noctambule

Dobré ohlasy, k tomu moji oblíbenci Jake a Vera, to byla sázka na jistotu. Jen jsem se bála, že mám moc velká očekávání. To se trochu vyplnilo, na 5* to u mě není, ale nechybělo moc, je to vydařený film. ()

DavidS.

I přes všechna nesporná pozitiva je to jen dobře zvládnutá žánrovka na jedno okouzlení, která bohužel není natolik strhující, aby si jeden už během sledování nevzpomněl kupříkladu na Déjà Vu nebo nepozastavil nad řadou nejasností...Čím větší retrospektiva a časový odstup, tím se nad scénářem objevuje více pochybností a nelogičností...Samotný závěr, kdy se budoucnost v dobré obrátí, filmu notně ubírá na celkové působnosti...A o nějakém filozofickém existenciálním přesahu nemůže být moc řeč, i když mnoho zarytě intelektuálních spoludiváků by ho tam tak rádo vidělo :) ()

Spike23

Pochybuji, že ještě tento rok vznikne scifi thriller na stejné úrovni, jako je právě Source Code. Zas po dlouhé době mě něco dokázalo přesvědčit o tom, že i pouhá hodina a půl stačí filmu téměř k dokonalosti. Perfektně promyšlený scénář, skvělé herecké obsazení a ani jediná chvíle nudy. Společně s Adjustment Bureau zatím bezkonkurenčně nejlepší scifi tohoto roku. Hold když se smíchá scifi s realitou a funguje to, nemůže být snad nic lepšího. ()

Herráček

Původně jsem si myslel, že se budeme celou dobu pohybovat v osmi minutách ve vlaku... Teda... Kecám... Úplně původně jsem si myslel, že půjde zase jen o nějakou hloupost, kde si lidi hrají s časem... Jsem rád, že tomu tak nebylo... Neboť na ubohej scénář by dojeli i Jake Gyllenhaal a Vera Farmiga... A jsem vcelku rád za dějovou linku, která se odehrávala v realitě a současnosti, jelikož bez ní by tam chyběl nějaký vážnější prvek... Člověk by si skoro myslel, že to dohromady prostě nemůže fungovat, ale když se chce, tak to jde.. ()

Han22

Zajímavý sci-fi film, jehož kvality objektivně oceňuji, ale subjektivně mě moc nebavil. Prostě jde o to, že voják se probouzí ve vlaku v těle učitele a musí za osm minut odhalit, kdo vlak vyhodí do vzduchu. Když se mu to nepodaří, zkouší to znova a znova. Taková klasická časová smyčka skloubená se slušně napínavým thrilerem, bohužel ale režisér to musel ozvláštnit a udělal to zvláštním pojetím cestování v čase. MEGASPOILERY: V půlce filmu se dovídáme, že se hrdina nevrací v čase, ale že vše je jen simulace, odehrávající se v jeho mozku. Ani to není přesný, je to něco mezi návratem a simulací. Návrat v čase to není, protože hrdina nemá možnost nic ovlivnit. Simulace to ale taky není, protože ta by musela skončit hrdinovou smrtí. Místo toho se dovíme o paralelní realitě, ale ani ta mi moc nesedí. Aby mohla paralelní realita vzniknout, musel by se hrdina opravdu v čase vrátit, něco změnit a to se následně promítnout v budoucnosti vytvořením dvou různých realit. Ani jedno z toho zkrátka nesedí a myslím, že to tvůrci příliš nedomysleli. KONEC SPOILERU. Ale i bez výtek k časovkám mě vadí jedna věc - zhruba po 50 minutách se vše vyřeší a pak film místo aby gradoval dojíždí v pomalém sentimentálním finále poloviční rychlostí, přičemž Gyllenhaal ani Monaghanová nehrají bohužel zdaleka tak dobře, aby tuhle sentimentální rovinu utáhli. Takže solidní pokus, ale pro mě na půl cestě. ()

divak84

Asi nejlevnější a nejlevněji vypadající megafilm v historii :) přesně ten typ filmu, u kterého si každý najde to svoje vysvětlení a přesně ten typ filmu, který bude mít velmi různorodé přijetí. osobně se mi líbí téma "brain in vat" a parareality, ale u tohodle filmu jsem jaksi postrádal napětí, tah na branku, drsnější pojetí. budování příběhu je sice fajn, finální zjištění o vybudování ne "8 minut" ale celého univerza díky vzpomínek je sice parádní, ale dle mého to není dostatečně dobře naservírováno. Navíc film si zvolil opravdu těžkou překážku v podobě znova se opakujících scén a v dnešní hektické době je drtivá většina diváků nedočkavá, netolerantní.... Osobně film sice hodnotím nízko, ale ne z toho důvodu, že bych nesouhlasil s pointou nebo nechápal pointu, ale protože jsem se prostě nebavil a nespadla mi čelist tak jako u inceptionu či u matrixu, se kterýma bude (musí být) SC spojován, přeměřován, porovnáván. ()

Wally

Pro mne na koukání mnohem přijemnější film než tématicky trošku podobný a strašně překombinovaný Počátek. Příjemnému pokoukání nahrává i rozumná stopáž. Film si svižné tempo udržuje od začátku až do úplného konce...jediná škoda je ten konec - uměl bych si to představit bez toho závěru u koule :-) ()

SjamK

Velice zajímavý filmek, který vás udrží v dokonalém napětí až do konce. V podstatě nijak rozmáchlá filmařina, ale zároveň opravdu poctivá prácička, kde tempo nepoleví ani na minutku. Jedině pocit, že napodruhé už by zážitek nebyl ani zdaleka tak napínavý a zábavný, mě zdržel hodnocení nejvyššího. ()

Mistickzz

Vysoko kvalitná scifi žánrovka. Dej je síce jednoduchý ale pritom skvele natočený, nemáte sa čas nudiť a začiatok mna osobne prekvapil a milo zaskočil, keď to bouchlo. Do toho výborný Gyllenhaal, Monaghan a Farmiga, ktorý hrajú fakt kvalitne. 81% ()

Seti

Výtečný námět stavící na hrátkách s časovou smyčkou není bohužel už tak skvěle zpracován. Myslím si, že z logického hlediska zely ve scénáři slušné díry, v důsledku čehož jednali hrdinové dost nesmyslně. Třeba nechápu, proč řídící středisko vybalilo na hlavního hrdinu hned celou pointu namísto uklidňující lži, která by neohrozila celou operaci? Okamžité vysvětlení situace (samozřejmě vyjma jeho skutečného stavu) by odbouralo celou počáteční zmatečnou půlhodinu, což bylo asi nežádoucí. Prostě mě některé situace dost drždily a já si nemohl díky tomu film dosyta vychutnat. ()

Testament

Podobně minimalistický, jako "Moon", ale daleko, daleko kvalitnější a ne ta nudný."Na hromnice o den více" pořádají party s "Nextem", ve slušivém sci-fi balení. 90 minut, parádní délka. Je proboha netočte "dvojku"!!!!!! ()

Pavlík

28. 09. 2011 (306.); Derek Frost je překvapený z kapitána Coltera Stevense asi tak jako já z pozorování tohoto snímku ()

KoRner

Problém tohto film je, že nedokáže diváka udržať v napätí. Prečo? Jednoducho - veď vieme, že ak sa to nepodarí, môže si to isté ešte x-krát zopakovať. Dalo by sa povedať, že niekoľko pokusov by sa dalo kľudne vystrihnúť a nik by si to nevšimol. Jake Gyllehaal je dobrý aj veľmi roztomilá Michelle Monagan. Koniec som nepochopil - vyšlo z toho úplne niečo iné ako celý film vysvetľoval. Apropo - Nikomu nebolo ľúto toho chlapíka, čo ho hlavný hrdina "nahradil" a ešte mu aj vzal priateľku? ;-) ()

Jane18CZ

Naprosto perfektní film! Tohle je přesně ten styl, který mi vyhovuje, to je vždycky požitek, sledovat něco takového. Moc povedené ()

Dánek

Zajímavý nápad na film, film má fajn spád a všechno rychle ubíhá :). Ale ten konec... Mno ten to trochu podle mě zazdil D. 75% ()

Nemik96

Docela zajímavě natočený film o přesunech v čase ve stylu Butterfly Effect.Jake Gyllenhaal se mi usazuje v podvědomí čím dál tim více a začiíná se stávat mým oblíbencem. Co se týče děje tak první půlka působi zajímavě a docela složitě, ovšem právě to co mě v OSUDOVÉM DOTEKU nadchlo (opakované navraty v čase, s vždy s jiným rozuzlením),tady mě začlo trošku nudit. Pro mě průměrný film za 3 a půl***. ()

Ebon

Zajímavý film, kde mě postupem času začala tlačit představa težce předvídatelného konce, která mě nakonec opravdu zavalila. ()

Tom:)

Pro mě překvapení sezóny. Čekal jsem oddechovou našlapanou akčňárnu ve stylu Drive nebo Transporter. Místo toho je to až na ty výbuchy poměrně komorní a hluboký film. Neumím si představit, jak lépe by se dal natočit film, který během 90ti minut ukazuje stále stejný osmi-minutový kousek reality. Ani na chvíli jsem se nenudil a ani konec mi nijak závratně nevadil, byť je jen "rádoby-chytrý" a "rádoby-k-přemýšlení" a rozhodně ne příliš logický. Pozitivní konec ve smyslu happily-ever-after mě příjemně naladil - poslední dobou mám těch filmů "ze života" s pesimistickým (byť reálným) koncem nějak dost :) ()

Ragdoll

Že by si mě film získal hned od první chvíle, se rozhodně říct nedá. Nápad zajímavý, ale realizace trošku odfláknutá. Vždy mne ovšem bavilo opětovné cestování v čase (tady je myšlenka jiná, ale ne nepodobná), z různých činů pochází různé následky. Jenže obyčejné tlachání mezi Verou a Jakem přes mikrofon a pozdější zjištění, že je ve skutečnosti mrtvý, mi přišly hloupé a hlavně zbytečné, když se tento čas dal využít mnohem lépe, protože přeci jen se stále jedná o akční film. I ten happyend dokáže pokazit dobrý zážitek a jako vhodný konec se neprokázal. 80%. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem