John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Mikino00

Tenký led mezi naprostou nesmyslností a důmyslností se propadá na stranu nereálnosti, příprava plánu moc zábavná není a Crowe svým herectvím nestrhne diváka jako dříve, jeho hvězda již dávno pohasla. ()

aLPaC

První polovina, kdy se tvoří plán dobrá, ale ne výborná. Druhá, téměř hodinová část, kdy se plán realizuje naprosto výtečná. ()

Marys

Badal som vo filme veľmi veľa nejasností a nezrovnalostí, ktoré mi trochu liezli na mozog a pri sprvoti pomalom tempe filmu som nad nimi musel rozmýšľať, čo by sa mi pri dobrom snímku stávať nemalo. Liam dostal veľmi malý priestor, Olivia by si takisto zaslúžila viac, na druhú stranu Elizabeth mi celkom pila krv. Záverečná štvrtina filmu bola kvalitná, no nezachránila celkový dojem. ()

H4ku11

Russel je jeden z najväčších sympaťákov sveta filmu a asi ani nie je rola, kde by som ho nevidel rád. Tu opäť dokazuje svoje herecké kvality. Okrem toho celý film je super nakrútený a rodine som držal palce do konca. ()

Garch

Jaká odvaha (!) obsadit do remaku kvalitní francouzské předlohy "Pour elle" takového drsňáka, jakým je Russell Crowe, do role "hrdiny z donucení". A jaké umění to zrežírovat tak, že to je to uvěřitelné. Klobouk dolů. Vynikající film. ...P.S.: na rozdíl od francouzské Nevinné není téměř do konce filmu jasné, jaká je pravda. To přidává další rozměr. ()

Yardie

Pro mě malinko zklamání. Valná většina filmu byla taková utahaná, taková o ničem, nedokázala vtáhnout do děje. Chtělo to více "akce", více šťávy, možná diváka více zasvětit do příprav, děje, více emocí. Bylo to takové nijaké, sterilní. Nevím, jak to přesně vysvětlit. Zbývající část filmu, asi 1/3, už byla lepší. Začalo se něco dít, chytlo to drive, objevilo se napětí a dokázalo to více zaujmout. Nebudu tady polemizovat o tom, jak moc co bylo a nebylo reálné, ale asi by bylo fajn zapojit nějaké překvapení a nečekaný zvrat. Vše bylo v podstatě takové předvídatelné. Nápad byl dobrý, ale zpracování by to chtělo lepší. Více emocí, psychologie, napětí, podrobností... Howgh! ()

filipvrbik

SPOILER: Jo!!!! Povedlo se mu to!!! Naprosto nemožný scénář útěku z vězení se stal realitou, možná je to až příliš přitažené za vlasy, ale je to natočené a promyšlené skvěle- Russell Crowe opět exceluje, v plejádě hvězd, kde například Liam Neeson má asi 3 minuty. No každopádně je to velmi zajímavý, neobvyklý film- poslední půhodina opravdu stojí za to...90% ()

Simgal

Velice solidní thriler se skvělou ústřední dvojicí. Pro mě osobně se jednalo o velmi příjemné překvapení, protože má očekávání nebyla až tak vysoká. ()

Kratoc

Velmi dobře natočený remake. K plnému počtu hvězdiček chybí trocha té originality, přeci jenom přetáčené příběhy už dovedou jenom těžko překvapit. A přitom tady funguje všechno dobře. Režie, kamera, střih ... Russell Crowe hraje asi tak desetkrát lépe než v Robinu Hoodovi, kde jsem ho viděl naposledy, velmi zdárně mu sekunduje Elizabeth Banks a do toho všeho ještě perfektní hudba od Mobyho. Rozhodně to je film, který si vede v konkurenci ostatních setsakra dobře a i když je to remake, tak to spíše je stejný příběh jako v originálním filmu, ale režisérky pojatý tak, že se odlišuje. Tudíž se na něj dá bez problémů kouknout. ()

Reverger

Možná, že ze solidarity, jsem dal ještě poměrně vysoké hodnocení. Odpusť mi Šimone, že řeknu, že lituju toho, že jsi mě na to vytáhl. Protože tolik času proseděného nad něčím, nad čím to nemělo ani cenu… Zkrátka a dobře, už od počátku jsem věděl, že je to jeden z klišé filmečků, bylo mi jasný, že to bude tak, či tak. Tak trochu jsem i naivně doufal, že se tam třeba něco zvrtne, že to nedopadne, že to předčí moje očekávání, dopadne to jinak, než tak jak jsem si po deseti minutách myslel. Nic z toho se nestalo a já se zatajeným dechem jsem se u posledních pár minut těšil, nic. Přesně jak jsem si myslel. Bohužel u tohohle snímku mě nic nepřekvapí, nic mě nenadchne, nic nepotěší. Leda herecké podání a tak trochu i atmosféra. ()

Vitaminy

Naposledy jsem tak fandil Russlovi při Gladiátorovi, nebo v Těžké váze. Skvělý napínavý film, který mně dostal. 95% ()

LudeCZek

Celý film jsem si říkal, že jsem to už někdy viděl a hle ono je to remake filmu "Nevinná", který si už moc nepamatuji. Tři dny ke svobodě není vůbec špatný, sice nic nového ale napětí i akce je požehnaně. Zasloužené 4* a asi se mrknu znova na originál;-) ()

Jožin

Celý film ťahal vynikajúci Russell Crowe, ktorý sa stále drží medzi hereckou elitou. Námet bol spracovaný perfektne, chvíľu som naozaj myslel, že Lara je naozaj vinná, ešte aj vlastné priznanie ma v tom usvedčovalo. Bombastický naplánovaný útek ktorý trval takmer pol filmu ma nenechal odtrnúť zrak od monitoru, a už dlho som hlavným hrdinom nedržal tak palce ako za starých detských čias. Cameo Liama Neesona bolo skvelé,ale ako už písali druhý mohli ho ešte trocha využit, napríklad mohol trocha pomôcť pri úteku,alebo tak !!! ()

Illy

Výborná podívaná. Od začátku, kdy (po zlomení klíče )si člověk říká - proč se na to ten lojza nevybodne - po "závěrečnou" skoro hodinovou naháněčku. P.S. Nic proti E.B., ale pro takovouto roli se mi moc nehodila. ()

Thomm

Ne, ne, ne prostě ne. Zklamání na celé čáře. Russel Crowe mě vůbec nebavil a jeho hraní jsem mu nevěřil. Příběh v ničem originální, plánování nezajímavé a spousta podivných náhod na to, jak se film snaží tvářit vážně a reálně. Pro mě utrpení od začátku až do půlky, kdy už jsem rezignoval a začal se bavit právě výše zmiňovanými náhodami, které Crowovi nahrávali pěkně do karet. ()

wampire23

Taký mix medzi Prison Breakom a Uprchlíkom. Myslel som, že Paul Haggis by dokázal aj z takejto látky vyžmýkať oveľa viac emócií. Ono to je celé akési citovo chladné, aj keď sa tu objavia scény, ktoré chcú potriasť srdcom, väčšinou to skončí niekde na polceste. A záver tiež mohol byť viac údernejší. Potešili však miniroličky Sterna a Neesona. 4* sú však zaslúžené, predsa len je to kvalitný snímok. ()

Anakinekcz

Láska i hory přenáší aneb jak dostat manželku z vězení. Příběh o muži, kterou pro svou ženu je ochoten obětovat úplně vše . A pak, že láska není slepá. Russell mi sice moc na to roli moc nehodí, ale porval se s touto rolí a nějak to zmáknul. ()

Vlkys

Utíkáte z vězení? Tak si snad najdete čas na romantické posezení u dálnice nebo návštěvu zoo, ne?! ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona