John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Godhaj

,,My problem is your brain is as big as those tits.“ Tři dny mají vyváženou porci napětí i akce, sympatické herecké obsazení a příjemný starý vzhled thrillerů. Herecky je to zcela na Russelovi a ten zvládá dokonalého tatínka i manžela levou zadní. Banks je trochu upozaděná a to jak časem, který stráví na scéně, tak i nedostatečným vykreslením její postavy. Na to, že se celý film motá okolo ní, by si divák zasloužil ji poznat trochu lépe. Naprosto nevyužitá tu byla Olivie Wilde, jejíž štěk mohl zahrát kdokoliv jiný. Scénář těží a vykrádá všechny možné klišé filmů o útěcích z vězení. Chybí tu však nějaký výraznější moment, policisté celou dobu hrají druhé housle a moc jsem jim jejich profesionalitu nevěřil. Malý synek hlavního páru byl napsaný hrozně hloupě. Celou dobu je smutný, nic neříká a vůbec se nechová jako dítě, ale jako kámen, se kterým filmaři nevěděli, co dělat. Moderní hudba se k tomuto typu filmu vůbec nehodí a vysloveně mě tahala za uši. Nakonec jsem po více jak dvou hodinách sledování byl i docela zklamaný, jak ploše tento film vyznívá. Asi to bylo i kvůli doslovnému závěru, který sloužil i pro ty méně chápavé jako konečné vysvětlení viny či neviny manželky. ()

papadoce

Dobre, dobre, uznávam istú hollyúdštinu, veď viete passová kontrola, gombík a tak, ale film odsýpal. Mal potrebné napätie, herecké výkony a podľa mňa mal aj dojemné scény. Páčilo sa mi to pri prvom pozretí a páčil sa mi aj dnes. Mám celkovo rád Russellove filmy. Páčila sa mi ľudskosť a obyčajnosť hlavného hrdinu, nie je zvykom pri hrdinoch, že sú to stredoškolskí učitelia pri tele. Desať hviezd dávam za hudobnú zložku, ktorá dotvorila všetko potrebné, keď to náhodou chýbalo. Venezuela môže byť fajn krajina ..... keď utekáte .... alebo pestujete koku, či ? ()

celticek

Mám rád, když člověk u filmu zažívá emoce. A ani bych neřekl, že se moc tlačí na pilu. Část, kdy manžílek dostává starou z vězení, je strhující. Přitom se mu na začátku moc nedaří. Crowe si bere film pro sebe, ale to je zvykem. S jeho charismatem je to hračka. ()

epoh

Lahůdková žánrovka, která svou vymazleností přestává být žánrovou hříčkou a začíná se stávat svébytným dílem. Prostě jsem si to užíval. Každý detail tu hraje roli, každá zdánlivá drobnost má svůj význam v následném útěku. No a Russell... ten chlap je DOKONALEJ. Hned bych si to dal znova... ()

dol2004

Crowe je bůh, ale to už dávno všichni víme (tady je opět učitelem a na zdi maluje plány :-) )super 55minut napětí jestli to bude happy end. SPOJLER : bude, ale k..... než se k tomu dostanete, tak to fakt stojí za to. ()

ratpile

Velmi zábavná a především skvěle zahraná žánrovka. Haggis nenudí, jeden emotivnější a napínavější moment střídá druhý; a tak nějak člověk neřeší jakousi vykonstruovanost celého příběhu. Vrcholem je pak Russel Crowe, který zoufalého manžela zahrál opravdu s grácií. Pan Herec. ()

