Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

Shireen

Mé očekávání se bohužel naplnilo. Film sice měl všechny náležitosti, co by měl správný trhák mít, jako je hlavní hrdina, holka, která umře chvilku po tom, co se do ní jeden z hrdinů zamiluje, pár sprostých slov, nějaká ta akce a střílečky, sem tam vtipná hláška, pár dojemných scén....ale ve výsledku je to neslaná, nemastná béčková patlanina a kdybych na to měla jít do kina (jak jsem původně plánovala), tak bych svých peněz trpce litovala. Jednu hvězdu dávám za ne úplně špatné efekty a druhou za docela dobrou hudbu. Škoda, čekala jsem víc. ()

pajuscherry

Na tento film jsem se opravdu moc těšila a možná jsem neměla čekat, že bude stejně skvěle udělaný jako červená karkulka, né že by se mi nelíbil, herci své role zahráli skvěle, klobouk dolů i čarodějnice byli velmi originální, jen ty zbraně v té době přehnané a scénář trochu nedomyšlený, všimli jste si také, že ve filmu se mluví o krvavém měsíci, který je jednou za 30 let? když byl Jeníček a Mařenka ještě děti, musel je otec odvést do lesa, protože věděl s matkou, že je noc kdy je krvavý měsíc, to bylo Jeníčkovi a Mařence cca jedenáct let a pak v současné době je krvavý měsíc po třiceti letech a vypadá snad Mařenka a Jeníček, že by jim bylo ve filmu přes 40? já bych řekla, že tak max. 28, jen takový nedomyšlený detail, pro mě docela podstatný! ()

Hannibal

Jeníček a Mařenka které jejich rodiče zanechali v lese, aby je zachránili před čarodějnicemi,Jsem rád, že jsem konečně viděl slavnou pohádku. Ačkoli mi rodiče četli trochu jinou verzi tak tahle byla lepš(bavilo). ()

Tomulka

Slušná akce, nebralo se to Vážně. Efekty taky slušné. Od začátku si to na nic nehrálo už od prvního traileru či fotky bylo jasné co můžeme čekat a taky jsme to dostali. Odpočinkový film na probuzení po obědě. ()

zeromen

Krev, střeva, mozky, troll, cukrovka a to ostatní to je nová pohádka o Jeníčkovy a Mařence. Takže děti nabrousit zoubky, sežrat souseda a pohádka může začít :-) ()

james11

Ty bouchačky mi k tomu neseděly a bez nich by film možná měl o dost lepší atmosféru. Ale i tak myslím, že film mohl dopadnou mnohem hůř ale určitě je i dost věcí, co se mohly zlepšit. 50% ()

Lucka07

Jednou za čas mi brutální krvavá pohádka nevadí. Škoda jen toho, že dvouminutové trailery obsahují vlastně téměř vše, co chtěli tvůrci 87 minutami říci. Přesto Jeníčka a Mařenku považuji za povedený akčně vtipný kousek. Jen doufám, že se mi o těch opravdu hnusných čarodějnicích nebudou zdát noční můry. ()

Alvin

Tenhle způsob likvidace čarodejnic dokáže na chvíli zabavit, ale po půlhodině už mě to stejně nudilo. Jeníček nepatří mezi mé oblíbené herce a Mařenka, ačkoli musím uznat, že ve filmu vypadala o 100% líp než na zdejší profilové fotce, nakonec stejně nevytáhla ty svoje nárazníky, co je měla v bundě tak vyzývavě narvané, takže i po této stránce docela zklamání. Závěrečná jatka ten mdlý dojem z filmu aspoň trochu napravila, ale i tak to není víc než za tři. ()

veere

"Jmenuji se Mařenka, a tohle je můj bratr Jeníček. Lovíme čarodějnice." výborně ujetý a překvapivě zábavný film ()

Gyl

Sexy van Helsing. Moc se mi líbí myšlenka nahradit obsahové sdělení nějakou sexy kočičkou nebo třeba i více sexy kočičkama. Na rozdíl od většiny takto vycpaných filmů, má tenhle aspoň akci, spád, je vtipný a je to dokonalé hi-tech fantasy lehce inspirovaná pohádkou od nějakých Grimmů. Bavilo mě to. ()

Dunno

Tak trochu brutal akce, ale nápad s Jeníčkem, Mařenkou a ježibabama bezvadnej. Co taky chcete dělat s plesnivou stařenou, která si vás chce upéct na ohýnku, než vzít na ní nějakou nekonvenční bouchačku a jít lovit. Pro mě zajímavý nápad, navíc film není dlouhej, má spád, je zábavnej a v přehlídce filmů o rádoby vážných věcech je příjemným odlehčením. ()

lilylove

Představovala jsem si to mnohem lepší.Na chvílí to zabaví,pak vás to nutí brouzdat po netu.Asi bych to nedělala,kdyby tam bylo více dialogů a méně akce,kterou nemám ráda. ()

mentos.

Po prvním shlédnutí jsem si říkal, že to vlastně není zase tak špatný. Po druhém shlédnutí už vidím jediné- skvělý námět a nápad, to je vše. ()

T3NK

Nikdy bych nevěřil, že mi americký remake klasické pohádky může nepodrásat nervy. Po dlouhé době jsem po shlédnutí filmu byl rád, že jsem ho viděl s českým dabingem, protože v originálním znění by představení hlavních hrdinů rozhodně neznělo tak komicky. To byl první okamžik kdy se mi na tváři objevil úsměv a hlavou mi letělo obrovské WTF. Takových WTF momentů je ve filmu několik a i když si ze začátku člověk říká, že snad ani nechce koukat dál, tak ve výsledku je právě tahle absurdnost tím, co je v celém filmu to nejzábavnější. Akční souboj mezi známou dvojící zapomenutou v lese a hejnem čarodějnic nenudí vzhledem ke své krátké stopáži a díky vtipnému dabingu se jako parodie dostává do lehkého nadprůměru. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)