V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

ArsenalEagle

Pro mě obrovské překvapení :) I když mi Jackmanova role přišla 50% filmu celkem nesympatická a hloupá, s přibývajícím dějem byl charakter lepší a lepší, závěrečný FIGHT bez komentáře .. Jedna z top akčních-dramat posledních let ()

Riddick77

Přesně kvůli snímkům jako je Real Steel se staví multiplexy, vylepšuje se ozvučení a praží se popcorn. Tohle je Hollywood, jak ho mám rád. Akce, napětí, humor, emoce, herecké hvězdy, dobrý příběh a nařachané finále (finále neskutečně evokuje vzpomínku na souboj Rockyho s Dragem v Rockym IV.). Jistě, támhle to čerpá z Rockyho (studená válka neskončila :-D), tuhle z Over The Top, tady si to zase vypůjčuje motivy jinde, ale to je mi naprosto jedno, protože jako celek to funguje znamenitě! Příběh nikde nenudí a nemá výraznějších slabin. Tempo je opravdu dobré a souboje jsou zvládnuté výborně, včetně atmosféry, která k nim neodmyslitelně patří. Neskutečně namakaný Hugh Jackman svým charismatem opět boduje a není problém věřit mu emoce, které náleží jeho postavě. Totéž lze říci i o jeho filmovém "synovi" či "ztracené" Evangeline Lilly. Technická stránka filmu na mě působila bezchybně a neměl jsem s ní sebemenší problém. Roboti působí realisticky a naprosto bombasticky, přičemž "Atom" je neskutečný sympaťák a nelze mu nefandit. Je to prostě ryze americký spektákl, ve kterém nesmí chybět apel na morální hodnoty, nicméně je dávkován v přijatelné míře. Celkově naprostá spokojenost, přičemž Real Steel je rozhodně film do kina! Dlouho jsem se v kině takhle dobře nepobavil. 10/10! [17.10.2011_VUE Cinema_Westwood Cross, Antolin Way, Broadstairs, Kent_Velká Británie] ()

O.Peta

Já jsem z této pěsti teda dost na rozpacích, jako bych ji dostal do huby taky. Přeci jen koukat na roboty v ringu není to pravý, já jsem pořád na straně Rockyho a spol. Bohužel žádné emoce ve mně ty plechový mašiny nevzbudily. Na druhou stranu být malým klukem, taky bych rád měl svého robota, kterého bych si vytrénoval bez toho, abych chodil domů s modřinami. Před pár lety chtěl mít každý pokémona, teď boxujícího robota. Hugh je sympaťák, je to milý, čas rychle ubíhá, ale pořád jen lepší průměr. 70% ()

aluna

Plechovej ňunínek Igráček versus japonská designová plechovka energydrinku, pěknej taťka "všechnoposeru" Jack-man, "Kate" Lilly je opět ženskou do nepohody s ryze pánskými dovednostmi, frackovitej klučík, co nepadl daleko od stromu, přítomnej patos na ještě docela únosný úrovni a hlavně hej! - je to sakra zábava! Některý kluci maj Willyho, jiný Lassie, další svý vlastní Terminátory a tenhle má Atom. A víš, co je nejlepčejší na tom? Co? Že ho nemaj ty politici. Co? No ten atom.... ()

GodComplex

Nejvetsi parba ve Spielberg stylu za poslednich xx let. Klise jak prase, ale funkcni naprosto dokonale. Tyhle roboti souboje me napumpovali jako maloco za posledni dobu. Robot fighting je sport budoucnosti a jasny cil kam by se mel box atd. ubirat. Neskutecne pozitivni prekvapko. 8/10 ()

