TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Diskuze

Lapa

Lapa (hodnocení, recenze)

"movie Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej nácek Landa si ani víc nezaslouží" . . . . .no tak jestli tímhle stylem ( nemám rád Landu dávám odpad) hodnotila většina uživatelů, tak těch 22% neberu v potaz a na film půjdu.

vojtaz (hodnocení, recenze)

Také naposledy (snad). Milý Dadele, Jak myslíš že skončil první koncert Dana Landy? -Po dvou písničkách asi 5 provokatérů začalo hajlovat, Landa skočil z pódia, a šel se s nima poprat, dostal nakládačku (má od toho jizvu nad pravým okem dodnes), koncert skončil. a šlo se domů.! To že má rád svoji vlast se nezmění tím, že ho budou poslouchat imbecilové. České vlajky si bude věšet dál a až zas nějaká banda náglů přijde na jeho koncert a bude se projevovat, nepochybuji o tom, že se stane to stojné co na jeho prvním koncertu

Sawyer815 (hodnocení, recenze)

přesně...Hateři se nám postarali o to,aby se film z černých čísel jen tak nedostal :-P

waeds

waeds (hodnocení, recenze)

hero_bk : děkuju za vysvětlení :-) jo a jinak pochybuju že každej kdo ten film hodnotil jako odpad byl na předpremieře :-)

hero_bk

hero_bk (hodnocení, recenze)

waeds: Minulý čtvrtek byla v Brně předpremiéra s osobní účastí Landy.

waeds

waeds (hodnocení, recenze)

Mám takovej malej dotaz :-) kde ste ten film viděli nemá jít do kina až zítra ??

S.i.d.

S.i.d. (hodnocení, recenze)

omg...protože sem film neviděl tak nebudu komentovat, ale diskutovat...pro movie - ubožejší komentář sem ještě nečetl...když opominu to že landa nácek nebyl tak bych toho mohl pořád hodně napsat a ukázat ti že seš magor...

dawid

dawid (hodnocení, recenze)

Niktorius & Dadel: Myslel jsem, že už se na tuhle diskusi vyprdnu, nicméně musím (snad) naposled: Naprostý souhlas!

Dadel (hodnocení, recenze)

vojtaz: já myslím, že mu to nijak zvlášť nevadí, naopak. Kdyby mu vadilo, že tam choděj, tak by si přestal hrát na vlastence, psal by texty o něčem úplně jiném, nevyvěšoval by na podium české vlajky apod.

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

To snad nemůže nikdo myslet vážně, že jsou Landovy texty čím dál tím hlubší... Na Nigredu se střídají výhradně primitivní veršovánky a zoufalé pozérské pokusy o jakousi krylovskou poetiku (výjma úvodní píseň, která zní spíš jako parodie na Nohavicu).
A kde přesně si můžu přečíst či poslechnout tu Landovu zdrcující kritiku nacizmu? Hodit si alibisticky na desku odrhovačku "fašos, fašos tu nechceme" umí každej a nedělá to z něj žádného anti-nácka. Stejně jako Pamela Geller nepřestane být xenofobní zrůdou jen proto, že někde prohlásila, že "miluje muslimy" ...

Dromed

Dromed (hodnocení, recenze)

Haló Milí uživatelé movie, Corey, hero_bk atd...mohli by jste laskavě diskutovat v diskuzi a ne v komentářích...mě zajmá ten film a né vaše slovní (navíc politické) přestřelky...od toho ta diskuze je ne?...Komentáře jsou pro vyjádření názoru PROČ se vám film líbil nebo nelíbil..

Sawyer815 (hodnocení, recenze)

Já hlavně nevím,kde kolega Dadel přišel na fakt,že na jeho koncerty chodí hromady agroskinů,když Landou opovrhuje. Já byl na Vltavě,Bouři i Československu a nepopírám,že tam nebyli,ale oproti ostratním jich bylo minimum. Chodí tam i rodiny s dětmi a lidé v letech.

vojtaz (hodnocení, recenze)

Dadel: A jak může Daniel Landa ovlivnit, že ho náckové nebo "agroskini" poslouchají? stokrát a ještě jednou se od toho distancoval, zpívá proti tomu, Na jeho koncertech jsou stánky kampaně "Lidé proti rasisimu". Jestli ho i po tom, co veřejně říká, jaká je nacismus špína stejně poslouchají, tak to není jeho chyba...

odia

odia (hodnocení, recenze)

Haha. Zajímavá diskuze;) Trailer je naprosto úděsný, nic, na co by mě nalákal do kina, v něm není - maximálně George Nicolas (že jeho hlas znám z dabingů?) :)) a Landu taky nemusim. Ale to pro mě neznamená, že bych tomu musela dávat hnedle odpad. Do kina na to nepůjdu, nenechám si kvůli tomuhle vysát peněženku, ale jakmile se to objeví na dvd, nebo si to z mého okolí někdo pořídí, jdu po tom. Film má být zábava a tohle bude velmi zábavné dílko;)

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

prosím, vyvarujme se se pojmů jako "normální" či "obyčejní" lidé. Z několika posledních volebních kampaní jsem na ně vážně alergický...

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Dadel: Tak je otázka, kdo všechno ty jeho songy poslouchá. Myslím že opravdoví náckové fakt ne, ty mají ty svoje sračkoidní kapely jako je Vlajka a bůhvíco ještě. Jinak já se pohybuji v normální společnosti lidí, patřících do střední třídy. Tedy asi jako většina z nás. A je mnoho lidí v mém okolí, kteří Landu poslouchají rádi a je to jejich oblíbený zpěvák. A pak je samozřejmě mnoho těch kteří říkají, že je rasista. Jinak řečeno, Landu zdaleka neposlouchají jen náckové, ale hlavně normální lidi. Kdyby byl Landa takovej mega debil, určitě by si ho Hapka/Horáček nepřizvali ke spolupráci. Horáčka osobně neznám, mohu se jen domnívat, ale přijde mi jako slušný člověk. Kdyby to bylo s Landou tak zlé, dělat s ním nebude...

Dadel (hodnocení, recenze)

vegetol: řečeno ještě jinak - Landa není až tak blbej a už nezpívá "kdo nám to sem z palmy spad", ale laciného patriotismu jsou ty jeho texty plné pořád, a to rasismus mezi lidmi jen přiživuje. Když si zajdeš na nějaký jeho koncert, je to tam samý agroskín, vlastně ti samí lidi, co kdysi chodili na Orlík, chodí teď i na Landu

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Tak to je samozřejmě tvůj názor a čím víc lidí takový názor bude mít, tím bude Landa kontroverznější a tím víc lidí bude jeho desky kupovat. Snažím se na všechno koukat bez předsudků a nemůžu říct, že všechny Landovy písničky jsou špatné. To jestli jsou občas příliš patetické a neohrabané, to ať si každý posoudí sám. Jen mi vždycky přijde tak velké vyhrazování se vůči někomu, komické. V pubertě jsem to ale taky s oblibou dělával, přiznávám...

Dadel (hodnocení, recenze)

Tak nemůžu říct, že bych byl fanoušek Landova Ordo Lumen Lempli, ale ta stádnost, se kterou všichni plácají, že Landa už není rasista, protože Orlík se rozpadl před 20 lety, mi přijde trapná. Já myslím, že je celkem zbytečné se přít, zda je rasista. Protože i kdyby nebyl, tak pořád je to buran, agroskín, schizofrenik, sektář, mesiáš-samouk, pseudofilozof, mizerný skladatel, mizerný textař, mizerný zpěvák a mizerný scénárista, což je dost důvodů, proč ho nesnášet

