Veronika s Michalem jsou spolu pět let a jejich vztah dospěl na křižovatku. Ona touží ještě něco zažít, on se chce usadit. Odjedou proto spolu do Skandinávie a zažijí obyčejně neobyčejné dobrodružství, které dá jejich životům nečekanou reflexi. Drama z produkce HBO režíroval Jaroslav Fuit, v hlavních rolích Kristýna Fuitová-Nováková, Jakub Wagner a David Máj.

Pětiletý vztah staršího Michala a Veroniky dospěl na rozcestí. Zatímco on už v mysli plánuje děti a rodinu, ona cítí, že ještě nic nezažila a chce se bavit. Žijí vedle sebe aniž by spolu skutečně byli. Pod tlakem hádek a strachu z rozchodu vymyslí Michal pro Veroniku tajemnou dovolenou. Od začátku je ale všechno jinak, než si to pečlivý Michal připravil a Veronika dává najevo zklamání. Cesta po Skandinávii a situace, do kterých je staví, jim samým a jejich soužití nastavuje zrcadlo. Všechno se zdá být jen potvrzením toho, že by už spolu neměli být. Setkání se Šimonem, dobrodruhem a zlodějíčkem věčně na cestách, dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál. (oficiální text distributora)

Jevablo

Velmi prostý příběh o vztahu, který pomalu zaniká, ale ještě před tím si musí projít pořádným kataklyzmatem. Jeden z nejlepších českých filmů roku 2009, a nejlepší pokud beru poměr cena/výkon. Herci neprovozují žádné "velké umění", neříkají žádné vzletné věty a snad právě proto má film šanci zaujmout skutečně každého. A kromě hlavních postav nelze zapomínat ani na malé velké herce ve vedlejších rolích, nezapomenutelná je scéna na benzínové pumpě:-) ()

tahir

Tragedia, pribeh by sa aj dal, ale spracovanie a herci na urovni materskej skolky. Este ze sa to da zvalit na to, ze to autor tak fakt chcel. ()

tomkat

I když bychom rádi měli partnerské vztahy idylické jako dovolenou někde v Karibiku, občas to spíš dopadne jako výlet ke studenému severskému moři a pak je na nás, jak se k tomu postavíme. Díky tvůrcům za to, že tohle uměli nenásilně a mile civilně sdělit. A že to párkrát vypadá těžko uvěřitelné? Ale přece přesně tak občas vypadá i náš život... Dogma počesku s nekonvenční hudbou. ()

nihiliste

Na české poměry je Dvojka velice výjimečný film, podle mého názoru i dost podhodnocený. Kancelářský blbeček Michal, jehož jedinou životní "zábavou" je hraní fotbalové simulace na PS, se snaží oživit a zachránit naprosto nesmyslný vztah s rebelkou Veronikou, která narozdíl od něho touží po dobrodružství a "živé" zábavě, společnou dovolenou ve Skandinávii. Shodou náhod se jim do cesty připlete podvodníček Šimi, který do jejich vztahu přinese jistou reflexi. Jejich společná dovolená se nakonec promění v něco jiného, než oba očekávali a vyústí v poměrně nepřekvapivý závěr. Amatérská kamera v šikovných rukou dodala filmu realističnost a musím říci, že perfektně doladila celkový dojem z filmu. ()

sedlis odpad!

Nevim,zda jsem koukal na stejny film jako zdejsi znalci..pro mne ale spatny scenar, odporni herci(chapu, hl.hrdinka protekcne obsazena), jedna z nejhorsich kamer co jsem videl a stupidni dialogy..hnuj ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010