Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

sssssycak

Originální, svěží, nápadité, krvavé, zábavné, akční. Očekávání splněna na 100%. Vynikající film na vypnutí a relax. ()

Vědma

Originální sranda, která přestane být tak originální, když si člověk vzpomene na Bratry Grimmy. Ale nicméně český dabing způsobil to, že vždycky, když se titulní hrdinové oslovili, dostala jsem záchvat smíchu. že Jeníčku. ()

togaf

Kdyby byl tenhle film pojat jako sci-fi a né parazit pohádky, bylo by to o dost lepší. Plus dabing je v tomto případě opravdové ZLO - říkat Jeremy Rennerovi Jeníčku je k smíchu a naprosto to ničí atmosféru. Gemma Arterton mi do role Mařenky (skoro stejně směšné) vůbec neseděla. Ale zábava to byla, né že né. Jen doufám, že ten konec nemá být naznačení dalšího dílu. ()

stuntmanMIKE

no najprv som mal sto chuti to vypnut a som celkom rad, ze som tak neurobil. Zacalo sa to totiz stylom velmi podobat na velestracku Traja musketieri (samozrejme ta najnovsia verzia), ale potom to zacalo byt celkom sympaticke. Musim povedat, ze v tom Wirkolovi nieco je.... No a k filmu.... takze je to celkom blbost, ale celkom prijemna blbost, ktora je svojim sposobom vtipna, akcna a zabavna. Stopaz je prijemna - clovek sa nestihne zacat nudit... akcia strieda akciu a po technickej a vizualnej stranke je to zmaknute naozaj fajn. Dost tomu pomaha R-kovy rating cize o krv nie je nudza a zaznie aj par slovicok "fuck", ktore sadnu... takze ja som sa zabavil a nenudil sa. 65% ()

dee-key

Po prokletých Grimmech jsem neměl prakticky žádná očekávání, ale udělat z dvojice pohádkových postav krutopřísné řezníky, co si podávají čarodějnice na sto způsobů, to je hodně odvážné a vtipné. Žádná velká sláva se teda nekonala, ale jako přímočará dobrodružná fantasy akce to splnilo svůj účel a okořeněné pár dobrými vtipny je to docela vyvedený filmek. ()

Huntelaar

Jsem zřejmě moc zmlsaný, pořád jsem čekal nějaký přesah a nechtěl jsem si připustit holý fakt, že se jedná jen o prachsprosté Béčko na velmi známé motivy. Až ten konec mě přesvědčil, že jóóóó, je to zábava a má to víc než jen estetickou hodnotu. ()

Dexter1

Wirkola pochopil, že novodobé akčné adaptácie rozprávok pre deti musia byť vtipné, s nadhľadom a krvavé...konečne. Samozrejme, že je tento film hlúposť na entú (hlavne mi vadili strihy, ktoré s časovou postupnosťou mali pramálo spoločného), ale za efektnú zábavu, ktorá neurazí a ešte k tomu aj poteší (a samozrejme drsný soundtrack) si zaslúži prižmúriť očko a napariť takmer plný počet hviezdičiek. ()

GILLWANDER

Skvelá akcia na vyššej pozerateľnej úrovni, súrodenecké duo akceptovateľné, vizuálne efektívne perfektne zvládnutý post moderný film zasadený do čias kde čarodejnice lietali bežne na metlách. Osobne sa mi film páčil, scény kde obaja lapali čarodejnice boli prvotriedne. Jeden z filmov, ktoré neoslovia každého, ale skôr užšie obecenstvo. 75% ()

Petrasuvicka

Film, od kterého jsem nečekala nic a dostala jsem všechno! Moje reakce a prožitek ještě více podnítila moje šílená těšivost. Hrůzou jsem lezla po zdech, zvedl se mi žaludek, skoro jsem dvakrát zvracela, brečela jsem i jsem se smála! A na samém konci jsem skákala radostně do stropu, že Hansel zvítězil a že filmaři nechali dostatečně rozvinutý konec tak, aby se mohlo pokračovat eventuálním druhým dílem. Zbožňuji ten film už po prvním shlédnutí. Chci víc, víc, víc. Jeremy Renner je tam totiž naprosto obdivuhodný, Gemma jako Gretel - krom toho, že je tam vážně nádherná, tak je i taková, jak o své postavě říkala. úžasné. P.S: to si toho náznaku na incest nikdo jako fakt nevšim? ()

M.i.k.e

Wirkola už v Mrtvém sněhu dokázal,že hravost a šílené nápady mu nejsou vůbec cizí a tohle je opět o tomtéž,navíc s áčkovým hereckým obsazením.Tam kde před lety těžce zklamal VanHelsing a kde se Gilliamovi Bratři Grimmové berou příliš vážně,tak tam je největší výhoda Jeníčka a Mařenky.Nekompromisní akční béčko,kde padají hlavy,trhají se končetiny a padá jedna hláška za druhou.Místy krutě přestřelené,ale zábavné,takže divák toleruje i tu spoustu nedostatků...70% ()

Mithrandil

Don´t eat the fucking candy ! Who the fuck is Edward? You've gotta be fucking kidding me... Tyhle nahláškované filmy můžu kdykoliv. Plus velmi sympatické herecké obsazení. Příběh trochu pokulhává ale co.. nic není dokonalé :) ()

mikinhoo

Bylo to takové nijaké, docela sem se i chvílemi nudil. Co o tom mám říct, podle hodnocení ostatních uživatelů CSFD jsem čekal více. Nevím asi je to o vkusu. Horory moc v lásce nemám, ale tohle nebyl horor. Akční mám rád, ale tohle byla ohraná akce. Čekal jsem něco jak Van Helsing. Po návštěvě filmu je ale jenom zklamání. 2* ()

maverick10

Predvidatelne a sablonovite klise, asi jako kdyz si poslanci hlasuji o zruseni imunity. Zamer norskeho sadisty je jasny - musi to byt COOL reznicina. Proto povolam cool diabetika a jeste vetsi cool Marenku. Logika je mi u zadku, ale probuh vsechny ostatni postavy jsou citelnejsi nez reakce dopravniho policisty. Hodna carodejnice musi zemrit, stejne tak jako zly serif, Mlada naivni postava dostane skoleni z COOL vychovy a stane se z ní dalsi kůl do sbirky a nejvetsi "sympatak" filmu Edward vzbudi soucitny povzdech u nejednoho skleneneho ocicka naivni pubertacky. Wirkola nicim neprekvapi a aby uspokojil producenty a vetsinu muzske populace (vcetne me) necha krasnou křehuli obnazit sve fitness telo. No alespon neco . . . ()

Chen

Když natočit klasickou pohádku neklasickým způsobem, tak takhle. Krvavé, drzé, nekompromisní a hlavně se to nebere vážně. A dokonce mi nevadil ani Jeremy, kterého nemám až tak v lásce. ()

berusche

Vždycky mě dokáže překvapit, když někdo už po prvním traileru a prvním zveřejnění názvu předpokládá, že půjde o hlubokomyslnou lahůdku. Já teda čekala lahůdku jiného stylu, a to naprosté řežby se zapůjčením ze staré grimmovské bomby. A co jsem dostala? Naprosto perfektní řežbu čarodějnic, které mohly být o chlup lepší, perfektní hlášky od Mařenky jako "co to ku*va je" a Jeníčka, jehož jméno v překladu zní vskutku tristně. Přesto, že my jim říkáme J. a M., musím se přiznat, že když v originále zaznělo Hansel a Gretel, říkala jsem si, že jsou slabší, my to dotáhli dál. Já se bavila, od píchání inzulínu, až po usekané hlavy. Neříkám, že je to snímek, který budete chtít určitě znovu, ale zajisté si to užijete, pokud do toho nepůjdete s přehnanými představami o perníkové chaloupce. ()

Cl3ricK

I na podruhé to jsou pořád superní jatka. Je to krátké, je to krvavé a je to kurevsky vtipné, takže nevidím důvod si to nepustit někdy zase. Sotva někde uvidíte tolik kulervoucích poprav čarodějnic. Palec nahoru. ()

Jigy

Těžká blbost...... pro děti děsný horor a pro dospělé děsná kravina. Netuším, jak si autoři představují čarodějnice, ale tyhle ohyzdné jako kanál mluvící kreatury mě vážně nepřesvědčili. Jinak děj byl čitelný, herecké výkony mdlé a jediné o co šlo byly výstřiky nadávek a krve. No tak viděl jsem a znova už nemusím. ()

Juto

Film sa nesnažil mať dobrú zápletku ani prekvapivý zvrat. Má jednoduchý dej a to ma bavilo. Je to fajn zábava. 6/10 ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)