Freemind

No ty vole. Když jsem viděl v úvodních titulcích Spielberga, připravil jsem se na umorousané dětičky s nosy jako pršáčky. Ono to ale bylo ještě mnohem horší, než očekávaná směska Transformers a AI. Blbá, klišoidní, sentimentální podívaná pro diváckou obec do 13 let. ()

zipper111

To jako REALLY? Fakt:? Neee, vždyť je to neskutečná mr..ka!!! Celej film je vlastně od první minuty předvídatelnej, snad do nejmenších detailů, opravdu pro prostoduchého diváka, kterých je asi v americe spousta, jinak by todle přece člověk s kouskem soudnosti vůbec nenatočil! Nejenom že klišé a ohraná písničká z célého dvouhodinového(!) utrpení neustále stříká, ale ten PATOS, PATOS!! Táta máva ručičkama a bojuje "svůj boj", synáček, kterýho si původně měl utřít do prostěradla, jenom nestačí koukat a utírat slzičky, jako všichni diváci okolo, do toho zní Elfmanova neskonale kreténská hudba, kdyby místo toho zněla americká hymna a ATOM se jmenoval AMERIKA, vůbec by mě to nepřekvapilo a vlastně bych ani nepoznal rozdíl. Fakt běs, každá jednotlivá scéna je hromada sraček, u kterých jsem si po celý film jen nevěřicně dával ruku před pusu a snažil se potlačit dávící reflexy.... chtěl jsem si dát nějakou nenáročnou pohodofku na večer a místo toho jsem si dal naprosto americkou kokotinu, která rozhodně není f pohodě, protože i člověk s mozkem velikosti molekuly vody musí vidět, jak neskutečně DEBILNÍ je tento "film".... I ten Jackman je ubohej, doopravdy nechápu, jak se něco takového mohlo "podařit".... Chudák Rocky....0,5* ()

numi

Bitky robotů v ringu a hektolitry adrenalinu zředěné příběhem o dodatečném hledání cesty otce k srdci svého syna? Napadá vás snad lepší guilty-pleasure romanťárna pro muže? Tahle navíc funguje. ()

Pilec

Říkal jsem si souboje robotů? To nebude stát za moc.. Ale opak byl pravdou, snímek velmi překvapil a nebojím se mu udělit plný počet hvězd. ()

blackrain

Příjemný rodinný film o utužování rodinných vztahů. Rodinné vztahy dokážou být někdy velmi komplikované a to je vlastně i dějová linka, která se táhne celým příběhem jako tenka červená niť a na ní je vše velmi dobře nabaleno. Chemie mezi otcem a synem funguje naprosto přesně a dokonale. Dakota Goyo je sympatický klučina. Jen aby ho ta filmařina nezkazila jako jiné dětské hvězdy, které pak v dospělosti nevědily, co se sebou. V tomhle filmu je všechno nakombinováno, tak jak má být a všeho je tu tak akorát. Film jsem si užívala. ()

Tony.cs

Párádní filmeček na odreagování. Z robotů jsem nadšen, z konce trochu dojat, z filmu mám tak dobrý pocit, že se to ani nedá popsat. ()

vorheese

Nedovedu si představit to utrpení, sledovat Real Steel v kině. Na zařízení s funkcí fast-forward se z něj naštěstí dala udělat vcelku nikoliv nepříjemná hodinka. Tady je návod jakou rychlostí projet části filmu s ohledem zachování dobré nálady a duševního zdraví: scény Hugha Jackmana (1x), scény s otravným děckem (2x), bojové scény (1,5x), závěrečná půlhodina (4x) a nesnesitelná taneční čísla přeskočit úplně. ()

gogos

Kombinace Do útoku, Rockyho a Transformers v čele s výborným Hughem Jackmanem a Dakotou Goyem se nadmíru vydařila! Scénář je možná plný kýčovitých klišé o rodinných hodnotách, přesto působí nerušivě, skvěle se prolínají s vynikajícími akčními scénami, špičkovou vizuální podobou a jsou zabaleny do příjemného hudebního hávu Dannyho Elfmana. Ocelová pěts mě velice potěšila. Je milá, vtipná a zatraceně zábavná. Lepší 4* a prosím více takových snímků! ()

AlThorKremser

O tento film jsem se dlouho zajímal.Těšil jsem se na něj. A byl lepší než jsem čekal. Jackman byl super a robotí zápasy velmi dobré.Zvlášť ten poslední zápas kdy boxoval i Jackman. Film jsem si užil a Jackman zahrál fakt skvěle. Jasných 95% ()

ABLABLABLA

Zase jeden z mála výborných scifi akčních filmů se skvělým Hughem Jackmanem. Mít takového robota bojovníka jako ATOM tak bych byla neskutečně šťastná. Musím zmínit jeho a ty klukovy úžasné tance před začátkem zápasu aneb nejlepší bylo highfive - chytré:) Po delší době jsem taky někde viděla E.Lilly, takže jsem byla ráda, protože je to opravdu dobrá herečka a rozhodně i krásná. Ten malý prcek byl drsný ale přišel mi až moc namachrovaný a to se mi až tolik nelíbilo asi to patřilo do image "geniálního hocha svého otce" ale i tak. Poslední západ při stínové funkci? Awesome. "You are talking to the robot. - I know. Shut up!" ()

Alementina

Je to tak hrozny becko a jsou tam snad vsechny klišé, který existujou ... ale ja se o toho malyho roztomilyho robotka tak strasne bála a tak jsem brečela, že prostě nejde jinak ... :) /// 24.9.2021  viděno už asi potřetí či počtvrté, ale tentokrát s 5letym synovcem, co byl straaasne nadšenej. A já zase uronila slzičky, pořád je to děsný béčko, ale hodně dobře udělaný...a dobytčí jsou pořád krásní a já bych znovu dala 5* ()

kaylin

Asi budu za trapáka, ale mě se tenhle film prostě líbil. Nečekal jsem od něj, že dostanu vysoce povznášející filosofický zážitek, ani že budu jakkoli umělecky naplněn. Hugh Jackman si sice střihl "Fontánu", kterou považuji za výrazně lepší než v tomhle příspěvku recenzovaný film "Strom života", ale "Ocelová pěst" se od počátku rozhodně nejevil jako umělecky ambiciózní snímek. Nic takového také nedostaneme. Je to blockbuster, který nás chce ohromit vizuální stránkou, což se docela daří, protože souboje robotů jsou bezvadné, a zároveň nám chce prezentovat jeden nenáročný, jednoduchý a až příliš hollywoodský příběh. Charlie je ztroskotanec, bývalý boxer, který se musel trochu přeorientovat. V blízké budoucnosti nechtějí lidé vidět boxující lidi, z kterých by cákala krev, ale boxující roboty. Zvláštní, ale budiž. Box robotů je hudbou budoucnosti a Charlie se musel stát zápasníkem, tedy tím, kdo ovládá robota v ringu. roboti zde nejsou nijak polidšťováni, ale v podstatě se jedná o takové zmenšené "Transformers". Charlie je sice možná ztroskotanec, ale ztroskotanec, který zjistí že má syna, který mu překvapivě může pomoct a udělat z něj skutečného šampióna. Nebojte, krve se zde nedočkáte, takže můžete na film bez problémů s dětmi, kteří budou mít radost, že z toho ošklivého starého robota, co není vůbec pěkný, se možná stane šampión šampionů. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

Philcze

Vysoce přestřelená a neobjektivní, přesto nekompromisní plná palba. Z Levyho se nějakým zázrakem stal schopný vypravěč, a za pomocí špičkových digitálních efektů podává tu nejryzejší a nejzábavnější hollywoodskou podívanou za poslední měsíce (takže to, co se dvakrát za sebou nepovedlo Bayovi). Chytré to není ani náhodou, patosu je hromada, ale zcela nepochopitelně to dokonale funguje. A nejen jako rodinný film... 9/10 P.S. Chytráci, co to zhlídnou z dvdripu a pak tomu napálí znuděné tři jsou absolutně mimo. Tohle se na velkém plátně vyjímalo jako máloco. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky