Milla Jovovich jen o vlásek unikla útoku sériového vraha. Když se s těžkým poraněním hlavy probudí v nemocnici, zjistí, že není schopná rozpoznávat obličeje. Nyní je nucena žít ve světě, kde se rysy tváře mění pokaždé, když je ztratí z dohledu, zatímco vrah je stále nablízku a vždy připraven zlikvidovat případného svědka... (oficiální text distributora)

Dellamorte

Skoro až TV príspevok do filmografie M.Jovovich , ktorú obdivujem skôr ako človeka , nie ako herečku. Neuveriteľne zbytoćný snímok , akých zhliadneš na monitore milióny. Milla , v úlohe učiteľky ( aj producentky filmu ) sa stane svedkom podrezávačky pri sexy hrátkach a vďaka " prosopagnosii " vlastne celý ten filmový prefabrikát vznikol. Ona totiž nerozpozná tvár vraha , takže celú minutáž sa to rieši. Keďže Mi bolo jedno , ako to dopadne , spadnem na 2ku. Tie investigatívne vyšetrovania , zisťovania a tápania idú totiž mimo Mňa. Napnutá som bola akurát - ako to dlho ešte potrvá ?Mohutne nepresvedčivý snímok. Milla potrebuje do ruky mačetu a ohodiť sa dotieravou zombie bandou - toto je však " wrong way " ()

kenkaku

čistokrevná průměrná podívaná, nabízející celkem originální téma "svědka vraždy co si nepamatuje obličeje". Hele celkem dobrý. prokouknout kdo je vrah není tak těžké, takže "Columbové-amatéři" a další fandové krimi se klidně mohou dát do pohovu. Co vážně stojí za pozornost je práce jakou si autoři dali s tím prohazováním tváří... vážně udržet tenhle film pohromadě musela být z tohoto ohledu dřina. Takže snad kdybych mohl, dám 3,5. Snaha se cení. ()

Beastmaster4

Určitě zajímavý thriller s neotřepanou zápletkou a zajímavým konceptem. Milla Jovovich hraje ženu, která se stane svědkem vraždy hledaného sériového vraha a při útěku před ním padá do řeky. Při pádu si poraní hlavu a po probuzení zjišťuje, že její mozek utrpěl velký otřes a poranění, díky němuž není schopna rozeznávat tváře ostatních lidí i svou vlastní. Tváře si pamatuje jen po dobu, kdy je má v dohledu. Toho využívá vrah, který se snaží dokončit, co započal. M. Jovovich zahrála perfektně a z jejího projevu je cítit frustrace, beznaděj a deprimující snaha se opět normálně zařadit do společnosti. Určitě jde o jeden z lepších thrillerů, který najde své fanoušky. ()

Madsbender

Skvelý a originálny námet, pár brilantných nápadov a scén, stále krásna Milla Jovovich a... jej absolútna absencia aspoň štipky talentu, s pribúdajúcimi minútami stále citeľne slabší scenár, neustále odbiehanie od hlavnej dejovej linky s vrahom do absolútne zbytočných odbočiek (zamilovaný policajt, návštevy barov s kamarátkami...) a miestami pomerne nudný dej. S tým polmiliónom tvárí hercov, ktorí si vo filme zahrali asi tak 15 sekúnd, sa budete cítiť presne ako hlavná hrdinka -dezorientovaný, šokovaný a absolútne bezbranný voči tomu, čo sa na vás ešte len chystá. Dve hviezdičky za peknú Millu, charizmatického McMahona a pár vskutku luxusných scén ako metro alebo trik s kravatou. ()

misterz

Rozhodne som čakal viac. Jednotlivé situácie a scény mi splývali do jednej beztvarej a málo záživnej masy podobne, ako tie tváre v dave hlavnej hrdinke - málo napätia, málo akcie, šedivé pátranie po páchateľovi... Navyše ten koniec mi prišiel až moc citovo vydieračský a vypočítavý, len aby sa vyžmýkalo čo to z emócií. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

• Kým Anna (Milla Jovovich) číta svoj horoskop, dozvieme sa, že je Býk. Podľa informácií uvedených na jej účte na sociálnej sieti Facebook sa však Anna narodila 22. januára. Ľudia narodení v tento deň sú známi ako Vodnár. (Arsenal83)
  • Anne (Milla Jovovich) je diagnostikovaná prosopagnóza, známa aj ako „tvárová slepota“, pri ktorej je schopnosť rozpoznávať známe tváre, vrátane tej vlastnej, narušená, zatiaľ čo ostatné aspekty vizuálneho spracovania (napr. rozlišovanie predmetov) a intelektuálne fungovanie (napr. rozhodovanie ) zostávajú nedotknuté. Neexistujú zatiaľ žiadne široko akceptované spôsoby liečby. Zo známych hereckých osobností ňou trpeli Alan Alda, Stephen Fry, Joanna Lumley, Brad Pitt, ale aj napríklad Victoria, korunná princezná Švédska či Steve Wozniak. (Arsenal83)