V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

legatio

Perfektní zážitek, který jsem od takového filmu očekával. Díky tvůrcům za to, že se vyhnuli klasickým filmovým klišé, které tak nenávidím. To oceňuji snad nejvíc. ()

Castorr

Mix Rockyho a Do útoku převedeny do moderní doby? Proč ne! Já jsem se skvěle bavil a byl jsem velmi překvapený. Samozřejmě to není nějak překvapující scénář, ale z celého filmu jsem měl pocit, že sleduju klasický akčňák z 80 let :-) Až na to, že jsem si mohl navíc užít plno báječných efektů! Bejt malek kluk, pouštím si to pořád dokola... Doporučuju všem co se chtějí filmem pobavit a nehledají žádný složitý příběh! 4-5* ()

Corpsegrinder

Souboje + roboti + muzika parádně zpracovaný. Wolverine byl slušnej, ALE co měl sakra znamenat ten kluk? Takovej uřvanej rozmazlenej páprda tam neměl co dělat a místo něj měli dát větší prostor soubojům, které se tam pořádně ukážou vlastně jen tři. ()

Krabak

Jackman patří mezi moje nejoblíbenější herce a tím pádem jsem tento film vynechat prostě nemohl. Když jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že to bude jeden z nejlepších filmů roku 2011. A ejhle? Měl jsem pravdu. Dostal jsem to, pro co jsem přišel. Rvačky robotů, plno vynikajících efektů, přehledné souboje a plno vtipných scének. K tomu vynikající herecké výkony Hugha a překvapivě i Dakota Goye. Bylo vidět, že jim jejich postavy opravdu sedly. Co vytknu, tak to jsou ty dojímací a srdceryvné scénky, kterých ve filmu není zrovna nejmíň. Sice trvají vždy pár vteřin, ale když toto přetrhne řež robotů, tak jsem měl sto chutí chytit obrazovku a hodit ji přes pokoj. Nakonec, co musím ještě pochválit, tak je konec, který jsem opravdu nečekal.--->85% ()

VIPerson

Předně....nesnášel jsem,nesnáším a vždycky budu nesnášet přechytračelý,drzý,dospělý dvanáctiletý,malý sráče.Jako úvod príma.V Real Steel je to ještě ke všemu dovedené do nejvyššího extrému v podobě řvaní v ringu do mikrofonu kde jsem trpěl a držel se abych to nevypl.Jeho tanečky s robotem jsem odpustil jen proto,že robot u toho nevypadal směšně a moc trapně....Hugh Jackman se upsal jistě jen kvůli penězům a i přesto hrál jak ďas a sympatičnost mu lezla i z uší.Ta holka z LOSTů není sympatická,ale v závěru filmu byla příjemně uřvaná.K boxu samotnýmu mám celkem vřelý vztah,hudba od Elfmana typicky 80-90ková,triky byly taky fajn a scéna kde je malý syn pyšný na svého otce a kde Jackman září nadšením z boje...Když to shrnu 3 zápory proti zbytku kladům...možná guilty pleasure ()

Hanys_

Tak trochu Over the Top říznutý Rockym s Transformerama. Naštěstí si z těhle snímků bere Ocelová pěst pouze to lepší a tak vznikl nebýt Warriora nejlepší loňský "sportovní" film. Závěrečný fight řadím jen kousíček níž než poslední emocionální mač ve Warriorovi...8/10 ()

Milan25

Film nemá vůbec spád, natož nějaké grády. Děj je furt dokola (vydělám prachy, prohraju prachy, vydělám prachy, okradou mě o prachy...), postava Maxe je na svůj věk příliš chytrá a do toho všeho to klišé rodinných filmů. Nemůžu říct, že bych se nebavil, ale bohužel ani u závěrečného fightu jsem nebyl nějak moc napjatý, takže docela zklamání. Průměrné 3*. ()

Aslan

Real Steel: Oceľová päsť Dve veci, k tomuto filmu. Pop prvé každý muž ma v sebe kúsok chlapca, ktorý keby mal možnosť mať takých Robo - boxerov, by bol v siedmom nebi. Po druhé, príbeh či už o človeku alebo robotovi v tomto prípade, ktorý je odpísaní, do pomyselného šrotu dejín, ale ktorý keď dostane správnu šancu má stále čo povedať, sa dotkne asi každého, kto nemá srdce z kameňa. ()

ruhebitte2010

Když už i Jackman hraje špatně, tak je někde chyba. Nemá v tom prsty náhodou pan režisér? Levy by mohl točit u nás, náramně by si rozumněl s našimi tvůrci. ()

Fary

A žili šťastně až do smrti. Taková pohádka o robo-boxérovi a jeho klukovi, který dělá tátu svému tátovi. Proč ne? Aspoň to ještě není okoukaný a pokud máte rádi roboty, tak si určitě přijdete na svý... :) ()

Orthank

Klišé ako vyšité, zabalené v ohromujúcich efektoch a výprave, je klasickým podpisom moderného blockbusterového hollywoodu. Myšlienka na zamyslenie, no v prípade Levyho pokusu o realistické pokukovanie po robotickej budúcnosti sa o podobnom fenoméne radšej baviť netreba. Nech je totiž Real Steel akokoľvek preplácaná rodinno-dobrodružná jazda pre nenáročných rodine orientovaných divákov, musí sa nechať, že ešte stále to môže fungovať. Akcia sa triezvo drží v úzadí a jej primerané množstvo vyzerá viac než dokonale. Jackman si so svojim mladým parťákom sedí ako zadok na nočník. Roboti majú dušu a najmä nádych reality, čím aj záverečné klišovité zúčtovanie v aréne zobudí v nejednom divákovi aj nejaké tie city. Zaujímavá záležitosť so silnejším emočným zážitkom, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. ()

J.Bourne

Takovej robotí Rocky. Bylo tam všechno co sem od toho očekával. Skvělej Hugh Jackman, dobře zpracovaní robotí bojovníci, klasická zápletka a zavěrečnej boj se všim všudy. Celkově všechny ty robotí souboje byly plný akce, zvratů, skvělý hudby a bůh ví čeho ještě. No prostě ke konci tomu malýmu G2 robůtkovi musíte fandit. Charaktery postav byly taky slušně zahraný. Hughovi tohle prostě sedí jak pr.el na hrnec. Supr film, na kterej se kdykoliv znova rád podívám. 85/100. ()

Ripley

Tento film mě zpočátku nelákal,spíše odrazoval.Čekal jsem infantilní hybrid Rockyho a Transformers.Jméno režiséra také nepotěšilo.Naštěstí jsem se dočkal příjemného rodinného filmečku,který mě i přes spoustu klišé a předvídatelného děje bavil a dokonce jsem i fandil jako malý kluk.Díky kvalitním trikům(Digital Domain)vyzuálně zaujme a každého rozvedeného tátu se synem,který nemá srdce z kamene dokáže dojmout.Jsem toho příkladem. ()

dopita

Blbina pro děti. Já sice jsem infantilní a zkouknu kdejakou volovinu, ale tohle je na mě trochu moc. Při některých scénách mě chytala křeč svěrače, až by se z tej přeslazenosti a přitroublej líbivosti jeden posral. Ale zase kdyby mě bylo řekněme třináct let, tak bych se z toho posral taky, ale nadšením. ()

bloodline

Bolestivý hollywoodsky brainwashing gigantických rozmerov. Námetová impotencia umocnená vykastrovaným scenárom a hereckým sebatrýznením. Odložený syn, múdrejší ako predsedníctvo Mensy, jazykovo vybavenejší lepšie ako orácie amerických prezidentov, skrachovaný tatko s pokriveným vzťahom, minulosťou a zadĺžený viac ako Lehman Brothers, dojímavá spomalená scéna tesne pred orgazmom... Stačí objaviť zhrdzavený odpadkový kôš a hurá, idú sa vyhrať Majstrovstvá oblasti Krompachy a priľahlých galaxií... Jednoduchý recept na splnenie amerického "sna", však? Ale no tak pán Levy, toto sme tu už mali stokrát len v inom obale. Jemne futuristická výprava stála viac-menej za vrece zemiakov, vizuálne chválitebné a inak vykrádanie hrobov rokov 80-tych. Ak mám toto porovnávať s Rise of the Planet of the Apes, potom si Real Steel hodil uterák do vlastného ringu. Bohužiaľ, na príklade Real Steel môžeme stále vidieť ako jednoducho sa dá zarobiť slušná kôpka peňazí bez štipky originality poskladanej do neforemnej zhrdzavenej škatule na zlatom podnose. Aj v tomto spočíva kúsok originality, že pán Levy? Našťastie sa mi podarilo prejsť týmto lobotomickým experimentom bez ujmy. ()

ti88na

Film Oceľová päsť bol pre mňa veľkým prekvapením. Čakala som od neho čokoľvek, ale nakoniec prišiel len skutočne príjemný zážitok z jeho vzhliadnutia, a to aj po druhom opakovaní. Dej sa odohráva v roku 2020, ale okrem zmienky o tomto dátume a úžasných robotických bojovníkoch mi nič neevokuje, že sa dej odohráva v budúcnosti. Čo sa samotných robotov týka, veľmi sa mi páčilo, že to boli len akési prerastené hračky, bez vlastného ducha, nedajbože ešte schopnosťou rozprávať. Stále boli len stroje ovládané ľuďmi. Po technickej stránke je film skutočne zvládnutý na vysokej úrovni a každý zápas oceľových pästí som si skutočne užila. Ten posledný, hlavne od chvíle keď Charlie Kenton (Jackman) začal robota ovládať pomocou tieňovania pohybu, vo mne dokonca vyvolal mierne zimomriavky. Už spomenutý Hugh Jackman podal vo filme svoj štandartný výkon. Rola otca-neotca po boku milého Dakotu Goyo mu svedčala. Oceľová päsť nie je film bez nedostatkov. Mierna naivita, predvídavosť deja a množstvo klišé ho časom zrejme zaradí medzi rodinné filmy, ako stvorené na sobotné popoludnie. Mne sa však páči, a keď ho v to popoludnie budú dávať, rada si ho pozriem. ()

Burdock

Prosím, prosím, prosím, proč u filmů pro děti do 12 let není napsáno RODINNÝ film? Člověk to zapne a nestačí zírat. Ušetřilo by mi to spoustu času. ()

eagle-eye

Sympatický blockbuster s nesympatickým spratkem. Jinak celkem ohraná zápletka zasazená do jiného prostředí a jiné doby, ale díky Jackmanovi v pohodě koukatelné. ()

Rapikk

Hollywoodem se šuškalo, že by Hugh Jackman chtěl udělat remake Rockyho. Naštěstí ale Sylvester zavolal svému kamarádovi guvernérovi Arnoldovi, a ten tuto zběsilost zastavil. A tak změnili scénář a vznikl z toho robox. Líbí se mi ten nápad a na zápasy robotů s býky bych asi občas zašel. Ale film mě jinak zklamal. Zaprvé jsem se nedočkal situace, kdy robota pěkně vytůní, přidají mu skryté zbraně a pomalují zelenými blesky. A zadruhé nejsem fanouškem filmů, kde je dítě rozumnější jak dospělý. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky