V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

Chudák

Co říct, i u robota jsem slzu uronil a dokonce jsem to celé i dokoukal, ale když jsem na to koukal myšlenky ulétávaly jinam a koukal jsem se na lištičku, kdy už to skončí. 2,5 je krásný výsledek pro tento filmek ()

Jerris008

No... Nedá se tomu upřít skvělé efekty... Jenže se tomu také nedá upřít neoriginalitu (směska pár nadprůměrných filmů) a to mi dost kazilo dojem z filmu. Snažilo se to sice o nepředvídatelnej konec, kdy finální souboj hlavní hrdinové vlastně oficiálně nevyhráli, ale k čemu to je, když stejně měli radostí úsměv od ucha k uchu. Lehkej nadprůměr, 65%. ()

dol2004

Budu se koukat na typický americký film pro celou rodinu, který vypráví příběh o klukovy o jeho "tátovy" a robotech kteří spolu boxují a film bude prošpikován všemi klišé které znám, takže konec filmu uhodnu asi po pěti minutách. Tak s takovou vidinou jsem se podíval na Ocelovou pěst, a přiznám se nebýt Jackmana, asi bych se na něj ani nepodíval. ALE film opravdu je takový nevlezlý, má rychle tempo, nenudí a nakonec budete fandit jak kdysi Rockymu proti Ivanovi. Opravdu, je to vážně pohodový a dobrý film. ()

RoninNiro

Další z filmov, o ktorom už dopredu viete, že výpovedná hodnota nebude nič moc, ale možno očakávať príjemnú zábavu. Dej je velmi jednoduchý, ocukrený vyvýjajúcim sa vzťahom mizerného otca a velmi "dospelácky" pôsobiaceho 11 ročného chlapca. A naozaj, film okrem jednej hluchej časti nesklamal, čo sa tuctovej zábavy týka. Čakal by som pestrejšiu plejádu robotov bojovníkov, ale aj tak dobre, a záverečný match ma vedel vtiahnut natoľko, že mi tento film vyfrčal z hlavy oveľa neskôr, ako sa bežne takéto filmy v myšlienkach diváka udržia. ()

Hookah

Film je skvělí!!!!!!!!! Nemám co dodat. Doporučuji s titulkami, s českým dabingem bych se na to nedíval! 100% Jenom můžu dodat že ten film má úžasný nápad, který se jen tak nevidí. A ještě ten úžasný nápad byl dokonale proveden. :D ()

Uberlord

Rodinný film, které mám rád. Sice mi trošku zaskřípaly zuby u scény, kdy robot řeže býka pěstmi, ale dobře, je to jen film, překousnul jsem to. Celou dobu jsem věděl jaké bude finále, takže jsem jen tiše sledoval příběh abych se mohl skvěle bavit. Hugh Jackman je skvělej, i když českej dabing "taťkovi" hodně ubírá a stejně tak tomu mlaďochovi. Na filmech zbožňuji dvě věci a) když mi přeběhne mráz po zádech a za b) když mi vhrknou slzy do očí. A slzy jsem od druhé poloviny měl v očích celkem často. Chytrý nápad s roboty, navíc výborně vizuálně zpracovaný. Celkově mám z filmu dobrý pocit, je to vlastně takový originální Rocky, s velkou dávkou moderny, rodině pojatý... a se skvělým Hugh Jackmanem. A i kdyby se mi na tom filmu něco nelíbilo, tak za ten konec, o kterém jsem věděl jaký bude už před tím, než jsem si sedl do sedačky, dám 5/5. Krásné dlouhé finále s pěkně kořeněnou tečkou, jak to má být a i slzy padaly. Spokojenost. A vidět Hugha poblíž ringu, nebylo vůbec špatný! ()

ratpile

Umíte si představit, jak moc zábavný může být boxerský film, ve kterém jsou souboje v ringu nuda bez jakéhokoliv adrenalinu či zájmu o postavy? V konečném důsledku je úplně jedno jestli místo boxerů bojují žirafy, obří žáby nebo ROBOTI. Vždycky to bude nuda. Nudné rodinné klišé v luxusním balení. ()

Vanguard77

Musím se hned zkraje přiznat, že vůbec nechápu zdejší relativně velmi vysoké hodnocení tohoto paskvilu. Už od začátku mi bylo jasné, že to bude kokotina, stačilo mi přečíst si tu pasáž o "brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů". Nevím jak ostatním, ale mně teda na pár lítajících součástkách a troše oleje nic brutálního nepřipadá. Filmu jsem se tedy vyhýbal a z vlastní iniciativy bych se na to asi radši ani nedíval. Protentokrát se můj instinkt nespletl, ale když už mi přítelkyně tvrdila, že je to super, dal jsem tomu šanci. Dětský herec po celou dobu je jednou velkou pejn in dý ás, Jackmanova role napsaná (spíš spatlaná) na úroveň trotla, který neustále jde po penězích (chudák JE NUCEN SI PŘIVYDĚLÁVAT JAKO PROMOTÉR!!!, to byl zas jednou hemz distributora), kdyby ten debil nepopadl každých 200 000 doláčů, co dostane, a neutratil je za dementního robota, kterého ještě ten den nechá roztřískat v ringu, aniž by se vůbec obtěžoval naučit se ho ovládat, tak by si ani přivydělávat nemusel. Celkově mi film připadl (asi jako golfistovi) jako takové hodně přiblbé a sterilní Over the top (kde sice taky krev netekla, ale mělo to mnohem větší šťávu). Too little, too late, film zachraňuje od odpadu snad jen soucit s Hugh Jackmanem (chlape chlape, k čemu ses to zase upsal?). Robotické zápasy byly stejně vykleštěné jako zbytek filmu a upřímně dávám přednost robotickému zápasu ala The Big Bang Theory než tomuhle zmršenému pokusu o film. Hrůza. ()

Shaama

Skvělá odreagovávačka. Ani chvíli jsem se nenudil. Lovestory naštěstí jen hodně okrajová a většina filmu je o tom, jak do sebe mydlej dva půl tunový roboti, což mi přesně sedí. Eště k tomu jsou ty souboje fakt nádherně udělaný a vůbec celkově ty roboti. Jednoznačně film, na který se třeba za rok rád kouknu znova. Mimochodem, taky vám ten hlavní týpek hrozně připomínal Rockyho :) ? ()

konysua

Nijak jsem se do toho nehrnul a tak si ocelová pěst zabírala místečko na hdd pěkně dlouho. Tak co bych vypichol jako první. Dětinké, neustálé dokazování, že malý tupý americký mozeček dokáže vše, jen když bude chtít. Hrozné charaktery, Jackem se svým I dont have a shit a jeho synem I can do everything, mi lezli na nervy. Ostatní charaktery až parodující, hlavně ten japonec s jednovýrazovou asistentkou. Z homorobo tanečku mi stáli chlupy na řiti, tak jsem to raději přetáčel. 3/10 ()

Hollister

Celkem zajímavý nápad se zápasy robotů, ale jinak nic nového. Místy docela nelogické a dějově nijak zvlášt propracované béčko. Už po prvních 10 munitách se dá celkem snadno odhadnout, jak se bude děj odvíjet a že nás happyed nemine. Celý film výrazně povyšuje hvězda typu Hugha, který ovšem hraje nezodpovědného troubu, "naštěstí" jde v závěru filmu do sebe a začne se chovat správně. BTW ač měl být Hugh bývalý boxer, jeho boxovací scény jsou hodně slabé. Velmi sympatická je Lilly, na kterou je radost se podívat. Naopak představitel Hughova syna mě během filmu spíš prudil. ()

Avarga

Jackman a efekty... za to ty dvě hvězdy... Ať mi ale někdo vysvětlí zbytek filmu a zbytek herců! De*ilita ječící z každé 10. sekundy a navíc celé to podtrhávalo stupidní nafrněné malé dítě, které neumělo hrát. Sáááákra, tohle bylo peklo. Jackmane vrať se k x-manům a přestaň točit sra*ky, prachy snad už vydělávat nepotřebuješ. ()

kakyn

Hodně ale opravdu hodně skvělej film.....těšil sem se na něj a nezklamal, dokonce hodně překvapil, ikdyž mi bylo už dopředu jasný jak film skončí. Jeden z nejlepších filmů co sem kdy viděl... ()

vipeerr

Většinu už tu všichni řekli. Nebudu to protahovat. Je to tak 65% ale za očekávaný výborný výkon Hugha Jackmana, dávám 4* . Zpočátku hrozně nepříjemná role, v průběhu filmu začal válet jako vždycky. Nejsilnější moment - chlapec plačící štěstím při závěrečném triumfu Jackmana coby otce. ()

angel.CZ

6e by rocky v robotické verzi říznutý s filmem Do útoku ??? Nejspíš jo, ale mělo to něco do sebe a já se bavil i po audio stránce. 80% ()

Cavader

Když je divák velmi společensky unaven, film se stává velice zábavným. 5/5 za dodržování protokolu typického filmu, kde každý ví, jak vše bude pokračovat. ()

jirin_cz

Wow, tak tohle já opravdu rád. Rockyho a podobné filmy miluji a tady jsem si přišel na své. Jde to přesně podle své osy, jak má jít. Nevěřil bych, že v tomhle věku budu fandit robotovi co se tluče v ringu s jiným, ale Ocelová pěst mě opravdu vtáhla a bavila. Jasně bylo tam několik klišé, děj byl celkem převídatelný, ale ani to mi nebrání dát filmu plné hodnocení. ()

princesofpersia

Real Steel je pro mě velké zklamání. Čekala jsem nadprůměrný film s mým oblíbeným Jackmanem a ono houby. Příběh milionkrát okoukaný ovšem tentokrát s robotama, pár vtipných scének a tak předvýdatelný děj, že jinak než 3* to ani být nemůže. Ale abych pořád jenom nekritizovala..bavilo mě to, to je pravda :) ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky