Režie:
Pavol HaspraKamera:
Marián MinárikHudba:
Jozef MalovecHrají:
Michal Dočolomanský, Soňa Valentová, František Zvarík, Peter Debnár, Rudolf Velický, Dušan Blaškovič, Eduard Bindas, Slávo Drozd, Mária Hájková, Vilma Jamnická, Eliška Müllerová (více)Obsahy(1)
Televízna adaptácia novely ruského klasika Leonida Andrejeva. Príbeh prenasledovaného ruského revolucionára. (oficiální text distributora)
Hrají
Michal Dočolomanský
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Na skle maľované (1980) (TV film)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Soňa Valentová
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Na skle maľované (1980) (TV film)
Portrét Doriana Graya (1969) (TV film)
František Zvarík
Československo
Nejlepší filmy:
Obchod na korze (1965)
Na skle maľované (1980) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Peter Debnár
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Majster kat (1966)
Rudolf Velický
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Portrét Doriana Graya (1969) (TV film)
Štyridsaťštyri (1957)
Balada o Vojtovej Marine (1964) (TV film)
Dušan Blaškovič
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Eduard Bindas
Československo
Nejlepší filmy:
Červené víno (1976) (TV film)
Jánošík I., II. (1963)
Raz, dva, tri (1985) (TV film)
Slávo Drozd
Československo
Nejlepší filmy:
Medená veža (1970)
Hernani (1967) (TV film)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV film)
Mária Hájková
Československo
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Vilma Jamnická
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Červené víno (1976) (TV film)
Jánošík I., II. (1963)
Kubo (1965) (TV film)
Eliška Müllerová
Československo
Nejlepší filmy:
Staroružová dráma (1989) (TV film)
Vánoce s Alžbětou (1968)
Takmer božský omyl (1985) (TV film)
Viera Štepová Radványiová
Československo
Nejlepší filmy:
Medená veža (1970)
Boxer a smrť (1962)
Červené víno (1976) (TV film)
Božena Slabejová
Československo
Nejlepší filmy:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)
Majster kat (1966)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Ria Paldiová
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Izrafel (1978) (TV film)
Tma (1969) (TV film)
Dvaja muži pod posteľou (1994) (TV film)
Magda Paveleková
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Vianočné oblátky (1977) (TV film)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Margita Žemlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Posledná bosorka (1957)
Gejza Slameň
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Polnoc bude o päť minút (1962) (TV film)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Viliam Polónyi
Československo
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Tisícročná včela (1983)