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Tak nemůžu říct, že bych byl fanoušek Landova Ordo Lumen Lempli, ale ta stádnost, se kterou všichni plácají, že je Landa ještě po 20ti letech rasista, mi přijde trapná. Je např. hromada známých lidí, kteří v roce 1968 vystoupili z Komunustické strany a je to v pohodě. Někdo přestal být komunistou, to znamená, že prozřel. Někdo přestal být rasistou, ale znamená to, že jako nepřestal, že jo? Jen to předstírá. Má doma ve sklepě malý cikány, který týrá a na zahradě při grilování u hořícího kříže, nosí bílou kápi. Přijde mi, že jen všichni dokola melou, co jim před lety někdo naočkoval. Zvláštní, že o Matáskovi nepadne ani slovo. Snad ta kapela měla víc členů, než jen Landu, ne? Ale protože Matásek je teď hodnej pan herec, co hraje v neškodných a laškovně zábavných rodinných seriálech, kvákají všichni jen o Landovi. Prostě to, že byl někdo před lety ve skinheadský kapele neznamená, že je furt rasista. Stejně jako to neznamená, že ti kteří to v mládí poslouchali, dneska objíždí se zápalnýma lahvema cikánský gheta a chtějí někoho upálit. Já taky Orlík v mládí poslouchal a rasistou se opravdu necítím...

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Když jsem byl nedávno na Saw, tak jsem před filmem viděl trailer na tohle. Dost vážně jsem uvažoval že budu chtít vrátit vstupné. Už teď vím, že to v životě nechci vidět :) (Hodnocení traileru: 0/10)

hero_bk

hero_bk (hodnocení, recenze)

Jen pro upřesnění: Možná to tak vypadá, ale nedal jsem pět hvězdiček jen proto, že se jedná o Landu. Po traileru jsem čekal naprostou katastrofu a film se mi líbil, proto jsem dal pět.

vojtaz (hodnocení, recenze)

dawid: no, ono nevybírat žádné příspěvky a mít 2 nadace, a vše platit z vlastní kapsy taky není úplně velkej Byznys :-)

angyy

angyy (hodnocení, recenze)

Kdo hodnotil odpadem i přes to že dal filmu stejnou šanci jako jinému filmu bez Landů ... tak ok ... vy ostatní jste jen ovce:)

Dadel (hodnocení, recenze)

vojtaz: Jehovisti, Vesmírní lidé apod. mají taky plnou hubu keců o pomáhání méně šťastným. Prosím, pokud chce Landa pomáhat, ať si založí nadaci a pomáhá, ale tyhle dva jsou jen jakési pochybné spolky schovávající se za rádobymystické a rádobyduchovní pozlátko, kostýmy (bílá roucha, wtf?) a brainwashingové kecy, a jedinou věc, kterou kdy udělali, je nějaké hřiště.

vojtaz (hodnocení, recenze)

Dadel: Nevím, kdo jsi, jaké máš vzdělání, nebo co jsi v životě dokázal, také nevím, zda jsi jasnovidec že dokážeš takhle z fleku říct že se "Landovky" líbí jen "průměrným Čechům" , nevím, co považuješ za průměrného Čecha. Nemyslím si, že já bych byl "průměrný Čech" a Landu rád mám...
Co je O.L.T. a Zlatý drak? tak O.L.T. je oragnizace (ve které daniel není) která se snaží pomáhat "méně šťatsným" př. Postavení dětské nemocnice Brno, Park na Vyšehradě etc., dále podporuje Nadaci Malina
Zlatý drak, je něco jako sokol, je určen pro sportovce, Daniel a pár porfesionálních trenéru všelijakých sportů od ThaiBoxu až po krasobruslení se snaží pomáhat lidem, kteří o to stojí (viz npř. T.Verner - http://www.sport.cz/clanek/174791-evropa-nebo-amerika-krasobruslar-verner-vaha-pomaha-mu-i-zpevak-landa.html)

Sawyer815 (hodnocení, recenze)

Landův problém je v tom,řekl to sám a je o tom i písnička Nigredo,že stále hledá nějaké ty hlubší hodnoty,ke kterým by se upnul a když je najde,tak jen ztěží to dokáže podat tak,aby byl správně pochopen a nevypadal jako trouba....což se mu v případě Ordo Lumen Templi moc nepovedlo. Je to velice složitá osobnost,ale například muzikál Tajemství ukazuje,že rozhodně není žádný tupec...i já jsem nad tím představením dlouho přemýšlel.