se dá přejít. Každopádně neobvyklá myšlenka a výborné zpracování. ()

john.h

Fincher umí. Snad všechny jeho ostatní filmy, kromě třetího Vetřelce, jsou však o chloupek lepší a proto dávám možná nespravedlivé čtyři hvězdičky. Na filmu se mi líbilo, že divák neustále přemýšlel, jestli to či ono je součástí hry. A také bylo dobré pozorovat změnu povahy Michaela Douglase v průběhu filmu. ()

Freemantle

"The Game" mi dala jedinečnou možnost sledovat (zoufalé) reakce lidské psychiky, když ztrácíte orientaci v tak samozřejmé věci, jako je váš vlastní život, plánováný na minutu přesně, který si jako finančně zajištěný investiční bankéř žijete... Scénář byl famózně originální a každý krok byl plánován velmi přesně. Michael Douglas je prostě předurčen k tomu, aby hrál v thrillerech (zvlášť tohoto žánru) a spolu s S. Pennem tvořili naprosto geniální dvojci. A taktéž velmi chválím herecký výkon herečky Deborah Kara Unger. Celý film je zpracován, aby co nejsugestivněji působil na diváka. Nemá dle mého názoru jedinou slabinu a málokdy dá divákovi čas vynořit se z nekonečné paranoie a možnost zastavit pomyslná kolečka v hlavě, která šrotují na plný výkon za účelem pochopit, co je, sakra, realita a co HRA?! ()

Alojs

Mám rád Finchera, mistra filmové depky, ale na jeho Hru jsem nastoupil pouze jednou nohou. Vizuální stránka mi sedla jako zadek na nočník, Douglas jakbysmet, ale děj... ten jsem, bohužel, prokoukl hned na startu. Závěrečný rádoby šok mě tak nechal absolutně chladným, navíc se dostavil i vnitřní komentář: "Ale ne, já to tušil, proč zrovna takhle..." Společně s Úkrytem (který je postižen jiným problémem - klišoidním pletkami v závěru) nejslabší filmy mistra Tesaře. Na jeho poměry samozřejmě (na jeho jinak velice vysoké poměry). ()

Irii

Michael Douglas je znuděný boháč,který muže mít všechno co se da za peníze pořídit.Je ho bratr mu však dá neobvyklý dar.Jak to chodí ve vysokých kruzích,nestačí jen bonboniera a lahvinka červeneho.Sean Penn mu dá Hru.V té chvíli se mu poklidný nudný život změní na drama,boj o dříve všechno samozřejmé,boj o vlastní život! ()

Šindy

Fincherova tvorba se mi zatraceně zamlouvá. I v tomhle filmu bylo to správné napětí, atmosféra. Zkrátka velmi dobrý thriller, který sice nedosahuje kvality Se7en, ale i tak je zatraceně pořád dobrý. Rád bych dal pět hvězdiček, ale happy-endový konec mi to nedovolí. Jinak naprostá spokojenost. Přesně takové filmy mám rád. ()

IronRocky

Další Fincherův skvělý thriller, který nemá chybu. Film je skvěle natočen, má velmi dobrou atmosféru a je hodně napínavý a to se mi líbí. ()

Rodin

Nesdílím úplně zde přítomné téměř úplné nadšení, pro mě osobně tohle byla příliš velká konstrukce a místy působily některé scénky násilně až směšně (vše bylo tak skvěle naplánováno, včetně pádu ze střechy proskleným stropem... no to jsem se spíš uchechtl, než zasmál). Za sebe tak 7/10, protože připouštím, že napětí a tempo ten film měl vynikající. Zato Douglas se s tou rolí zřejmě moc neztotožnil, v tomto případě z mého pohledu podal jeden ze svých nejslabších výkonů. ()

Dantte..

Fantasticky natočený thriller ze škvěle hrajícím Douglasem. Ten konec a pointa je opravdu dechberouci. No nic, jdu si něco zahrát, nejlepe na hudební nástroj jmenem Fincher. 85 % ()

Arequipa

Jak okomentovat a přitom nepsat spoiler? Proč si nepřiznat, že mě režisér se scénáristou zase dostali? Myslím, že už vím a pak se ukáže, že jsem vedle jak ta jedle. Věřte, že čím méně o tom filmu budete vědět před shlédnutím tím lépe. Mě stačilo jen doporučení kamaráda. Kdo má rád překvapivé konce a atmosféru napětí, přijde si na své. Docela by mě zajímala konečná výše účtu za Hru.:-) ()

Sandler

Hvězdička je za první třetinu filmu, která mě zaujala a těšil jsem se na hodně dobrý film. Nakonec, z mého pohledu, sklouznul do slátaniny, která se snaží najít hloubku někde v mělké, rozbahněné kaluži průměrnosti. ()

klo11bouk

film nejdříve nudí stejně jako je životem znuděný van ort a najednou je spád a zvrat tak strhující že bere dech.nádherně vystavěný příběh z nečekaným koncem,který ale nebrání tomu vidět a prožít film vícekrát. ()

josieaddms

tak tři a půl. Docela šílené zahrávání si s člověkem. Ostatně ale musím uznat že někdy když člověk začne být úplně nesnesitelný je potřeba to nějak radikálně řešit. Líbilo se mi s jakou dávkou temnosti to bylo natočené, když si to člověk pustí v noci tu a tam mu i pořádně mrazí. Dost udělala hudba. Navíc to celé mělo depresivní nádech. Jinak se mi dost líbil i ten celý nápad a že jsem ani my diváci nevěděli -stejně tak jako hlavní postava- co bude. A konec mě dost překvapil. ()