Mara12

Příběh obyčejného muže, který se snaží dostat za každou cenu svojí manželku z vězení. Pro mě herecký koncert v podání Russela Crowa a Elizabeth Banks. Zpracování daného tématu vyznívá dosti reálně, protože hlavní postava kromě své inteligence nevlastní žádnou superhero schopnost. Rovněž je velmi lehké s hlavní postavou empatizovat, neboť Crowe celou dobu bojuje se svým vlastním etickým kodexem, trpí neustálými pochybami a výčitkami, přestože je čím dál blíž k uskutečnění plánu. Zajímavé je sledovat vývoj vztahu hlavní postavy k násilí, ze začátku odpor, posléze cosi zcela samozřejmého, pramenící z momentální potřeby. Za velkou výhodu filmu rovněž považuji jeho nepředvídatelnost, ničím si předem nejste jisti, a nejmíň tím jak tenhle filmový počin skutečně popadne. ()

Brmbolec

Originál nepoznám, ale ako žánrovka mi to sadlo veľmi dobre. Russel Crowe je proste skvelý. Je neviem, keby mu dali zahrať aj "ukradnuté video" tak by to bol skvelý výkon. Aj kvôli nemu dávam 4* ()

unrocker

Velmi zajímavé i když néé tak brilantně natočeno jako třeba mstiví tatínek - CTIHODNY OBČAN, kterého mi tento snímek nevím čím ale hrozně moc připomínal. Milující rodinka, krásná manželka a dítě. ()

Něrpa

První sledování: přítelkyně usla po deseti minutách a já film vypnul po čtyřiceti, protože jsem zjistil, že ho nesleduji, ale čtu emaily na mobilu. Druhé sledování: přítelkyně vydržela skoro hodinu, já se snažil pekelně soustředit, ale opět jsem nevydržel do konce. Třetí sledování nejspíš neproběhne, protože film je sterilní a vůbec mě nedokázal vtáhnout do děje. Hodnocení mezi sračkou a jednou hvězdou, ale to si ještě rozmyslím (třeba po tom třetím sledování). ()

4k7

75% dávám protože jsem se dokázal povznést nad věcmi, které by mi za jiných okolností asi vadily. V případě The Next Three Days udělám výjimku z toho důvodu, že jsem se vydržel dívat s napětím až do konce, i přestože se film místy zbytečně vlekl. To vynahradila druhá polovina filmu, kde se děj začíná už dost dobře rozjíždět. Chce se to asi vyprdnout na detaily, když vidíte jakým způsobem se snaží John Brennan (Russell Crowe) dostat na poslední chvíli svou manželku Laru (Elizabeth Banks) z věznice. Někdy to totiž působí hodně jednoduše a naivně. Taky se nemůžu zbavit pocitu, že přerod univerzitního učitele z poseroutky na sebejistého člověka, který se dokáže najednou pohotově vyrovnat se vším co mu příjde do cesty, je nepřirozený. Ale tak dejme tomu... jeden nikdy neví, co v něm dřímá ()

Mr.Roman

Charizmatický Russell Crowe a tentokrát, herecky, trocha plochá Elizabeth Banks, v zaujímavej hre s divákom a variácii na klasické téma, s niekoľkými veľmi pôsobivými scénami (kto videl Crash vie, čoho je Haggis schopný), ktorému by sa však jedna, fungujúca, hodila aj v závere. Ja sám som o zápletke dopredu nič nevedel, čo odporúčam aj ostatným. ()

Ernie_13

Skvelý thriller. Najviac ma zaujala originalita a to hlavne v podobe neskutočnej nepredvídateľnosti. Nepredvídateľnosti na iný spôsob ako sme zvyknutí. Počas celého filmu som si postupne vravel "...a teraz sa stane toto a potom toto..." a ono sa vždy stalo niečo, čo ma v tom okamihu prekvapilo. A tak to šlo celý čas až do poslednej minúty. Russell Crowe je pán herec, no a Olivia Wilde je veľmi zaujimavá na pohľad. ()

Nessos

Liam Neeson má úžasný hlas. A ano, je to celé napínavé. Dokonce jsem si chvilku myslel, že to skončí jinak. ()

kubas369

Jojo luxusní filmeček tak povedený kousek podobnýho žánru jsem neviděl snad od uprchlíka a to už je panečku let. Crowe jeden z mála co nezklame. Ne dokonalost ale spokojenost. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona