Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

hujerita

1. séria bola výborná no 2. ma sklamala. Už len ten nápad stojí za to. Atmosféra a akcie v jednotke super. Vdvojke tak sa my zdá že moc riešili vzťahy a aj to hrozne. Nevadí!!! čakáme na 3.sériu a dúfam v zlepšenie, čo aj naznačoval koniec 2.série. ()

Socirel

Takový zombie seriál, který se nebojí ukázat trošku drastičtější záběry na obrazovkách chyběl. Ukazuje nám jak by to vypadalo kdyby náš svět ovládli zombie a jak by se s tím lidé vyrovnali. Jen škoda že seriál od 2. série ztrácí tempo, zápletky se časem pořád opakují a většina dialogů postrádá smysl. ()

woi

I ve zdánlivě otřepaném námětu lze nalézt něco nového. Musím uznat, že seriál graduje, napětí se tvůrcům daří udržovat... ()

Kostroun

Tak jako jsem si u první série občas povzdychnul, že tempo je zbytečně pomalé a charaktery se dají prokreslit i bez nudy, tak druhá série byla pro mě takřka utrpením. O to větší překvapení je třetí série, která mě po čtyřech dílech vcucla a rozehrála ve velkém stylu. Kvituji, že se děj nedrží striktně komiksu, funguje to a je to zábavné. ()

DarkDRAGONS

Nedalo mi a musím to zhodnotiť... Prvá séria bola zábavna a dobre sa pozeralá no ku koncu už začinala nadvezovať na tempo druhej série a to ju začalo kaziť. Druhá séria bola nudná a naozaj som sa začinál nudiť, keď sa to konečne rozmakalo bol koniec série... ALE TRETIA SÉRIA je MASTERPIECE, je tam všetko čo si od zombie seriálu môžem priať a konečne to niesu len zbytočné konverzácie, je tam plno akcie, výborne postupovanie a čo sa mi najviac páči je, že Rick ako postava sa začal naozaj vyvýjať, ako by mu došlo, že čo prežil ho poznačilo a začalo sa to prejavovať, je už iný, agresívnejši, neľútosnejši, bez zbytočných reči odstraní toho komu neverí a po štvrtom diele čo som nedávno dopozeral si ani neviem predstaviť aký psychopat sa z neho ešte stane. Konečne to má gule, keď to bude takto nadalej trvať, jednoznačne najlepší zombie seriál aj celkovo zombie temátika vo filme vôbec..... ()

kreyson13

Je pravda, že nejdřiv jsem viděl nárazově pár dílů bez souvislosti a přišlo mi to strašně utahaný a o ničem. Ale pak mě to nějak chytlo a poctivě jsem začal hltat jeden díl za druhým a je to naprosto skvělý. Ta atmosféra "prázdných" měst a dálnic je neskutečná. Fakt je, že v druhý sérii jsou chvíle, kdy se to trošku moc natahuje a je to kapku melodramatický, ale budiž. Dohromady je to neskutečně chytlavý, výprava, hudba, masky, má to fakt hustou atmosféru i ve chvílích, kdy se nic moc neděje. Jsem zvědav na trojku a na guvernéra. Jen se obávám, aby se to nezvrtlo do nějakýho moc velkýho sci-fi ala Mad Max. Trojka měla pár silných dílů, ale tak max. třetinu. Zbytek je takový nijaký. A ten konec je úplně na palici. Sympaťák Merle to zabalí a jednovokej guvernér zmizí. Navíc mi přijde, že i ti chodci jsou nějaký unavený... Jediný plus je, že konečně skončila přechytralá mírotvůrkyně Andrea. Jinak na další série telenovely nejsem už nijak zvlášť zvědavej. Bude to asi furt dokola. To si raděj pustím 1. a pár dílů z 2. série. Tam to má šťávu a atmosféru. 4. série mi přišla teda dost zvláštní. Nejdřív začátek úplně o ničem, rýmička v base a furt se jenom povídá, jak na farmě ve dvojce. Pak to konečně dostane šťávu s Guvernérem, člověka napnou jak kšandy a na pár měsíců si dají pauzu a pak je to úplně, ale úplně o hovně. Každej díl o jedný postavě, takže než skončí třetí, už nevím co dělal někdo jinej v prvním. Řekl bych, že se na konci série všichni hrdinové štastně setkají, stane se něco dost divnýho a napínavýho a bude zase půl roku pauza. Jak říkám, série od série to jde víc a víc do kopru. ()

Brain32

Nechápu zde to malé hodnocení. Zatím jsem viděl CCA 16 dílů (Momentálně se nacházím u 11. dílu - druhé série) a jsem proto nadšen! Čekal jsem, že to bude dobré, ale až tak? Mnozí tu poukazují, že první díly stály za to a pak to jde razantně dolů, rozhodně nesouhlasím, ani nesouhlasím s tím, že chybí napětí. Seriály moc nemusím a to už musí být, aby mě nějaký zaujal proto pět hvězd! ()

sun.eagle

Pilot je neskutečná jízda a taky první díly jsou nabité atmosférou a napětím, boužel když se první sezona přesouvá do druhé poloviny tak začínají problémy s dechem které gradují v druhé sezone, která je pro mě velké zklamání. Druhá sezona je prostě špatná, nic se tam neděje, děj je zoufale natahovaný hutně vyplněn prvky z té nejlacinější telenovely. Serii dokoukám nebo spíše přetrpím do konce protože seriál si to kvuli první serii zaslouží, taky postavy - některé - jsou dobře napsaná a to je to co mě u toho drží. Podle toho se dál rozhodnu jestli začít i sezonu třetí. ()

T5D6L

Můj nejoblíbenější seriál č. 1. společně s Dexterem :) . Čekám na každou epizodu natěšený co se zase stane a zatím mě nezklamali . Přijde mi trochu škoda, že už se tu tolik neřeší zombie nákaza , ale spíše spory s ostatními lidmi , vypadá to spíše jako války gangů než boj o přežití . Nicméně i tak mě to baví a proto jsem hodnotil 5* ()

allega

Vzdala jsem to u čtvrtého dílu třetí série. Nechápu jak jsem to vydržela přes druhou naprosto nudnou sérii. Na Ricka a jeho rodinu už mám alergii. Vadily mi herecké výkony. Hlas a přízvuk Andrewa Lincolna mě pomalu zabíjely. Pro mě naprosto předvídatelné zvraty. Po první sérii z toho nebyla cítit žádná apokalypsa. Jinak zombie tématiku mám ráda, komiks jsem nečetla, ale hrála jsem videohru, která si byla se seriálem v naprostém minimu podobná, a proto byla stokrát lepší, tu, na rozdíl od seriálu, vřele doporučuji. ()

spenat

Nějak pořád nechápu sám sebe, co na tom seriálu vidím, že se na to koukám doteď. Dřív mě to bavilo až do cca. nějaké půlky druhé série. Přijde mi, že od té doby je to šíleně stereotypní, docházejí nápady a celé bych to hodnotil tak nějak jako "kýčovitou telenovelu z doby zombíků" (viz. jeden celý díl o tom, jak shánějí sunar pro narozené dítě). Uvidíme, jestli tomu dám ještě dalších pár epizod, zatim 3 hvěždy za zábavu na začátku seriálu... ()

San Miguel

Filmů se zombie tématikou, již bylo natočeno hodně (Residen Evil, Zombieland, Noc oživlých mrtvol atd.). Ale seriál o zombie tady ještě nebyl. Je pěkné vidět, jak se děj pomalu rozjíždí a člověk se alespoň pomalu sžívá s postavami. Efekty a kostýmy jsou udělány velice pěkně. ()

corbi

mě přijde, že novější díly jsou daleko napínavější než první serie. Jde to furt dál a dál a stále to nabírá na atmosféře. Podle mě a Peťulky jeden z nejlepších seriálů :-) Deryl rulezz ()

oliamiri

Prosím vás nevyjadřujte se tady k seriálu po čtyřech dílech, když má tři řady!!! První díl byl super, pravdou je že potom to mělo sestupnou tendenci a nebylo to úplně ono, ale teď momentálně(ke konci druhé série) je to skrátka a dobře bomba. Není to horror vyloženě o zombících ale o společenství lidí, a o tom jak se budme chovat až něco takovýho nastane(samozřejmně že nenastane , je to jenom seriál). Herci jsou výborní a po čase jsou mi opravdu blízcí. Rozhodně výbornej seriál, hodnotím ho úplně nejvýš. ()

roborrrjf

Mnohí môžu namietať, že sa v tomto seriáli nič nedeje (málo akcie, predovšetkým v druhej sérii) a len sa "kecá", no mne to príde úplne normálne, pretože hlavné postavy sú len ĽUDIA a nie stroje na zabíjanie. Nasledujú možné SPOILERY 1. séria bola vynikajúca, hlavne pilot, ktorý by schoval do vrecka nejeden "celovečerák", no jej spád mi prišiel až príliš rýchly takže 90% 2. séria si drží štandard prvej, ale miestami, hlavne v 1/2 sa nevyhnem pocitu zbytočne naťahovaného deja, avšak od 2/2 ide všetko tak ako má (s výnimkou 11-tej epizódy), zážitok kazí občasné zvláštne chovanie postáv či množstvo chýb (napr. Herschel a jeho neobmedzená munícia, presnosť s akou dávajú walkerom headshoty... ) 80% 3. séria je zatiaľ SKVELÁ, chyby sa žiaľ stále opakujú (Merle na jednom zábere s nainštalovaným nožíkom a na ďalšom už bez neho...), pribudnú nové postavy, množstvo akcie, napínavé momenty (epizóda Killer Within ma dostala), skvelá atmosféra, trúfam si povedať, že je to zatiaľ najlepšia séria, po 8 epizóde 95% Obľúbené postavy: Rick, Daryl, Dale, T-Dog Celkové hodnotenie zaokrúhľujem za VYNIKAJÚCE masky na 90% ()

lahvi

Když to začlo byla to bezesporu bomba. Čim víc se z toho stávaly boje mezi skupinama lidí a zombie začly hrát jen roli kulis, tím víc mě to přestalo bavit. Postavy, co si člověk oblíbil mizely, ty nové si mě nezískaly, od nástupu Negana a nekonečného psychického teroru mě to totálně přestalo bavit. Škoda, že to šlo toudle cestou. Představoval jsem si to úplně jinak. Bavilo mě to dokud skupina prostě šla do neznáma s nadějí, co se dozví....nekončící boje mezi skupinama lidí...poslední série jsem už ani neviděl. ()

BlackLucy

Tenhle seriál prostě miluju !! Za poslední dobu fakt něco, co se mi líbilo hned od začátku a vždycky se nemůžu dočkat až uvidím další díl :-) ()

katjaaa

Za mě skvělý seriál, na "chodce" :) si potrpím. Jednu hvězdu ale ubrat musím a to za druhou sérii.Jinak serial jde s úrovní díl od dílu nahoru. 1.série 4* a to hlavně díky pilotu 2.série 4* 3.série 5* 4.serie 5* ....po shlédnutí 14 dílů 4. série dávám i tu pátou hvězdu. Naprostý nářez. Doma už se mi kupi i komiksy :) ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)