Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

jenik71

Výborná zábava, která ovšem není určená menším dětem. Pro všechny ostatní je to pohodová podívaná. Věčný souboj dobra a zla je tady pojatý trošku jinak, takže člověk bude chvilku přemýšlet, které postavičce má vůbec držet palce. Kdo je vlastně klaďas a kdo záporák je nakonec vcelku jedno. Já se pobavil a ani samotné animaci není moc co vytýkat. Takže právem uděluji čtyři hvězdičky. ()

Karlos10

Klišé je dneska téměř v každém filmu, a bohužel, ani Megamysl na tom není jinak. Ale i přesto je příběh velice vtipný, chytrý a také dojemný. Smát se budou jak mladí, tak i starší diváci, což se nepodaří každému animáku. Dalším velkým kladem je jednoznačně hudba,Rock a Metal se zkrátka do tohoto stylu filmu dokonale hodí...Velmi milé překvapení. 83% ()

tommy187

Animák to veľmi dobrý!! A musím uznať, že konkuruje tým najlepším!! Škoda, že tvorcovia nevyužili to čo mali. Mali perfektný námet, úžasnú ideu, a v neposlednom rade niečo nové, druh animáku ktorý tu ešte nebol! Keby tvorcovia chytili tieto faktory pevne do rúk tak by to bolo niečo prelomové! Ale takto to je len ďalší zabudnuteľný film, ktorý môžeme ohodnotiť slovami DOBRÉ. 60% ()

standsiller

Hlavná idea je viac ako dobrá, na škodu je snáď tá predvídateľná zápletka, kedy Megamozog získa vďaka svojim schopnostiam iný pohľad na veci. Aj keď v poslednej dobe je trendom animovaných filmov , že stavajú do popredia záporných hrdinov , nie je ľahké nájsť v tom celom "mozog" a logiku. Tu sa niekedy od logiky upúšťa. Napriek tomu je tento projekt slušne nadpriemerný. ()

Glowski

Pro začátek je dobré si říci, že Megamysl je o úroveň lepší, než většina v současnosti vznikajících animovaných filmů, třebaže nedosahuje takové vyrovnanosti, jako takřka nedotknutelný, i když ne úplně dokonalý kult Shrek, jemuž dalo život stejné studio jako modrému zloduchovi, a zároveň i jeho divácká základna je podstatně menší, což je ale škoda. Vyrovnaný, nevyrovnaný, i díky odstupu času lze zodpovědně říct, že v mnohém totiž zachází dál._______________Příběh v základu operuje s tématem předurčenosti hrdinství a padoušství a v průběhu děje si s ním notně pohrává, převrací jej naruby, do ryzí bílé a černé míchá odstíny šedi. V prvních cca deseti minutách před titulkem s názvem filmu jsou rozdány karty a tvůrci překládají hrdiny společně s jejich nalajnovanými „sociálními rolemi“, aniž by zatím mluvili o pravidlech hry, a právě i hodně (a zábavně) nadsazený úvod už napovídá, že se tvůrci rozhodli podniknout jeden z nejlepších možných kroků, jak se vyhnout všednosti a nudě s ambicemi maximálně tak na zabavení nejmladších diváků v sále. Dojde totiž k poměrně nečekanému zvratu, u kterého bych se rád na chvilku zastavil a pokud jste film neviděli a vůbec nevíte, oč jde, nenechte si kazit zábavu a jděte si jej rovnou pustit, stojí za to._______________Tím zvratem mám na mysli smrt Metromana, která je vyzrazena v oficiálních distribučních textech, což bohužel ubírá na překvapení, i když ruku na srdce – kolik dětí z cílové skupiny tohoto filmu (řekněme 8 let a více?) by dnes šlo do kina bez předchozí znalosti děje? A kolika by jako anotace stačila třeba jediná věta? Patrně jde o jakési nutné zlo propagace, to co mě však udivuje ještě víc je, že popis snímku zahrnuje i další bod obratu, který nastává někde za polovinou. Stejně jako mnoho textů na obalech dvd jde o jasný důkaz, že buď distributor svou práci odflákl, nebo nabádá diváky k ryze konzumnímu užívání umění – „koukneme se na ten film, abychom zabili čas“, nebo „strčíme na ten film děti do kina, ať máme nějaký čas pro sebe“._______________A právě ona hlavní zápletka, ke které se dostáváme, je přinejmenším odvážná, neřkuli rovnou Moorovská. Co se stane, když je superhrdina mrtev? Megamysl, zde představující zlo, se chopí své výhry a nadšeně ovládne celé město, ovšem jak už to tak bývá, nadšení z absolutní kontroly nemůže setrvat navždy. Brzy se i k němu dostaví lidské pocity prázdnoty, žádající si léčbu vymaněním se ze všedních kolejí, na které vás výhybkou odstavila společnost. Právě v tu chvíli je patrně nejvíc zřetelná dekonstrukce (super)hrdinství, zde celkem pochopitelně ne úplně dovedená do důsledků – mějme na paměti, že se stále sledujeme film pro děti, který se snaží o přesah spíš tvorbou chytré parodie, než budováním vlastních světů. Velikým plusem celku je, že je skutečně vtipný, ať už jde o zmíněnou parodii (objektivizace Roxanne, jedné z titulních postav), jednoduší gagy nebo rovněž zmíněnou ideovou nadstavbu (krize středního věku jedné z postav – nechte se překvapit)._______________Závěr je netradičně rozklížený mezi moralitou a amorálností, přemítáním o výběru menšího zla i možnosti nápravy povahy, ale zároveň tak vytvarovaný, aby ho byla schopna pozřít i hlavní cílová skupina. Závěrem přidám doporučení ke zhlédnutí – každému příznivci filmu, který nesetrvává v přežitém a nesmyslném bludu, že „animáky jsou děcka“, a zároveň hledá kromě zábavy i podněty k přemýšlení. () (méně) (více)

Melios

Naozaj nechápem ,prečo nikdy nevznikla dvojka. Megamozog aliaz "neskutočný kriminálnik ,génius a majster zla" je výborný charakter s ešte lepším animovaným superhrdinským filmom ( a ešte lepším klaďasom) ,ktorý sa ešte stále teší veľkej popularite a veľkému finančnému zárobku. To vám nestačí na sfilmovanie dvojky? ()

tempus

SPOILER možný: Těšil jsem se na druhý počin DW, zaměřený jako vážně pojatá parodie (Monstra vs. vetřelci). Na začátku bych řekl: že špatně pojmenovali pomocníka Poskoka a vystupování Metromana/Supermana se nepovedlo (, protože mi připomíná Komedianta), v průběhu filmu se to vysvětlí (, když Metroman je ve svém bunkru). Na tomto díle je znát, že bral ze stejné tématické mísy, jako Úžasňákovi, protože je tu superpadouch geek (, ten kdo je fanda do komixů, hraje videohry a vyzná se v počítačích). Je podivuhodné, do jaké míry seTitán podobá Syndromovi(vnějškem). Megamysl není zlý, jen se tak projevuje, když soupeří s Metromanem (jen si srovnejte jeho záchranný modul s metromanovým; modrý, malý a nepříjemný X zlatý, větší a pohodlný). Změna Megamysla po "smrti" Metromana je nevyhnutelná, za A tím, jak dehydratuje Bernarda (alter ego, který Metroman neměl), za B, když se zamiluje do Roxany (jeho první láska, z důvodů neustálých soubojů se superhrdinou a neustálém pobytu ve vězení) a za C, když se rozhodne vytvořit kladného superhrdinu. Jo, abych nezapomněl, dabing není nejvhodnější, ale zvyknete si. Snaha producentů dabingu o nezměnění vyznění se nezapře (Will Ferrel je komik, Petr Rychlý taky. Umíte si představit, že by namluvil Megamysla jiný komik (Hrubeš nebo Novotný)? PS: (2D) viděno 2x v kině(poprvé v kině viděno 2x). PSS: zacyklení je velmi přjemné ()

BMAJTZ

Nečekal jsem to, ale tohle byl po čertech zábavný animák. Záporná postava jako hlavní hrdina filmu je prostě něco neokoukaného a u mě to hraje přesně jak má. Druhá věc potom je ta, že ačkoliv se jedná o film zaměřený spíše na mladší publikum přijde mi dosti vyzrálý a po morální stránce velice dospělý. jinak mě hodně potěšilo, že MegaMind je takový magor do rockové muziky, za to jedno malé plus navíc! Z mého pohledu se tohle opravdu povedlo a neměl jsem pocit, že sleduji něco co už tady bylo milionkrát předtím. ()

mohamedsfinger

Pohodová oddychovka, která sice přináší nový pohled na superhrdinské filmy, ale tempo jí nevydrží po celou dobu, což je škoda, protože mnohé vtipy byly velmi dobré. A ani animaci a hlasům nemám nic, co bych vytkl. ()

slovan1

Super animace, povedený příběh, sympatičtí hrdinové ( až na Titana...) O něco méně vtípku než v Já, padouch. To mě celkem zklamalo. Na druhou stranu propracované vynálezy, neviditelné auta, letající stroje a bitvy jsou cool. Hudba taky povedená, zazněly staré pecky vždy v padnoucí situaci. Škoda no, na 5* to není, očekával jsem je... ()

Šakalík

Další z dlouhé řady průměrných amerických animáků, které se nevím proč vyrábí jak na běžícím pásů, přičemž ale nepřináší v podstatě vůbec nic nového. Megamind není ani vtipný, ani poučný, ani zábavný, a přestože alespoň zpočátku na svět superhrdinů nahlíží netradičně z druhé strany, postupně se to stejně ponoří do toho sentimentálního bahniště plného klišé, což je pro americkou tvorbu v tomto žánru bohužel tak typické. Jako obvykle se tam pár povedených momentů objeví, nicméně jako celek tenhle film jen tak prošumí a vytratí se do ztracena. Je to sice lepší než Despicable Me, ale to zase až taková výhra pohříchu není. ()

Soweek

Výborný neotřelý animák s perfektním dabingem a charaktery je občas až moc vážný a romantický a to mu překvapivě ubírá na síle. ()

ZkuKol

Parodie a parafráze na akční žánry animákům sluší. Dovolují spoustu akce, břitký humor plný odkazů a neomezenou groteskní komiku. Nadsázka hraje hlavní roli a neomezené možnosti jsou pravou můzou tvůrců. Komiksový hrdinové zde dostanou co proto a divák se baví. Scénář šikovně míchá klišé, rány pod žebra a epické akční sekvence, že diváka ani nenapadne, že by se mohl na chvíli nudit. Navíc animace je už na takové úrovni, že chápete, proč se toho tolik semele, kvůli jedné ženské. Jako bonus přichází soundtrck plný hitů, jenž buduje tu správnou "good feel" atmosféru. Byl zlý a chtěl být nejzeljší, paradoxně ho čeká poravý opak a možná i happyend... 80% ()

skinny

super záporák, ze kterého se nakonec stane super hrdina, super zpracování a super příběh, no prostě super film:) a hudba od AC/DC a dalších je třešnička na dortu:)Vřele doporučuji;-) ()

mikulíšek

To po čem, Já padouch jen pokoukává využívá Megamysl v plné míře. Film o trochu vyčpělém, znuděném padouchovi, jenž páchání zla nepovažuje za to nejdůležitější. Snímek s lehkostí operuje se zavedenými superhrdinskými kliše, nabízí zajímavé dějové obraty a vkusně stylizovanou animaci. Naprosto úžasná je vedlejší postava ryby v robotěle, která svým výkonem "přehrává" všechny ostatní. Tradiční výtkou je, že film nemá natolik hutnou atmosféru, ani nás nedokáže výrazněji emocionálně spoutat s postavami, aby přebil blbinky určené dětskému publiku. ()

Sdoom

Začátek je opravdu ukrutně nudný a nezábavný, ale po přečtení pár zdejších komentářů jsem se donutil Megamysl dokoukat a nijak vzlášť toho nelituji. Od chvíle, kdy zlikviduje Metromana se děj docela rozjede, je proložený sem tam vtipnou scénkou a skvělou rockovou hudbou, což mi stačí k tomu, abych tomu i přes ten prachbídný začátek dal 3 hvězdy. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku