Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

mejla123

Mně se to co? Mně se to nelíbilo. Dobrý efekty a kamera, jinak slátanina všeho možnýho i nemožnýho. Je to jeden z těch filmů, který by si výrazně pohoršily, kdyby neukázaly alespoň v jednom záběru alespoň jedny ňadra. Zaplaťpánbůh za ně. Jinak bych dal o hvězdu míň :-) Jinak, u filmů, který se mi líbí, nevnímám křupání popcornu okolních prasečích diváků. Při tomhle filmu jsem nemyslel na nic jinýho. ()

Jespa_k

Dvě hvězdy za Jeníčkův skok do perníkové chaloupky a prima oblečky. Prostoduchost scénáře mě málem vypudila z kina, už dlouho mě nic tak málo nezajímalo, a přitom potenciál ten příběh měl. ()

eyculka

zvrácenost sama!.. opravdu ošklivé/ sexy čarodějnice, opravdu sexy mařenka.. spousta moderně upgradovaných zbraní ze staré školy.. Já bych na to nešla, ale v rámci rande - zadarmo, abych udělala radost muži po mém boku, tento film je stvořený pro nadšené převážně mužské pohlaví, už jen kvůli tomu, že Jeníček se mi tak sexy nezdá.. :D ()

Iveta47

Trochu som mala obavy čo táto hororová rozprávka ponúkne divákovi,ale ostala som milo prekvapená.Dej filmu bol vzrušujúci a strašideľný a ja osobne som sa nenudila ani minútu.Tie strašidelné masky čarodejníc a strašideľný dej, zatienili aj omnoho vyššie hodnotené hororové snímky,ktorým ja neviem prísť na chuť.Pre mňa vynikajúco natočene a film mi dal aj viac ako som spočiatku čakala.Normálne som sa bála.Môžem len odporúčať. ()

CitySP

Film mě nezklamal, naopak mě velice potěšil.Herecké obsazení hlavních hrdinů mě osobně vážně sedlo :) ()

Revelate_17

Zklamání - a píšu to opravdu nerada, protože na tenhle film jsem se těšila. Děj je velmi přímočarý, vlastně je vám už od začátku spousta věcí jasná. Bum, jedna čarodějnice, bum, druhá čarodějnice, sem tam nějaká bílá čarodějnice - ta hodná; pak spousta zlých černých, litry krve, zvláštních zbraní a sourozenecké duo, které mezi tím vším lítá... jinak se to asi shrnout nedá. Líbil se mi začátek - popisující významný životní moment, který rozhodl o jejich budoucích profesích - a že tento moment známe všichni a přenáší se z generace na generaci :) Pak už šla kvalita spíše dolů, taková škoda! Nějaký ten bodík k dobru dávám za Jeníčka diabetika, to byl dobrý nápad! ()

pegas10

Trochu sem se bál, aby to nebyla hovadina jako některý tyhle fantasmagorický předělávky pohádek, nebo obyčejnejch příběhů. Ale nestalo se. Parádní zábava a akce, která mě bavila už od úvodních titulků. Navíc úžasná hudba od Atli Örvarssona, která dala scénám patřičnej drajv.... klobouk dolu. ()

Breeg

Upřímně zase film, který se mi trefil do vkusu. Krev, akce, kulomet, buchty v jednom balení. Prototyp dokonalého filmu. Pan Wirkola přetvořil mrtvý sníh v očekávání, co přijde příště...protože Jeník s Mařenkou mě, ve srovnáním s očekáváním, tak dostali, že si dám kino repete. A už se nemůžu dočkat. Není nad pořádnou čočku :) ()

Rider@

Pro mě osobně velké překvapení a potěšení. S ohledem na název a podobná přepracování klasiky, jsem měl dost obavy, ale naštěstí nebyly naplněny. Dobře natočeno, vizuálně zajímavé, děj má spád, dialogy nejsou přitroublé, slušně pojatá akční stránka věci v klasickém stylu, neokoukaní herci ... a Mařenka je čupr holka! Opravdu mě to potěšilo a rád se podívám znovu. ... a těším se na pokračování, které snad bude. ()

Druid

Jeden z nejpovedenějších filmů tohoto žánru (akční fantasy horor). Tedy pokud od filmu člověk čeká jen to, co film může nabídnout (motorkářské oblečení, arzenál zbraní od kuše po kulomet, rozmanité způsoby zabíjení,...atd) a nečeká nic nad rámec (propracovaný příběh a postavy, dobrý scénář, důvěryhodné středověké prostředí...). Já jsem byl na Jeníčka a Mařenku (Hansel a Gretel zní možná trochu lépe a akčněji :) dobře připraven, takže jsem si film užil. Délka je navíc tak akorát, aby to člověka nezačalo nudit, za to také plus. ()

majorzeman13

Cool,efektní,zábavné,pěkné,hezké lovení čarodějnic,Jeremy Renner a Gemma Arterton jako sourozenci Jeníček a Mařenka jsou sympatičtí,dobří a role si užívají!!!!!!!!!!!!!! ps: Famke Janssen jako čarodějnice -Muriel je vážně dost dobrá ! Horší je na tom scénář,příběh ,který toho moc nenabízí -jednoduchý,předvídatelný . pss: lehký nadprůměr =65% ()

Googooplexer

Doed snoe režisér natočí takúto úbohosť, tomu sa ani veriť nechce. Herci ako z čias prvého prototypu telegrafu, efekty robil snáď samotný Van Helsing popritom ako točil domáce porno s drakulovými nevestami. Humor mal nastarosti určite George W. Bush (je jedno ktorý). Masky vymyslel - George A. Romero. Jedna hviezda za Zoe Bell, ktorú som si tam nakoniec aj tak nevšimol, lebo to našťastie do 90 minút skončilo. Xena sa neobjavila, čo je škoda, možno by Hajsela a Gretchen niečo naučila. Napísal by som, že to je pre deti, ale podľa mňa by sa aj tie na takomto spracovaní smiali. ()

Akatsuki

Pár vtipných momentů, výborné úvodní titulky. Konec výčtu pozitivních věcí. Neboť zbytek je nejenom v podstatě stokrát provařená, ale až vysloveně tupá záležitost. "Teď už víme, že jsou i dobré čarodějnice." No skvěle, dobře, že jste taky chvíli používali mozek. Scénář snad v tomhle filmu nehraje vůbec žádnou roli, smutné je, že ji vlastně nehraje ani ústřední duo, ani čarodějnice. Takhle blbé čarodějnice už tu dlouho nebyly...Hlavní čarodějka snad svou blbostí předčila i zbytek. Sabatový slet čarodějnic v podstatě nechal debilitu čarodějek vyniknout na 100%. Navíc celá zápletka Jeníčka s Minou - to je krásný WTF příklad...Třešničkou na dortu jsou hůlky alá Potter - tady ale funkční asi jako v Potterovi očarovaný brk při skládání NKÚ...Jednoznačné zklamání! A těch pár cool zbraní už to nezachrání! ()

p3g

Janko a Marienka Van Grimmovci. Pri tomto filme treba trošku vypnúť mozog a jednoducho sa baviť. No a čo, že v stredoveku neexistoval rotačný guľomet? No a čo, že čarodejnica letí rýchlosťou malého lietadla a ťahá Janíčka za sebou a po páde je tam do troch sekúnd Marienka, ktorá za nimi uteká? No a čo tie všetky chyby a nezrovnalosti, keď potom príde Edward a rozmláti bandu zlých fízlov ako cigán bubny.. Všetky nedostatky sú vyvážené, dá sa to pozrieť raz, dva krát, hocikedy, keď budete mať chuť. ()

lineker

No tak toto mělo gule. Žádné nudnoidní zdržovačky. Hänsel a Gretel jdou totiž vždy rovnou na věc. Bratři Grimmové se při tomhle zpracování jejich poudačky určitě v hrobě neobrací, ba naopak se tetelí blahem. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)