Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

RiverJohny

První série byla naprosto neuvěřitelná a jak si většina stěžuje, že v další sérii to šlo dolů, tak mají pravdu. Šlo to dolů. Ale otázka zní, jak moc? No jen minimálně. Stále je tam to napětí, ty emoce, složité vztahy ve složitém světě, nejde o akci, jde o to ostatní. A to ostatní je sakra dobré! ()

hito

Na žiadny seriál som nečakal ako na tento, ale sklamanie bolo o to väčšie. Začiatok sľubný napínavý. Apokalyptický motív sa nedá pokaziť, iba tak, že tú apokalypsu vynecháte, a to sa presne deje v neskorších častiach. Trápne precitlivené dialógy o ničom!!! Aby šerif nariekal ako malé dievčatko?! Také maniere neznášam, stáva z toho telenovela. Snáď sa to zlepší. ()

Moviak

78%, for real? snad sranda ne? Není to zombie-survival. Rekl bych ze hrdinové přežívají celkem bez problémů. Seriál je ale především o postavách. LOL. 90% děje je vyplněno rozhovory. Neskutečně prázdné rozhovory o hovnech. "Hovno?" "Hovno." "Patos." "Hovno Hovno?" "Hovno!" Některé postavy jsou tak otřesně napsané, že to člověka rozčiluje. TOP nejhorších postav vede jednoznačně nezávislá drsňačka Andrea. TOP konverzace pak je, když Lori chce, aby jí Rick vysvětlil, proč by měl jejich syn přežít a přemlouvá ho, aby ho nechali umřít. Občas se vyskytne akce, ze které by se dalo dost vytěžit, ale většinou z toho nic není. Dvě hvězdy si to ale za ty kvalitnější části zaslouží. Ty jsou ale jen výjimkou ve standardu tohoto seriálu. ()

Altaire

Obě 2 série si drží vysokou kvalitu, ale přece jen to na 5 hvězd není a to kvůli nudným dialogům hlavně ve 2 sérii, které jsem uz pak prostě přeskakoval a nemyslím si že jsem o něco přisel. EDIT: 3 série je naprostá bomba! zvyšuji na 5* :)) ()

arnysimilar

Po pozretí oboch sérií hodnotím tento seriál ako čisto priemernú záležitosť, ktorá ničím nevytŕča z radu ďalších seriálov. Námet je veľmi dobrý, látka je však spracovaná dosť povrchne. Všetko sa to vlečie v pomalom tempe. Žiadna z postáv ma veľmi nezaujala, nevytvoril som si k nim pozitívny vzťah, skôr negatívny a mnohí mi doslova liezli na nervy. Na druhej strane chcem pochváliť prácu maskérov, ktorá je na seriálové pomery na veľmi vysokej úrovni. Škoda, lebo zo zombií sa dalo "vytrieskať" ďaleko viac. Do konca som to dopozeral len z dôvodu, že som čakal, čo sa stane a zas sa toho až tak veľa neudialo, hoci mnohí môžu namietať, že nemám pravdu. Tie zvraty a vyvrcholenie druhej série boli síce príjemným oživením, ale dali sa ľahko predvídať. ()

RajmikCZ

Konečně někdo dokázal natočit zombie seriál, na který se dá koukat. Žádná zbytečná tahanice, vše vypadá skutečně. Boj o holý život, zabíjení již mrtvých lidí. Velice si cením toho, že v každém díle není masivní vyvraždování, ale že nás nechávájí čekat a doufat, že něco přijde.. ()

parekkoty

Jak už zde bylo zmíněno, prvních pár dílu je parádních. Bohužel se začátkem druhé série to jde dolů. příliš mnoho filmových klišé a až příliš moc hrdinsky se chovající hlavní postava. ()

Hrmak

Práve som začal sledovať 1. sériu. Žiadne prekvapenie sa zatiaľ nekoná a ani sa konať nebude, je to mix všetkého videného v tomto žánri, ale sledovať sa to bude dať. ()

Elr

Miluju to téma :) .. Všude chodci, nebezpečí, soudržnost bez které se vše podělá :) .. Herci jsou mi skoro všichni až na pár vyjímek sympatičtí :) Dávám 5* ()

vnimat_Krasu

Navzdory hororovému námětu se jedná v podstatě o béčkový vztahový seriál. To, co je v první sérii maskováno krátkou stopáží, se tedy projevuje v té druhé - dvojnásobně delší. Většina postav je v ní soustavně karikována, jsou jim v jednom kuse měněny nálady i názory a neskutečně z jejich chování čiší scenáristická nejistota a tvůrčí trable. A ačkoliv tvůrci kazí, co mohou, atmosféru má The Walking Dead i nadále slušnou a pro ty skvělé masky a akční scény strpíte i hluché scény o těhotenství a vyrážkách. Nejhorší seriál, který se mi líbí, a kdo zabije Sarah Wayne Callies, bude u mě mít schovanou odměnu. ()

montrose

Jelikož zombíky můžu, tak mně první dva díly docela namlsali. Celkem solidní podívaná. Jenže třetí díl byl naopak strašná nuda. Prakticky se nic nedělo a jen se řešily nějaký mezilidský vztahy. Takže zatím průměr. Pokud se ale seriál vrátí na původní vlnu, rád nějakou hvězdu přidám. I když to podle zdejších komentářů moc nadějně nevypadá. ()

kollopnik

První série byl velice zajímavá, musel jsem sledovat další a další díly, bohužel ve druhé sérii se napětí ztratilo a ze seriálu se stalo pouze rodinné drama. Proto dvě hvězdy ()

kacenkin

Tak já nevím. První díly fantastické, super téma, perfektní zpracování, neskutečná atmosféra. Jenže pak se něco stalo... jako by se rozhodli z toho udělat kecací telenovelu. Na pět minut akce, pár dobrých nápadů připadlo 40 minul nelogičností a neskutečných plků :((( A přitom tak dokonalý námět, dokonalá vize ponurého světa plného Chodů. Druhá série se dala shlédnout jen s pomocí posunu videa :) ()

kohout08

O tomto seriálu jsem slyšel už dávno, ale nějak se mi na něj nechtělo koukat, protože mi chyběl dabing. Sice všichni mají radši originál s titulkama, ale já radši dabing prostě. Tak jsem si počkal na premiéru v televizi na COOLU a musím říci, že tenhle seriál má koule. ____________________________________________________________ 1. řada - 100 procent 2.řada - 100 procent 3.řada - to jsem viděl jenom zatím pár dílu, neodolal jsem a mrkl jsem na ně anglicky a fakt bomba, nejlepší seriál. :))) ()

Y2ORSI

skvěle to vypadá, za to je jedna hvězda- hezké pozlátko ve kterém je schovaných pár hodin nudy. ve 2. serii čekáte zombies a dostanete mcleodovy dcery...nevím, jestli 3.serie bude stejně zbytečná jako 2., i když vlastně trochu smysl měla- začal jsem nesnášet všechny, co přežili. tu druhou jsem tam dal, že i přesto všechno, se celkem těším na 3.serku a sám nevím proč ()

anonim

První tři díly nasadí laťku skutečně hodně vysoko, následuje pokles,příběh ztrácí dech, ale nejedná se o propad do propasti, i poté jde o seriál minimálně nadprůměrný. ()

Lazy87

No co si tak zběžně pamatuju, tak první série mě docela zklamala, ale nic jsem k to mu nepsal, prostě slabší 3*. Nicméně, teď mám za sebou sérii druhou, na kterou jsem narazil, když mi ostatní seriály došli a bavil jsem se. Atmosféra byla občas strhující, sice občas zbytečně moc keců okolo ptákovin, moc bububu to nebylo, ale jinak parádá odreagování :). Takže druhá řada za mě 84%. // třetí řada za mnou. Trochu jiná příběhová linie a docela zásadní rozdíly oproti komixu. 75% // Po čtvrté řadě zvedám na 5 hvězdiček. Seriál má slabší chvilky, ale někdy to je docela nášup. Jen mě občas naserou, že nechaj umřít člověka, který mi je sympatický. Navíc i Rick se nakonec pochlapil.// Uff, pět sérií za sebou. Upřímně mě tato řada chvilkama docela srala, jelikož mi to připadalo jak nějaká reality show. Ale poslední epizoda to zachránila. // Po 6.řadě musím uzna, že jsem měl v tom zmatku trochu bordel, nějak se mi to míchalo a neslučovalo s komixem, kde jsem teda už o dost dále. e vzhledem k tomu, že mi shlédnutí celé řady trvalo zhruba týden, tak to asi byla pecka. Jen jsem zvědav, kde scénaristi ještě uhnou z cesty.--7.řada za mnou, komix jsem už před nějakou dobou přestal číst, ale stále jsem dále. Ale co, sakra, znamenal ten konec?! - Tak jsem se dostal i přes 9. řadu. A docela mě překvapili ti šeptající sráči. Už jsem myslel, že tam byli.... Jinak musím říct, že komix byl drsnější, co si panmatuju... ()

Foltin

Jsem malý pívo a tak zombí žánr mám vcelku rád. Tento seriál je fantastický! Skupinka lidí co bojují o svůj život v průběhu apokalypsy. Dávám 5 hvězd i přes to, že druhá série se proslula kecama než-li akcí. ////12.11.2014 - Po dvou letech přehodnocuji svůj komentář, druhá série byla parádní naproti těm dalším. Spadlo to do toho co chtějí fanoušci, bohužel s nimi se já neschoduji. Jo.. 4* určitě, ale bojím se co bude dál. ()

Gridd

První série mě neuvěřitelně zaujala, tak jsem nelenil a kouknulk i na druhou sérii. Zde jsme už narazil. První polovina je nudná a natahovaná příběhy hrdinů. Od sedmého dílu se to konečně opět trošku rozjelo a naplnilo to mé skromné očekávání. Třetí série mi taky nemůže ujít. Každopádně výborný seroš. Tak třetí série je úžasná a neuvěřitelně šílená...změna ze 4 hvězdiček na 5 hvězdiček je tutovka ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)