Reklama

Reklama

Bývalá vražedkyně Zeng Jing (Michelle Yeoh) se rozhodne opustit cestu zabijáka a chce nadále vést normální život. Vlastní však ostatky budhistického mnicha, které svému majiteli údajně dávají mistrovské schopnosti v bojových uměních a tak je nejhledanější osobou zbytku klanu vrahů. Ačkoliv Zeng Jing podstoupí operaci obličeje, schová se v městě a vdá se za obyčejného poslíčka, je po čase odhalena a začne souboj o přežití. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Parádní skloubení romance s wuxia akcí!! Téměř dokonalé, snad jen trochu přemrštěná stopáž, ve které se v první polovině nic moc zásadního neděje (což je ale jen zdání). Nakonec do sebe vše skvěle zaklapne, jako meč do pochvy. A že si mečů divák užije!! Sice jsou zde delší promlky (právě kvůli té delší stopáži), ale akce je excelentně vyvedená a není jí co vyčíst. Pokoukání úžasné, techniky a vychytávky excelentní a nápadité, zvraty mírně klapačku otvírající ... Nechci prozrazovat děj, takže beru tento svůj komentář jako nutně dostačující. Tohle skutečně není bezmyšlenkovitá rubárna, ale technicky, herecky a dějově vypilovaný skvost (4,5*)... ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Hlavní zápletka byla nečekaná a pobavila. Hudební podkreslení bylo dokonalé a po počátečním zmatení, kdy jsem nevěděla, která bije, jsem se ponořila do děje a nechala se jím unášet. Bylo jasné, že manžel není tím čím je, takže se posléze přidaly konspirace, co a jak. Film, ale nezačne nudit, ani když už divák ví. Odhalování děje pomocí návratu o chvilku zpátky dalo dílu taky něco navíc. Jako baba jsem byla zvědavá víc na Woo-sunga než na Michelle. A byla jsem spokojená, moc se mi ve své roli líbil. Jediná věc, která mě tak trochu rušila byl věkový rozdíl mezi oběma hlavními hrdiny. Yeoh je krásná baba, ale těch jedenáct let, které mezi ní a Woo-sungem jsou se ani maskérům nepodařilo zakrýt. ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

Ale jooo... dobré to bolo, akčná "rozprávka", ak sa to dá vôbec tak nazvať, ktorej čaro sa nedá zaprieť. Chýbalo mi tuna trochu viac akcie a menej strihu, taktiež určité charaktery postáv, ktorých je tuna požehnane dostali maličký priestor na seberealizáciu, čoš je škoda... 7/10 na Assassins som čakal o triedu viac. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Přesně v linii i u nás profláklých asijských umělecko-historicko-martial art snímků jako Tygr a drak, Hrdina, Klan létajících dýk. Fantastičnost fantastická, létání na špagátech efektní, romantičnost dojemná, příběh místy až uspávající a řádně kýčovitě zašmodrchaný a "překvapivý". Jen je to prostě o něco slabší, zbytečně dlouhé a někdy až ukecané, párkrát mě to uspalo, tak jsem to musel vracet. Souboje ale jsou fajn, takřka nestárnoucí Michelle Yeoh pořád skvělá (v jakémkoliv ohledu) a Xueqi Wang mě začíná hrozně bavit. Jako jsem rád, že jsem to viděl, i jsem si to užil, ale na rozdíl od výše jmenovaných, k tomuhle se asi vracet už nebudu. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Michelle Yeoh (ve svých bezmála padesáti letech) s dokonalým make-upem a gumoocelovým mečem v další krásné východoasijské kung-fu pohádce s úžasnou výpravou. Škoda jen, že největší záporák a Pán Všeho Zla, Král Kruhu a Temných Kamenů je ve skutečnosti jen pološílený eunuch devátého stupně, který se snaží zmocnit jistých zázračných ostatků proto, aby mu znovu narostly koule. Takhle uhozenou zápletku jsem v kung-fu filmu ještě neviděl. Ale z jiného úhlu pohledu je to naopak bod navíc za neotřelou originalitu a nadhled. Hezky se mi na to koukalo, vizuálně pohledný kousek. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (3)

  • Čínský název snímku 'Jianyu Jianghu' lze přeložit doslova jako 'meče a déšť, řeky a jezera'. Slovní výraz 'jianghu' (江湖) pak přímo odkazuje k imaginárnímu světu paralelního vesmíru čínských bojových umění. Jakkoliv se daný výraz může zdát nevýznamný, tvoří důležitou složku v mnoha wuxia, tzv. čínských hrdinsko-romantických, novoromantických, chcete-li, příbězích wuxia autorů minulých i současných. Mezi ty spadají například i taková jména, jako jsou Liang Yusheng ("Saiwai Qixia Zhuan" (1957)) či Jin Yong ("The Deer And The Cauldron" (1969)). (Conspi)
  • Bojovou scénu, v níž Eater Bear (Angeles Woo) vzdoruje prohnanému vrahovi, režíroval John Woo (Red Clif 2 (2009)), otec čínské herečky Angeles Woo, takřka po celý jeden týden. I přes fakt, že režii snímku obstaral Su Chao-pin, John Woo, uchvácen, jak sám pronesl později na adresu snímku, výslednou podobou scénáře, se během celého natáčení objevoval po boku Chao-pin s mnoha cennými radami. Originální verze snímku jej oproti anglickému vydání jako druhého režiséra neuvádí. (Conspi)
  • Natáčení snímku, jehož schválený rozpočet přesahoval částku 14 mil. amerických dolarů, odstartovalo 4. 10. 2009 v Songjiang Town, dříve Sungkiang. To je hlavním městem správního západo čínského okresu Songjiang. Následně se natáčení přesunulo do šanghajského filmového studia Song Jiang Shen Qiang Studio a k natočení majoritní části snímku do vůbec největšího světového filmařského studia, Hengdian World Studios. Vyjma těchto primárních filmových lokací se ale filmaři nechali zlákat chvatně schváleným povolením jinak striktních šanghajských městských představitelů a 30. 10. 2013 natáčeli i přímo v samotných šanghajských ulicích. Část snímku byla natáčena i na specifických místech ostrova v jihozápadní Asii, Tchaj-wanu. Samotný proces natáčení byl filmaři ukončen na přelomu měsíce ledna a února následujícího roku, 2010. (Conspi)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama