Reklama

Reklama

Série(8) / Epizody(128)

Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (261)

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

"A je to" Šikulové je asi slabé slovo. Tahle dvojka Vám ukáže jak si se vším poradí a žádná věc jim nestojí v cestě. Když nevíte, jak si něco sami postavit nebo vylepšit, tak se podívejte na tento večerníček "Pat & Mat", vám určitě poradí. Zajímavost - Nikdy se na sebe nezlobí. Postavy se při činnosti vždy pozorně sledují a nikdy neprojevují pochybnosti i při zjevně chybných pokusech toho druhého o řešení problému. Když se ukáže, že se situace skutečně místo vyřešení zhoršila, nikdy se nezlobí, jen zavrtí hlavou a i to působí spíše jako konstatování zjevného neúspěchu než negativní hodnocení úsilí toho druhého. / Viděné epizody *78.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Mukunda 

všechny recenze uživatele

Dětský seriál, u kterého se baví všichni. Koumalové, kteří na vše mají řešení, které se ale ne vždy povede dle jejich představ. Kromě vtipnosti jednotlivých nápadů a konstruktů mě zaujalo, s jakou nezdolností a odhodláním vycházejí vstříc novým a novým výzvám a jak, přes všechny nehody a neshody zůstávají věrnými přáteli. ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sprostým aritmetickým průměrem (snad správně vypočteným, u 80 dílů se člověk může lehce seknout) určené hodnocení. Klasické díly jistě zasluhují plný počet, a však ty nové hodnocení dost srážejí. A jak často píšu u seriálů - hodnotíme celý seriál, NE jen pár částí, které se nám líbí. Proto pouze 70% ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Příběhy dvou manuálně pochybných zlodějů. Invenci a nápadům se nekladou meze, tak proč na to nejít z gruntu. Poplatní libovolnému nastolenému režimu, mají tito dva paraziti originální řešení každého problému. O odbornosti těchto dvou mám sice pochyby, ale zas nemají problém s materiálem a pracovními nástroji, mezi jejichž nejoblíbenější patří vrtačka. Ta je často geniálním řešením podružného problému při cestě za úspěchem. Vše realizují nejdříve z rezerv majetku v socialistickém vlastnictví, později z areálu soukromé stavební firmy na konci ulice, kde stojí jejich vily. Odkud ty se vzaly, je doufám jasné, nicméně z družstevních bytů (které zdemolovali) se stěhovali na přelomu režimů a ještě si stihli pořídit sic nevalnou ale chalupu na venkově u rybníka. Zelený baráček si, na rozdíl od trikotu jednoho z přátel, barvu zachoval. Jako řidiči jsou na silnici vyloženě nebezpeční, o čemž svědčí vypité láhve od alkoholu povalujici se v mnohokrát bouraném autě. Pokud se ve volném čase nevěnují sportu, přehrabují doma nasyslené peníze a majetek. O jejich vazbách na špičky každé politické garnitury svědčí i fakt, že nikdy nepotřebovali pro bytové a jiné stavební úpravy žádná povolení. No nářez! ()

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele

Toto pouštět dětem, ne "Byl jednou jeden život" a další strašnosti. Pilotní epizoda (Tapety) patří k těm nejlepším dílům, vizuálně je perfektní a celá je naprosto úžasná. Následující díly (Dílna, Koberec, Houpací křeslo), jsou na tom kvalitativně zhruba stejně, nejlepší z nich je asi Dílna, což je jeden z naprostých vrcholů seriálu. Pak následují další skvosty (Obraz, Garáž) které patří k tomu nejlepšímu, následuje jedna z těch nejslabších epizod (Světlo), po ní díl který si nepamatuji (Gramofón), a následně klenot, který patří k nejlepším epizodám vůbec (Grill). Potom následují další epizody, ty už komentovat nebudu, jen řeknu, že to celkem ztratilo šťávu, ale některé díly jsou přesto perfektní. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (89)

  • Během normalizace v 70. letech se postavičky staly předmětem kádrování. Autorům bylo vyčítáno nejen jejich nedostatečné „socialistické uvědomění“ ale i „záměrně“ vybrané barvy triček, které podle kádrováků měly ironizovat SSSR (červená) a ČLR (žlutá). Tvůrci tedy museli změnit barvu Matova trička na šedou. V roce 1989 po pádu komunistického režimu Mat zase začal nosit červené tričko. (Terva)
  • Až na první epizodu Postele (2009), ve kterém se o animaci postaral Bedřich Glaser, animoval všechny epizody Jan Smrčka. (halkovka)
  • Jedná sa o prvú epizódu, kde je na začiatku epizódy napísané "zo seriálu Pat & Mat". (MerlinPolcic)

Reklama

Reklama