Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektiv Manfred Fong se nemůže vzpamatovat ze smrti své ženy. Bydlí v autě, nedbá o svůj vzhled, rád si přihne a vybíjí si zlost na zločincích při zatýkání. Jeho chování přitahuje pozornost nadřízených. Při vyšetřování vraždy prostitutky potká Manfred Kea, uhlazeného kolegu žijícího uspořádaným životem. Po přestřelce v čajovně ale Manfred nabývá dojmu, že Kea není tím, za koho se vydává. (-Rastaman-)

(více)

Recenze (38)

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Zklamání. Čekal jsem fakt špičkový - Hong Kongský snímek, který nabídne mnoho akce. Jo, akce je tu hodně, přestřelky, výbuchy, ale to je všechno. Hudba se mi moc nezamluvila, příběh hodně kombinovaný, pramálo fightů a nesympatický herci. Navíc konec mohl být akčnější a napínavější a né tak odfláknutý. Kamera mi taky vadila, až se mi opět palice motala, ale je tu i klidnější. Celkově průměr, ke konci jsem to stejně přetáčel, takže čistý průměr, jinak je akce skvělá. :) ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Najvacsim plusom su akcne sceny. Bohuzial ale tiez nie su bezchybne. Na to jak strasne chceli vyzerat realisticky, tak obsahovali prilis vela ocividnych trikov. No a pribeh? Necakal som akcnu jazdu od zaciatku do konca, takze to ze ju film neponuka, nie je hlavnym dovodom preco som sklamany. Vadili mi prilis ploche a tym padom pre mna dost nezaujimave postavy nacrtnute tym najotravnejsim sposobom (o dolezitych udalostiach z minulosti sa prilis casto dve postavy zhovaraju len tak mimochodom), vdaka comu v osudnych chvilach vo mne nedokazali vyvolat ani trochu emocii. K tomu je na hlavnu dejovu liniu nalepene mnozstvo vedlajsich odbociek, ktore ju nijako nepodporuju, ale skor posobia ako nudna vypln, pretoze inak by tvorcovia nedokazali s tak chatrnou premisou naplnit potrebnu stopaz. Proste slusne remeslo na jedno pozretie. ()

Reklama

Cedr 

všechny recenze uživatele

Podivná směsice naprosto geniálních a naprosto přiblblých nápadů. Dante Lam má bezpochyby cit pro dynamickou akci a neokoukanou kameru, kdovíjaké oko pro scénář ale nemá. Z některých nepochopitelných rozhodnutí jde hlava vážně kolem. Zatímco Beast Stalker byl poměrně přímočarý projekt bez přehnané vaty, Fire of Conscience jakoby se snažil na sebe našroubovat jednu odbočku za druhou. A odbočky bohužel takřka bez výjimky do slepých uliček. Co mohlo tak snadno opět být kvalitní žánrovkou nyní působí jako roztržitý remix sestříhaný ze třech různých filmů. I přesto, že by si tvůrci za některé přešlapy ve scénáři a zahozený potenciál zasloužili pár facek filmu nelze upřít jistý šarm. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Jestli upevnilo něco mou víru a naději, že v Hong Kongu a potažmo čínském prostoru nenastal konec výborným a zajímavým filmům je to nejen http://www.csfd.cz/film/273439-yit-lat-lat/ , ale hlavně Fire Of Conscience. Dante Lam vzdává velkou poctu akčním thrillerům, kterými Hong Kong kdysi uchvátil svět. Zároveň režisér používá nové postupy a vychytávky, které jsou běžné až po roce 2000. Výborné akční scény, které se drží docela v mezích (polo)realismu. Příběh není pouhá bezmyšlenkovitá vata a přináší dechberoucí konfrontaci Leona Laie (už druhý film, kde má image váguse) a Richie Rena(Breaking News, Exiled, Seoul Raiders). Oba jsou narozeni v roce draka, a mají svérazné metody řešení problémů. Vizuálně je to bomba jak přechody z černobíla do barvy, tak nádhernými efekty při průvodu ohňostrojů, nebo zabírání scenérií města. Dále je tu tzv. free mode převzatý z pc her. Solidní hudba, která sedí ke každé sécně, byť je tu útržkovitě, než že by to byl ucelený soundtrack, tak to funguje. Celkově výborný film, který si zaslouží ke čtyřem hvězdám ještě polovinu jedné. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Fire of Conscience přináší efektní spojení trendů hongkongské žánrové ze začátku nového tisíciletí a zlaté éry 80. a 90. let. Prolínají se zde tedy vyprávění o policistech praktikujících vlastní podobu práva s pojednáním o detektivech staré školy, kteří jdou tvrdohlavě do akce a neohlíží se na nařízení byrokratických nadřízených. Současně se mísí přepjatá povrchnost ve stylu pozdních filmů Johnnieho Toa s famózní dynamickou akcí plnou brutálních přestřelek a krkolomných akcí připomínající díla jako "Long Arm of the Law" či "Organized Crime & Triad Bureau". Akční scény jsou bravurně inscenované tak, že nemají žádný spektakulární vrchol, ale naopak sestávají z dokonale propracovaných koordinačně náročných záběrů, které na sebe nestrhávají singulární pozornost a svým řetězením vytváří dojem vypjaté akce (podobně jako např. v "Quantum of Solace"). Ačkoli zamrzí, že příběh je jen snůška předvídatelných situací a schémat, v zásadě se tím dotváří vyznění filmu jako velkolepého připomenutí béčkové produkce Hongkongu v době jeho největší mezinárodní slávy. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama