Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

1990Jirik

První série to byla doslova nabitá horová akce, která mě nutila na konci každé epizody shlédnout další a další a další.. Prostě seriál od kterého se nejde odtrhnouta to hlavně díky spoustě nápadů, doslova úchvatně vypadajicí zombie, perfektně udělané prostředí postapokalyptického světa. Navíc i příběh o muži který se probudí z komatu a zjistí že pravidla společnosti tak jak je znal už prostě nejsou a neexistují..První sérii tohoto seriálu bych přirovnal jako k situaci kdy ze škody 120 uděláte Ferari za 10 milionů nadupaný Příběh přitom je to stejný námět jako Úsvit mrtvých či Resident Evil , ale je tak jiný a z mého pohledu tak lepší než ostatní filmy s touto tématikou.. Každá epizoda odhaluje další a další skutečnosti a prostě vám nedovolí zvednout se a nekoukat dál. Jediné co mě však mrzí je série druhá, která tedy alespoň z mého pohledu byla slabší (až na vyjímku prvního dílu a posledního dílu druhé série které mi přišli dobré) bohůžel zbylých pět dílů 2 série si člověk připadá že sleduje ordinaci v Růžové Zahradě... Prostě řešení mezilidských vztahů v takovémhle žánru nědělá dobrotu a proto se tedy rozhoduji pro pouze 4* a s natěšením očekávám sérii 3. ()

Lumpicek1979

Jeden z nejlepších seriálu všech dob, vrchol zoombie postav, skvěle udělané, první série vynikající, druhá byla také super, doufám, že to takhle bude pokračovat a taky doufám, že se dočkám konečného a výborného finále vyhynutí zbytečné rasy jako je člověk a dále budou na zemi vládnout zoombie příšery. ()

borboleta

Na začátku to vypadalo nadějně, atmosféra byla napjatá, všechno působilo lákavě, ale pak se díly postupně stávají více rozvleklými a já na konci první série pomalu ztrácím chuť dívat se dál. Možná tohle téma je opravdu vhodnější pro film a natahování mu moc nesvědčí... ()

fernandez

Pilot naprosto dokonalý, první řada super. Jak už to bývá, druhá řada se trochu odklání od zombie tématu a začínaj se víc rozebírat vztahy. Pořád je to ale ve srovnání s ostatními seriály nadprůměr. ()

hardsup

První dva díly perfektně navodí atmosféru postapokalyptického světa plného Zombie, mrazení v zádech.. Postupně se oba aspekty vytrácí a ze seriálu se stane telenovela s občasným útokem zombie, aby Vám autoři vlastně po pěti dílech připomněli, že se koukáte na sci-fi horor. Po polovině druhé série bych dal **, autoři mi ale dopřáli kvalitní podívanou ke konci a ukázali, že to myslí se seriálem vážně.. ()

Ivan_kucera

5 hviezdičiek určite iba pre prvú sériu. Bola fakt bezchybná : napínavá, slušne zamotaná, bez zbytočných vykecávačiek, ktorými len zabíjajú čas v seriáloch a v neposlednom rade spôsobom, akým ukazuje realitu takmer až vybije dych. Balancuje na hranici medzi čisto akčnou a horrorovou záležitosťou a práve to je pre Walking dead také vínimočné. V druhej sérii to už začína škrípať ale jednotka tento zlý dojem plne kompenzuje. ()

Honza.

Jestli od The Walking Dead čekáte Romerovskou zombie řezničinu jste tady špatně. Zombie jsou tu jen jakýsi kosmetický doplněk pro zpestření psychoanalýz skupinky lidí, kteří přežijí přerod většiny lidské populace v mrtvé, ohnívající, syrové maso žeroucí kanibaly. První série vám nastíní psychiku všech postav, jejich pohnutky a motivaci přežít. Celkově je první série poměrně ucelená a je skvělý úvod pro druhou sérii. Ta je snad ještě o třídu lepší, skupinka přeživších o něco menší a o něco více vystresovaná. Celkově je druhá série mnohem napínavější a co se týče psychologie postav, mnohem zajímavější. Konec série krásně graduje a je radost se dívat. A díky skvěle zvládnutým trikům jsou obě série nádherně...jak bych to jen řekl....masitější. ()

Jackof25

Jak zde již padlo, prvních pár dílů naprosto super. Filmy/serialy o zombí prostě miluju a díky tomu je tohle velmi dobrý film. Naprosto skvělá atmosféra, zpracování zombíků a akce. Dost chválení, od nějakého 5-6 dílu první série se nic neděje, štve mě že se přeživší pohybují většinu dílů na stejném místě, a v zásadě se něco zásadního děje v každém 3díle. Druhá série co dodat, čekal jsem něco víc, víc akce, víc zombíků a víc vysvětlení jak se co přihodilo. Flashbacky jsou super, vzpomínky na život před katastrofou a postupné (VELMI postupné) sousouvání v příběhu. Pro mě jeden z nejoblíbenějších seriálů. 4/5 ()

clep

Zombie tématiku moc nemusím, takže nemám moc nakoukáno, skoro vůbec:-D Ale tohle mě dostalo, přehlédnu-li některé scénaristické lapsusy, kdy se postavy chovají divně, při situacích, které bych udělal jinak a některé dialogy pro diváka naprosto zbytečné. Ale hodím to za hlavu a naplno si užívam beznaděj ,strach, intriky a krev....jo a potřebujeme víc střev! ()

kristmeister

Můj druhej nejoblíbenější seriál, parádní atmosféra, nikdy nevíte co bude násladovat, skvělé scény hrající na psychologii postav. Žranic je málo, ale když už tam jsou tak stojí za to. První díl jednoznačně nejlepší a poslední díl druhý série považuju na nejzajímavější =) ()

RISOvonVODKA

Za poslednú sériu a jej pomalé ťahanie moja chuť na ďalšie časti trochu opadla, ale záverečná epizóda to všetko zmenila a vystrelila môj meter nedočkavosti na maximum. Nikto nevie, žiaľ, kade sa bude seriál uberať. Či preživší zakotvia alebo budú časť za časťou kántriť hordy nemŕtvych v boji o holý život. V druhej možnosti to hodnotím piatimi hviezdami. Hodnotenie The Walking Dead beriem ako relatívne, no ak bude tretia séria pokračovať v koľajach, ktoré si nateraz stanovili,tak ho nezmením. ()

LuccaS27

Úvodní scéna s plazícím se reliktem zombíka mě přesvědčila natolik, že sem to shlédnul za víkend. A u mě ten maraton stál rozhodně za to. Ať žijou zombie, protože tohle je "zábava, masakr a násilí" v jednom. ()

Infy

1. Série - awesome 2. Série - telenovela z prosředí zombie apokalypsy... až na několik málo ucházejících scén... Doufám, že třetí série se vrátí zpět na úroveň první, jinak asi ani nemá cenu se na to dívat.. ()

MasakrasS

1. sezona - 90% 2. sezona - 40% Musel jsem změnit hodnocení z 5* na 3* za neuvěřitelně nudnou druhou řadu, která mě místama připomínala Ordinaci v růblabla... a to nám ten seriál tak pěkně začal. ()

stuj

První série celkem ujde, i když u posledních dílů jsem některé scény párkrát zrychloval. U druhé série ale zrychluji víc a víc a zvažuju, zda vůbec koukat dál. Až moc často se tu řeší Bůh a rodinné hodnoty v americkém stylu - tzn. správný otec dělá to a to a Bůh je spása.... za čas: Druhá serie se naštěstí od půlky napravila a není tak špatná jako na začátku. Třetí série je průměr jak vyšitej. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)