Reklama

Reklama

John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1 087)

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Režisér Haggis postrádá smysl pro zákony hitchcockovského stylu, aby mohl film rozkvést. Jeho práce coby režiséra (Crash, V údolí Elah) a jako scénárista (Million Dollar Baby) nikdy nevyznačovala humor. A to je poněkud paradoxně to, co film Tři dny ke svobodě potřebuje, má-li být brán vážně. Jinak to není víc, než úzkostlivě detailní a velmi dlouhé instruktážní video nebo kniha "Illegal Activity for Dummies". ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Remake lepší originálu. Hlavně proto, že to rodinné pnutí jde Haggisovi mnohem lépe, než Cavayému. Daří se mu to především proto, že americká rodinka je mnohem přístupnější. Tíha manželova údělu nemá téměř až existenciální rozměr, ale naopak je tažena jasnou taťkovskou motivací a nabízí více divácky atraktivních prvků (fígl s tenisákem, bumpkey, časový press). Jedinou výtku tak vysílám směrem k absenci razantnějších honců (a že k tomu postava det. Quinna přímo vybízí!). Jinak nejlepší ‚útěkářský‘ film od Uprchlíka. 4 a ½. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se našinci zrovna nechce sledovat francouzské drama v originálním znění, protože už pěkně dlouho nemluvil galsky a před tím taky ne, sežene si titulky. To požírači horkých psů na to jsou o něco skromněji! Seženou si pana Vránue a spíchnou si hraný dabing. A to slovo od slova! Vlastně jim teď trochu křivdím! Přidají si tam půl hodinu obvyklých, nudných a kýčovitých zvratků o tom, jaký je ten pan Vránae vlastně grejt dedy a laving hasbend, což mohla nějaká chovatelka koček či přecitlivělý homosexuál v originále postrádat! A nebyl by to pan Vránae, kdyby nás o tom svým konstantním, plačtivým výrazem "kurva, zase se mi zařezávají slipy" nepřesvědčil a nedonutil nás pomočit kapesník! Navíc mít tak šerednou manželku, nechal bych ji v té base shnít a užíval si s děvkama! To kvůli původní Krugerovic Diance, to by už stálo za to naučit se péct buchty s pilníkem! Panu Haggisovi zřejmě Crashly všechny neotřelé nápady a tak holt musí vydělávat na splátky na porsche xeroxem. Jen doufám, že se někdy dočkáme toho, že kohouti vrátí úder a my uvidíme například "ryze originální" francouzské historické drama Le Gladiateur s Casselovic Vinckem! ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dvě hvězdy za Russela Crowa a Liama Neesona, jinak na Třech dnech ke svobodě není nic extrovního. Na rozdíl od jiných mi například děsně vadilo, jak se obě poloviny filmu (klidná a akční) navzájem tlučou, coby diabetik jsem navíc nebyl vůbec spokojený s nebetyčnou pitomostí související s převozem Brennanovy manželky z věznice do nemocnice... A vůbec - film mi připadal strašně nevěrohodný, ačkoliv se měl zřejmě tvářit uvěřitelně. Celkem zklamání. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Haggis rozhodl zremakovat v celovečerní podobě našeho Krtečka, tak by se mu to jistojistě důstojně podařilo. To však nic nemění na tom, že by se měl spíše vrátit k vlastní tvorbě, což mu jde ještě o něco lépe. Russell jako milující tatík, transformující se do plánovacího génia, hnaného pomstou systému ukazuje zase něco nového ze svého herectví a opět jsem mu všechno sežral i s navijákem. Narozdíl od Elizabeth Banks, rodinné scénky jsem jí ještě uvěřil, ve vězení a v autě už tak přesvědčivá nebyla, podobné žánry asi nejsou jejím šálkem čaje. Tohle však perfektně vyvážil Liam Neeson, který od teď snad všude bude hrát postavu z 96 hodin. Překvapila mě realita, provázející celý film (závěr s detektivem se snad mohl vypustit), proto mi do očí bije scéna, kdy se Elizabeth rozhodne v plné rychlosti vyzkoušet kvalitu asfaltu americké výroby, nebýt tohohle zaváhání a dovětku s detektivem, dávám plné hodnocení, takhle těch 4 a půl zaokrouhluji dolů. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (31)

  • Brian Dennehy (George Brennan) povedal, že ho film bavil, pretože si vychutnával možnosť hrať postavu, ktorá sotva hovorí. (Arsenal83)
  • Na rozdiel od toho, čo hovoria postavy vo filme, Venezuela má zmluvu o vydávaní osôb so Spojenými štátmi. (Arsenal83)
  • Liam Neeson (Damon Pennington) kvůli své jediné scéně přiletěl do Pittsburghu až z Vancouveru, kde natáčel jiný film. Sekvence pak byla natočena za den. Stejně tak stihl svoje scény za jeden den pořídit i Daniel Stern (Meyer Fisk). (Gastovski)

Související novinky

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (více)

Reklama

Reklama