Reklama

Reklama

Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (1 003)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Kritika Cizince nešetří, to ani náhodou. A svým způsobem nelze nic vytknout, kritizovat tento film je poměrně jednoduché, čili snadno úspěšné. Nutno však podotknouti, že pokud na Cizince nejdete jako kritik, nýbrž jako divák s reálným očekáváním a se správnou osobou po boku, čeká vás příjemných sto minut v příjemné společnosti osobností světového filmu. Udělali si čas a odskočili si do kouzelného prostředí Benátek, snad aby se nám tím více přiblížili. Je dosti pravděpodobné, že bych se mohl mýlit, ale řekl bych, že Angelina vstupuje do té části herecké kariéry, kdy začně představovat namísto akčích superhrdinek nablýskané paničky. Byly zde jasně patrné náznaky. Žádné akce, žádné odhalování, šaty a líčení sice noblesní, leč místy na styl ´stará mladá´, a i když anglickým způsobem ledově krásná, s rysi ve tváři říkajícími, že Lara Croft už vzkříšení nezažije... :-) A Johny Depp? Už pro jeho typické grimasy, pro typický běh a ruce pro něj typicky složenými za zády je milé ho znovu vidět. A že chemie mezi ním a Angelinou pokulhává? To ano, je však otázkou, na kolik jsou vinní herci a na kolik scénář. Abych vám to tedy shrnul. Dalo by se to celé zkritizovat od začátku do konce, bez připuštění jakékoli námitky. Jenže proč to? Není lepší na chvíli upustit od oscarových očekávání, vzít za ruku drahou polovičku a užít si filmový poločas před dalším výkopem? ()

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $67,631,157Tržby Celosvetovo $278,731,369Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,469,684 //počet predaných kusov 159,507Tržby za predaj DVD v USA $19,357,421 //počet predaných kusov 966,024║ __Megatrapas roka 2010!__ UTRPENIE!!!___ Ako utopiť $100miliónov na ničom je fakt pekné, tento film nemá dej, nemá akciu, spád, nemá kúšček iskry, nemá proste nič, a samozrejme herci nemajú čo hrať.... a tie 3nominácie na Zlatý Glóbus to si fakt asi už robia srandu??? /videl v kine: 5%/ ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Romantický thriller s Angelinou Jolie, Johnny Deppem a cenami ověnčeným režisérem, jehož poslední snímek získal dokonce cizojazyčného Oscara? Krucipísek! Takový film přece nemůže být špatný. CHYBA! MŮŽE! A SAKRA MOC! Stačí k neuvěření stupidní scénář, krystalicky průhledná pointa, hromada falešného luxusu a herecké duo, v němž nelze spatřit ani kapičku společné chemie. Donnersmarck pak dává filmu ránu z milosti, když režíruje na půl plynu a mnohem víc cílí na prodejnost benátských památek, než na vydařenost akčních scén (pomaleji už to nešlo?), temporytmus vyprávění a herecké výkony, jejichž nominace na bůhvíco je výsměch do ksichtu všem lidem s fungujícím mozkem. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tak se mi zdá, že tu někdo chtěl zopakovat husarský kousek někdejšího maďarského hyperzabijáka Kaisera Sozého alias mrzáka Verbala Kinta - nyní hyperzloděj Alexander alias (SPOILER) tupoun Frank Tupelo v podání Johnnyho Deppa. A samozřejmě, aby to nepřipomínalo Obvyklé podezřelé úplně, trochu nám to zromantizovali. Ale dalo se. Heh. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

S timhle Depp a Angelina šlápli krapet vedle, sice né úplně do hovna, ale těsně vedle něj určitě. Největší problém je asi v tom, ,že Florian Henckel von blablabla se snaží kombinovat akční thriller s komedií, ale nedokáže kvůli snaze o vtip a odlehčení z toho vyždímat napětí a komediální stránku zase pojímá jen tak zlehka, takže s ní ani pořádně nepobaví, navíc Depp nemá co hrát a Angelina Jolie na tom není o moc líp, takže se tam dvě hlavní postavy tak jako proplétaj, do toho průměrnej příběh, u kterýho je fakt obtížný aspoň předstírat zájem, jak to dopadne a rádoby hrozně napínavej a šokující závěr jen potvrdí, že tohle stačí jednou a dost. ()

Galerie (153)

Zajímavosti (25)

  • Od scény, kdy Elise (Angelina Jolie) opustí v přístavu Franka (Johnny Depp) a sama jede lodí na tajnou základnu policie, střídavě se na levé straně za čelním sklem objevuje nápis TAXI. (Pavlínka9)
  • Když se Frank (Johnny Depp) ve scéně honičky přitahuje pod vodou rukama k lodi, dává je mnohem dál od sebe, než by mu pouta dovolila. (Pavlínka9)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 100 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)

Reklama

Reklama