John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Merkin

122 minut je dlouhá doba a dost snímků by právě na stopáži mohlo ztroskotat. Ale 3 dny ke svobodě se k nim neřadí. Neustále se něco děje, mění se okolnosti i prostředí, hrdina naráží na neschvály, chybuje a napětí tak nepolevuje až do konce. Sice se scénáristé více zaměřili na postavu manžela, ale z hlediska diváka to nevadí. Naopak tak můžeme tápat s ním, přesvědčovat ostatní o nevině, přemýšlet o dalším jednání a mnohem lépe se sžijeme s jeho bezmocí. Zajímavý je též ten fakt, že zločin sám se tu vlastně neřeší, vracíme se k němu jen v náznacích. Vyzdvihla bych i linie dvou různých vyšetřovacích týmů, které jako by někdo vystřihl ze soudobých kriminálek. Oba plní svou práci a přece působí proti sobě. Zajímavá je i postava Olivie Wilde(je totiž přirozené, že se o ,,volného" muže někdo začne zajímat) a Liam Neeson působí také dost důvěryhodně. Ostatně lidí uprchlých z vězení a píšících o tom romány existuje hodně, internet je také plný ,,zaručených" vychytávek pro cokoliv, ulice plné drobných podvodníčků a nespravedlivě odsouzených mraky, takže když má někdo odvahu a trochu štěstí... PS: Mobyho Be the One je perfektní ()

Rssa

Řemeslně skoro dokonalý thriller s opět výborným Russellem Crowem, který za celý film takřka neslezl z plátna. Celkové tempo filmu nabírá v druhé části pekelné tempo, o osudu hlavních hrdinů není zdaleka rozhodnuto (SPOILER!!! i když pozorný divák může tušit už před finálem.... KONEC SPOILERU!!!), každý další herec přesně splňuje podmínky a úlohu role. Minirolička pro Neesona je pochopitelná, i když Liama není nikdy dost. Každopádně výtečný remake, který překonává i originál. 85 % ()

Mazlik4

Film čistě pro jednorázové pobavení. Natočen jen proto, aby vzniklo místo pro skryté reklamy. Co stojí za zmíňku? Atraktivní režie a dynamická kamera, která je neustále v pohybu. Dále pak několik pěkných, nervy drásajících scén (např. zkouška klíče od výtahu na policejní stanici, přepadení doupěte drogových dealerů, samotný útěk, ... ). Co film sráží? Jak jsem naznačil problémem je komerční zaměření filmu a spousta skrytých reklam (toyota prius, iphone, ... ), dále pak dlouhá stopáž, nic moc hudba, neutrálnost filmového žánru (hlavně, aby snímek nikoho neurazil). Verdikt? Výsledkem je smutný fakt, že již při cestě z kina přemýšlím na co půjdu příště, případně který film si pustím pro spravení chuti! ()

Hanys_

Dost silné 4 za překvapivě hodně chytrou žánrovku, kterou Haggis potvrzuje, že "napsat příběh o obyčejných lidech v neobyčejných situacích" umí jako v Hollywoodu málokdo. Crowe je tady po delší době v roli na tělo (ty kila navíc mu z charismatu neubraly) a já vrním spokojeností, protože i přes menší výtky (sezení na dálnici ke konci a doslovný konec s knoflíkem) moc lepších thrillerů v kině letos nebude...8.5/10 ()

Lewisek

Je to tak na 4 hvězdy, ale už dlouho jsem neviděl pořádný krimi thriller s pořádnými herci a tenhle žánr mám prostě rád :) ()

dopita

Z filmu mám smíšené pocity. Docela mě zklamalo jak je příběh jednoduchej. Johnovi (Russell Crowe) zatknou manželku, obviní ji z vraždy a odsoudí. John se ji rozhodne z vězení unést. Toť vše, nic dějově spletitého se nekoná, děj filmu dál už jen rozvíjí základní situaci. Od filmu Paula Haggise bych čekal něco trochu sofistikovanějšího. Zase se mi ale hodně líbilo, jak to Paul Haggis natočil. Film má přes dvě hodiny, nenudí a je na něm setsakramentsky vidět, že Paul Haggis opravdu umí. Dokáže vydolovat napětí i ze zdánlivě nezajímavé scény a celej film navíc jistou rukou směřuje k poslední třetině, která je velenapínavá. Inteligentní a řemeslně zručně natočenej thriller. ()

Holina

Je sice třeba překousnout úvodní třicetiminutovku, která je trochu nudná a ruku na srdce i celkem zbytečná. Odměnou však bude dokonalý thriller, který je sice jen hříčkou scénáristy (neboť situace a jejich vyústění jsou celkem nepravděpodobné), ovšem uková diváka do křesla. Příběh o (odpusťte to otřesné klišé) nezdolatelné vůli milujícího člověka. Hardcore jako hovado řekl bych. ()

eagle-eye

Poctivá žánrovka, navíc nepříliš přitažená za vlasy, takže ve finále působí velmi věrohodně. Navíc mi tam nevadil ani mě jinak nepříliš sympatický Crowe, hraje civilně a uvěřitelně, zato Liz Banksová je kočka, zraje jako víno a i nenamalovaná je krásná... ()

Ilhan

V poslední době se u mě s pěti hvězdičkami roztrhl pytel, protože je dávám už potřetí během šesti dnů, zatímco do nedávna to bylo tak jednou za šest týdnů možná. Nevím, co to v sobě tenhle film má, ale má od začátku do konce neskutečnou atmosféru, nedává šanci, aby se člověk nudil a konec je tak napínavý, tak napínavý. Takové napětí už jsem vážně dlouho nezažil. Akorát zjišťuju, že je to vlastně remake francouzského filmu, který jsem neviděl, ale tak možná na něj časem taky dojde. 91 % ()

Junglista

Pomalejší rozjezd a následně nervy až do konce. Russell tady má hodně prostoru a jeho odhodlání sem mu věřil každym coulem. Tady se mu prostě nedá nefandit. Potěšil i Liam tentokrát ve vedlejší roli. Konečně po delší době film, na kterej sem se podíval s chutí. ()

provitamin

najviac ma zaujala scéna, keď sa Crowe lúčil so svojím otcom, ktorý pochopil jeho plán a podával mu ruku. jo a potešila malá rola Liama Neesona. ()

HArna

Upřímně čekal jsem od filmu trochu víc. Je to skvělý film Crowe hraje jako vždy dobře. Jen mě tam něco chybý. Možná mě trochu nesedí hlavní pár...moc jim nevěřím. Je to slušnej film. ()

Scevola

Po zvhliadnuti francuzkeho originalu musim uznat ze som rad ze to americania prerobili a tym padom vyuzili potencial tohto nametu naplno. Dodali mu ovela viac napatia, omnoho kvalitnejsie herecke obsadenie (v podobe Russella Crowa) a hlavne premyslenejsi zaver filmu. 8/10 ()

ChrisBa

Nijak originálny a ničím zvláštny, no napriek tomu dobre pozerateľný film. A to nielen kvôli štandardne skvelému Russellovi Croweovi, ale takisto slušne hrajúcej Elizabeth Banks, o ktorej som chvíľami pochyboval, na ktorej strane vlastne stojí a kde je v jej prípade pravda. A práve to robí film dobrým. Až dokonca vo mne režisér dokázal udržať nejaké tie pochybnosti. Samozrejme je to aj slušne napínavé. 4* ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona