Reklama

Reklama

Strom

(festivalový název)
  • Francie L'Arbre (více)
Trailer

Obsahy(1)

V Austrálii vedou Dawn a Peter se svými čtyřmi dětmi šťastný život ve stínu obrovského fíkovníku. S náhlou Peterovou smrtí se každý snaží vyrovnat po svém. Osmiletá dívenka Simone si myslí, že tatínek žije dál ve stromě. Jednou se Dawn svěří se svým tajemstvím... Dawn pomalu nabírá síly, nachází si práci. Možná i novou lásku? Život se znovu rozjíždí, ale strom začíná zabírat příliš mnoho místa: jeho větve, jeho kořeny i jeho kolonie žab a netopýrů berou dům útokem a ohrožují jeho základy. Dawn již nemá na výběr: musí ho nechat porazit... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Fakipics 

všechny recenze uživatele

Priorita je příběhová linie, zcela nezávislá a přitom neotřele taktní. Zadívat se a odpočinout... né sednout a očekávat. Veškeré gusto patří 8leté greenpeace Simone a jejímu vzpurnému vzdoru, ale s potencionální touhy to táhne víc samozřejmě Charolttka(australské sluníčko ve tváři a nežádaný úsměv, kdo by si na tohle nevyhonil). Režie může poklidně spát za výběr prostředí. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

The Tree je poeticky film o tom, jak se lide dokazi vyrovnat s tim, kdyz z jejich sveta nekdo blizky odejde. Ze to neni vzdycky uplne jednoduche dokazuje australska rodina. Peter nezemre nasilnou smrti, jak tvrdi distributor, ale spis nestastnou nehodou, jejiz svedkem je nejen dcerka Simone, ale i zbytek cele rodiny a zejmena obrovsky strom. Jako by to byl jeden z tech baobabu, co mel princ na male planete. Rodina se stromem zije ve spokojene (?) symbioze. Vse se zmeni az ve chvili, kdy strom zacne rodinu ohrozovat. Nejde ale o zadny horor, ale spis o metafory a podobne veci. No a snad prave proto, ze se film snazi nabidnout jakesi intelektualno, by se dal oznacit jako artovy. Je ale zase dost artovy? Podle me ma totiz The tree minimalne jednu chybu: chybi mu cilova skupina. No a pokud jde o muj osobni postoj, tak se mi nelibi herecky projev Ch. Ginsburg, a prave proto jednu hvezdu musim strhnout. Snad kdyby ve filmu hrala jina herecka... ale nehraje. A protoze jde o film predevsim jednoho herce, tak pro me bohuzel, ale nesplnil moje ocekavani.. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MÁME MOŽNOST VOLBY MEZI TÍM, JESTLI BUDEME ŠŤASTNÍ ANEBO SMUTNÍ“..... /// Film o vyrovnání se se ztrátou manžela a táty a problémy, které přináší každého snaha dělat to po svém. K tomu se přidává poetika STROMU, který funguje jako symbol pro spojení s milovanou osobou, je z něj krásnej rozhled a hraje sympatickej hudební doprovod. Film o okamžiku, kdy živí zjistí, že by měli žít mezi živými není rozhodně špatnej. Zajímavá kamera, Austrálie, herecké výkony (Simone). Někdo by sice klidně mohl napsat, že Dawn je kráva, kterou rozumovými schopnostmi převyšuje kdejakej fíkovník, ale tady jde O TEN OKAMŽIK!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu od Judy Pascoe číst nebudu (i když by zřejmě nabídla víc toho, co jsem očekával). 2.) Rád se dívám na strom. 3.) Chystám se dělat v Austrálii instalatéra a nevím, co je jejich noční můrou. 4.) Syna mám, mám i dům a teď se vedle něj chystám vysadit fíkovník (strom). /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

snob 

všechny recenze uživatele

Charlotte Gainsbourg je herečka, že by jeden řval. Natočila s Trierem Antkrista, a protože to byla depresivní zkušenost, vrhla se na film zcela pitomý. Snad aby si odpočala, ale zároveň nevyšla z formy. Jinak si to vysvětlit neumím. Z každého slova, které ve filmu zaznělo byl cítit scénář. A to ne zrovna v tom dobrém slova smyslu. Plytkost se tu řešila velmi kuriózním způsobem. Od nesnesitelně nezmlácené (výchovně) dcerušky až po moudra z kterých by se dala uplést oprátka pro vkus, zdegenerovaně mrtvý a proto tak líbivý (nehýbe se, nepřekvapuje). Ve třetí čtvrtině filmu jsem už začal hýkat smíchy. Vztahy v rodině, na kterých byl film postavený, začaly se jen tak pro dramatický efekt bortit, odkládaly se na vedlejší kolej, protože už prostě překážely a vrhlo se s malým, ale přeci rozpočtem na suchozemské ztvárnění potopení Titanicu. A do toho všeobkolopující ekošílenství. A strom. Samozřejmě. Strom. Ten obří, láskou opředený strom, do kterého se reinkarnoval žárlivý fotr. Tupost. Vrcholná. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Moc příjemný kousek. Julie Bertucelli režíruje čistě, soustředěně a bez jakýchkoliv zbytečností, obrazotvorná kamera zachycuje jak nádherné přírodní scenérie, tak odvrácenou tvář Austrálie a ještě hodnou chvíli po skončení filmu Vám v uších zní skvěle vybraná úvodní a závěrečná písnička. Hezký zážitek. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (7)

  • O postavu Simone, ktorú nakoniec stvárnila vynikajúca Morgana Davies, malo záujem okolo 200 dievčatiek z celej Austrálie, ktoré prišli na casting. Avšak, podľa slov francúzskej producentky Yaël Fogiel, akonáhle spoznali malú Morgan, učarila im svojou detskou krásou a hneď si ju vybrali. (clementinka)
  • Pri výbere toho "správneho" stromu (figovníka) si francúzsky štáb najal pár ľudí z Francúzska, ktorí mali za úlohu nájsť ho. Nakoniec sa to jednému z nich podarilo. A to v dedine, kde už pred tým štáb bol (a aj po opýtaní sa miestnych, či im nevedia povedať o nejakom strome), no nevšimli si ho. Predtým si pozreli okolo tisíc figovníkov. (clementinka)
  • Spolupráca medzi francúzskou režisérkou Julie Bertucelli (spolu s jej producentkou Yaël Fogiel) a austrálskou producentkou Sue Taylor vznikla po tom, ako Julie Bertucelli chcela natočiť film podľa knihy Our Father Who Art in the Tree (od spisovateľky Judy Pascoe), avšak autorské práva na natáčanie filmu mala zakúepné už spomínaná austrálska producentka. Keďže Sue Taylor nemala režisérku a Julie Bertucelli naopak potrebovala producentku, dohodli sa na vzájomnej spolupráci a celý francúzsky štáb sa presunul do Austrálie, kde sa film natáčal (dohadovanie prebiehalo v Paríži, kde Sue Taylor žije). (clementinka)

Reklama

Reklama