Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

Paldiny

Diabetik Janko a latexom potiahnutá Marienka, kto chýbal boli už len bratia Grimmovci lezúci z hrobu a upaľujúci jeden druhého zaživa. Zistil som, že moderné skĺbenie klasickej rozprávky s komediálne ladeným hororom ide okolo mňa. Humor so zámerne použitými nezmyslami (rotačník v stredoveku) mi neprišiel vtipný a nič na tom nezmenila ani predigitalizovaná krv či premietanie s 3D okuliarmi, ktoré som za celý čas nepoužil. Jediné pozitívum tak bolo, že sme s polovičkou sedeli v kine sami a aj keď film nestál za slamenú bačkoru, aspoň chrumot pukancov miestnych neokrôchancov neprehlušoval hlavný reproduktor. Za film teda zbytočnosť akú delí od odpadu iba svižné tempo. ()

Luff

Bylo to hodně předvídatelné. Čekala jsem lepší děj. Dala bych dvě hvězdy, ale za krásné ztvárnění čarodějek dám 3 :). ()

cmenda

Tohle vážně bomba obzvláště pak Mařenka , udělat z klasické pohádky horor je parádní nápad ještě když se to povede , tak není co namítat . ()

Prehry

Popravdě jsem nečekala, že by se mi to mohlo líbit ;) A fakt že líbilo!? Skvělá akce, parádní obsazení a super hlášky .. ()

Mikino00

Ono je to taková blbost až je to dobré, tedy dobrá zábava a to nejen při některých úsměvných dějových zvratech, ale zaujme i svět, který si tvůrci vytvořili. Akční scény jsou velmi dobré a velmi mě bavily detaily jako co udělal perníček s Jeníčkovým zdravím. Gemma je zde naprosto dokonalá, dobře se na ni dívá a ještě jí role evidentně sedla. Podmínkou ovšem je nechat mozek vypnutý, jinak film nemá šanci. ()

Frederika

Těžko hodnotit - film jako takový, je špatný. Ale jestli vás baví litry krve a rozšlápnuté hlavy a přepracované pohádky, tak je to sranda. ()

Ollie235

Trochu se divím, že se ve výčtu žánrů filmu neobjevuje komedie - kladl jsem si tak otázku, zda je dobře, že jsem se takřka půlku filmu řezal smíchy (došel jsem k názoru, že rozhodně je). Jeníček s Mařenkou jsou duo, se kterým se nudit rozhodně nebudete a dokonale funguje už od první scény. Nešetří se krví, hláškami ani nápaditostí, 3D výjimečně není vůbec na škodu a pokud do filmu nejdete s přehnanými očekáváními, nebudete zklamáni. P.S. Nikdy před tím jsem si nevšiml, jaká je Gemma Arterton kočka, ale tady...! ()

Jaro_slav

Kromě Hansela, kterého hraje Jeremy Renner s konstantně roztomilým výrazem vykoupaného štěňátka, má celý film podobné koule, jako tento skvost. Je zajímavé, že tvůrci se nebojí sekání končetin, porcování těl a propichování hlav, ale sex je jen naznačený (Minu chci za ženu, ale nejdřív jí musím udělat bazén). Asi kulivá přístupnosti pro novodobé ekouvědomělé politicky korektní děti, které si z toho odnesou ponaučení, že nemaj žrát perník ve velkém, nemaj šukat, ale když se navzájem perou, musej až na krev. (Anebo za to může nějaké nařízení EU?) ()

mosnak

Parádní úchylná pohádka, kde Jenda s Mařkou brutálním způsobem likvidují čarodějnice temné magie! Od začátku až do konce jízda jako prase, k tomu sranda. Film se netváří příliš vážně a proto jsem si ho tak užil. Gemma Arterton a Jeremy Renner jsou skvělou dvojicí pro tento film. Doufám,že bude i dvojka, protože tu bych si v kině už nenechal ujít! 95% ()

Zombi

Zábavná akčně pohádková fantasy s cákanci krve. Postavy jsou sympatické, je tu dost hlášek a frků, ale celé je to možná až moc rychlé a jednoduché. Prostě se vrhneme do nového případu a zjistíme, že je to i případ pro hlavní děj a jakmile se vyřeší, je konec. Byl bych rád za dvojku s krapet delší stopáží a vychytanějším scénářem, tyhle postavy si ji zaslouží. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, dám lepší 3. ()

Ricky_CZ

Od začátku do konce jsem se královsky bavil. Jen si nejsem jistý, jaká je vlastně cílová skupina, protože tohle je opravdu šílený počin-a opravdu velice originální.. ()

Milky.

