Reklama

Reklama

Živí mrtví

(seriál)
  • USA The Walking Dead (více)
Trailer 11
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hrají:

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

(více)

Diskuze

Socirel

Socirel (hodnocení, recenze)

SPOILER !!! Tak díl v rámci možností dobrý, ale na to že je to finále jsem čekal víc. A jsem rád že Andrea a Milton umřeli, už mi lezli na nervy. A s Carla se stává nový guvernér, aby je všechny nakonec nepostřílel :D

Tristaver

Tristaver (hodnocení, recenze)

SPOILER !!!
Ještě jedna maličkost - jsem rád, že sundali Andreu. Ne proto, že by mi vadila, ale líbí se mi, že tvůrci našli koule na to, zase zabít jednu z hlavních postav.

Ale jinak jsem pořád naštvaný :) Dneska opravdu seriálově špatný den. Finále TWD o ničem, start GoT příšerný.

na příspěvěk reagoval -Dawe-

Tristaver

Tristaver (hodnocení, recenze)

SPOILERY !!!
Souhlasím s ostatními, finále mě dost zklamalo. Nejdřív jsem si říkal, jak to nebude super - dvě linie (malá - Andrea s Miltonem a velká - vězení), hned v 10. minutě dílu tři naložená auta ve věznici a nic z toho??? Takže nuda. Následně incident na silnici (myslel jsem si, že Guvernér skončí jako v komiksu), který byl opravdu působivý, ale z hlediska příběhu tak nějak vyzněl do prázdna. Závěr dílu hrůza a děs a pokud Guvernér opravdu umřel mimo záběr, tak jsou scenáristé totální idioti. 
PS: jsem jediný, kdo začíná přemýšlet o tom, jestli Carl není Shaneův? :D

Uživatel Michalek smazal svůj příspěvek.

Yoda sama

Yoda sama (hodnocení, recenze)

Koniec tretej série a celkovo tretia séria je jeden veľký a veľmi nepodarený žart. Najväčší fail sezóny.

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

SPOILER!!!!!!! Škoda že nezakončili pohledem do prázdného Woodberry na ksicht Guvernéra. To bych se pobavila úplně nejvíc :D

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

pre tých producentov, scenáristov režisérov sú zrejme diváci taká veľká vagína, ktorú neskôr ojebú

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

jak mohli tak skurviť tak populárny a sledovaný seriál??? to je ako by povedali, a treraz nám lížte zadky za to že ste našimi fanušikmi

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

ináč seriál - som veľmi sklamaný ale veľmi... tak toto bude uplna zmena, pokiaľ si myslím že 4. séria sa bude držať komiksu tak tých obyvateľov woodbury tam dali len preto, aby sme sa mohli kochať ich smrťou v SPOILER v roadtripe do Washingtonu SPOILER

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

hardsup

čítam až čítam tak si vravím zda to nie je jeden  z tých aprilových žartov, ktorých je teraz plný internet.... zrolujem a hľa JE!!!!!!!!

Uživatel -Melkor- smazal svůj příspěvek.

Derek

Derek (hodnocení, recenze)

-Melkor-

tie deky by som pochopil ako lulu13 (i ked po pravde vobec som si ich nevsimol), ale prislo by mi to ako podraz na divaka ak celu sezonu hypovali guvernera ako hlavneho zaporaka a potom by ho nechali zomriet mimo hlavny dej... tesi ma vsak ze sa maximalne odklonili od komixu...

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

Nevim no ... ten díl s Merlem byl asi lepší. Prostě finální díly walking dead nemaj koule ale asi jsem si moc zvyknul na Spartaka, kde mi pokaždý finále vyrazí dech.

-Melkor-

-Melkor- (hodnocení, recenze)

Lulu13

No vidíš to mě nenapadlo, přišlo mi že tam stojí stejný auto jakým jel Guvernér.  Proč by to dělali? Je hodně důvodů proč a co budem povídat ne vždy dělaj logický věci.

 

Ale teď jen trochu mimo mísu, s kým bude Rick píchat když...... ?

na příspěvěk reagoval Derek

Lulu13

Lulu13 (hodnocení, recenze)

-Melkor-

o akych dekach to hovoris? myslis na konci, dake tela zabalene v dekach a nalozene na aute? ak ano tak to bola urcite andrea a milton. Keby guverner zomrel, urcite by to v seriali ukazali a urcite by si jeho telo nebrali do vazenia, preco by to robili?

na příspěvěk reagoval -Melkor-

-Melkor-

-Melkor- (hodnocení, recenze)

Carlo525

:D nwm a zdá se mi blbý to psát dvakrát po sobě, viz. koment pod Tebou, ale podle mě SPOILER to náš kámoš nepřežil.

na příspěvěk reagoval Lulu13

Carlo525

Carlo525 (hodnocení, recenze)

Díl byl celkem dobrý, napětí slušné SPOILER: ten útok na věznici mi přišel dost zpackaný,navíc proč nepoužili svou oblíbenou taktiku = zlikvidovat ploty a nalákat zombie např. pomocí rádia nebo klaksonu auta (jak to udělal Merle před tím). Zombie by pak vycítily živé maso a Guvernér by měl osazenstvo vězení jako na talíři,ale místo toho tam vlítnou jak stádo a při prvních potížích mají plné kalhoty,jinak ta reakce lidí z města mi přijde divná,Rick a jeho parta (+ Merle) jim oddělají několik lidí a oni bez problémů jdou k nim do vězení a další otázka,proč opouští dobře opevněné město s luxusním vybavením a stěhují se do věznice,která po tě bojích není moc bezpečná?Doufal jsem,že se rozpoutá velká bitva na závěr 3. série a věznice bude totálně zdemolovaná a oni budou muset zase o dům dál,takhle tam skejsnou ještě celou 4. sérii, já bych upřednostnil,kdyby si museli vybrat jinou zajímavou lokalitu.A ještě k tomu boji o věznici,guvernér lidem z města napovídal,že Rick a jeho skupina povraždili 5 lidí ve městě a 8 později (což byla práce Merla),řekl jim,že jsou krvelační a že je chtějí zabít a když dojde na boj,ti lidi zbaběle utečou?To mi nedává smysl,kdybych věděl,že mě někdo chce oddělat,tak budu bojovat,protože když to vzdám,stejně mě zabijou (samozřejmě Rick tohle neměl v úmyslu,ale ti lidi z města to nevěděli).Každopádně je fajn,že Guvernér přežil,aspoň záporák nám zůstal do další série,jen mám obavy z toho,že Rickova skupina záčíná být moc silná,hlavně,aby scénáristi nezapomněli,že to nejsou terminátoři,ten Korejec či co to je se nám nějak vyšvihnul,všimli jste si?v posledních dílech si hraje na dost velkého tvrďáka a dokonce chtěl i šéfovat,to mi připadá jako dost velká proměna oproti tomu,co z něj bylo v první sérii (posera),dokonce chtěl komandovat i Merla.A z Carol je tady tvrďák,no uvidíme,kam to povede,každopádně chybí mi tam atmosféra 1. a 2. série (beznaděj, kam půjdeme, kdo zavinil nákazu atd). Mám pocit, že postavy už nějak neřeší strach ze zombie a to, jestli se z výpravy vrátí či ne...

na příspěvěk reagoval -Melkor-

Derek

Derek (hodnocení, recenze)

finale v poho, len ma prekvapilo ze neuzavreli linku s guvernerom, nemyslel som si ze s nim pojdu i do dalsej serie...

na příspěvěk reagoval -Melkor-

Související novinky

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rod draka? Obi-Wan Kenobi? Nebo snad Pán prstenů? Kdepak. O největší americkou televizní premiéru letošního roku se nakonec postaral Kevin Costner a seriál Yellowstone scenáristy a showrunnera… (více)

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)

Reklama

Reklama