Reklama

Reklama

Živí mrtví

(seriál)
  • USA The Walking Dead (více)
Trailer 2
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hrají:

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

(více)

Diskuze

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

pan Hnědý

no jelikož je to adaptace komiksu a chtějí se pravděpodobně držet nějakých určitých bloků, moc bych to nerozšiřoval. Vždy to může dopadnout jako minulá sezóna

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

khedy

mě zaujalo 5000:1. Takže doposud žijících lidí je kolem 1,4 mil. Nu, a pokud největší killer zombíků zabil 84.. Velká šance na ty history books opravdu není

Taio

Taio (hodnocení, recenze)

khedy

Čakal som, že Rick s Darylom budu mať celkom vyrovnané skóre, čo sa týka zabitia zombiekov.

Free_player

Free_player (hodnocení, recenze)

Je vidět, že trocha akce Rickovi hnedka v makovici porovnalo myšlenky . No každopádně jsem zvědavej jakou úlohu tam tedka sehraje Merel ... Glen a Michone ho asi nepřivítaj s otevřenou náručí :D  .... podle  mě to tam zas nějak  rozeštve a pak chcípne nějak extra hnusně ....  nějak se mi ta skupina tedka nelíbí .

relentless

relentless (hodnocení, recenze)

Tristaver

tak s tim jejich rozbijenim hlav je to vselijake uz od zacatku toho si asi nesmi clovek vsimat,vemte si co vse vydrzi hlava cloveka pri nejakem urazu nebo napadeni,napr. z krimizprav tam byl uvedeny pripad kdy nekomu skoro rozbily hlavu na padrt mozna i skrtily a obet,prezila a taky si zavala pomoc,to byla zachrana na posledni chvily..........

je to vselijake obcas jim tu hlavu rozbijou jako vejce........

me spis napadlajina vec,jak si Shane a Rick davaly pres hubu i te skoly nebo ceho tak mely trzne rany a potom zabijely mrtvaky a z tech vzdy neco vyteklo,oba zapraseni jak hovada,ale zajimave ze se nenakazily a takovych scen tam bylo vic.....

anebo co zvirata to sou jako imuni a ani to neprenasi,ale tak u tohoto se da pochopit,ze to napada pouze lidi ono zalezi na tvurcich jak to myslely.......

jinak pro me nejvyraznejsi postava byl Shane no ale ja videl jen dve serie 

a z bab co sem videl se mi nejvic libi Andrea (lepereceno jeji predstavitelka) :)

Ampi

Ampi (hodnocení, recenze)

knoxvile

AUG steyr používa náboje, které prostřelí přibližně 380 mm až 500 mm měkkých tkání (ne kostí) za ideálních podmínek. Za ideálních. SPOILER a guvernér střílel z docela velké vzdálenosti.

knoxvile

knoxvile (hodnocení, recenze)

khedy

Už se to tu jednou řešilo s tou konzistencí walkerů :D .. Dejme tomu, že jsou trochu nahnilý. Jako všechno je to zabíjení přikrášlený a vypadá to pak, že to je hračka sundat zombíka "rybičkou" :D

knoxvile

knoxvile (hodnocení, recenze)

relentless

Svatá pravda s těma průstřelama ... ale je to ve všech filmech. A už vůbec nemluvě o tom když se Carol kryla mrtvolou Axela když do ní pálil Guvernér z AUGéčka :D 

na příspěvěk reagoval Ampi

Tristaver

Tristaver (hodnocení, recenze)

Jevo

Jop, na Michonne jsem fakt zapomněl. Asi to bude i tím, že ji prostě nemůžu vystát :) Ale jinak souhlas, ona by v tom výčtu měla figurovat taky.

Uživatel Jevo smazal svůj příspěvek.

Jevo

Jevo (hodnocení, recenze)

Tristaver

Spominas tu "bad-ass" a zabudnes na Michonne? Ludia, drzte ma! :D Inak Merle podla mna skape v boji s Guvernerom, ci uz v priamom suboji s nim, alebo v nejakej väcsej akcii.

na příspěvěk reagoval Tristaver

Tristaver

Tristaver (hodnocení, recenze)

khedy

K té tělní struktuře walkerů se vyjadřovat nebudu, protože upřímně řečeno si neumím představit, do jaké míry by se mi povedlo prorazit lebku normálnímu člověku.
Ale k tomu Merlovi - myslím si, že nějak hodně hnusně chcípne a nijak se nespraví. Je to škoda, osobně v něm vidím totéž co ty, potenciál se změnit k lepšímu. Jenže pro potřeby kvalitního prožitku ho asi tvůrci nechají chcípnout už jen proto, že by ve skupině bylo "přebad-assováno" - Daryl, Merle, možná se vrátí Tyreese, do toho Morgan, který asi bude obdobný archetyp... Nicméně být nějaké divácké hlasování o budoucím scénáři, hlasoval bych pro připojení ke skupině :) Taky proto, že by do skupiny mohl vnést nějaké zajímavé rozpory a třeba i tvoření frakcí (pro-Merle, anti-Merle).

na příspěvěk reagoval Jevo, Jevo, relentless

khedy

khedy (hodnocení, recenze)

Zajímala by mě jedna věc. Nedá se říct, že by mi to vyloženě vadilo nebo by mě to nějakým způsobem rušilo, právě naopak. Myslíte, že chodci mají nějaký měkčí - zhnilý kosti? Protože občas se opravdu pozastavuju nad tím, jak např. ženský proráží lebky chodců nožema jakoby bodaly do másla :-).. nebo v poslední epizodě (3x10), hlava doslova rozdrcená napadrť pouhým ráznějším zavřením kufru auta.. Jinak jsem fakt zvědavej, jak se do budoucnosti vyvine postava Merla (bratra Daryla). Nemůžu si pomoct, ale furt na něm vidím, že není zas tak špatnej, že v něm něco dobrého zůstalo a když se bude krotit, mohl by do skupiny zapadnout.. Co myslíte?

na příspěvěk reagoval Tristaver, knoxvile

relentless

relentless (hodnocení, recenze)

dj_wes

nvm proc to resis to je problem vsech filmu i serialu a nejvetsi prdel je,kdyz se schvavaji za dverma aut a pritom pitoma pistole prostreli auto naskrz s vyjimkou motoru,ale v ani zamotor se nikdo neschova,protoze puska prostreli i oblast motoru beze zmeny drahy projektilu,to jen tak naokraj....

na příspěvěk reagoval knoxvile

dj_wes

dj_wes (hodnocení, recenze)

Zajímavé je že někdy ty jejich zbraně nemají skoro žádný zpětný ráz a střílí jako by ty pistolky a samopaly byly na vodu.. :) Hlavně guvernér s tím Steyr AUG.

na příspěvěk reagoval Vesman, relentless

Ben111

Ben111 (hodnocení, recenze)

Jo máš pravdu, já že sejmuli i toho z té dodávky, no ale i tak jich prostě bylo málo na to aby se pustili do toho vyzabíjet všechny.

Ben111

Ben111 (hodnocení, recenze)

knoxvile

podle mě střílel do vzduchu aby přilákal chodce, když prorazili tu první bránu, tak se jich tam ted pohrne hodně a odjeli protože dva nebo tři z nich to dostali, ukázali se že s něma taky žádná sranda nebude,úkol prozatím splnili:)

na příspěvěk reagoval -Melkor-

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

knoxvile - koniec bol dost premysleny, SPOILER: dodavka prerazila oplotenie z nej vyliezli zombici, a guvernerova strelba do vzduchu zase posluzila na prilakanie dalsich zombikov z okolia... guverner si mohol vklude odist zatial co ti vo veznici budu mat co robit s cistenim perimetru. aspon tolko z mojho pohladu.

knoxvile

knoxvile (hodnocení, recenze)

Nevím proč tu vůbec někdo řeší jestli Maggie měla sex s guvernérem :D  Když je úplně jasný, že nic nebylo (ona měla i kalhoty) byla jen do půl těla a pak ji nechal být. Myslím, že ji spíš chtěl jen vystrašit než doopravdy znásilnit. 

A ten konec posledního dílu si myslím, že ho měli tvůrci trošku domyslet. Je mi jasný, že nemohli nechat všechny postřílet ale aby tam přijeli a guvernér střílel do vzduchu pak rádoby po někom pálil a zase se vypařili to mi přišlo úplně zbytečný :D ;). 

na příspěvěk reagoval warv, Ben111

Související novinky

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rod draka? Obi-Wan Kenobi? Nebo snad Pán prstenů? Kdepak. O největší americkou televizní premiéru letošního roku se nakonec postaral Kevin Costner a seriál Yellowstone scenáristy a showrunnera… (více)

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)

Reklama

Reklama