Luxusně zábavná variace na Van Hellsinga plná zábavné akce, odlehčených hlášek a která se absolutně nebere vážně. Navíc cukrovkou mě pekleně pobavili! V mém případě tahleta hellsingovka absolutně překonala očekávání, takže za 5. ()

PetkaW.

Tohle zvláštní ztvárnění klasické pohádky mě opravdu bavilo. Děj měl spád, příběh slušné tempo, všechno dohromady dobře fungovalo. Jeremyho Rennera mám moc ráda, takže jsem si každou scénu s ním užívala. Arterton mu sekundovala dobře, jen občas, podle mého názoru, trošku zbytečně přehrávala. Škoda těch občasných, přepísklých efektů. Nejvíc filmu ublížila asi jednoduchost děje. Celý příběh šel krásně rozvést do hloubky a propracovat, což se bohužel nestalo. Z námětu a celkového nápadu šlo rozhodně vytřískat mnohem víc. Zážitek během sledování je parádní, ale už během chvíle z vás vyprchá, takže hodnotím jako takový lepší průměr, který pobaví a člověk se na něj může podívat i víckrát, ale který promarnil skvělou příležitost. ()

zelvicka.

Žili byli, Jeníček a Mařenka, Mařenka byla hezká holka a Jeníček měl cukrovku a ROTAČÁK, pyčo! Dost mě mrzí, že Rennerovi nevybrali za partnerku nějakou hezčí holku, Pihla je podle mě trochu zplihlá, a Gemma podle mě randí s tím trollem - bigger is better! Kdo má rád kožený upnutý hadříky a nevadí mu naprostý voloviny jako automatická kuše a tak, tomu se to bude líbit. BBBBBBBBBBBBBBBBéčko. ()

Mikeel

Náhodou, oproti Červený karkulce, kterou bych žánrově zařadil asi nejblíž, to byla naprostá pecka s akorátní stopáží. Miluju ty sprosté kecy ala fuck, bitch a podobné, které podporují rádoby drsnou atmosféru spolu s těžkými rockerskými outfity hlavních představitelů! Mělo to vtip, mělo to krev, mělo to vše, co jsem čekal, že taková fantasmagórie bude mít! ()

LBsmoke

zachraňovali to ty pikantní brutální momenty.. jinak dobré.. ale až si to pustím znova tak jedině s dabingem.. ()

Phorbo

Naprosto úchvatná podívaná. Já se u toho tak nasmál. Skvěle načasovaná sprostoslova a všechny ty připravené akce které se tam dějí, kamera, zvuk, zpracování. Wirkola je prostě profík. Už to ukázal u Dead Snow a teď se to jenom potvrzuje, že ze skandinávského Uwe Bolla se stává skvělý režisér (ostatně jako z Bolla) a nemá se rozhodně za co stydět. Pochválit musím i Rennera. Tak jak jsem ho neměl rád (a to asi kvuli the hurt locker) tak si poslední snímky, až na Avengers, kde se vůbec nehodí, vybírá dost svědomitě. Tydle akční trháky mu sedí a viditelně se v nich i sám cítí. 9/10 ()

halixCS93

dobrej svižnej akčňák, prostě permanentní řežba. Byl jsem mile překvapen. No a co si budeme povídat,ach,ta Mařenka... ()

tenebrae86

Film pro celou rodinu. Jeníček a Mařenka je sama o sobě hodně strašidelná pohádka, toto "pokračování" se ale spíše soustředí na humor, nepřetržitou akci a nekompromisní gore :). Ani mi nevadilo, že docela hodně triků je dělaných na kompu. Scény a vizuál působí pěkně a tak trochu komiksově. Hodně se mi líbily ty čarodějnice (výborné masky!) a hlavně Famke Janssen, ta je tu fakt luxusní. Hodnocení : 70% ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)