jefff

Povedené komornější sci-fi. Dobrý nápad, který je ale především zajímavě zpracovaný. Ke všemu potěší sympatické herecké obsazení. ()

jenik71

Podle celkového hodnocení jsem čekal něco výrazně nadstandardního. Nestalo se. Pokud odhodíte logiku někam do kouta, uvidíte obyčejnou tuctovou sci-fi, kterou jakž takž drží nad vodou hlavně Gyllenhaal. Ten se sice do své role opravdu hodí, jenže opakující se jízda vlakem, i když pokaždé s nějakou obměnou, po nějaké době nudí. Samotný nápad v podstatě špatný není, ale přijde mi to silně nedotažené. Proto dávám za tři. ()

Blackberry

Nie, nič svetoborné nečakajte, aj keď tu máte pár znamejších hercov, od ktorých radšej nečakajte nadľudské výkony, keď nie je učinená tomu zodpovedajúca myšlienka. Mňa ako máličko vidiaceho človeka do informatiky skôr zaujal názov filmu, pre ktorý som sa ho rozhodol zhliadnuť. Avšak ostal som mierne zaskočený, pretože som neuvidel vo filme ani riadok reálneho počítačového zdrojového kódu. Ale o tom to nie je. Vlastne, nemá asi význam to tu dlhšie vypisovať, ako to tu už niekto spomenul - príliš jednoduchý film na to, aby sme ho dlhšie rozoberali. Súhlasím, a ďalej teda nerozoberám. ()

Beer Ceps

Duncan Jones mě opět nezklamal a v mé příčce osobních hodnot na režisérském postu stoupá. Odborník na zneužívání lidské bytosti zasazené do sci-fi žánru, nic lepšího si neumím představit a je jen otázkou času, kdy se Duncan objeví v mých 10. režisérech. ()

Norfice

Vynikající film, který v relativně krátkém čase dokáže vypovědět vše co nám chce "sdělit". Jednoduchá myšlenka a námět. Skvělí herci, výborná hudba a dobré vizuální efekty jsou skvělými prvky navíc. Proč ne, já jsem se dokonale bavil po celou dobu. ()

Melios

Od tvorcov filmu Moon som čakal ďaľšiu neskutočnú pecku. A tu som aj dostal. Pokiaľ máte radi filmy ako Donnie Darko ,Inception ,Butterfly effect alebo Edge of tomorrow tak tu nie je o čom hovoriť. Pre týchto ľudí to bude povinné. A pokaľ máte radi Jaka Gilenhaala tak tiež tu nieje o čom kecať. Celý film je skvelý až na mietami horšie cgi. Koniec je jeden veľký časový paradox a dosť vám zamotá hlavu. Zvratov je tu neúrekom. Takže 2 topky od jedného režiséra a dosť? Nie. Ešte je tu aj Warcraft. 4,5* ()

KR4T4S

Hodně dobré. Po druhém shlédnutí či časovém odstupu je možné, že půjdu s hodnocením výš. Dokázal bych si představit druhý (třetí, čtvrtý,... těch možností je tam více že?) díl. 85% ()

Chater

Skvěle fungující, inteligentní zábava, která se bude líbit všem, co žijou tak trochu mimo reálnej svět, přemejšlej o tom, co bude po smrti, co je potřeba změnit na tomto světě, a jak správně žít aniž by museli "loadovat". ()

vanderbart

dávám 7/10, ale musim říct, že jsem si sliboval daleko víc. děj vážně v závěru za tolik nestojí a těch klišé, co se ve filmu objevilo, je taky docela nadměrně. taková jednohubka, která neurazí ()

kisha

Kopa nelogičností tam je od začátku do konce (trochu sem doufala, že závěr to nějak z bažiny nedotaženosti vytáhne, což se nestalo, spíš naopak), ale film druhý cenový to neni ani náhodou. Gyllenhaal hraje a vypadá skvěle, zápletka je akční, práce s časem pro mě vždycky bonusem. A konec mě nepobouřil (přestože bych škrt deseti závěrečných minut preferovala). ()

ZkuKol

Velmi chytrá žánrovka, která tu a tam dosáhne i obsahového přesahu. Duncan si vypral výborný scénář a dal si záležet, aby jeho vyprávění stálo za to. Chytře a zábavně si hraje s cestováním v čase, vede nápaditě vybrané herce tak, aby sloužili příběhu, nikoliv si kradli prostor (postava Wrighta by se k tomu dala zneužít). Ač měl v týmu spíše rutinéry, povedlo se Jonesovi z nich vymáčknout maximum a tak kamera i soundtrack divákovi umožní maximální prožitek. Zdrojový kód je přesně ten film, u kterého držíte palce hrdinovi, neustále žhavíte závity, jak to dopadne a vychutnáte si každý záběr na Michelle. Je to ten typ zábavy, která stojí za cenu lístku do kina i strávený čas, navíc nejde o žádný "splachovák," naopak celé to v člověku příjemně rezonuje ještě dlouho po shlédnutí. Lze zabránit teroristickému útoku tak, že se dostanete do reálu toho předchozího? A nešlo by rovnou zabránit i tomu předchozímu a co takhle zachránit i sebe... 90% ()

BMAJTZ

Po delší době zase jedno akčnější sci-fi které nesází jenom na mimozemšťany a nebo útoky zmutovaných monster. Nápad a vůbec celý scénář je vymyšlený hodně chytře a ani na minutu člověka nepustí, prostě zajímáte se o všechno dění na obrazovce. Menší mínus bych shledával v pojetí kdy mě osobně víc zajímalo pozadí zdrojového kódu než případ který se řešil, ale to je jenom malá vráska na jinak povedeném filmu. Samozřejmě ústřední dvojka Jake a Michele si opravdu padli do oka a vzájemně se skvěle doplňují. Hodně chválím také stopáž, je krásné vidět, že jsou i režiséři kteří nepotřebují nesmyslně natahovat filmy na úkor jejich zábavnosti. Všem milovníkům lehce vědecko fantastických filmů jenom doporučuji. ()

Maynard.

Hmm, řekl viděl bych to jako takový Na hromnice o den více, akorát o pořádnej kus akčnější. Mám rád filmy, kde sem překvapen originálním nápadem. Tady trošku škoda, že hned od začátku divák ví, a kdo neví, tak aspoň tuší, kdo že je to ten záhadný a tajemný atentátník. Celková myšlenka zajímavá, hlavně teda vize toho, jak vlastně může vypadat náš mozek, když sme na hranici mezi dvěma Světy (zastaralá kabina raketoplánu :o) ). Co mě přišlo uplně zbytečný, tak konec, který se mermomoci snažil přispět ještě něčím navíc, nějakou další myšlenou ve stylu Matrix. Ale na mě to teda působilo hodně křečovitě a naprosto zbytečně... Přemejšlím, že kdybych si mohl vybrat 8 minut života, který bych si až do smrti po smrti mohl prožívat pořád do kola, tak co by to tak asi bylo. No, něco mě napadá, ale to si budu muset holt nechat pro sebe, a nebo pro svůj deníček :o). Každopádně stojí za skouknutí, ale za tak moc od toho nekečej :o). Vlastně přemejšlím o nějaký scéně, která mě potěšila nebo nadchla a nic mě nenapadá, což není zrovna dobrá vizitka. ()

Lukoboss

Pořád jsem se rozhodoval, kolik tomu vlastně dám, jestli 4 nebo 5 a tak pořád dokola. Nechám to sice na těch čtyřech, nebo řekněme 4,5/5, ale i tak budu hodně chválit. Rozjezd filmu trochu zmatenej, divák moc neví, co se děje, ale celkem brzo se mu to začne objasňovat, takže už po chvíli není problém tomu porozumět. Jasně, je to trochu sci-fi, takže je potřeba to brát s nadhledem, ale s tím se snad počítá. Nápad s opakováním jedné scény pokaždé zahrané jinak je vynikající, nenudí a dokonce máte chvílema pocit, že pátráte spolu s J.Gyllenhaalem. Občas jsem si sice řekl, že se chová trochu nelogicky, ale to bych byl asi moc velkej hnidopich. Kdo jste to ještě neviděli, tak hurá do toho, stojí to za to, těch 93min. uteče jak nic. ()

Marty89

Souhlasím s komentářem J*A*S*M. Film byl zajímavý a s dostatečnou stopáží, ale posledních 20 minut prostě scénárista nezvládl. To vysvětlení, které bylo na konci filmu, prostě nemůže průměrně inteligentnímu divákovi stačit. Proto dávám "jenom" 3*. ()

Soweek

Jak je vidět tak Moon nebyl náhoda a Duncan zřejmě bude pokračovat v natáčení nadprůměrných sci-fi. Podle mě má ale navíc. Source Code je béčková jednorázová jednohubka, která nejde nijak do hloubky a má za úkol spíše pobavit než nadchnout a na to je Duncana podle mě škoda. ()

mohamedsfinger

Tak moc jsem chtěl dát tomuhle svižnému a opravdu dobře natočenímu snímku pět hvězd, až jsem nad ním začal přemýšet důkladněji a došlo mi, že je tady až příliš nelogičností a prapodivných logických kotrmelců, že jsem si přestával být jistý i čtyřmi. A je to škoda. Protože Duncan Jones opět ukázal, že umí pracovat s poměrně malým rozpočtem, omezeným prostorem a počtem herců. Podařilo se mu natočit film s velkým spádem posunout výborného Jake Gyllenhaala o kousek výš na symbolickém hereckém olympu. Navíc tu máme i velmi pěknou romantickou linku s překrásnou Michelle Monaghan, pro jejíž úsměv bych do toho vlaku snad i dobrovolně nastoupil. Kromě už zmíněných nelogičností mi vadil natažený téměř popcornový konec, který měl končit...no vy víte kde. Takže až se Jonesovi dostane do rukou perfektní scénař, delší než povídka, máme se opravdu na co těšit. Zatím jen uznale pokyvuji hlavou. ()

LuciusWlk

Před začátkem jsem doufal v podvědomé slůvko "úžasné" po skončení filmu. A nic. Originalitu, v dnešní sci-fi době, chválím a jsem za to rád! Jenom to zpracování mě neoslovilo. A upřímně neustále návraty mi začínaly vadit. Naštěstí se děj pohnul v okamžiku, kdy jsem začínal pociťovat onu nepříjemnou strnulost, která rychle přechází do nudy a nepozornosti. Láska, pravděpodobně na první pohled, v takové situaci, byla až příliš neuvěřitelná a to příliš nebazíruji na detailech. Dějové zvláštnosti byly opravdu zvláštní a nedomyšlené. Tohle mě bohužel nevtáhlo, neoslovilo, přestože mám takové snímky hodně rád. Přesto, je vidět, že příznivců si film našel spousty. Chválím originalitu a nápad. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem