The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

jakup57 odpad!

Pri sledovaní tohto filmu som si hneď spomenul na nemecký film Das Experiment z roku 2001...Z môjho uhlu pohľadu je to len zle okopírovaný scenár a aby to bolo asi zaujímavejšie je to morbídnejšie a hnusnejšie...Zbytočný film plný ľudského odpadu, ktorého je plný svet okolo mňa - teda ho nepotrebujem vidieť ešte aj na plátne...Neviem nájsť dôvod aspoň na jednu hviezdu. Odpad... ()

TerryJohns

Zlo, zlo, zlo.. Dechberoucí, depresivní, realistické. Jsem zhnusena, ale nezbývá než uznat, že tenhle snímek je skvělý, působivý a... vlastně taková sonda do našich odporných já, které můžou a nemusí vylézt na povrch, když je zle... ()

Hrobař

Začátek je béčácky drsnej (frajer s doutníkem co má u postele amerikánskou vlajku) a člověk tedy čeká plochou řežbu plnou subžánrových klišé. Postupně je vyveden z omylu a je do něj pěchováno fakt hodně velký psycho. Fakt hodně velký. Myslel jsem si, že už jsem viděl vše z tohohle se mi, ale fakt zvedl žaludek. ()

injoy

Kdo miluje apokalyptická a post-apokalyptická sci-fi, tak by se měl bavit. Film je dost drsnej, to upozorňuju. Každopádně ten závěr, ta hudba... mé apokalyptické srdce si chrochtalo blahem. Ano... takhle to na Zemi jednou bude vypadat. ()

Big Daddy

Ne příliš originální psycho spíš než horor. Podobná zápltka tu sice již párkrát k různých formách byla, přesto určitý potenciál skýtá. Proto je úvod snímku nadějný a diváka drží u obrazovky. Postupem času lze ovšem tušit jakým směrem se zřejmě snímek ubírá a napětí upadá. Na druhou stranu žánr, který se ze snímku vyklube stojí a padá s výkony hlavních postav a nutno říci, že jsou k vidění zajímavé kousky (u Michaela Biehna spíš v negativním smyslu slova). Po technické stránce nejde o žádný hit a interiéry, masky, hračky apod. působí lacině. I tak si myslím, že při zamhouření možná obou očí snímek na tři hvezdy především za herecké výkony má. ()

BlackMolla

dobře zpracované jak se lidé chovají, když jsou spolu někde zavření a není úniku.. ale je to teda smutný.. každopádně kdyby se tolik nepovedl ten konec, tak bych dala jen 3 hvězdy, protože na můj vkus tam bylo až příliš nechutností.. ale ty 4 hvězdičky si to opravdu zaslouží.. ukazuje, že i bez známých filmových hvězd se dá natočit kvalitní film.. ()

paax

Jedna hvězda ze 4, které jsem chtěl dát dolů za nelogické situace, které doprovázejí celý, jinak pěkně udělaný film. Škoda, že se s tím nepoprali lépe. ()

reccal

V několika málo vteřinách naznačený útok, panika, útěk, bunkr. Přežili to, jupí. A začíná klasická výměna názorů, očekávaná paranoia, první fyzické střety, vršení sexuální abstinence a vůbec všehochuť ukázkově nesourodé skupinky survivorů. Ano, to už tu bylo... ale ne takhle. Ne takhle syrově a brutálně, ne takhle animálně ukázané, kam až člověka dovedou jeho vlastní pohnutky mysli a kostlivci ve skříních. Navíc tak uvěřitelně, že z vyholeného dua mrazí v zádech. Velmi zajímavý thriller brnkající na nejzákladnější lidské struny. ()

pájap

mooooc divné......venku je válka a já se necham zavřít do krytu s totálníma magorama......ti magoři se z nich nestali v tom krytu...to už magoři byli........to bych snad radši umřel při výbuchu...moooc divné......jestlipak bude dvojka... ()

DelMann2

První polovina trošku iracionálně uspěchaná. Postavy jsou trošku mimo. Potom se to ale značně rozjede a je to celkem švanda. 3* a půl. ()

Ziziky

Skvělé, děsivé, vše dobré.. ale uspěchané. Jak nemám rád "erární" kratší stopáže tak bych nečekal, že někdy budu vysloveně orodovat za delší film (tím spíše, když už tak má pěkných 122 minut). Do jediného posezení před plátnem se musela nacpat (krom obligátního úvodu a rozuzlení) tak nevděčná věc, jako ponorková nemoc křížená se zoufalstvím. Síla obojího se projeví po týdnech či měsících. Ve filmu se musí vměstnat do minut. Zhostit se takového tématu asi nejde úplně bezchybně, na druhou stranu mě nenapadá film, který by si s takovým tématem poradil lépe. Pokud máte masochistickou náladu na drsný, možná až vyčerpávající a děsicý film, zapomeňte na The Saw a Eden Lake - The Divide je jasná volba! Tak jako tak vyznění filmu možná zkresluje i způsob sledování - já na něj koukal sám v noci v zavřeném pokoji, což rozhodně atmosféru klaustrofobické schízy, odehrávající se ve sklepě, umocní. ()

B.e.r.n.y

Technicky provedené dokonale, nápad a herecké výkony taky skvělé, působivé brutální scény, bravurně zpracovaný rozpad osobnosti. (Za tohle jsem dal dvě hvězdy, teď proč jsem jich nedal víc) Škoda chybějícího úvodu a víc rozpitvaného závěru. Docela jsem byl překvapen, že chlápci v laboratořích se po smrti svých tří kolegů na to prostě vykašlali a uznali za vhodné, že "karanténu" zavaří... Věc s údajným "skrytým" nepřítelem je tedy vyřešena během prvních 30ti minut a v nepřítele se rázem mění spíše ona psychika člověka. Navíc v několika pasážích děj dost ztratil šmrnc a ve finále se mi ty dvě hodiny neskutečně táhly. 40% ()

matusx

Psychologicko-katastrofický horor. To asi najlepšie vystihuje žáner filmu. Skupina ľudí je zavretá v atómovom kryte, moc netušia čo sa vonku deje a ako to už v takom atómovom kryte chodí, každý má inú predstavu o tom, ako by tam mali títo nešťastníci spolu nažívať. Nie všetci jedinci však situáciu dobre znášajú (kupodivu :-), zásoby jedla a vody sú limitované, niektorým už celkom slušne zadrbáva (ale akože fest) a tak nie je o exponované situácie núdza. Vo filme síce nejaké nelogičnosti sú, ale ja som to tvorcom zožral aj s navyjákom. The Divide má naprosto úžasnú depresívno-odporne-hnusnú atmosféru, ktorá vo vás ešte nejaký ten čas po zhliadnutí zotrvá, preto slabšie povahy nech sa tomuto titulu radšej vyhnú (oblúkom). ()

HMTD

Skvělí film, málo mu chybělo k páté hvězdě, místy bych ho přirovnal dokonce k filmu Requiem za sen co do ukázky lidských charakterů. Fascinující je také množství variant kterými se děj mohl ubírat a to že vás nepřestává překvapovat. Hlavní hrdinka si na můj vkus zachovává až moc nezměněnou osobnost, neustále upravená.... Koukněte na film a schválně přemýšlejte jak by jste se chovaly, na jejich místě. ()

MathewBB odpad!

Nejhorší film, co jsem kdy viděl. Je o lidech, co se schovají v bunkru a tam se z nich stávají bestie, znásilňují se a chovají se nejhůř, jak se "člověk" chovat dokáže. A to se celá pointa filmu, vraťte mi 122 minut mýho života a zastřelte režíséra a herce. Díky ()

Drussus

Přesně jak píše Verbal, film ukazuje, jak se lidská společnost a důstojnost mění v kulisách uzavřeného krytu bez kontaktu s okolím. O tom, jak se naprofilují vůdcové, kteří jsou horší než ten vůdce předchozí. O tom, jak se psychika a sebeúcta zhroutí po ztrátě milovaných... Celkově je to ale příliš rozvláčné, chybí řada vysvětlení a má to očekávatelný závěr. U mě za tři. ()

Amandeus666

Nevím, kde začít dřív, ať už to jsou naprosto nesmyslné slepé uličky děje ( jako neznámí vojáci, kteří nejen úspěšně přežili atomový výbuch ale také stihli izolovat nějaký pro ně neznámý sklep plastovou fólií, která, jestli jsem pochopil dobře, má asi zabránit gama záření; či to jak se všichni dostali do sklepa, když to byl pravděpodobně zamaskovaný úkryt bytnýho, který nebyl nadšený, že tam jsou s ním ostatní lidé,atd.), naprosto zprzněná časová linie, nereálnost (nedávno jsem na koleji týden jedl hrách a kupodivu mi nekrvácela dásna a ani mi nevypadávali vlasy, to jak tam vypadali je obrázek lidí po půlročním strádání někde v pracovních táborech nebo na opuštěném ostrově a ne v bunkru, kde jsou kopy jídla) a naprostou předvídavost děje. Jsem rád, že jsem měl možnost přeskakovat nudné scény, jinak bych se asi zbláznil. Na spousty místech byl děj jen nakouslý(vyšinutý právník/přítel, mrtvá žena bytnýho, experimenty na dětech-to byla opravdu velká HOVADINA i na mě) a hlavní osa příběhu byla ke své smůle naprosto šablonovitá. Film nepřinesl nic nového (že jsou chlapi nadržení a že si lidi v malém prostoru jdou po krátké době po krku ví každý), jenom se svou determinaci snažil kompenzovat nechutností a celkovým úbytkem světla, pro depresivní atmošku. Jednu hvězdu za ni,ale film důrazně nedoporučuji. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)